Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr TetraTec Ex 700

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Filtr TetraTec Ex 700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 12:52 amrtin Re: Lukyn
Tak to nemúže bejt ten proud takovej... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 11:36 Lukyn
no direk uz je tam 2x tolik jak dlouho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 11:31 amrtin Re: Lukyn
To je divný,mě se nehřeje.A to ho mám o cca třetinu přiškrcenej pořád.Taky je možnost udělat víc direk do rampy-proud bude menší,ale výkon zůstane.A na šířku jí fakt nedávej no :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 11:13 Lukyn
No mam ji tak cca 2-3cm pod hladinou. Ale zda se mi ze kdyz priskrtim vystupni kohoutek tak se filtr trochu hreje tak aby neodesel za chvilku :)Rampu mam po delce akva i kdyz jsem zkousel i po sirce ale o je jeste horsi (vetsi proud)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 11:04 amrtin Re: Lukyn
Vždyť jde docela dobře ubrat prod(výstupním ventilem).A nainstaloval jsi rampu?A pokud ano,máš jí po délce akva a cca 1-2 cm pod hladinou?Protože já jsem s ním naprosto spokojenej a mám podobně velké akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 11:04 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Lukyn
Jestli je proud silný, tak ho utlum tím regulačním ventilem.. od toho tam jsou :-) Jeden z nich priškrť a hotovo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 10:54 Lukyn
Ahoj mam trochu problem stimto filtrem ve 110L akvariu. Kdyz nejede tak rostliny krasne rostou ale kdyz ho zapnu tak stagnuji. Rekl bych ze to bude az moc velkym proudem po celem akvariu, take se mi zacla tvorit rasa na listech ktere jsou az nahore a nejvic je filtr obteka :( Filtr mam naplnenej klasicky: prvni kosik keramicke krouzky, druhy kosik umeli kulicky plus jeden molitan, treti kosik 2molitany, ctvrtej kosik mam 2 molitany + vatu. Na trubce sani z akva mam jeste takovej ten zelenej molitan aby to nenasalo krevetky. Takze si myslim ze filtr je naplnenej co to de ale stale se mi zda ze je tam az moc velky proud a nevim co stim myslim ze by mi stacil tak polovicni nebo nevim jak ostalit tok aby se nevytvareli rasi a proud neovlivnoval vysoke kytky v akva :) predem diky za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 20:23 R Muž romant [27987] Re: optimas
Celá se Ti tam asi nevejde a tak bych jí okrouhal, nacpal do filtru a nechal je ještě běhat společně ten měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 20:21 Muž Robo [45]
Teď mám v akva zaběhlou kostku biomolitanu 20x10x10 můžu ji rozstřihat a dát ji misto toho uhlí a jet jen na ten nový filtr nebo raději nechat oba jet aby se ten nový zaběhl a pak ten starý teprve rostříhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 19:11 R Muž romant [27987] Re: Burik
Já bych s tím uhlím nesouhlasil, ani při záběhu, spíš bych to nechal pěkně vybouřit, ty všechny reakce a neodebíral z vody živiny a vlastně žrádlo pro nitrifikační bakterie. Mě úplně postačí častá výměna vody, ovšem lidi jsou různí a jejich zkušenosti taky. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 19:10 amrtin Re: optimas
Já tam místo uhlí nastříhal na kousíčky molitan ze starého filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 19:07 Muž Burik [727] - AquascapingRe: optimas
Je dobré mít tam uhlí během zabíhání akva..nebo při léčení nějakých rybích nemocí,kdy do sebe naváže škodlivé látky z léčiv..pak uhlí vyhodit a nahradit,dalším molitanem,nebo ještě lépe bio filtrační náplní.

Tak romant byl o kousek rychlejší:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 19:06 R Muž romant [27987] Re: optimas
Nechat pro strejčka příhodu a vyměnit třeba za nějakou keramiku, či nastříhanej molitan. Použít v momentě, kdy bude z vody třeba odstranit např. zbytky léčiv a za několik dní vyndat a vrátit původní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 18:58 Muž Robo [45]
Tak jsem si teda koupil tenhle filtr a zajímalo by mě jestli používáte to aktivní uhlí. v návodu je psáno vyměnit po 5 až 10 dnech. To se musí pořád tak často měnit? to je nějaká blbost ne? Nebo tam dát místo toho něco jiného

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 22:42 Milda Re: Jindra
Ahoj. Prosím tě, kde kupuješ ty těsnící gumičky na ose zajišťovací západky adaptéru? Díky za odpověď. M

