Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Taxiphyllum barbieri (Jávský mech) - pěstování

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Taxiphyllum barbieri (Jávský mech) - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2021 16:48 Žena BBchory [531] Re: Kawasaki
Já číst umim, jen jsem si říkala, že by se třeba přidal se zkušenostmi někdo další, nebo že bychom si ujasnili, co je to ta hodně vysoká vlhkost, a tak. Terárium nemám, zatím sbírám informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2021 16:22 Muž Kawasaki [2099] - TetryRe: BBchory
Odpověď máš o příspěvek níž. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2021 16:02 Žena BBchory [531] – emerzní mech
Ahoj,
má někdo zkušenosti s jávským mechem v teráriu nebo paludáriu? Myslím v "nadvodní" části. Nebo s jakýmkoliv jiným akvarijním mechem. Poroste, když se jednou dvakrát denně porosí, za předpokladu vyšší vzdušné vylhkosti, anebo potřebuje, aby přes něj neustále tekla voda?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 19:47 Muž vlka [2510] Re: rudiezi
Je to plevel, který roste jako divý. Sám se přichytil ke kořenu a každých 14 dní trhám trsy mechu. Experimentoval jsem se zasazením do dna a normálně se přichytí ke kamínkům a roste ,,do vrchu,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2020 19:17 R Muž afc1886 [10872] Re: rudiezi
Ano, ale chce mít dost velkou vlhkost, alespoň z mé zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2020 19:11 Muž rudiezi [3]
Vydrží mi mach keď bude v emerznej časti paludária? Resp. je možné pestovať tento mach bez toho aby bol ponorený vo vode? Ďakujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2020 19:09 Muž rudiezi [3] Re: Frogyman
Mne najlepšie rastie jávsky mach bez CO2, bez silného svetla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2020 11:45 Muž Frogyman [0]
Fotka k příspěvku HD Zdar fšickni.. Tak sem přečet celý téma, a v zásadě i když je tu spoustu informací, ta pro mne tu nejni... Koupil jsem si do akva mech.. Údajně jávský.. Od rataje.. Za 200.. Přilepil sem ho na kámen a trošku na kořen, a upřímně už když to přišlo, tak vypadal napůl jako dříví na podpal, a teď po 3 týdnech v akva s docela silnym led světlem co2 a hnojením vypadá pořád stejně... Jsem netrpělivej, nebo je něco špatně ? Všichni vesměs píšete, že roste rychle.. A mě ani milimetr... stydim :-(

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 01:48 Muž zdzd [5] Re: MikiG
Podmínky, no nevím. Zatím to bylo rostlinné peklo, ale co jsem začal svítit, tak pterodaktylus začíná obrážet a z hnědé barvy přechází na trochu zelenou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 01:46 Muž zdzd [5] Re: Anďaska
Tak zkusím Jávský mech :-), protože ho dostanu kelímek a uvidíme.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 22:49 MikiG Re: zdzd
Rychlost růstu bude mít přímou souvislost s podmínkami v nádrži ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 22:42 Anďaska Re: zdzd
Přesně tak, sám uvidíš, kterému se bude dařit. Každé akvárium je jiné, co roste jednomu, nemusí růst druhému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 22:25 Muž zdzd [5] MikiG
takže jen podle vzhledu ? neřešit rychlost růstu apod ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2019 19:35 MikiG Re: zdzd
Většině mechů obecně nevadí i horší světelné podmínky a také snese velké teplotní rozpětí-většinou 15-28°C. Jak píše Andaska, výber si ten, který se ti libí a jdi do něj, určitě nebudeš mít problém, že by se ti nechytil. Já jsem bral mech přes e-Bay z Anglie(velký výběr) bez problémů a za menší peníze než bych za něj dal tady(hlavně jsem ho tu ani nesehnal).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 19:32 Muž zdzd [5] Re: Anďaska
To právě nechci. Potřeboval bych vědět, který roste "rychle" a není moc náročný.
Chce to někoho se zkušenostmi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 19:21 Anďaska Re: zdzd
Tak se podívej tady do atlasu a vyber si jaký se Ti líbí. Časem uvidíš, který Ti půjde nejlíp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 19:11 Muž zdzd [5] Re: Anďaska
jenže já nevím jaký mech konkrétně, je toho hodně a někdo dává vánoční někdo zase "jávský" atd. a protože se v tom nevyznám, tak se mi nechce experimentovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 18:53 Anďaska Re: zdzd
Můžeš mrknout na e-shopy, třeba u Rataje, rostlinná akvária atd. Nebo se podívej tady do inzerátů, jestli někdo nenabízí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 18:49 Muž zdzd [5]
Tak a ještě musím dořešit mech na pár kamenů. Poradíte kde to mám koupit a také jakou odrůdu. Na bazarech prodávají všichni jávský mech, ale evidentně nikdo neví co vlastně doma má, jak jsem z různých diskuzí pochopil.

Vodu mám 18 stupňů, svícení můžu upravit dle potřeby.

