Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Taxiphyllum barbieri (Jávský mech) - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Taxiphyllum barbieri (Jávský mech) - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2012 10:54 Muž exit [116] - RostlinyRe: micz
Vyzkoušet to určitě můžeš a sám uvidíš.Předpokládám,že po zarostení ti to celkem sníží průtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 10:38 Muž micz [132] Re: glumča
Právě mi jde o to trochu filtr zamaskovat,přeci jen kostka 20x10x10 je docela velká.Viděl jsem to na hamburských filtrech a vypadalo to hezky, ale ty se zase nečistí třeba i 5 let...Ale ani to by neměl asi být velký problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.06.2012 10:25 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: micz
ahoj,jak píšeš,já to mám taky,ne teda cíleně,ale jsem líná ten molitan od jáváku čistit.myslím,že to nemá na funkci filtru vliv ;-) a navíc to bude pěkné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 09:55 Muž micz [132] – Mech na biomolitanu
Zdravím kolegové, myslíte že by byl dobrý nápad nechat si mechem porůst biomolitanovou kostku na čerpací hlavě?interval čištění je cca 5 měsíců takže myslím že by to nemuselo být špatný...co vy na to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 21:55 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Shrimpman
Mne sa celkom osvedčilo chytiť si kus do ruky a za rukou odstrihnúť. Ale aj tak mi ale potom v akvárku plávajú samé konáriky z toho..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.05.2012 21:06 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: Shrimpman
jak to dostat z akvária? Blbě.... Jedinej způsob, jak si můžeš pomoct je jednou rukou šmikat nůžkama a druhou držet odkalovací zvon v blízkosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 20:55 Muž Shrimpman [36] – Jak zastřihnout?
Jak správně zastřihnout Jávský mech? Je potřeba dát na něco pozor nebo to prostě mám ošmikat jak se mi to líbí? A jak to pak všechno dostat z akvária?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 12:06 Muž filipkriz [53] Re: Roketka
Me to taky moc nejde, obcas mech celej vyndam, properu v ruce jakoby v cisty odstaty vode a vratim ... zvonem mi z nej ty sracky moc odsat nejdou, drzi to na tom jak kliste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 08:38 R Muž romant [27981] Re: Roketka
Snad jenom při odkalování ten bordýlek ze dna tolik nevířit. No prostě se to odkalování naučit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 08:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: Roketka
Nijak smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 08:18 Žena Roketka [9] - Labyrintky
Ahoj, jak zabráním, aby se mi do mechu zachytával kde jaký hnus? Při odkalování dna mám větší bordel v mechu než v kýbly.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 22:14 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: Shrimpman
Ta síťka ničemu neublíží, mech ji proroste a zakryje. Jen je celkem zbytečná v daném případě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 22:01 Muž Shrimpman [36] Re: keydoc
Právěže jsem to tam dal i s tou síťkou. Mám v plánu trochu předělat svý mini tak s tím něco vymyslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.04.2012 21:41 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: Shrimpman
Věřím, že zkušenost s jávským mechem tu má takřka "každý druhý". Přečti si co psal romant o pár příspěvků níže. Netřeba žádnou mřížku/šíťku - pár větviček přichytni vlascem (stačila by i nit) na kořen a ono se to rozroste. Až ho bude hodně, tak jej budeš zastřihávat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 21:37 Muž Shrimpman [36]
Koupil jsem Jávský mech právě v této síťce, i s ní jsem to přivázal vlascem ke kořenu. Za jak dlouho ten mech proroste do kořenu, abych mohl oddělat ten vlasec a tu síťku odtrhnout? Je mi jasné že to bude mít ztráty na mechu, ale roste jako z vody, tak to nevadí :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 20:05 R Muž romant [27981] Re: Afim
Já za sebe musím říct, že jsem nikdy žádný síťky nepoužíval. Normálka pár větviček toho mechu přichtím třeba ke kořenu, kamenu atd. a jak píšu, když se mu začne dařit, tak se začne rozrůstat. Tu vrstvu dávej malou, klidně jenom pár větviček, líp se přichtí i potom rozrůstá.
