Akara - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
Ahoj,
výplň si prezentaci nádrže, abychom mohli odpovědět na Tvou otázku. Bez údajů o Tvém akvárku Ti to nikdo není schopný říct.
Zdravím, nevíte co by mohlo způsobovat takovýto stav kůže akary? Ani konce ploutví nemá v dobrém stavu. Akara se chová normálně. Ale jiné ryby občas vidím otírat se o dno, nevím, jestli to může souviset. Zkoušela jsem eshu 2000 jestli to není bakteriální rozpad ale bez efektu.
Starší reakce
Ahoj, vím že rada bude asi těžká, ale prosím o pomoc. Sameček Akarky zničeho nic začal plavat u hladiny a je malátný. Na žrádlo také nereaguje. Nejsou na něm vidět žádné nemoci. Šupiny v pořádku, žádný flek, dýchání bych řekl že je zrychlené. Je nějaký přípravek, který by na to mohl pomoci. Dal jsem samečka do karantény se silným vzduchováním. Ostatní ryby v pořádku. Minulý týden úhyn dvou Pancéřníčků. Info o nádrži v prezentaci Nový obývák. Děkuji za případné rady.
Starší reakce
Vypadá to jako bakteriální infekce.
Pokud sůl, tak čistou.
Ahoj. Samec, cca 3,5roku, v akváriu od založení. Nikdy žádné nemoci v nádrži. Před cca 3mi měsíci si poranil hřbetní ploutev (možná útok ancíka?), před měsícem začal výrazně tmavnout, šednout, a oranžový lem kolem očí se mění do šedočerné, Druhá akara je OK, ostatní ryby taky, takže o nemoc spíš nepůjde. Zatím je vitální, žere, a nádrži šéfuje. Zkouším při výměnách vody přidávat dávku soli s Aloe vera. Jiný léčení mě nenapadá. Napadá někoho jak mu pomoct, než bude pozdě? Díky za dobrý rady..
Starší reakce
Starší reakce
Já bych tu rybu zkusil dát do flašky s řádně temperovanou a čistou vodou. Možná bychom byli příjemně překvapení.
Ale je to asi passé. Tazatelka se odmlčela, takže nejspíš shání nové ryby.
Tohle už je bohužel konečná no.
... zkrátil bych rybě trápení a dal jí jednu za uši
No na těch fotkách ty rostlinky nevypadají moc dobře.
FishWoman napsala: pořád nevím co mu je
A pořád referuješ jen o tom, jak plave a jak se vrtí nebo nevrtí... A CO AKVÁRKO? Nemáš tam zimu? Nedělala jsi poslední dobou nějaký zásah? Nemáš tam dusitany? Nějaká změna v krmení? Co dělají rostliny? atd.atd.atd.
Heleďse, jsi začátečnice a akvárium jsi vždycky měla vedené spíš nedobře. Akarák vydržel třičtvrtě roku. To je docela úspěch. Nějakým léčením si akvárko leda zhoršíš.
Stále děláš chybu typickou pro začátečníky: ryby zkoumáš bedlivým okem, ale podceňuješ souvislosti. Ve zdravém akváriu - zdravé ryby.
To vím, právě proto mi je líto že je tak mladý, ale nevím co mu je
Asi se z toho nevylíže
Akarka zelená je dlouhověká ryba
Asi rok a půl, ale myslím že už to má za pár, chudák
Zkusit to můžeš, ale bez pořádné diagnózy, je to střelba naslepo. Ideální by bylo vyšetření trusu pod mikroskopem.
Jak je ten samec starý?
Potřebovala bych poradit s mojí akarkou zelenou, tohle je obrázek před 3 dny, teď už se jen povaluje u dna, skoro na ni nevidím. Mohly by to být bičíkovci, nebo co? Vypadá to s ní blbě, chci ji nějak pomoct
Měla bych použít esha hexamita proti parazitům?
Starší reakce
Ahoj. Tak dneska je už ryby v pohodě. Dokonce se přes noc vytřel se samicí... Nevím co to s ním bylo.... Každopádně si dám pozor na výměny vody.