Díky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 07:16 Muž LeRi [314] – Taxiphyllum barbieri (jávský mech)
Ahoj, vaše zkušenosti,za jak dlouho se mech udrží sám na dekoraci (kořen) ? Přivázaný ho mám vlascem který chci potom odstranit, děkuji za reakce.
Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 10:05 R Muž ctibum [6100] - Snažím se to nezahubit...Re: Horác
Tak sice se popíná, ale rychlostí pohybu ledovce, takže plán se ruší, bude mřížka/perlinka...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 21:54 R Muž ctibum [6100] - Snažím se to nezahubit...Re: Horác
To je přesně to, co bych chtěl přesvědčit k popínání :)

Já vím, že praktičtější by byly mřížky. Ale když já to úplně vidím, jak to bude hezký (a jak to docela určitě nebude ve skutečnosti vypadat)...

Ale tak alespoň vím, že popínat se to umí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.05.2016 21:49 Muž Horác [3929] Re: ctibum
Mně tohle drželo přímo na skle (resp. spíš vrostlé do nějakého povlaku řas). A to dost pevně.
www.horacovoakvarium.cz/…
Co se tvého nápadu týče, jako praktičtější bych viděl spíš ty zmiňované mřížky či perlinku (kvůli manipulaci či případnému úplnému odstraňování někdy v budoucnu - pokud v akvárku něco nemusím dělat "na věčné časy", tak to nedělám.) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 21:46 R Muž ctibum [6100] - Snažím se to nezahubit...Re: drvi
Ona ta stěna bude 30x25cm, takže jestli se to chytne, tak to zas takový drama nebude a počítám, že krevety si z toho zobnou... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 21:44 R Muž ctibum [6100] - Snažím se to nezahubit...
Díky všem.
Ty síťky a perlinky jsem četl a mám to jako záložní plán. Ale teď mám v krevetárku na dně kořen, na který odpadl, nebo se doplazil kousek mechu a začal se po něm plazit jak popínavá rostlina po fasádě domu. To mě přivedlo na ten nápad. Tak mě zajímalo, jestli má někdo zkušenost s přirozeným samovolným "popínáním" po svislé ploše bez pomoci mřížek. Ani bych netrval na celoplošném porostu, právě proto, že bych tam měl ten flexi. Že by to byla taky taková porostlá "fasáda".
No asi to zkusím, při nejhorším přijdu o trochu silikonu a písku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 21:37 Žena drvi [2820] Re: ctibum
A uvedom si, ze to budes muset cas od casu strihat a odkalovat z toho binec (v mechu se drzi i na svisly stene), to jestli z toho budes mit celou stenu tak te lituju :) Ale hezky to asi bude palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 21:25 R Muž romant [27809] Re: ctibum
Často se používá perlinka, jako nosný podklad, je praktická ve své tvarovatelnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 21:13 R Muž afc1886 [10872] Re: ctibum
Jestli to chceš mít celé zarostlé mechem,tak bych použil nerezovou síťku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 21:11 Žena Archa [14] - ŽivorodkyRe: ctibum
zdravím, no neviem, to s tým pozadím nalepeným na silikone je asi blbost, bud tam dat nejakú sietku a naviazat to vlasom na to, alebo spravit z dubových spajdlí nekajú konstrukciu a naviazat to na to, ja ho mám v akvárku na koreni, pekne sa mu tam darí, vytvoril uz taký hustý porast ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 21:03 R Muž ctibum [6100] - Snažím se to nezahubit...
Zdravíčko
Mám takovou ideu. Napatlat v krevetárku zadní stěnu (zevnitř) černým silikonem, na to nasypat černý flexiobklad a to bych chtěl poplazit jávským mechem. Zezačátku asi přilepit sekundovým lepidlem.
Je jávský mech až tak moc popínavý, aby splnil moje přání? A pokud ano, je lepší flexiobklad spíš jemný (1-2mm), nebo hrubší?
Díky za moudra...
Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 15:42 Muž rybaherb [0] Re: Koště
Taky ho permanentně množím, ale nebaví mne to. ono to hnědé vypadá, jako nějaké výtrusy. Mech asi dozrál a chce se rozmnožovat. páč mám plno bordelu i na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 12:05 Muž beermajkl [3] Re: Lubosc
Jaký mech by jsi doporučil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 21:41 Muž Koště [112] Re: rybaherb
Hnědý jsem ho měl jenom jednou, když přišla na jedno akva rozsivka, ale to bylo hnědé tak nějak všechno. Od té doby je zelený pořád a všude i když je na něj dva měsíce nešáhnuto, takže starými výhonky to být nemusí. Nevím ovšem, jak dlouho jej máš, já ho vždy tak po dvou měsících vyrvu všechen, nechám si nejhezčí kousky a vrátím je na místo. Do měsíce je zase zarostlý všude možně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 20:37 Muž rybaherb [0] – Hnědnutí
Fotka k příspěvku Stal jsem se poměrně úspěšným pěstitelem tohoto mechu. za nekřesťanský peníz jsem koupil v Hornbachu zbylý kousek, nicméně teď ho mám plné akvárium.
Mám dotaz k hnědnutí.
V mém mini akva jsem ho přivázal na kořen, rozrostl se fenomenálně, zabíral mi většinu akva, tak jsem ho prostřihl, ale teď dominuje hnědá část, což už není tak pěkné.
Ty hnědé výhonky jsou předpokládám ty starší ne? Nemyslím si, že by se mu nedařilo, ale pěkné to není no.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 16:57 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: majklbeer
ja bych urcite volil jine mechy ne kvuli vlastnostem ale spis kvuli vzhledu ja bych pozadi videl treba v tajvanu krasne previsle vetve hodne podobne vanocnimu mechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 07:58 Muž beermajkl [3] – pozadí
Zdravím,chtěl bych z jávského mechu udělat pozadí akvária,máte s tím někdo zkušenost?Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 11:53 R Muž vaclav [12976] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvku Je to Vesicularia dubyana – měchýřka jávská? :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 20:54 Žena sonetka [136] - Živorodky
Fotka k příspěvku Postrádat určitě můžeme, budeme ho zastříhávat, takže vše můžu darovat. Chytne se určitě, je o plevel, a stačí kousek a už raší .... potlesk

