Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jezírko

 

NápovědaFórum » Jezírka a venkovní nádrže  

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Jezírko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 19:22 palo Re: Dušan2
Ešte lekno nemám, ale asi tak o týždeň bude. Takže tých karasov tam môžem zatiaľ dať aj keď tam nie je žiadna rastlinka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 18:08 Dušan2 Re: palo
Já mam jezírko hloubku kousek nad 60 a karásci sem tam nechal přes zimu a sou v pohodě. Už je někdy chodím krmit a dlabou , mám i slunečnice pestré, a taky v pohodě. Leknín chce myslím na přezimování aspoň 40 cm hlobku , tak ten taky vydrží, taťka je má víc než 30 let ve 40 cm a eště nezmrzly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 17:59 bibi Re: palo
Ja si myslim ze si tam do toho jazierka mozes dat rybky. Ale ked bude chladnejsie ta ich okamzite preloz do pätlitrovky abo do akvarka. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 13:18 Žena bucliik [99] Re: palo
Já ještě v obchodech viděla substrát do jezírka, myslím v OBI, ale zkušenost abych mohla doporučit nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 11:57 palo Re: Sid
A stačí len íl. Nič iné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 11:17 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: palo
Jíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 11:12 palo
A ešte jedna otázka: Do košíka kde bude zasadené lekno, mám aký substrát doňho dať. Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 21:50 Žena bucliik [99] Re: palo
Ahoj, myslím že při hloubce 60cm by bylo lepší leknín zasadit do košíku, aby jsi ho mohl na zimu vyndat, jinak by to asi nepřežil, taky se zimuje-já ho tam letos nechala v hloubce zhruba metr-zatím ještě nevím jestli to přežil. Myslím že na rybku je ještě brzo-želvy se dávají ven až když teplota neklesá pod 10 stupňů- a myslím želvy jsou odolnější než rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 21:43 palo – ZLATÁ RYBKA
Zdravím. Môžem dať do záhradného jazierka v apríli zlaté rybky? A na jeseň kedy ich mám odtial vybrať, lebo jazierko má hĺbku len 60cm, aby nezamrzli. A ešte jedna otázka: Lekono mám zasadiť do piesku, ktorý je na dne alebo do košíka do ktorého sa sadia lekná. Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 15:17 vodnar73 – web
Spustena nová stránka pre fandov do jazierok ...aj s forumom
www.crystalgarden.sk
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 13:46 Muž Ludek [39] Re: JeeL
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pokud máš vodu tak nízko jak píšeš tak to je v pohodě, my jsme kopali 12 metrů a v létě čerpadlo vodu vycucne tak za 20 minut. Studna se používá především pro zalévání, doplňování do jezírka je automatické. Ohřev vody v létě stejně nevyřešíš ba naopak, potok Ti vodu provzdušní ze všeho nejlépe a o kyslík jde v létě nejvíc. A odpar? Ten není asi tak zásadní jako spíš spotřeba všech rostlin na březích. Nehledě na to, že i když je fólie pod celým potokem tak to stejně někde trošku utíká. Ale co, utíká to jen do zahrady, která se stejně musí zalévat a aspoň se lépe daří rostlinkám v březích. Ty fotky jsou ze zimy, v létě je to tak zarostlé, že je toho vidět o mnoho méně.
Ještě připojím dvě fotky, ta první je focena ze stejného místa kudy teče potůček, ale v létě. Proplétá se mezi tou ostřicí, ale je to tak zarostlé, že prakticky není vidět, až když člověk přijde k němu. Ta druhá fotka s leknínem je pro ty, kteří tvrdí, že v jezírku nemůže být čistá voda. Toto je foceno v průběžné tůňce a hloubka je cca půl metru. Jak je vidno, dno je na dosah ruky ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 10:36 JeeL Re: Ludek
Studne by mali byť od seba vzdialené zhruba tých 18 metrov. Neviem či je to dosť, každopádne mám na pozemku hodne spodnej vody a je už v hĺbke 1,5m aj v časoch veľkého sucha. Čo sa týka tých prepojovacích trubiek, tak tie som plánoval hlavne z dôvodu rýchlejšieho naplnenia studne po jej vyprázdnení. Keďže mám pozemok len o niečo vyššie ako hladina vody v rieke čo tečie neďaleko (asi 500m), tak o stratu podzemnej vody sa veľmi neobávam a myslím že v pohode postačí na zásobovanie oboch studní.
