Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Taxiphyllum barbieri (Jávský mech) - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Taxiphyllum barbieri (Jávský mech) - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 11:29 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Cyril
Super takže mech přivážu k břidlice a tu po krajích zakreju pískem.

Díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 11:28 S Muž invalida [3881] Re: Cyril
Hrst krevet zachová čistotu..a dobrej je i tarokát...projede a filtr veme zvířeninu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2010 11:21 Cyril Re: kmara
Problémem jávského mechu je,že se v něm dost intenzivně usazuje nečistota /kal,detrit a pod./. Je nutné jej čas od času proprat. Proto je vhodné mech přivázat rybářským vlascem k plátům břidlice /lze tak "zatravnit" poměrně velké plochy dna/,dobře také vypadají větší kameny /valouny/ porostlé mechem,samozřejmě dřevo a u jednoho akvaristy jsem viděl vytvořené pozadí z plátů břidlice,porostlé mechem - paráda .Výhodou je,že takto porostlé objekty lze dle potřeby vyndat a opatrně osprchovat ve vaně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 11:19 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetkyRe: kmara
nejlepší je si udělat rošt z nějaké sítky nebo mřížky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 11:13 0 Re: kmara
Dá se , ale i na ně se mech bude přichytávat a je potřeba jej okolo přidržet při odnímání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 11:06 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Maza
Ok vyzkouším to. Zatím ale na menší ploše, ne na celém dnu.

A ty kamínky potom můžu oddělat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 11:03 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: kmara
Ne. Když ho přikryješ břidlicí, tak ho ani neuvidíš, natož aby rost :-)
Rozlož ho po dně a zatěž ho třeba 5ti kamínky - v rozích a uprostřed, dle velikosti plochy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 10:50 Muž kmara [10] - CichlidyRe: 0
Takže mech rozložit po dně a přikrýt ho např. břidlicí a čekat než se uchytí na dno ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2010 09:13 0 Re: kmara
Mechem pokrýt založené dno a pak mozaikovitě posypat štěrkem o větší zrnitosti , aby stélky z části byly zatížené a jiné obnažené , nebo mech přikotvit rozloženými menšími oblázky. Až mech po přichycení k podkladu začne růst , tak se začne udržovat plošným krátkým zastřihováním , aby se docílil požadovaný efekt a mělo smysl to tímto způsobem osazovat. 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 22:14 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: kmara
Ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:37 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Sid
Takže opravdu to nejde :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:36 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kmara
Zkuste a uvidíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:17 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Sid
Tak by zhnil nebo co ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:16 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kmara
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:15 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím chtěl bych se na něco zeptat :)