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2012 23:12 blaza
dekujem za rady,nakonec to bylo tim ze u vrtulky sou takove dve gumove obdoby lozisek osky,ta vne motorove hlavy nejak vypadla a tudiz oska nebyla z jedne strany uchycena od tud ten rachot s promenym zvukem,vytahly jsme vrtulku a osku zatrepali tou hlavou gumicka vypadle,pote sme ji nasadily na oba konce,jeden uchytily v pojistnem kruhu a opet smontovaly.problem vyresen:)jinak prozatim nic netece a funguje jak bylo nasim pranim.
to pisu pro ty co by meli nekdy podobny problem,doslo mi to sice pozdeji ale az po te co mi bylo receno ze ma byt opravdu dost tichej,tudiz sem opravdu musel najit chybu jinde a sel sem sistematicky.tak tedy jeste jednou moc dekuji


blaza and pavel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 13:58 blaza Re: blaza
blaza napsala: to právě přítel zkoušel a vzduch povolil. Máme podezření, že vrtulka jede špatně. Byli jsme jsme se ptát v prodejně a tam nám řekli, že v tam něco mohlo vypadnout a proto ta vrtulka tak vrčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 13:57 blaza Re: mastcz
to právě přítel zkoušel a vzduch povolil. Máme podezření, že vrtulka jede špatně. Byli jsme jsme se ptát v prodejně a tam nám řekli, že v tam něco vypadlo a proto ta vrtulka tak vrčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 11:12 Muž sasula [274]
jeste me napadlo zda ti to neprisava vzduch, podivej se na hadicky zda tam nelitaj bublinky, muze to byt nekde netesne, a tak to bude prisavat a pak rachotit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 11:09 Muž sasula [274] Re: blaza
Mam 1200 i 700 a 700 je fakt ticha. v pohode by se u toho dalo i spat... samorzejme pocitam s tim ze si nechal poradne naplnit ten filtr pomoci te pumpicky, a mas otevrene ventily. voda splouchajici do akvarka z filtru dela vetsi hluk nez filtr
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 11:08 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: blaza
zkus sním zavrtět jestli v něm není vzduch , jeden čas jsem pouštěl CO2 do sání a občas v něm zarachotilo .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 11:06 Muž mastcz [10] - RostlinyRe: blaza
Měl by být tichý hned od začátku, resp. po pár hodinách, co utečou všechny vzduchové bublinky po prvním spuštění. Trochu vzduch vyžene i ruční zapumpování při zapnutém filtru. Od léta jsme koupili už dva kusy (400,600) a oba neslyšný provoz.
Pokud se bude opakovaně zavzdušňovat, něco nebude těsnit a buď to najdeš sám nebo reklamace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 10:59 blaza Re: sasula
jo jo to jsme také kvůli tomu kupovali, ale prostě nevíme co jsme udělali špatně, že nám tak vrčí. to je teprve 2 dny v provozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 10:50 Muž sasula [274] Re: blaza
Tak 700 je zrovna hodne ticha. Tu co mam doma neslysim vubec, a to ji mam jen tak volne pod akvarkem, bez zakryti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 10:40 blaza – tetra tec ex700
prosim opet o radu,stale si nevim rady z hlucnosti pripada mi 2xhlucnejsi nez mrazici lednice a proud vody neni taky nikterak zavratny,kose mam dany spravne,prostelchal sem cca po 1 hodine a skutecne se uvolnil vzduch,navic zvukovy projev se meni.mam opravdu vadny kus nebo sem nemehlo:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:53 Muž tajfun1 [222] Re: Xedos
tam ti ho i uříznou na míru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:33 Muž Xedos [9]
No možná by se dal lehčeji častěji vyčistit takovýto "předfiltr", než jako já cca jednou za měsíc a půl vylévám z filtru "husté bláto"
Poradí někdo kde koupit biomolitan cca17*17cm? Sklorex?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 18:33 formik Re: mastcz
:) to chce tam dát tu 20ku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 18:20 Muž mastcz [10] - RostlinyRe: formik
formik napsal: Jinak rozhodně doporučuju nasadit kus molitanu na sací koš jako předfiltr. Má to docela zásadní vliv na funkčnost/údržbu.