Samozrejme je tu možnosť mať jednu studňu oveľa hlbšiu (napr 10m), len sa obávam toho, že či to nebude problém vykopať - čiže po technickej stránke (nemám s tým skúsenosti).
To jazierko na fotkách je ináč veľmi pekné, tiež uvažujem mať potôčik. Avšak pri takej dĺžke potoka počas horúcich dní hrozí pri cirkulácii vody dosť veľké vyparovanie a taktiež oteplovanie vody v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 09:32 Muž Ludek [39] Re: JeeL
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nejsem si jistý, jestli dvě studny znamenají dvojnásobné množství vody, pokud nejsou od sebe dostatečně vzdáleny. Dříve či později si spodní vodu rozdělí i bez propojovací trubky, hladiny se vyrovnají a je to pouze o tom, kolik objemu bude pod hladinou spodní vody. Cenově výhodnější je studna jedna, ale hodně hluboká, tak aby měla vodu i v létě a pak je i tlak spodní vody silnější na její naplnění.

Co se týče čistoty vody v jezírku, můj brácha má jezírko cca 8 kubíků. Není to nic moc, na koupání rozhodně ne, ale na ověření některých procesů to stačí. Neosvědčila se žádná chemie, tedy z dlouhodobého hlediska, žádný hrncový filtr a ani UV lampa. Vyřešil to až potok, který vybudoval později a v kterém voda proudí hnána čerpadlem. Délka potoka cca 12 metrů na trase jsou dvě menší tůňky. Přikládám pár fotek. Hloubka jezírka v nejhlubším místě cca 2 metry a je vidět až na dno. Řasy se tvoří pouze v potoce a filtrují o sto šest ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 09:19 Muž Ludek [39] Re: JeeL
Nejsem si jistý, jestli dvě studny znamenají dvojnásobné množství vody, pokud nejsou od sebe dostatečně vzdáleny. Dříve či později si spodní vodu rozdělí i bez propojovací trubky, hladiny se vyrovnají a je to pouze o tom, kolik objemu bude pod hladinou spodní vody. Cenově výhodnější je studna jedna, ale hodně hluboká, tak aby měla vodu i v létě a pak je i tlak spodní vody silnější na její naplnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 08:53 JeeL Re: frmol
Áno, to je pravda, počiatočné náklady na výkop studní by boli dosť vysoké, ale vykopal by som ich v podstate len raz a potom v budúcnosti už len čerpám vodu. Nehovoriac o tom, že tú vodu využijem aj na polievanie trávnika, záhrady, ... Z dlhodobého hľadiska sa mi viac oplatí mať studňu (poprípade dve).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 08:45 Muž frmol [14] Re: JeeL
mas pravdu, prevazeni vody by ti jezirko dost prodrazilo, ale vykopani nebo vyvrtani studny nebo dvou je taky pekne drahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 22:59 JeeL Re: Usine
Áno, to je pravda, ale studňa bol v podstate pre mňa jediný zdroj vody do jazera. Pôvodne som mal v pláne vybudovať dve studne - z oboch strán jazera. Pričom by každá studňa bola prepojená rúrou o priemere 100mm a táto rúra by začínala v najhlbšom bode jazera (teda zhruba v hĺbke dvoch metrov) a odvádzala by odtiaľ spodnú vodu spod fólie do studní. Čiže ak by som studňu vyčerpal, tak by sa mohla opäť pomocou rúry relatívne rýchlo naplniť. Ak by boli studne hlboké 6m, pričom vodný stĺpec by bol povedzme 5m, tak z jednej studne by som mohol na jedno vyčerpanie získať zhruba 4 kubíky vody + povedzme v ten istý deň by mohlo pomocou rúry natiecť ďalší kubík. To by dalo z dvoch studní tých 10 kubíkov vody denne - čiže za dva-tri týždne by som mohol teoreticky zaplniť celú nádrž :-) Tento časový horizont sa mi zdá úplne v pohode. Každé ďalšie dopĺňanie vody v prípade vyparovania by už tiež nebol problém.
