Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přerušované svícení

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Přerušované svícení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2014 10:51 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Amras
Je to na každom z nás. Ani slnko nesvieti v kuse a vždy rovnakou intenzitou. Nieje na jednom mieste na oblohe. No a sú rastliny, ktorým sa darí v tieni, či pod korunami stromov.
Obdobia dážďov, dĺžka dňa, proste je dosť vplyvov a limitov.
Rovnako je pravdou, že akvárium si "musí" na takúto zmenu "zvyknúť"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 10:21 Muž Amras [34] – Tropická pauza
Někde jsem četl, že to dělá květinám fajn a někde že to přímo nesnáší? Jak to tedy je? Má se dělat ve svícení pauza nebo ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2009 08:52 Muž Zabacek [2] Re: Hatomi
Ja svitim od 5 20 do 10 30 a potom od 16 00 do 22 30, akvarium je umistene naproti oknu asi tak 4-5m od nej. Zatim jsem zadne rasy nespozoroval krome hadic k externimu filtru. Nepouzivam ani CO a ani to druhy. Ale mozna nemam rasy kvuli rybym obyvatelum mam 4 prisavky thajske a 6 krunyrovcu obycejnych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2009 18:40 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Hatomi
Opravdu si myslíš, že je to tím osvětlením ? ;-) Pokud tím myslíš to akva vodní sen, tak PMDD v kombinaci s CO2 je myslím zbytečné, není tam zas až tolik kytek a už vůbec ne tak náročných, pokud bojuješ s řasami, tak bych to spíše přisuzoval tomu PMDD, s tím se musí opravdu velmi opatrně, a u mě to vyvolává v nerozumné míře právě bujení řas, tak zkus omezit či experimentovat s tím PMDD a třeba se to zlepší, světlo nech zatím tak, abys měla jistotu, že to mělo nějaký efekt, pokud ne, tak to zkus až pak s tím světlem ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 18:27 Žena Hatomi [27] – zkušenosti
Dobrý den,také bych chtěla vyzkoušet přerušované osvětlení (převážně kvůli řase), myslela bych to takto:
Ráno zhruba v 7:00 by se zaplo osvětlení,které by svítilo do 11:00,poté by do 14:00 byla tma a 21:00 by nastala "noc"
Do akvária přidávám PMDD a CO2
Myslíte,že by to takto šlo a pomohlo by mi to s řasou,akvária jsou celkem zarostlá...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 11:48 Žena Rebbie [71] Re: Rybář
;-) ty ryby ale si určo nemyslí že to je noc, ta dvou či více hodinová pauza, né? Bo úplná tma, aspon teda u mě, rozhodně během odpoledne neni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2007 11:40 Rybář Re: pcword
Slepicím se tak dělaj 2 dny během jednoho aby snesly víc vajec. Třeba se budou ryby 2x tolik množit a 2x tolik žrát.
A ty řasy to asi záleží na podmínkách. Po šnekožroutské kalamitě jsem zasadil rostliny, svítím jako blázen, cpu tam trochu co2 z cukru, a leju hromadu pmdd vč. dusičnanů a fosforu a řasy nemám a kytky se rozrostly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2007 22:52 Žena Rebbie [71] Re: Sidonius
Side, díky..... ale německy neumim ani koukat bohužel :-D ale takhle mi to stačí... A důležitý je, aby to vypnutí kytkám nevadilo.... Bo mi to vyhovuje, že se tim prodlouží svícení v noci, když se udělá odpoledne ta pauza :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2007 22:50 Sidonius Re: Rebbie
Dennerle doporučuje: 4-5 hodin svítit, 2-4 hodiny vypnout, 4-7 hodin svítit. :-)
Více tady: www.dennerle.de/…
Kdysi jsem tento postup zkoušel v akva jednoho kolegy, který měl potíže s řasami. Efekt nulový...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2007 22:43 Sidonius Re: Kosiska
Tak to jó, to máte dobře vymyšlené... :-) ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 22:10 Žena Rebbie [71] Re: Sidonius
Side, chápu dobře to co doporučuje Dennerle, jako že ty 4 hodiny maj trvat ty fáze kdy je rozsvíceno, ano? A je nějak dáno či doporučeno jak dlouhá má bejt ta pauza (čili zhasnuto), prosím? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 22:04 Žena kosiska [18] Re: Sidonius
36W na 70l (akvárko je 80, ale 10 l je písek) nestačí? Ta 3. je tam jen pro jistotu, kdyby to opravdu nešlo... :) A nechci, aby mě moje milá maminka, která ještě stále platí výdaje za byt, nevyhodila i s oběma akvárkama :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 21:55 Sidonius Re: kosiska
Kosiska: "...Všechny celý den svítit nemusí..."
:-) Usuzujete z čeho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 21:51 Žena kosiska [18]
Bude rostlinám či rybičkám vadit, když přes den budou svítit zářivky 2 a večer 3? Všechny celý den svítit nemusí a večer by alespoň akvárko nahradilo lapmu, kterou si zapínám, abych lépe viděla na klávesnici a taky proto, že nemám ráda, když jediné světlo v místnosti vydává tv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.09.2007 21:15 Sidonius Re: pcword
Dennerle doporučuje, aby při osvětlení akva s pauzou fáze svícení trvaly alespoň 4 hodiny. :-)
Kratší údajně nebudou rostlinami dostatečně využity... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 21:04 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: pcword
Přerušené svícení rostlinám nevadí, naopak se někdy doporučuje při boji s řasama. A rybám je to už úplně šumák...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 20:59 pcword – Osvětlení přerušované?
Mám dotaz nevadí rybáma rostlinám ,když jim v 112L akvárku přes den na 4 hod.vypnu osvětlení přes časový spínač. ten se zapne ráno v 7 a vypne kolem 20hod Bohužel musím mím akvárko na směrem na okno .Přerušní je v době od 10-13hod kdy je více osvětleno od slunce....
Nebo je lepší svítit celý den

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5539x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3915-prerusovane-sviceni?od=101