Co kdybych mech rozložil po celém dnu a zasypal štěrkem 1-2mm. Prorůstal by postupně jako tráva ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 10:26 Muž vlasolis [2] – zkušenost
Nejlépe vypadá když se na danném předmětu uchytí a pomalu se rozroste sám.Proto je dobré jávský mech omotat nejdříve v menší vrstvě vlascem a po nějaké době, když je viditelné jeho přichycení přebytečné dlouhé neuchycené výrostky odstranit(stačí aby na předmětu zůstalo jen pár jehliček mechu).Na dřevo se přichytí nejspíš rychleji než na kámen.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 08:41 Muž Wrata [21] Re: Aleš
Nekde jsem se docetl, ze je lepsi vzit jen par vlaken javskeho mechu, prichytit je necim a ty ostatni ktere se vytvori se maji tendenci sami chytat daleko vice nez kdyz je chuchvalec, navic to pozdeji vypada velmi prirodne..
Vyzkouseno, funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2010 21:34 Muž Geri [29] - SkaláryRe: ancistrus
Jsou věci mězi nebem a zemí, mám 2 AQ, stejné světlo, stejná voda, stejná filtrace, v jednom jávský mech přirostl i na sklo ve druhým nejde a nepujde, ani kdybych ho bičoval od rána do večera, zato tam jdou jiné kytky, které zase vedle nejdou. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 20:33 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: Aleš
je nenarocny, ale nekdy se mu proste nedari, bud se jednou chytne nebo casem zajde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 20:05 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Usine
jojo, to je pravda, "nacechrej" ho. i kdyz mne rostl i narvanej pod sutrem smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 19:56 Usine Re: Aleš
Nesmíš dát příliš silnou vrstvu to ti přiroste jen stěží. Méně je někdy více. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 19:54 Muž janmacu [18] Re: gaume
tak to ti závidím,mě jávský mech sotva roste a to má hodně světla,ostatní rostliny sou v pohodě :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 19:48 Aleš Re: gaume
Jj, ostatní rostou jako z vody, ale ten mech se ne a ne chytit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 19:25 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Aleš
zrovna javsky mech neni ani trochu narocny, roste mi jako blazen i v seru. na koren ho muzes treba pripichnout spendlikem, jinak na zem staci zatezkat par kaminky, nevyplave. ostatni rostliny rostou v pohode?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 19:18 Aleš – jávský mech - ne a ne se chytnout
Dal jsem jávský mech na kořen a uplynul asi měsíc a mech se vubec nechytil...kdybych odvázal vlasec, tak mech prostě vyplave na hladinu a hotovo...nevíte co s tím? Na dno se mi to nechce zkoušet dávat, jelikož ani nevím čím to tam přichytit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2010 14:17 S Muž invalida [3881] Re: 720Martin720
Co otevřít rostliny ..jávský mech a přečíst si něco? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 11:31 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: 720Martin720
Jasné ,že ho môžeš dať na kameň ,bridlicu ,a rozne dekory ktoré máš v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 11:12 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Ahojte když nemám kořen můžu ji dát na kámen?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 13:13 Usine Re: honza
Nejhorší co můžeš udělat je nechat ho v chumlu, to pak většinou moc nevydrží. Nejlepší je ho nechat malé množství přirůst na kořen, nebo kameny a časem ho trochu ostříhat.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 10:04 švíco Re: honza
U mě roste jávský mech v jakýchsi cyklech.... jednou za čas si prostě vzpomene, že neporoste a začne hnědnout a rozpadat se, přitom v jiné nádržce roste krásně, no pak nezbývá než přihodit nový mech z té nádržky, kde se mu momentálně daří... myslím, že podobnou situaci tu popisovalo víc lidí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.12.2009 09:46 honza
ahoj,taky se mi javský mech rozpadá,přitom ostatní rostliny rostou jak o závod,poradte prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 11:10 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: gošice
Taky si myslím, že se asi ty rostliny v akváriu po nějaké době oslabí. Já jsem udělala stejnou zkušenost s douškou hustolistou - dávala ji kámoškám na potkání, až mi to, co jsem měla v akvárku téměř odešlo. Tady mi pomohlo udělat malý řízek a ona se opět rozrostla. A pak také s růžkatcem - úplně mi odešel, opadal, tak jsem prosila kamarádku, aby mi dala odnož z našeho dárku a ta se chytla. Možná se vyplatí ty rostlinky pěstovat na 2 místech v akváriu, nebo ve dvou akváriech, pokud jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 00:28 Muž Horác [3942] Re: hf
No jéžiš :-D ... Ke kořenu se může přivázat třeba silonovým vlascem. Do dřeva vrostl tak pevně, že ho při redukci můžu škubat jak králíkům lupení :) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 00:02 Muž hf [54]
Jak ten mech dostanu takhle pěkně na kořen? Koupili jsme si zámotek který nám volně povlává v akvu a nevíme kam s ním. Ono to má tendenci přirůstat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 22:19 Zdenek58 Re: ČUPR
Mám stejnou zkušenost... Rostl tak, že jsem ho vyhazoval kvanta na kompost a najednou zničeho nic úplně vysublimoval... Takže jsem ho musel koupit za 39,- Kč pár snítek... Tím vyhazováním na kompost jsem se připravil o pěkných pár tisíc :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 22:05 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: gošice
Pokud to dělá jen jeden trs, tak třeba je nemocnej. I kytky mají své parazity atd. Radši bych ho vyhodil a doufal, že z na jiných místech bude pořád růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 22:04 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: filipsi
Trhat, trhat, trhat. Tak se mi pak líbí nejvíc, když je to opravdu nízký kobereček třeba na pařezu.

rybicky.net/obr/rostliny/max/1047.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 22:00 Muž filipsi [1295] Re: ČUPR
Kde se stala chyba netusim, ale mam nekolik podobnych zkusenosti, bujny prekrasny rust, clovek nevi kam s tim, a najednou nejde a nejde (bud proroste rasou, i kdyz zbytek akva ne, nebo podobne hnednuti a trhani). Kdyz uz jsem se smiril ze neni hodil jsem do akva kousek z jineho, kde se mu zrovna darilo, a opet krasny rust.