Ak by som rátal s plnením pomocou cisterny, tak by to mohlo byť tiež relatívne v pohode, keďže zhruba 500m tečie rieka. Ak pojme cisterna nejakých 10 kubíkov vody, tak na tých 15-20 otočení by to mohlo byť naplnené. Otázka v tomto prípade znie, že koľko by tá sranda stála. Nemám ani šajnu koľko vyjde jedna cisterna vody. Možné je, že by ma to vyšlo drahšie ako vykopanie oboch studní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 21:27 Muž frmol [14] Re: Usine
jj, na destovku se nelze spolehnout a stejne tak velke jezirko ma velkou spotrebu vody, v lete se odpari denne klidne i 5cm, u plochy 10x15m to je temer kubik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 21:22 Usine Re: JeeL
Napustit takový rybník ze studny by také nebylo moc rychlé. Vyplatí se asi pár cisteren z užitkovou vodou a zbytek nechat na počasí a na studně dělám to taky tak. Mám ale podstatně menší jezírko. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 23:15 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: JeeL
Ups... Jsem poněkud nepozorný... hmm Omluva! ;-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 23:12 JeeL Re: Sid
Jasné, vzorku vody som už poslal do labáku (ako som už spomínal v mojom prvom príspevku nižšie). Nechcelo sa mi však čakať na oficiálne výsledky a z čírej zvedavosti a netrpezlivosti som si urobil zopár základných testov pomocou mojích akvarijných kvapkových testov (výsledky sú taktiež uvedené nižšie) - a tak som vlastne aspoň približne zistil, že čo môžem očakávať :-) A nie sú to veľmi príjemné očakávania :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 23:05 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: JeeL
Nechejte si udělat laboratorní test. Není to sice korunová záležitost, ale bude vám hned jasno, jak se věci mají. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 22:52 JeeL Re: Usine
Máte pravdu, asi by som miesto budovania jazera mal postaviť linku na plnenie minerálky :-) Tiež vidím jedinú záchranu v dažďovej vode, problém je však so získaním jej v takom množstve. Predsa len získať tých zhruba 150-200 kubíkov je trošku veľa. Niečo by som mohol odviesť zo strechy a nasmerovať do nádrže, ale to by som aj takýmto činom musel asi dúfať len v monzúnové dažde, aby som to naplnil v nejakej rozumnej dobe. A to ešte v období sucha tiež môže byť problém, keď sa voda bude z nádrže vyparovať a nebudem mať čím plniť. Vyzerá to asi dosť biedne :-( . Ešte však môžem dúfať, že je špatný ten môj KH test ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 22:36 Usine Re: JeeL
To máš místo studny minerální pramen v takové vodě to teda nevím. Nezbude ti než získat povrchovou vodu a hlavně dešťovku. Studna bude asi na nic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 22:23 JeeL Re: frmol
Už som sa pýtal aj suseda, ten vravel že voda v ich studni nie je pitná, ale na polievanie záhrady im postačí. Ešte spomínal, že keď dlho stojí v studni voda, tak potom nejak zapácha. Takže to nie je bohviečo. Každopádne by ma momentálne zaujímalo, že či sa s tou tvrdosťou KH = 40 °dGH dá niečo poriešiť a či je možné v takejto vode potom chovať ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 21:35 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: JeeL
No v tom ti moc neporadim ale když budeš mít čistou až na dno to taky neni přirozený a ty ryby potom si myslej že nejsou schovany kdys je cistA A tAKY muzes mit prerybnino
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 20:34 Muž frmol [14] Re: JeeL
mozna se poptat sousedu jakou oni maji vodu
tam kde se hnoji prumyslove umele to bude urcite zly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 18:15 JeeL Re: frmol
Hej, máš pravdu, s tou studňou to bude ešte zaujímavé, ale plánujem výkop strojom a potom naskladať na seba dovnútra betónové skruže o priemere 1m - bude to ale podľa mňa náročné hlavne z finančného hľadiska, v technickej realizácii by imho nemal byť problém. Bez studni si však môžem ísť pískať do lesa, alebo sa modliť za dážď a čakať roky na naplnenie nádrže :-)
Jazero plánujem napojiť na nejaký potôčik pomocou čerpadla, nad filtráciou som ešte nerozmýšľal. Ide mi teraz hlavne o to, že či tá moja voda je vôbec vhodná a že či má zmysel s do toho púšťať... Nechce sa mi investovať do niečoho čo je vopred odsúdené na zánik tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 17:59 Muž frmol [14] Re: danrycka
jezirko 3x15x20 je uz tak velke ze bz melo mit samocistici schopnost, UV lampa se hodi, ale to bys potreboval 4x100W minimalne
a na 3 metry = na dno nikdy neuvidis, ani kdybys tam nemel ryby
ja jsem vcera uz zapnul filtry i UV lampu, voda pres zimu nezimu dostala zabrat, chladne zimy ryby prezily v pohode ale tuhle jich pulka posla /bohuzel i skoro metrovej jesetr/, poprve za 8 let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 17:50 Muž danrycka [56] Re: JeeL
no s těma studnama nevím, už vykopání jedné mi příjde docela hustá záležitost(pokud se bavíme o standartní studni) a to jezírko má být průtokové?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 17:18 JeeL – Má zmysel budovať jazierko?
