Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jezírko

 

NápovědaFórum » Jezírka a venkovní nádrže  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jezírko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.05.2023 16:39 Muž 4Sima [1888]
Fotka k příspěvku Letošní pulci na zahradě
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   12.07.2022 22:19 Muž Plecos [322] – moje jezírko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dvě fotky mé divočiny z letošního června.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   12.07.2022 18:18 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Moje jezírko o průměru 400cm, v nejnižším bodě hloubka 170cm, je bez jakékoli techniky, nechávám tam růst řasy, jen je redukuji občasnou probírkou, celoročně tam chovám macropodus ocellatus, tanichthys albonubes, aphanius mento elbistan, oryzias latipes a krevety neocaridina denticulata Wild, v současné době tam plave plůdek od všech druhů chovaných ryb, ale razantně více tam je zlatých medak
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.07.2022 14:05 Muž 0 [1718] - Obecné.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pohled na přírodněji řešenou kompozici zahradních jezírek. Břehová flóra je po odkvětu posečena podobně, jako květnatá louka.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2022 07:41 Muž Yirka [9118] – Další z návodů

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2022 21:16 Muž RAP [1549] Re: Ld23
Vzduchování se nedává až ke dnu. Stačí pár centimetrů pod hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2022 21:07 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Ld23
V těch mírných zimách, co u nás panují se toho ochlazování vody u dna, netřeba obávat.

A, aby nebyla nutná ta různá opatření, tak doporučuji to podzimní odbahnění.

magazin.okzahrady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2022 20:46 Ld23 Re: 0
A nevadí že se bude ochlazovat voda dole která má mít 4°C? A taky jestli tam nehodit vápenec? Sníh prej lapá kyselý popílek a taky vodu okyselí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2022 19:58 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Ld23
ecoprodukt.cz/…
Edit: Kdo by chtěl mít vlastní mini elektrárnu na čerpadla a jiné spotřebiče, tak tady je předloha pro šikovné kutily -
youtu.be/…

Potvrzující ukázka -
youtu.be/…

Lze u toho nastavit vysvětlující titulky v češtině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2022 19:14 Ld23 Re: 4Sima
Díky, za rady, snad to karásci bláteníci už nějak doklepou a od jara začnu čistit. A pak si možná budu moct taky dovolit i nějakou akvarijní rybičku. Úplně z toho štípou ruce, ty ryby jsou fakt machři.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2022 16:33 Muž 4Sima [1888] Re: Ld23
Pokud jsou v jezeru ryby, je vhodné nenechat zamrznout celou hladinu kvůli již zmíněné výměně plynů. Nechá se použít jezirkový ohřívač nebo vzduchovací motorek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2022 16:00 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Ld23
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na podzim vodu vypustit, třeba do jiné nádrže, beček, nebo s ní zalít stromy, keře, trávník a provést totální odbahnění, jak na fotce.

Pak nechat sluncem vysušit a u fóliových, betonových jezírek po ometení stěn i dna, lze znovu napustit vodu.

Proti padání listí použít pletivo, síť, přehozené na položené tyčky, žebřík, ....., případně ho vybrat podběrákem.

Lze to vše ten postup udělat i na jaře.

Tak dojde k ozdravení prostoru a odstranění škůdců.

Rostlinám, taková stará voda vyhovuje, třeba bublinatkám a kotvicím, viz foto, ale ne všem rybám, natož, když by navíc z bahna vznikal sirovodík a metan.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2022 14:19 Ld23 – Zimní "smradlavá" voda v jezírku
Jak prosím řešíte zimní páchnoucí a kyselou vodu u dna jezírka? V řekách a průtočných jezerech ryby podle mě taková nechutná voda netrápí. Jezírko mám asi 3 metry v průměru a hluboké tak 1,2 metrů, Voda u dna smrdí jak zkvašená zelenina.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   31.07.2021 20:48 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jsem si teď všimnul, že v příspěvku, kde jsem dával dokumentační fotku s tím rozchodníkem v podobě břehového krytí, ji nelze zobrazit a vyskakuje místo ní ten mečoun .

To mi vadí a proto jsem to nahlásil ke smazání a šel udělat fotky nové, teď v 20:30 hod.

Je, již méně světla, tak jsou ty fotky pořízené starým náhradním mobilem na hraně kvality.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   31.07.2021 20:06 Muž 0 [1718] - Obecné.Re:
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přídavkem dnešní pohled na poupě stulíku žlutého .

V tomto jezírku je větší osádka divokých mečovek, skifií, xenotek, plus i gambusie, čarakodoni a jenynsie, což neumožňuje rozvoj zooplanktonu a voda má zelenavé zabarvení.