Edit: Něco pro inspiraci www.aquamoss.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 20:00 Afim Re: romant
Aha díky a jak to tam mám dát kdybych to chtěla alespoň na půlku akva to normálně nějak položím zespoda na kameny? Myslím tu síťku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 19:58 R Muž romant [27981] Re: Afim
Fantazii se meze nekladou. :) Můžeš to zkusit s tou síťkou, ale taky nemusíš, když poroste, tak bude vcelku jedno jestli tam ta síťka je, dá se zastřihovat a tvarovat, jak je třeba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 18:17 Afim – Peelingová síťka
Ahoj jak je tu ta peelingová síťka tak ji mám doma a moc jsem se s ní neumývala maximálně 5x, kdybych ji pořádně vyvařila , mohla bych ji dát v klidu do akva, aby ten Jávský mech rostl pěkně?Nebo jak to mám udělat aby to byla skrýš pro mldé od živorodek ale zároveň aby to vypadalo hezky? Děkuji za odpovědi :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 15:53 Muž jpfotonature [0]
Měl jsem ho va starém zanedbaném akváriu,nesvítil jsem tam,netopil a nefiltroval a ještě byla v akváriu extremě tvrdá voda a přesto semu dařilo,byla to jediná rostlina které se tam dařilo,když už tam ryby nemohly plavat,tak jsem vyhodil a do půl roku to bylo zase zarostlé
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 13:49 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: spajk17
Rostříhat na menší kousky a položit na nějakou mřížku nebo kameny, na ně přivázat a položit na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 13:09 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
Jak mam javskej mech přichytit na dno aby to bylo jako kobereček?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 09:38 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: bali
Blbě se to popisuje...
Je to smotek plastické síťky, drhne se s tím tělo při koupeli, dá se běžně koupit v drogerii, cena max do 30 Kč,-. Pokud přestřihneš gumičku držící střed, klubko se rozmotá na několik metrů dlouhou, pružnou "nohavici", konzistence podobná síťce na citróny apod., jen jemnější. Měli jsme ji doma, tak jsem to vyzkoušel do akva (samozřejmě jinou :-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 09:24 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tudy
prosim te co to je ta peelingova sitka?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 08:57 Muž Tudy [330] - KrevetkyJávský mech
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku 2.11. 2010
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.02.2011 22:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: beowulfx
No to se mas fajn. Ja ho dostal kousek na kytce a piplam si ho, mem porostly jen kus sutru. Ale tak nejak si rikam, dostal jsem zadarmo, hezke to je, toz si ho rozpestuju... Asi jako ty Platy koralove, ja to s tim mnozenim prehnal... a vubec, mam napad, ale tady to je tezky... 20ks za panaka, ciste, nekrizene, na zbytek panaku mam se slusnym akvarstou o cem kecat jiste... Akvarista, to je neco, to se nerodi kazdy den!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 22:07 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: robik1
Stačí mu zajistit pro něj vhodné podmínky, u tohoto mechu by to neměl být problém, je spíš jak plevel, osobně jsem jej jednou do akva nasadil a od té doby jej tam stále mám už snad rok, jednu dobu jsem jim naplnil skoro půl kyble, jak rychle rostl, pak se nějak sám srovnal a dnes už to tak npřerůstá. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 21:13 Muž robik1 [1] - Labyrintky
mam takyto mach doma v akva!jak dosiahnem toho aby sa mi zacal este viac rozrastat? X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.12.2010 12:00 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Pavol
U Vesicularia dubyana nejsou štěty s tobolkami známé. Ale asi myslíte Taxiphyllum barbierii. U toho nejspíš známé jsou, ale rozhodně né v akváriích. V akvarijních podmínkách bývá plodný pouze Vesicularia montagnei.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 11:48 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
chcem sa spytat ci Vesicularia dubyana tvori kvety?? napr. ako tuto tento mach.....
rybicky.net/atlasrostlin/taxiphyllum_alternans
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 23:59 Muž navik [908] - SumciRe: gigimasters
U mechu mi zatím nižší vrstvy nikdy neshnily, ale delší stélky vytvářejí spíše chomáč popř. se větví v prostoru, při zastřihování se mi líbí více coby hustší porost přirostlý k podkladu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 23:49 Muž gigimasters [8] Re: navik
Díky :) Ono úvahou začátečníka s touto rostlinou. Je možná lepší prostřihávat aby spodní vrstvy nehnili. Nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 23:48 Muž gigimasters [8] Re: Maza
Já dycky vemu špejli a tou vytahám řasu z mechu. Pokud tak neudělám narostou mu za tři týdny dlouhá vlákna skoro k hladině.. ( 40 cm) Ale mech je v klidu horší je to s Monosolenium tenerum (monosolenium křehké) to mi prorostlo řasou úplně.. A riccie mi ani nevyrostla to co bylo tak mi shnila a je pryč. A tak sem ju chtěl. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 23:39 Muž navik [908] - SumciRe: gigimaster
Fotka k příspěvku Netřeba se bát zastříhávání - bez problémů doroste. Ideální je nastříhat jej na menší kousky již před upevněním na podklad - lépe se chytá a vytvoří během několika týdnů pěkný hustý porost.