Ahoj, plánujem si vybudovať jazierko s rozlohou zhruba 10m x 15m, v najhlbšom bode 2m. Vykopal by som tiež 2 studne, z ktorých by sa voda plnila. Napadlo ma, že bude vhodné, ak zmeriam hodnoty vody prv, než budem čokoľvek ohľadom toho podnikať. Vodu som poslal na rozbor do labáku, avšak zmeral som si akvarijnými testami aspoň pre približnú predstavu zopár hodnôt a zistil som nie príliš lichotivé hodnoty pre uhličitanovú tvrdosť:
KH = 40 °dGH
PH = niečo medzi 7,5 - 8
NO3 = 40 mg/l
P = 0,5 mg/l
GH - nepodarilo sa mi zistiť, po vykvapkaní 40 kvapiek mi došla náplň

Je možné takto tvrdú vodu použiť na chov rýb? Dažďová voda by to mohla ešte zmäkčiť, ale neviem či až tak radikálne.

Taktiež je tam ešte jedna nepríjemná záležitosť, okolo pozemku tečie splašková voda (z kúpelne a záchodu) od susedov. Je možné že táto voda negatívne ovplyvní kvalitu vody z prípadnej studne na pozemku? Jednu studňu plánujem asi 10m od toho jarku a druhú studňu bližšie, zhruba 6m od jarku. Spodná voda na pozemku je už v hĺbke 1,5m v časoch sucha (teraz už pri asi 70 cm). Studne plánujem hlboké asi 6m.

Bol u nás pozrieť chlapík z firmy ktorá robí jazierka. Hovoril niečo v tom zmysle, že tá voda zo žumpy vôbec nevadí a že tie toxíny z nej neprepustí zem ďalej ako 1 meter...

Má s tým niekto nejaké skúsenosti? Díky za odpoveď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 12:39 Štěpán Re: Johns
Človeče, co blbneš? Proč se snažíš zbavit tý řasy? Vždyť tam je protože tam má využitelný živiny! Tak zapracuj na živinách, a řasu nech na pokoji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 10:49 Muž Johns [30] - Cichlidy
Ahoj tak sou tam Uv lampy jakoby tu řasu vysrážely a je to takovej jako prášek no jo zdá se že ta řasa je tuhá ale jak to ztoho jezírka ted dostat a zhoršuje se to už je vidět jen na půl metru nespravila by to filtrační vata ve filtru? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 08:41 Muž Johns [30] - CichlidyRe: A2C
děkuji všem ono právě že to bylo celou dobu čisté až na dno a že ted se to zakalilo no ještě zkusím udělat vedle jezírko malé kde by byly rostliny které by braly ty živiny nejen kvůli té vodě ale že by to bylo i hezké ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 00:10 Muž A2C [25] - SumciRe: Usine
Václav má pravdu avšak ja som dosiahol aj to že som videl aj to čo mám na dne v 2m avšak chce to urobiť to čo som ti povedal
inak tie riasy ja mám na kamenoch ako sa ich dá zbaviť tou modrou skalicou? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 21:41 Usine Re: Johns
Pokud chceš vidět v tom tvém rybníku až na dno tak to jsi si spletl z bazénem a bez sava a podobné chemie se neobejdeš. Bohužel to znamená že budeš i bez ryb. Filtrací se zelené vody nezbavíš a když použiješ UV lampy dostaví se většinou vláknitá řasa. Použití modré skalice jako v případě velkých přehrad by bylo možná řešení, ale bez receptu bych to neskoušel je to také dost jedovatá záležitost.