A právě to se mi hodí na odběr této vody pro krmení chovaných kaluženek - moiny.

Dřív i sladkovodních žábronožek, ale venku mi je, už vyžraly larvy vážek.

Zelenou vodu odeberu, čistou zpět i s moinou naleju.

Na tom druhém fotosnímku je venkovní soustava chovného inventáře a vlevo, v těch bazénkových vanách je chována moina i různé ryby s převahou medak ve více
nádržích a z dalších např. Aphanius sirhani, Xiphophorus meyeri, X.xiphidium, X.variatus Pantepek a Puente Escalanar, H.formosa, Phalloceros c.r. a jiné.

Z okurkové stěny nalevo, je sklízena bohatá úroda nakládaček.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   31.07.2021 19:13 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pro doplnění ohledně řas uvedu, že je záměrně využívám, nejen na očistu vody a ke krmení mexických blešivců, ale i k množení ryb.

Foto obrázky :

1. Truhlík s různě starým potěrem japonských medak- Oryzias latipes, kde jikry, z nichž se vylíhly, byly nakladeny na přítomnou vláknitou řasu, která zároveň po dobu odchovu, těch rybek, udržuje vodu i za vydatného krmení v přijatelné kvalitě.

2. Odchovná nádrž pro Jordanella floridae s početným hejnem jmenovaného druhu od maličkých po velké z letošních výtěrů přirozeným způsobem v přítomnosti rodičovských ryb, kde nejenom dno je pokryto řasou, ale i na hladině plavou řasové bochánky tvořící mozaiku s domácími evropskými nepukalkami a nalžovkou.

Jordanely se do řasy nejen vytírají, ale přímo se i jimi doplňkově živí.

Mám toho mnohem víc a dalo by se o tom všem dlouze diskutovat i napsat kniha článků, jenže v mém pokročilém věku, vlastní zaneprázdněnosti a stálé velké únavě, nemám nazbyt trpělivost a energii.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2021 18:16 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jezírko máš s těmi bohatými porosty vodní květeny pěkné, jen bych dodatečně zeminou obsypal okraje fólie a ozelenil výsevem, třeba jen, po vzejití následně sečeným trávníkem.

Osobně venku používám rozmanitou planou flóru, nebo na sušším stanovišti rozchodníky, jako je vidět zde na první fotce.

V té vodě jsou mladé červené mečovky. Mám je ve dvou bazénech, s odděleným kmenem 'King Lyra'.

V tom černém chovném koši jsou přírodní matečné 3+1 Poecilia sphenops .

Dodatečně přidám i fotku mladého samce červených X.helleri 'King Lyra' z mého odchovu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   31.07.2021 17:54 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ty vláknité řasy dost výrazně čistí vodu, ale dusí ostatní vodní rostliny a bez ručního odstraňování, je u druhů kytek, které jsou schopny přejít do terestrické
pozemní formy, nouzovým východiskem, nechat poklesnout hladinu natolik, aby to řasu omezilo a preferované rostlinstvo mohlo přes ní prorůstat.

Na přirozených mokřadech se to běžně děje a u mne to probíhá podobně, což doložím dnešními snímky s bahničkou jehlovitou, míčovkou kulkonosnou a žabníčkem splývavým.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   31.07.2021 17:39 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 0
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.07.2021 17:36 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: vaclav
Fotka k příspěvku Pokud tam ty bublinatka byly vysazeny, tak ve vyhovujících podmínkách po dvou - třech letech, takový porost vytvoří.

Voďanku, též mám, viz foto.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2021 23:38 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 0
Tak je to bublinatka jižní před několika lety se mě objevila v jezírku a poté kdy jsem z toho spodního odlovil všechny ryby začala být dominantním druhem. Na fotce je jedna z mých oblíbených mělkých louží sice jsem jí tam určitě hodil ale za tenhle porost asi nemůžu. Letos se u mě daří voďance žabí, a hlavně vláknité řase kterou jsem tu nikdy neměl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.07.2021 22:59 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jsi Václave nepotvrdil, jak jsem se ptal, zda na tom mokřadu z Tvých fotek jsou ty žluté květy na hladině od utriculárií - vodních masožravých kytek.

Takové společenstvo je z hlediska biodiverzity hodnotnější, než, když to celé zaroste porostem plevelného rákosu, orobince, okřehku a proto občasná velká voda je pro mokřady, která to pročistí, prospěšná a nutná k přežití mnoha druhů flóry i fauny .

Přihodím fotku mých pěstovaných vodních masožravek- světlejší aldrovandka mechýřkatá a vedle ní bublinatka jižní.