Domněnku s vyšší teplotou zmiňovanou v příspěvcích níže nemohu potvrdit - přiložené foto je z nádrže, kde je trvale 29-29,5 stupně...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 23:25 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: gigimasters
Taky mě ta řasa v mechu někde zlobí, ale s tím nic neuděláš. Buď zmizí sama, nebo tam bude :-( Ale občas to než otrhat spíš protrhám a řasa moc nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 23:10 Muž gigimasters [8] Re: pansuu
Díky :)
Blbý je že mi v něm roste vlásčitá řasa a některý číšti černají ale tak 5%. A nevím co s tím... Se mi mech líbí a je v něm řasa :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 22:57 pansuu Re: gigimaster
Stačí "otrhat", i když to přepískneš vždycky něco zůstane a o5 naroste ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 22:41 Muž gigimasters [8]
Mech se může zastřihávat?
Má s tím trochu strach abych jej neponičil.. taky mám takový a už je to velký chomáč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 00:54 Muž j0hny [86] Re: Barča
Len aby sme boli v obraze, ide o vesicularia dubyana alebo o taxiphyllum barbieri ?
Mne taxiphyluum rastie v kazdych podmienkach, dokonca znasa brakicku vodu.
Edit: osoben sa mi zatial nepodarilo naviazat, nebol vhodny podklad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 16:23 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Bára
Na obou roste a přirůstá dobře. Čím pórovitější a drsnější materiál, tím lépe drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2010 16:23 R Muž romant [27981] Re: Bára
Na obojím. Na kamenu to trošku déle trvá, ale když se mu pomůže třeba nějakou gumičkou, tak cca za měsíc už si přirůstá sám. Na kořenech mu nijak nepomáhám, poradí si sám. :)
EDIT: Nechce to moc velký trs. Obvykle stačí pár větviček, jde mu to potom snáž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 16:15 Žena Bára [2]
na čem se vám nejlíp uchytil? na dřevě nebo na kamenu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 19:42 Muž roper [10] - CichlidyRe: Tudy
Pěkně přidělaný. Jen bych ho trochu zastřihával a pěkně zhoustne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 19:16 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Johan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Džbánek po měsíci růstu mechu, doufám že po Vánocích už ta síťka moc vidět nebude :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 17:50 Muž Kolco [57] Re: vlacek
Jo to je fakt,v nádrží pro terčovce mi jávský mech odešel.Taky jsem si myslel,že to bylo tou vyšší teplotou.No a Ty jsi mi to potvrdil. ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 15:27 Muž vlacek [402] Re: Kolco
Asi jsem totalni bridil, ale me javak prakticky vymrel pres leto v obou akvarkach, zustaly jen malinke kousicky na korenu a kus nad hladinou. Do te doby jsem vyhazoval trsy prebytku. Zhruba az posledni mesic zacinaji zbytky zase rust. Stejne jsem musel dokoupit. Pri teplotach 27-28C se mu u me vubec nedarilo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.10.2010 13:11 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Tudy
Příště ho dávejte v menší vrstvě. Takhle může silnější vrstva zahnít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 13:08 Muž Kolco [57] Re: Tudy
Určitě to proroste,chce to jen čas a trpělivost.Myslím ,ža na takový džbán je Tvoje řešení ideální.Jávský mech roste snad každému,kdo ho v akva má,takže za několik měsíců z toho bude zelená čepice. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 11:15 R Muž romant [27981] Re: Tudy
Pokud se mu bude dařit, tak to bezproblému proroste a časem ani ten květináč nebude vidět. Já bych použil třeba vlasec, nebo nějakou gumičku, ale ten hladkej a kulatej povrch se k Tvému řešení nabízí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 11:12 Muž Tudy [330] - Krevetky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přichytil jsem ho na květináč "peelingovou" síťkou, je to dost hrubé a dost jsem tu siťku stáhnul, je šance že to zaroste tak, aby síťka nebyla vidět?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 13594x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3770-taxiphyllum-barbieri-javsky-mech-pestovani-problemy?od=101