Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jezírko

 

NápovědaFórum » Jezírka a venkovní nádrže  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jezírko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 21:30 Muž Surdo [35] Re: replikant33
ja závojnatky už dva roky po sebe prezimoval v jazierku mam obyčajne nie prešlachtene druhy závojnatiek 2ks. Boli 3 ale prvý rok som nane pozabudol a keď už bol na hladine lad tak som ich tam nechcel nahánat aj tak by to bola márna snaha akurát by som ostatne rybky stresoval a dve prežili, tak som ich tam nechal aj ďalšiu zimu. Táto je už tretia.
Ale jazierko je hlboké cca 1,9m.
Inak ja som ich mal v plane zimovať tiež v sklepe pri kotli v teplote do 15°C ale v 1000l kadiach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 21:14 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: VVV
ja zavojnatky zimuji na chodbě ve 50L stavební vaničce stoji asi 200kč jako filtraci tam mám obič bublifuk. karasky zimovat nemusiš, jen jim na hladinu hodiš polystyren s dirama do konusu překrytý druhým už jen s jednou dirou uprostřed, na odvětrání to stačí bohatě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 20:47 Muž VVV [0] Re: Surdo
Díky za odpovědi, asi ho zkusím částečně vybetonovat. Když bych si tam dával závojnatky, máte někdo zkušenosti se zimováním? Myslel jsem, že je zazimuju v nafukovacím dětském bazénku se vzduchovátkem ve sklepě, ale tam je jenom 10 °C a to je letos vážně teplo, bude jim to stačit(slyšel jsem, že se mají zimovat cca při 15 °C). A měl bych je v zimě přikrmovat? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2014 19:24 Muž Surdo [35] Re: VVV
v tvojom prípade ak je to 1.miesto ozaj vyhovujúce a nebude ti ta jabloň opadávať do jazierka čo sa dá riešiť na jeseň sieťkou. Tiež ju používam skrz susedou orech tone
By som volil jamu najprv uplácať z betónu a následne nato geotextiliji a fóliu potom už korene nemajú šancu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 19:12 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: VVV
prodavaji se folie s aditivy proti prorustaní kořenu,(poněkud dražší) bacha na 0,5mm folie z hornbachu,baumaxu a pod. skoro nic nevydrží. je lepší si připlatit, a rozhodně se podivejpo geotextiliji 500g,300g stoji za prd je lepší si připlatit, jezirko u stromu = vždy problém,padajicí ovoce,listí ti bude delat vždy potíže :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 17:53 Muž VVV [0] – Umístění jezírka
Chtěl bych si založit malé foliové jezírko o objemu 1000 - 2000 l s karásky, nebo závojnatkami ( na zimu dovnitř), ale na naší zahradě se s ničím takovým nepočítalo, a tak váhám, kam ho umístit. Mám na výběr prakticky 3 místa:
1) Krásné místo pod terasou, před cihlovou stěnou, ve stínu jabloně, světelné podmínky poměrně příznivé. Bojím se ale, že kořeny jabloně prorostou folii, což bych opravdu nechtěl řešit smich , nehledě na to, že to asi ani nejde. Jezírko by bylo od jabloně vzdáleno asi 1 m a nebylo by moc hluboké (max 70cm).
2) Také krásné místo, slunce tam však nesvítí déle než 4 hodiny denně, bylo by asi 2 m od okrasných smrků, což by snad nemělo vadit (?), ale hlavně by nad jezírkem mohla vadit jedovatá bobkovišeň a její listy, které by do něj padali.
3) Horší místo, tentokrát pod meruňkami, kde však slunce téměř nesvítí (jen úplně večer) a kde by asi oku úplně nelahodila betonová zídka, ta by se však dala zakrýt rostlinami. Kořeny meruněk by tentokrát vadit neměly, protože jsou daleko.

Pro vytvoření jiného místa by se musel uříznout stromek. To bych však udělal až v krajní nouzi :) .

Díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 12:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: duko1995
amur a ostroretka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 11:55 Muž duko1995 [32]
ahojte prosím vás poradili by ste mi nejakú rybku do jezírka která má ráda rasu ? :P napr neco jak je ancistrus alebo tak ale jezírkoá dekuju :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 12:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
No...to tak docela pravda není, si myslím já...ono se totiž nejedná o odpar, ale "odmrz" a pokud se častěji střídá počasí od rozmrznutí k zámrazu, tak vody ubývá docela dost...Byl jsem teda ve fyzice hodně nepozorným žákem, ovšem jsem zvědav, jestli tuto tezi nekdo nějak zásadně opraví... smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 21:53 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zoidik
V tomhle počasí se neodpařuje skoro nic. Jakmile se ti ztrácí voda tak ti to určitě utíká.
:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 21:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: miguela
Odpařuje se myslím víc. Filtrace zatím není zapojená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 20:03 miguela Re: Zoidik
Ahojec, přirozeně se denně z jezírka odpaří 2-3cm vody, pokud je to víc, tak je určitě problém ve fólii, nebo ještě zkontroluj fitlraci, jestli je dobře zavařená.. Dej vědět, jak to dopadlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 19:39 Muž Mike [3] Re: Zoidik
Dobré zkušenosti mám s www.jezirka-brno.cz zatím poradili s každým problémem :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2013 13:05 Těhňajs Re: Zoidik
www.jezirka.info .. pan Banat.. Odborník, jak má být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 12:42 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Kluci, neznáte někdo někdoho ze šumperského okresu, nebo olomouckého kraje, případně z okolí, kdo by se na profi úrovni zabýval jezírkama? Máme doma obavu, že teče, tak aby se na to někdo odborným okem podíval.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 20:23 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Kniha KOI - Luděk Štěch
Fotka k příspěvku Původně to měl byt clanek který mi neschvalili, tak mi bylo doporuceno to napsat sem ;)

Je to velice zajimavá kniha týkají se zahradních jezírek,KOI kaprů a vše co se jezírek týče.Můj názor na tuto knihu je velice kladný.Nebudu ji zde nějak do podrobna rozpitvávat.Prostě bych ji chtěl doporučit začínajícím "jezírkařům" i zkušenějším "jezírkařům".

-Kniha je velikosti A5, má 350 stran,vydaná v roce 2007 a má spoustu fotek.

-Napsal ji Ing.Luděk Štěch který vlastní firmu ALCEDOR která se hlavně zabývá chovem KOI kaprů


A na závěr bych řekl jen to ať vás neodradní název KOI,kniha není jen o KOI kaprech.Já KOI kaprům moc neholdoju a nasel jsem tam spoustu zajímavých věcí netýkajících se KOI kaprů.

A kdyby si někdo knihu kupoval tak doporučuju přímo od Alcedor (www.kapr-koi.cz) , kniha tam je o polovinu levnější než v jichých knihkupectvích.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 12:46 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Vojta
Plody můžeš vybírat současně s listím pokud budou palvat. Stačí síťka a hrábneš po hladině. Nám do jezírka padá listí ze stromků co jsou kolem a jednou za týden se shrábnou síťkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 15:17 Vojta
Fotka k příspěvku Dobrý den,
chci na zahradu jezírko (asi 2000 litrů s filtrem) s karásky, jediným problémem (zatím) je, že jediné vhodné místo je pod hojně plodící meruňkou. V době zrání býváma doma, takže mohu plody denně vyndavat, ale korší je to s listím (to ale snad tolik nevadí).
P.S. Jezírko na obrázku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 08:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jakub
Ty amuři stačí, vypasou to... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 22:34 Jakub
Zdravim. Mám takový problém, chtěl bych vysadit nějaké ryby do obecní nádrže, ve které pramení potok. Voda je tam po cely rok celkem studená a tekoucí. Ale i tak se tam v lete tvoří strašně moc dlouhé vlaknité řasy. A tak bych se chtěl zeptat jaké nejlepší ryby bylo nasadit do teto nadrže na likvidaci teto řasy???