Kupoval jsem ho jako 5 cm rybku v létě. Není mu ani rok.
To jsem dělal až potom. Předtím v neděli jsem vyměnil 40 litrů. A dneska 25. Mám dost ryb měním 2x týdně 25 litrů. I když teď sem měl chřipku a v tu neděli jsem tu vodu měnil po 8 dnech. Budu měnit a uvidím. Díky
-co ta filtrace co byla dělána?
-zkusil bych nejprve tu vodoléčbu ,jak radil kolega NHKG
Toto mi nedávno dělala 1 ryba v karanténě, přitom ostatní ryby se tvářily, že vše je OK. Chyba byla jednoznačně ve vodě, protože tam byl špatně zaběhlý filtr. Pomohlo měnit vodu (2x denně 25%). Začni měnit vodu a počkej na ostatní, třeba budou mít lepší radu.
Ahoj. Dnes jsem si všiml, že akarák, který je jindy duchem nádrže je velmi apatický. Leží na dně trochu zrychleně dýchá a nechce vůbec žrát. Včera se choval normálně.
youtu.be/…Starší reakce
1,5 měsíce pryč a furt je takový apatický:( Ale trochu žere. Asi je už opravdu starý:(
Starší reakce
Nikdy se takhle nechoval. Vždy všechny samec proháněl a i na nás startoval u skla, ale teď je jak tichošlápek a jeho roli převzala samice. Asi to bude psychické. Uvidím, až samice splaskne, třeba se to vrátí zase do normálu
Pred 10 rokmi som mal pár. Samec poháňal samičku, ktorá bola vždy skrytá. Ale keď vytreli, tak sa to obratilo a samička strážila vajíčka aj potomky sama. Ak vynechanie krmení na niekoľko dní nepomôže, tak si myslím, že je spôsobené príliš veľkým stresom. U viacerých druhov som videl takéto správanie. Buď by som zvýšil počet krytov, vizualnych barierov, alebo, ešte lepšie, pridaním mriežky oddelil od ostatných rýb.
Fotky nemají smysl, vypadá pořád stejně a normálně. Jen když se zvedne ode dna, tak samice ho pomalu nahání a snaží se ho někam zahnat. Je možné, že by při 5 letech byl už starý? Měl jsem tak nějak zažito, že se dožívají 10 let a více.
Takhle ho oždibuje:
www.youtube.com/… Zkus ho ještě párkrát vyfotit. Můj tip je že je starý, kdysi mi takhle pozvolna odcházela akara modrá. Řadu týdnů! Já se ve velkých JA cichlidách moc nevyznám, ale specialisti Ti podle fotek spíš řeknou, v čem by mohl být problém.
Tak nevím čím to je, ale samice Akary potoční je těhule a začíná se pěkně nafukovat. Je možné, že by toho samce nějak šikanovala a hnala do rohu? Vždy když čekali mladé, tak byli spolu a odháněli ostatní, ale teď začíná být sama proti všem a samec už týden polehává a moc neplave, ale když dostanou žrádlo, tak se trochu nají.
Tak žádná změna, vše je pořád stejné
Starší reakce
necelých 5 let. Každopádně teď večer jsme si všimli, že samice je docela agresivní. Vždy, když jsme šli k akváriu a čuměli na samce, tak po nás furt startoval a jakoby se nafukoval. To teď nedělá, ale naopak to dělá samice, která vždy byla klidná
tak žádná změna, furt polehává u dna, samice občas ho prožene po akváriu a pak si vleze ke dnu a čumí. Dýchá pravidelně, žádné fleky, žádné vypadané šupiny apod. Vypadá úplně normálně. Když krmítko dá krmivo, tak si připlave a i něco sní, ale je takový bez elánu do života. Teď je např u kořene vlevo, viz foto
-je tu tedy možnost reakce na to krmení ,prozatím bych vynechal krmení úplně, jak jsem již uvedl a vyčkal
-
Ostatní ryby jsou v pohodě, chovají se čile a nijak nestrádají. Jj, filé dávám, pak různá sušená krmení. Voda i dno odkaleno. Uvidím co večer. Případně otevřu filtry, ale obávám se, že budou v pohodě. Voda nijak nezapáchá apod.