Pokud vidíš do metrové hloubky tak to je hodně čistá voda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 20:34 Hony Re: Johns
Stěma pstruhama bych to neriskoval nebo si je vem ze sadek kde so v bazenu a ne z řeky podle mě by ti tam nevidrželi dlouho ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 16:08 Muž wladys [291] - CichlidyRe: A2C
Rostliny jsou řešení,pokud se dají do plytšího místa kam se kapři nedostanou a pěkně se rozrostou můžou skvěle odčerpávat živiny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 15:37 Muž A2C [25] - SumciRe: Johns
Rastliny ak tam dáš je to krátkodobé ani nie riešenie ale zalepenie očí
Koi ich vytrhajú ver mi viem o čom hovorím tvoj prípad budú riešiť nie obyčajné filtre ale prepadové aké som musel si nechať vyrobiť v Európe je len jedna firma čo ich vyrába a je ich akútny nedostatok ale v Amerike sú bežné avšak cena je hnustná tak ich treba nechať vyrobiť a doplniť UV lampami na 2 násobok objemu aby to stíhalo a budeš mať tak krásnu vodu ako ja X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 14:46 Muž Johns [30] - CichlidyRe: bucliik
tak sem se dozvěděl,že je to normál zelená řasa,která vypukne při mnoho živinách,tak prý tam mam dát hooodně rostlin aby živiny spotřebovaly a řasa neměla z čeho žít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 09:23 bucliik Re: Johns
ahojík, já mám jen malinký jezírko s želvama.Dřív sem vodu vyměňovala za 14 dní-nebylo na želvu vidět a nevěděla jsem jestli neutekly, teď sem odjela a naši vodu neměnili a světe div se, ono to sedlo na fólii a voda je průzračná-i když je pravda že tam není čerpadlo, tak nevím jak by to sedalo tobě.fólie asi nepomúže, jak ji sundáš tak tipuju že se to vrátí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 21:23 Štěpán Re: Johns
Tak jestli je vidět na metr do hloubky tak je to ještě docela čisté... Nemůžeš to srovnávat s vodou v akváriu. Proč tady to jezírko není?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 20:46 vodník Re: Johns
pomůže jen UVlampa ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 15:28 Muž Johns [30] - Cichlidy – Jezírko
Ahoj,mám dotaz ohledně jezírka je ve tvaru vany,hluboké veprostřed 3m,dlouhé 15m a široké 20m filtrace biofiltr 4 čerpadla které přečerpaj vodu za den,ryby v jezírku pstruzi,kapři,kapři koi,problém je voda je zelená je vidět tak metr,víc ne jezírko není porostlé řasou ale zelená voda no jako sinice pomohlo by jezírko zakrejt plachtou? aby v něm byla tma třeba na týden?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 21:21 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Usine
no viděl jsem jak si tam lidi cpou dekorace ze sádry či vápencové kameny kolem.Tak asi to bude podobná věc co tam zlobí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 20:06 Muž A2C [25] - SumciRe: saint21
Takto existujú na to prípravky ale zbytočne ich tam budeš liať ked si neodstránil príčinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 19:52 Usine Re: saint21
Z čeho jsi jezírko udělal? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 10:34 Muž saint21 [11] Re: wladys
nalival jsem tam vodu z radu,ale uz je to tyden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 10:28 Muž wladys [291] - CichlidyRe: saint21
...zřejmě je v jezírku nějaký činitel,který ti zvedá PH(pochybuju,že vstupní voda má už takhle vysoké PH)...takže nejdřív ho musíš odstranit a poté třeba jezírko naplnit dešťovkou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 10:18 Muž saint21 [11] – Jezirko
Mam jezirko 400l a mam moc vysoke pH (9) jak ho mam srazit? Existuje nejak chemie nebo prirodne?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Jezírka a venkovní nádrže • Zobrazeno 4696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3800-jezirko?od=101