Nadrž je celkem velka, odhadem 40000l. Do teto nadrže počítam se pstruhy, jeseny, perlíny a možná pár karasu na okrasu pro deti.

Na tu řasu me jedine napadá amur nebo ostroretka... cca 10 amuru a 20 ostroretek, co myslíte? Díky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 18:50 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: cezarmilan, romant
Tak mrznout snad jeste nebude,..nad tech dafniich popremyslim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 14:42 R Muž romant [27987] Re: Poweres
Zkusil bych nasadit dafnie. Mrkni se v okolí po nějakým rybníku a otestuj jejich přítomnost, nebo se zastav u mě, máme toho tady dost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 14:25 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Poweres
Niekde to tu je už popísané, daj si do vyhľadávača"jačmenná slama". A neplánuješ už rybky pomaly preniesť dnu? V hlbke 40 cm ti zamrznú
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 13:50 Muž Poweres [59] - Živorodky – Zelena voda
Ahoj,..mel bych jednu otazku.Mam malinke jezirko s hloubkou jen 40 cm.Jezirko je bez filtrace a bez vzduchovani. za 4 dny je voda v jezirku uplne zelena.Snazim se co nejcasteji cast vody odcerpavat a dopustit vodu novou,abych rybky mohl pozorovat.Jen se chci optat jestli ta brcalove zelena voda rybkam(karaskum)nejak vadi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 11:04 ttt
Zdravím...
Chcel by som sa spýtať aké ryby sú vhodné do jazierka s objemom cca 20m3 a hĺbkou 1,3m?
Kaprov sme už chovali,chceme zmenu osádky. Nechceme tam žiadne ozdobné ryby, rozmýšľali sme nad amurmi a tolstolobíkmi, ale to je na Slovensku prakticky nezohnatelné zbožie.
Ak máte niekto dáke dobré skúsenosti s dákymi u nás dostupnými a nenáročnými rybami dajte prosím vedieť. Čo sa tíka tej náročnosti na chov musím povedať, že okysličovanie vody v rybníku je , ale nieje dostatočné pre také ryby ako pstruh, či jalec.
Budem vďačný každej rade ... ďakujem..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 10:06 tomas120
CAwte.... Už ste začali so zazimovávaním jazierkových rastlín? Či je ešte čas?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 09:07 Muž Yirka [9126] – Zajímavý článek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 18:24 Žena Linduš [166] Re: sandra1221
něco takového?
www.nase-zahrady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 18:20 sandra1221 Re: basa1313
myslím že málo miesta nemajú má to 4x4 metre a hlbka je meter aj aj teplota vody má cca 21-22 stupňov sú ešte mladý mám ich asi mesiac majú 15 cm dakujem za radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 18:17 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: sandra1221
myslis aby sa nevyhadzovali? pridaj vzduchovanie... a zvaz ci tam ma jeseter dost miesta a ci voda nie je pritepla... ale riadne vzduchovanie by malo zabrat :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 18:15 sandra1221 – co navrch jazierka
ahoj mám zabehnuté jazierko a v nom 3 karasy a 2 jesetery malé problém je ale v tom že jesetery mi z neho vyskakujú!uz dva krat som videla jesetera vyskočeného na trávniku vedla jazierka našťastie som si to včas všimla a dala ho spať.poradíte mi čo dať na vrch jazierka? stretol sa niekto s podobným problémom? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 15:57 Marekkt Re: Usine
brat neska chytil 3 jalce a 4 ostieziki pre velkeho .. pojdem aj zajtra .. a ta riasa .. no .. ono sme to nijako vybrali ale je zelena ale to aj tak musim opravit dno .. zosunuli sa mi sutre .. lebo niekto sa cez leto nudil a hazdal nam do jazera sute!! rozzureny rozzureny zabit ho je malo coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 22:24 Muž Lada2 [11] Re: Usine
presne taky se mi pod ledem udela a nikdy to pak necistim.Neco pozrou ryby neco filtrace.A to ze mam prez leto zelenou vlasovou na folii jsem se snazil resit a pak jsem zjistil ze je to marnej boj nechal jsem to prirode a behem mesice se to srovnalo zustala jen nekde a vubec neni naobtiz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 22:06 Usine Re: Marekkt