Mám je v jezírkách, ale pro názorný pohled jsou foceny v truhlíku pro odchov a pěstování, kde mám hlavně zasazenou vzrůstově drobnou vrbu rozmarýnolistou a doprovodně, též zrovna kvetoucí šišák vroubkovaný.

Je tam i vrbina penízková a bazanovec kytkokvětý a mimo truhlík je ve vodě vidět vodní kapradinku marsilku čtyřlistou.

Hladina nádrže, v níž truhlík spočívá, je pokryta nalžovkou Ricciocarpus natans.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2021 11:29 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: vaclav
Co nenaprší, to doplním vodou z vodovodu.

K vyplavení mých venkovních rybníčků v mírném svahu se zástavbou nedochází.

Přebytková voda z atmosférických srážek, je absorbována vsakem do okraje břehu s porostem divoké květeny, která i při průtržích mračen, zároveň zabraňuje při probíhajícím pomalém přelivu vodní hladiny , nežádoucímu úniku ryb z jezírek, plus to odrazuje kočky od lovu.

Akorát kos se tomu uměl přizpůsobit a využíval to ke koupání a při krmení mladých i k lovu pulců, vodních plžů a asi i rybího potěru, takže jsem ho občas vyháněl, ale on se nebál a vzápětí se vracel opět lovit .

Vzduchovkou tohle neřeším, ptactvo na zahradě je k užitku.

Mnohem víc škody nadělá v chovech drobných ryb, obojživelníků a korýšů, dravý hmyz - ploštice, velká šídla a potápníci, který-é bez ochranného krytí nádrží, nelze tolerovat, i když se to žel, někomu nemusí líbit a souhlasit s tím - např. ********** entomologům, co sami napichují brouky na špendlík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2021 09:37 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 0
Co využíváš jako zdroj vody a máš ty jezírka nějak zajištěné proti větší vodě? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2021 00:59 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: RAP
Ano, v minulých letech jsem tu metodu hojně využíval, nyní, již méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2021 13:53 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: permonici
Jak je dostanu zpět ? Pomocí čerpadla přes síť vodu z jezírka vypustím a ryby snadno vyberu.

Přes zimu by venku tropické a subtropické druhy uhynuly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2021 11:26 Muž RAP [1549] Re: permonici
Pokud si vzpomínám, jsou v v odděleních ze síťoviny, něco jako jsou porodničky, ale velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2021 05:55 Žena permonici [316] Re: 0
Omlouvám se za asi pitomou otázku, ale jak dostanete po letnící sezóně ty živorodky zase do zimních nádrží? Když si představím, jak občas bojuji a nadávám, když chci chytiti rybu v akváriu, tak vůbec nevím, jak se odchytává v rybníčku. Už se stalo, že rybky, které zůstaly v rybníčku, úspěšně přezimovaly?
Rybníček je pěkný, přírodní a pohodový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   27.07.2021 23:52 Muž 0 [1718] - Obecné.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vložím foto jednoho z mých zahradních jezírek.

Rybí osazenstvo v tomto jezírku je složeno pouze z letněných lokalitních divokých druhů živorodek - Zoogoneticus tequila, Neotoca bilineata, Cnesterodon decemmaculatus, Xiphophorus evelynae a přírodní gupky ze Surinamu.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2021 23:42 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: vaclav
Oproti loňsku to teď vypadá líp. Ty žluté květy jsou od bublinatek ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.07.2021 17:10 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Stále ještě jezdím na kole nebo spíše objíždím svoje oblíbené louže a rybníčky v přírodě. Dříve byl docela problém s vodou ale to teď neplatí. Všiml jsem si, ale že mnoho vody, co se prohnalo krajinou mělo na některé vodní rostliny dost katastrofický vliv. Hlavně orobinec a jemu podobné rostliny to někde odskákaly až ve 100% Zřejmě to spláchlo i to co nemělo anebo se moc rychle změnila teplota a chemie vody. Fotky mého oblíbeného žabího ráje vloni a dnes. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2020 18:54 Pája Hanáčíková Re: vaclav
Aha, trošku jsem si to myslela, ale manžel tomu nechtěl věřit. Děkuji moc. Šneky tu jakési máme, moc pěkné, jen netuším jaký druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2020 12:20 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pája Hanáčíková
Vajíčka vodních plžů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2020 06:02 Pája Hanáčíková
Fotka k příspěvku Ahojte, máme v jezírku takový zvláštní organizmus nebo možná vajíčka nebo kdoví co to je ???? ráda bych se poradila s vámi, proto jsem si i zřídila profil tady. Nevíte prosím někdo co to je? Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2020 17:15 R Muž afc1886 [14655]