Mozna chce jen "omlazovat", kdyz vic naroste, vyhazet, nechat jen trochu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 21:54 Muž ČUPR [204] - Tetry
Fotka k příspěvku Jávský mech se mi kdysi v akváriu usadil velmi dobře a bujně se rozrůstal natolik, že jsem ho nestačil protrhávat a rozdával téměř na potkání. Měl krásné světle zelené jemné lístečky a tím mi dával najevo, že se mu v akváriu velmi dobře daří. Pak začal jaksi vadnout, tmavnout a trhat se na malé kousky až mi z akvária pomalu zmizel. Dnes jsem vděčný kolegovi, kterého jsem léta zásobil právě touto rostlinou, že mi občas při protrhávání rostlin kousek přinese. Zatím se mu u mne stále nedaří a také nechápu PROČ a KDE se stala chyba. Podmínky jsem nezměnil - osvětlení i voda jsou stejné. Vím, že jsem Ti touto odpovědí vůbec nepomohl, ale budu toto téma s tebou sledovat a třeba se dozvíme od zkušenějších pěstitelů této nádherné rostliny, kde se stala chyba. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 21:22 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Růst jávského mechu
Fotka k příspěvku Jávský mech mám již poměrně dlouho a poslední dobou mi začal dělat něco co mě překvapilo. Že obšas nějaká ta větvička zhnědne by mi nevadilo, ale tohle je už moc. V podstatě celý podrost začal hnědnout. Není to klasické hnědnutí, ale přijde mi spíš jakoby "dřevnatěl" , kdyby byl na suchu, řekla bych, že uschnul :) Vrchní větvičky jsou svěže zelené a tvoří se další. Dělá to jen část mechu, na jednom kořínku a kameni.. vedle na jiném kořenu je vše OK. Přikládám foto. Prosím všechny, kteří mají s tímto růstem zkušenost, aby poradili.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 16:37 Muž DavidDizzer [26] Re: kristian
aha, j a jak ale,,, mě pH moc snížit nejide, možná je to pH vyskoé i kvli tomu dnu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2009 16:30 Ivulik1 Re. DavidDizzer
Mozna, ze svetla moc nepotrebuje, ale kdyz ho ma, roste pred ocima :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 16:18 Muž kristian [80] Re: DavidDizzer
Javsky mech ma radsi kyselejsi vodu, s vasim dnem tezko dosahnete kvalitniho rustu javskeho mechu.

Edit: Nemusi to byt jediny duvod spatneho rustu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 16:10 Muž DavidDizzer [26] Re: kikuška
no newm, nemám zase tak silné sovětlení 0,4..W/l ... a mám hodně rychle rostoucí rostliny a řasy tam už nemám... měl jsem jich tam docela hodně, ale jak jsem tam dal rechlerostoucí rostliny, tak z pomalouroztoucích rostlin mi řasy zmizely... takže newm... řasa to asi nebude... prostě zhnědl!:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 16:05 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: DavidDizzer
To je možná ta řasa, co o ní píšou v tý knize. Prý to nemá rádo silné osvětlení. Jinak mám po tom připevnění pocit, že jsem udělala raut pro paváky a molly Mohou to sežrat? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 16:02 Muž DavidDizzer [26]
já chci taky takový mech :(:-), mě vždycky zhnědne?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 15:45 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – jávský mech
Jo teď jsem to našla v chytré knize, ale zmátlo mne ze to tam je jako měchýřovka jávská. No písou o mnození, ze se to odtrhne a přichytí na vybraný místo. A taky, že osvětlení nemá být silný, jinak, že tam budou řasy. Máte někdo s tím zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 15:40 DeathAngell Re: Golfer
Ja před 2 týdny koupil ten Mech a Ted Ho mám 2x tolik :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 15:26 Muž Golfer [9] Re: kikuška
Nevím, jakou mají zkušenost ostatní, ale já bych řekl, že jávský mech roste relativně hodně pomalu. Třeba s riccií se to nedá srovnat. Takže s tím stříháním to zase až taková divočina nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 14:48 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: gošice
Nevím, zda jsem to udělala zcela správně. Dala jsem ho na méně atraktivní kámen a omotala jako když drátuju vlascem. coze Snad se to teď kolem kamene rozroste. Až to bude (tedy pokud to bude) porostlé a divoké, tak bych to asi mohla ostříhat a zase plácnout kolem nějakýho dalšího kamene_ :-|

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 13597x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3770-taxiphyllum-barbieri-javsky-mech-pestovani-problemy?od=151