To co jsme mi sázeli, nebylo ani vidět, teď už není vidět pomalu ten šutr ano

Na srazy nechodíme, bo není moc času hmm

Když tak napište vzkaz a nějak dohoukáme předání

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 00:43 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: sonetka
tak ten je krásnej. Mně by stačilo pár větviček. Bud se rozmnoží nebo nemá nárok na žití. Měl jsem ho dřív, ale bohužel tehdy jsem měl o dost míň světla a k tomu jsem ho dal až na dno.
Nechodíš na srazy akvaklubu v Brně do Thalie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 21:16 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: markiz
Fotka k příspěvku Může být,ancík skoro, spíše vůbec ho nežere .....
Pokud jste z Brna, šlo by něco ostříhat, záleží koliko toho mechu potřebujete, máme Taxiphyllum barbieri ;-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 13:04 Žena markiz [33] Re: romant
Supr, diky. Ona ta ancistrusova je najednou hotovej kombajn, tak jsem mela krapet obavu.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 13:04 R Muž romant [27809] Re: markiz
Odpověď na technickou, ano je to možný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 12:55 Žena markiz [33] – javsky mech
Zdravim, jen technicka - muzu mit mecha na korenu i kdyz mam v akva ancistruse, cca 7cm velkyho? A kdyby jo, nema nekdo navic z okoli Brna, kdyz je ho takovy prebytek? :-D strasne se mi libi, ale uz ponekolikate jsem na nej nemela stesti :-O

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 15:06 R Muž vaclav [12976] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Virnik
Dojdi si na burzu tam ho mají. www.rybyarybicky.cz
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 15:00 Virnik Re: sasula
Ahoj, javsky mech shanim jiz dlouho a v akvaristikach mi porad rikaji, ze protoze je toho mezi lidmi moc, nikdo to nekupuje a proto jej ani neprodavaji. Jsem take z Prahy, myslis ze bys mi mensi chuchvalec mohl odprodat? Ted jsem nove zakladal novou osadku i kytky...
Na tento web jsem narazil nahodoz,ozvi se prosim na muj mail mailto:virnik@gmail.com
Diky moc

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 15:14 Žena Magrathea [11] - Miniakvária – Kde sehnat v Praze
Ahoj všem, založila jsem nové akvárko (momentálně v záběhu), mám v něm 2 kořeny. Na jednom už přivázaný anubis, druhý bych ráda nechala zarůst mechem (taky proto, že chci mít v akváriu krevetky). Už jsem oběhla pár zverimexů, ale mech pořád nemůžu sehnat a za nekřesťanské peníze se mi moc z netu objednávat nechce :-( Nevíte někdo, jestli někde v Praze Jávský mech prodávají? Díky předem. :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   05.04.2013 23:57 Muž - [3450] Re: optimus2x
Sinica vzniká za určitých podmienok v akva a tieto podmienky treba poriešiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 11:50 Muž optimus2x [3]
tak pred tydnem jsem zjistil ze na rostlinkach jsou "pavuciny" tak jsem hledal a vypada to na sinice. Neni mozny ze ty sinice tomu taky radne pomohly? Protoze ted zacal odchazet i ten mech co je na korenu rozzureny

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 16:54 Muž - [3450]
Mach rastie super i v kelímku na okne.Ten tvoj musel dostať z niečoho riadny šok.Taký mach som prisahám ešte nevidel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 20:31 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: optimus2x
u me vypadal stejne kdyz jsem ho mel u poteru cichavcu, proste do nej zapadal detrit a on uplne uhnil... u poteru jsem radne odkaloval kazdy den

+ Přidat reakci

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 13039x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/3770-taxiphyllum-barbieri-javsky-mech-pestovani-problemy