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 09:41 Žena sharka71 [37] Re: LiborSprysl
:) aha, no ale to by nebylo špatný, vodní králík :-D . Tak dobře, ryby asi budu muset oželet, protože jsem si uvědomila, že k nám chodí sousedovic kočka a ta by nám je stejně asi slupla! Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 09:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: sharka71
I býložravé ryby si rády vylepší jídelníček nějakou jikrou či vejcem, někdy dokonce i malou rybičkou... A o nějakém vodním králíkovi do jezírka, který se vyhýbá ostatní potravě, to fakt asi nevím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 09:05 Žena sharka71 [37] Re: LiborSprysl
No, čolky bych nerada obětovala :-( , a nějaký býložravý druh ryby není??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 07:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: sharka71
No to je složité... ryby se prostě vejci čolků, ale i žab živit budou... Zatímco žáby to jistí množstvím, u těch čolků je to o dost složitější... Takže záleží na tom, na čem vám víc záleží. Já ryby zrušil a nechal jen žáby a čolky. A přesto se čolci množili jen pomalu... A teď jsem do jezírka hodily ameky, které sežerou na co přijdou, tak si myslím, že to bude o hodně složitější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 06:48 Žena sharka71 [37] – ryby a čolci
Ahoj, potřebovala bych poradit, jestli mohou být nějaké ryby v jezírku, kde jsou skokani hnědí a čolci (nevím přesně, co je to za druh). Jde mi o to, aby ryby ty čolky nepožraly. jezírko je bez techniky, ca 800l. Uvažovala jsem o karáscích, ale prý je možné chovat venku i nějaký druh rájovců, plat nebo i paví očka? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 20:58 Muž VVV [0] Re: replikant33
Kocek se nebojim, mame taky psa (i kdyz ma v kohoutku tak 30 cm :)), takze kocky nam na zahradu nechodi. O topitku jsem taky premyslel, ale mam pri patnacti stupnich ryby prikrmovat? Vcera jsem si vzpomel, ze nasi znami maji taky zavojnatky v jezirku a zimuji je ve sklepe v detske vanicce bez techniky, tak se zeptam, jestli by mi nejakou „otuzilou" nedali, jinak jsem premyslelo o par zlatych jesenech k hladině. Myslite ze by to bylo OK? A co rikate na tuhle filtraci: www.mall.cz/… do toho cca 1300 l jezírka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 17:51 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: vaaclav
kočky mi vytahovali i kapry co se slunili u břehu ,, mrachy.pučil jsem si na 14 dnu el. ohradník pro ovce na dřevěné koliky natahnul drát ted už se vyhybaji jezirku obloukem, rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 17:50 Muž Surdo [35] Re: vaaclav
preto som si zaobstaral psa na záhradu. Aj keď sa vnom par krát okúpe ale kocky ho zďaleka obchádzajú
treba skusit ak budu prímat potravu tak im kludne daj ale niečo ľahšie stráviteľné
tých jesenou by som sa vyhol skôr by som to videl na zlatých karasov tiež sa zdržuju u hladiny a vyhrievajú sa.
A k tej filtrácii len toľko že ja už takýmto predávaním filtráciám neverím a už vôbec tím lacným
skus sa popozerať po filtri domácej výroby nieje to nič zložite.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 17:43 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostliny
No jezírko a závojnatky + kočky není zrovna ideální řešení. Při tření karásků mě málem lekly, protože byly víc nad hladinou než pod ní.
Sousedův kocour dokázal celý den číhat u břehu až se pohne červené čerpadlo, které bylo vidět pod vodou asi půl metru od kraje. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 17:42 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: VVV
dej je do stavební vaničky a pokud se bojiš teploty...kup jim akvarijní topítko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 17:33 Muž Surdo [35] Re: VVV
možne to je že postačí 10˚C podla toho aká je to forma tie najobyčajnejšie by to mohli zvládnuť kedže ja ich mam v jazierku a v pohode prezimujú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 06:44 Muž VVV [0] Re: cezarmilan
To je kus! smich Ale myslíte že bude těch 10 ˚C stačit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 05:29 Muž LiborSprysl [9015]
www.facebook.com/…

ten by byl do jezírka asi velký, že? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 21:44 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: VVV
Mám ich tiež vonku, zima im tak neublíži ako nadbytok plynov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 21:43 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Surdo
1,9m už je pěkná hlouba to myslim nemám ani na rybníku, ja mam zavojnakty tak přešlechtěné že už ani neplavou jsou tak obezní že se jen tak pomrskávají :)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Jezírka a venkovní nádrže • Zobrazeno 4696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3800-jezirko