To rozhodně vliv má - já si udělal návlek na sání z jemného kousku z bublifuku a za tři týdny mi skoro přestal filtr čerpat - než jsem to našel, celý filtr jsem vyčistil a pořád nic :-) Molitanový předfiltr tak "zarostl", že se stal neprůchodným - tak nevím, jestli omezovat zrovna toto úzké hrdlo lahve ?!?! Ale určitě bude záležet i na použitém materiálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 17:42 formik Re: Xedos
Klidně. Ten originální je hodně řídkej, proto ta vatová vložka...
Jinak rozhodně doporučuju nasadit kus molitanu na sací koš jako předfiltr. Má to docela zásadní vliv na funkčnost/údržbu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 16:10 Muž Xedos [9]
Myslel jsem jen místo té poslední vaty dát tenký asi 1 cm molitanu 30ky. Nebo 20ky.Vše ostatní nechat stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 12:30 formik Re: Xedos
já mám v něm jen PPI20..ale má to samozřejmě vliv na průtok, ta 30ka to zazdí(až se zajede) ještě víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 12:28 blaza
potreboval bych radu,nemam skusenosti s vnejsimi filtry,koupil sem tetra tec ex 700 a nevim jestli ta hlucnost je v normalu mel by byt tichy a me to tak nepripada.kdyz bych srovnal vnitrni do 75 litru a tento jak na tom jsou.diky za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 08:37 Muž Xedos [9] – vata
Chtěl bych se zeptat zda je možné v tomto filtru nahradit vatu za biomolitan 30?
Akorát jsem nenašel vhodný rozměr z kterého bych to vyrobil. Většinou jsou kostky 10*10cm. Tak jsem si říkal že bych dal dvě půlky vedle sebe.
Nebaví mě stále vatu kupovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 15:46 blaza Re: Yirka
díky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 10:29 Muž sasula [274]
pokud chcete opravit TT EX 700 nebo 1200 muzu jen doporucit vazelinu(bezbarvou lekarskou), vyndat tesneni, namazat, nechat trochu vsaknout, lehce otrit(neni nezbytne nutne) a tesneni vratit zpet na misto, pro jistotu to udelat se vsemi tesnenimi. Dale mi na EX 1200 prosakoval adapter v miste nataceni kohoutu do stran - tam jsem to zalepil natvrdo chemoprenem pod vodu. nechal zaschnout, pro sichr zalil vterinakem a cca 7 - 10 let stary filtr bezi dal a netece. koupil jsem ho s tim ze tekl jak pubertacka na koncerte... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 20:07 Muž Yirka [9137] Re: blaza
Jak již bylo mnohokrát konstatováno, při šikovném seřízení vývodu filtru tak, aby čeřil hladinu žádného přivzdušňování netřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 19:51 blaza – Dotaz
Při použití tohoto filtru v 200 L akvariu je ještě potřeba dovzdušňovat, či na to stačí filtr sám? Nezjistila jsem jestli tento filtr má přisávání vzduchu. Díky všem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.09.2012 21:15 Muž pedrous [2]
Ahoj všem.Jelikož jsem se trápil se svým TetraTecem ex 700 ohledně průsaku tak jsem udělal kompletní repasi "všech" O kroužků a tady dám seznam průměrů a velikostí,které jsem použil.Bohužel jsem nikde nesehnal ploché těsnění co je pod pumpičkou ale v bauhasu jsem zakoupil podobné těsnění ,které se používá ke starým sifonům k umyvadlu a je plně funkční ale nemám rozměr tak dám originál co jsem vyndal z pumpy D46xd40xs2/1kus.Tlačítko pumpy 34x3 NBR70 1kus.Rostřikovací rampa 13,5x1,5 NBR70/ 2kusy.Spodek adaptéru(zasunování do hlavy) 12x2 NBR70 2kusy."Natáčení kohoutů" 12x6 NBR70 2kusy.Madlo adaptéru 4,5x1,8 NBR70 2 kusy.Kohout 10x1,8 NBR70 2kusy.Já měl průsak pod pumpou ale až dole kde se nachází atypické těsnění tak jsem použil silikon podle návodu z těchto stránek.Nyní filtr běží byť 1 den ale zatím vše OK.Třeba se tento návod bude někomu hodit :-)
Zde odkaz na "těsnění silikonem"
www.akvamalawi.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 20:41 Muž seeter [3] – netěsnost těsnění
v manuálu se píše, že těsnění se má namastit. Já jsem použil lékařskou vazelínu z lékárny a namazal jsem vššcny těsnění i spoje, filtr jsem sesazoval pokud možno lehce ;-) už jsem ho otvíral a po opětovném složení ani kapička vody :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 20:25 Muž sheWcza [1] - Afrika
Mám, měl jsem a nadále budu mít všechny vnejsi filtry v kyblíku. Nemusím nic kontrolovat hladina vody v akvarku by mě sama upozornila že něco není v poradku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 14:12 Žena Alena.sv [89] Re: Kyselka
Měnila jsem o-kroužky na trubkách adaptéru(ty jsem ještě našla jako náhradní v krabici po filtru) a těsnění pod pumpičkou(popisované v článku "guma to jistí" v odkazu pedrouse jako x-těsnění) tohle těsnění jsem si donesla z práce. ;-)
Stejně mám ještě strach,filtr mám v misce a chodím ho kontrolovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 12:01 Muž sheWcza [1] - Afrika
Jediné co se mi na tetratecu líbilo tak bylo to, jak mají vymyšlený prodloužení trubičky na odsávání. Geniální věci bývají velmi jednoduché. Jinak se mi zdá že ten plast, z kterého je filtr vyroben, je hrozně tvrdý a křehký oproti konkurenci, což smrdí průserem. Ale možná to je jen zdání žádný rozbor jsem nedělal, ale ventil se mi ulomil velmi ochotně. Jinak co bych vyzdvihl u eheimu, když nepočítám uživatelský komfort, je to že kyblík je průhledný a tak snadno zjistím kdy je potřeba nějaká údržba. Spotřeba 8w to už je jen taková třešnička na dortu. Jinak s filtry od JBL nemam osobni zkušenost, ale od známých a různých jiných zdrojů vím že to bude pravděpodobně též velmi kvalitní filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 07:54 Muž Walker [66] - CichlidyRe: Cosmogagy
Mohu potvrdit, že současně prodávané TT EX filtry jsou krapet jiné, než ty před 5 lety. Mám totiž ten i ten. Liší se v detailech a zatím neumím určit, jestli je ten nový lepší. Ale jiný je.Takže tam možná skutečně k nějakému upgrade došlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 23:21 Muž Lada50 [165] - Rostliny – netěsnost filtru tetratec EX700
Pokud začne filtr řady tetra EX propouštět vodu tak příčina je ve většině případů v adaptéru připojení hadic.Měl jsem tu samou závadu u Tetra EX1200,výměna těsnění nepomohla a pak jsem přišel na to že netěsní adapter.
Stačilo koupit nový,cena asi 350Kč /je to i s kohouty/ a bylo po problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.09.2012 22:39 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: sheWcza
chyba lávky, už jsem to zde psal.. po určitých modernizacích jsou z filtrů tetratec již filtry tak spolehlivé jako kterékoliv jiné.. starší modely ale chcaly jako prvňák po litru kofoly :-D
takže bych to napsal tak - bazarové staré tetratecy nekupovat, nových se netřeba bát.. (ale hlavně dát bacha aby člověk nekoupil nějakou skladovou loženku která se několik let válela ve spodním regálu)