-čím jste krmil,všiml jsem si ,že používáte i file ke krmení
-odkalit dno,pokud jste to již neudělal spolu s tou výměnou vody
-kontrola filtru,pokud nebyla dlouhodoběji provedena
-voda, odkalit,filtr, vynechal bych krmení na cca 48hod, vyčkat na reakci
-podrobná vizuální prohlídka ostatních druhů ryb, oko, žábry,atd.
Starší reakce
0 15.06.2016 23:40 ioopp – diadema
zdravím, nevíte někdo o co by mohlo jít? Rybě se v paprscích ploutví objevují tyto bílé tečky. Jde hlavně o ocas a hřbetní ploutev. Tečky jsou uvnitř, ne na povrchu... Ryba už tak ke mně před časem přišla a moc jsem to neřešil, no s věkem jí toho přibývá. Další ryby to nemají.
Starší reakce
Vlasto, všechno to bylo, dovolím si napsat, podle předpisu a stejně ta ryba šla kukat.
Přelovit ze separé až po postupném snížení teploty do normálu, prostě jako přidávání nové ryby do akva, jen to trvá delší dobu.
Jeden z praxe. Přesně takto jsem postupoval u akar modrých, do separé, za týden samice jako řípa, po umístění zpět do původní nádrže, opět těžkej zadek a sedí u dna, tak doporučení to opakovat znovu(nebyla to moje nádrž). Druhej pokus už tak úspěšnej nebyl, úhyn v tom separé. Tím neříkám ani popel proti tomu, co jsi napsal, jenom a to asi oba dva víme, jestli to má ta ryba napsaný v životopise, nic a nikdo to nezmění. Ovšem, zkusit to, to se přeci může.
Můžeš zkusit ho odlovit do separé a zvýšit teplotu alespoň o dva stupně o proti normálu. Voda musí být dobře prokysličená a nádrž na klidném místě.
Hmm, na ten měchýř by to mohlo ukazovat, obvykle konečná, namnožený bakterie prožerou stěnu měchýře a je konec.
Zdravím vespolek. Koupili jsme si do zaběhlého fungujícího 240l akva dvě samičky a jednoho samečka Akary hnědé, délky asi 5cm. Při koupi a možná i prvních pár dnů jsem si ničeho nevšiml, ale poté začal sameček polehávat na dně a při pohybu šoupe zadečkem po dně. Prsními ploutvemi neustále motá jakoby plaval kraul. Při krmení normálně plave, ale jakoby ztěžka a neustále má tendenci klesat ke dnu. Potravu přijímá, jiné potíže jsem nezaregistroval. Nemůže mít třeba něco s plynovým měchýřem? (neznám odborný název). Setkali jste se někdo s podobným chováním třeba i jiné ryby? Děkuji na odpovědi.
Starší reakce
No, plíseň asi taky, ale viděl bych to i na bakteriální nákazu, což je horší soupeř. Bude to o prostředí, tedy o kvalitě a budeš mít s největší pravděpodobností problém s dusíkama, tedy zřejmě nestíhající filtrace a nedostatečná výměna vody, co tak narychlo od stolu diagnostikuji. Pomoc se zde nabízí použití přípravku Bactopur direct a před tím intenzivní vodoléčbu.
Dobrý večer.Dělám Akary blue neon.Mám jich jedenact kousku.No ted už vlastně jen 8ks
Nejdřive to vypadalo jako krupička ale dneska mají ryby ocasní ploutve rozpadlé jako by uhnily a zustavají jen takové drobné kostičky.Oči mají celé vykulené,jako by chtěly vypadnout z oční jamky a taky jsou polezlé bylou plisní.
Zcela určitě mi budete psat že je to plisen.Ale jaká a jak jim pomoct?Moc děkuji za každou radu.
Starší reakce
Zkus pohledat pojem motolice, ale jist si nejsem.
Jenom jedno oko. donesl jsem dvě, druhá nemá nic. Poranění z vnějšku to ale není, je to pod rohovkou asi v komorové vodě nebo na čočce
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
Přidat reakci
[1] 2 3
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 4179x