Jaká je ta řasa. Jestli je hnědá tak to je normální a na světle zmizí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   30.03.2010 21:59 Muž sajfrdík [14] Re: Marekkt
jo,v sudu ti přežijou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 21:40 Marekkt Re: basa1313
to bo budem minimalne tyzden cistit :d to bude kompletka :-D ale ono to prezije .. dufam .. lebo toto ostrieza len tak zase nechytim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 20:30 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: Marekkt
kludne daj toho ostrieza do suda a tie zvysne daj trebars aj do kyblv, snad to nebudes cistit tyzden? mali sme rovnaky problem lenze rybky boli vo vnutri vo vanickach cez zimu a prezili :p
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 16:54 jose Re: Marekkt
skús sa opýtať ostrieža, keď ti sľúbi že im dá pokoj.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 16:48 Marekkt – Jazierko
lad sa roztopil a v celom jazierku je riasa. niektore ryby to preziju ..rozhodli sme sa ze pmovou filtra vsetku vodu vyberieme .. no neviem kde dam tie ryby? .. neposkodi sa ostriez 30cm a asi 5 hluzikov a zopar ploticiek v sude? tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 21:52 kreten Re: woody
Jde to i bez ní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 19:29 woody Re: Usine
Mockrát vám děkuji. S tou UV lampou bych to asi zkusila. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 20:09 0 Re: eliswoody
Je to trochu jinak a vysvětlení se nedá napsat jednou větou. Záleží na velikosti nádrže , druhovém složení osazenstva , použitém substrátu pro dno a flóru i množství rostlin . Teď vařím a sem jsem jen nakoukl a pak musím jít nakrmit 'hospodárku' , plus jiné práce čekají , tak se moc nerozepisuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 19:20 Usine Re: eliswoody
Rybám kalná voda nevadí. Pokud jí chceš mít ale čistou, musíš použít filtraci a hlavně UV lampu. Která odstraní UV zářením všechny zákaly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 19:04 eliswoody
Nevím co ďělat s jezírkem aby tam byla čistá voda a zároveň tam mohla mít rybičky, je mi jasné, že chémiji asi né prosím poraďte :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 08:38 Muž Yirka [9126] Re: palo
v tom případě bude třeba přece jen trochu počkat. (Nebo přihřát venkvní vodu?) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 20:48 palo Re: Yirka
Ale v akváriu mám aj mečúňe, takže teplotu moc znižovať nemôžem a vodu neorievam ani cez zimu. V akváriu je 23 stupňov a akvárium je malé(má objem 37 litrov) a preto ho chcem pustiť do toho jazierka čo najskôr. Karas má už asi tak 12cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 20:08 Dušan2 Re: palo
Pokud ho máš v akvárku, tak bych určitě počkal na větší teplo, aby neměl šok, hlavně už netopit a postupně zvykat na studenější. Jinak karas je nezmar, vydrží dost, znám jednoho co měl přez zimu ve 240 litrů jezírku a v pohodě přežil, i když bych se asi pod 40 cm hloubky bál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 20:02 Muž Yirka [9126] Re: palo
Nebo pomalu snižovat teplotu v AQ a pak vypustit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 20:01 palo Re: Dušan2
Je to normálna zlatá rybka(karas zlatý), ale je v akváriu, takže mám ešte počkať. Keď bude takých 20 stupňov vonku tak ho tam už môžem dať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 19:47 Dušan2 Re: palo
Pokud to jsou to ty jezírkoví, a nejsou to ty akva závojnatý, tak jo , ale pomalu zvykat, jako do akvárka, ale pokud je máš někde v teple vevnitř, tak bych asi počkal ještě chvilku až bude teplejc, ono je jiné když si zvykaj na zimu postupně, a nebo se tam vrazej rychle z tepla.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Jezírka a venkovní nádrže • Zobrazeno 4696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3800-jezirko?od=51