A co se eheimu týče - kvalitu značky uznávám, ale rozhodně bych si nedovolil tvrdit že jsou až tak o míle dopředu. Pracuji s těmi filtry prakticky denně. Jsou i jiné kvalitní značky, např JBL má naprosto srovnatelně kvalitní filtry (pravda, Eheim má širší nabídku - ale asi až zbytečně velkou, pro běžného akvaristu místy až nepřehlednou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 20:25 Muž sheWcza [1] - Afrika – Tetra tec nebrat
S těmito filtry od TetraTecu nemám vůbec dobré zkušenosti. Poté jsem měl fluval byl to o trochu krok kupředu ale uživatelský komfort hrozný. Nakonec jsem pořídil eheim z rady ecco a musím uznat že tato firma je o míle kupředu oproti konkurenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 20:22 Kyselka Re: Alena.sv
Ahoj, tak gratuluji ke zdárnému odstranění závady a přeji hodně přečerpané vody a suchý byt.Mohu poprosit o jaké "O"kroužky se jedná,které jste měnily a kde jste je koupily a pokud máte i rozměry budu moc vděčný a myslím že to bude dobré i pro ostatní ,které čeká taky výměna okroužků.K mazání okroužků jsem se dočetl i to že někdo to maže vepřovým sádlem nebo mastí z lékárny která neobsahuje chemii která může uškodit osazenstvu akvária. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 17:56 R Muž Silent [5949] Re: davidek75
Ideálně silikonovou vazelínou k tomu určenou např. shop.miga.cz/… ale dají se sehnat i jiné které sice nejsou akvaristické, ale také fungují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 17:53 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: pedrous
jsem čerstvým majitelem tohoto filtru a chci se zeptat čím se maže to těsnění ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 19

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3884-filtr-tetratec-ex-700?od=351