Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akara - nemoc

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Akara - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2018 12:09 Muž @ Maq [3400]
Já bych tu rybu zkusil dát do flašky s řádně temperovanou a čistou vodou. Možná bychom byli příjemně překvapení.
Ale je to asi passé. Tazatelka se odmlčela, takže nejspíš shání nové ryby. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2018 10:46 Muž @ Amatértom [356] - CichlidyRe: FishWoman
Tohle už je bohužel konečná no. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2018 20:38 Muž @ Vip [31] Re: FishWoman
... zkrátil bych rybě trápení a dal jí jednu za uši hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.12.2018 15:15 R Muž @ afc1886 [4067] Re: Maq
No na těch fotkách ty rostlinky nevypadají moc dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.12.2018 15:07 Muž @ Maq [3400] Re: FishWoman
FishWoman napsala: pořád nevím co mu je sad
A pořád referuješ jen o tom, jak plave a jak se vrtí nebo nevrtí... A CO AKVÁRKO? Nemáš tam zimu? Nedělala jsi poslední dobou nějaký zásah? Nemáš tam dusitany? Nějaká změna v krmení? Co dělají rostliny? atd.atd.atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 14:31 Žena @ FishWoman [7] - Amerika
Fotka k příspěvku A ještě hrozně zhluboka dýchá.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 14:27 Žena @ FishWoman [7] - Amerika
Fotka k příspěvku Dneska vyplaval až k hladině a pak si zase sednul na dno, nestihla jsem to natočit jak plave, ale přijde mi že nemůže rostáhnout zadní ploutev, a na hlavě má malou bílou tečku a pořád ty dlouhé bílé, hlenovité výkaly. A plave jako kus dřeva, vůbec se "nekroutí". Zdá že ještě není pozdě ho zachránit, ale pořád nevím co mu je sad

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2018 08:38 Muž @ Maq [3400] Re: FishWoman
Heleďse, jsi začátečnice a akvárium jsi vždycky měla vedené spíš nedobře. Akarák vydržel třičtvrtě roku. To je docela úspěch. Nějakým léčením si akvárko leda zhoršíš.
Stále děláš chybu typickou pro začátečníky: ryby zkoumáš bedlivým okem, ale podceňuješ souvislosti. Ve zdravém akváriu - zdravé ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 07:54 Žena @ FishWoman [7] - AmerikaRe: Amatértom
To vím, právě proto mi je líto že je tak mladý, ale nevím co mu je sad Asi se z toho nevylíže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 22:56 Muž @ Amatértom [356] - CichlidyRe: FishWoman
Akarka zelená je dlouhověká ryba ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 22:54 Žena @ FishWoman [7] - AmerikaRe: RAP
Asi rok a půl, ale myslím že už to má za pár, chudák sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 21:18 Muž @ RAP [2283] Re: FishWoman
Zkusit to můžeš, ale bez pořádné diagnózy, je to střelba naslepo. Ideální by bylo vyšetření trusu pod mikroskopem. ;-)
Jak je ten samec starý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 18:51 Žena @ FishWoman [7] - Amerika
Fotka k příspěvku Potřebovala bych poradit s mojí akarkou zelenou, tohle je obrázek před 3 dny, teď už se jen povaluje u dna, skoro na ni nevidím. Mohly by to být bičíkovci, nebo co? Vypadá to s ní blbě, chci ji nějak pomoct sad Měla bych použít esha hexamita proti parazitům?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 15:34 Muž @ Amatértom [356] - CichlidyRe: NHKG
Ahoj. Tak dneska je už ryby v pohodě. Dokonce se přes noc vytřel se samicí... Nevím co to s ním bylo.... Každopádně si dám pozor na výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 22:47 Muž @ Amatértom [356] - CichlidyRe: Maq
Kupoval jsem ho jako 5 cm rybku v létě. Není mu ani rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 22:18 Muž @ Amatértom [356] - CichlidyRe: lacewings
To jsem dělal až potom. Předtím v neděli jsem vyměnil 40 litrů. A dneska 25. Mám dost ryb měním 2x týdně 25 litrů. I když teď sem měl chřipku a v tu neděli jsem tu vodu měnil po 8 dnech. Budu měnit a uvidím. Díky
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 21:07 R Muž @ lacewings [3414] - Živorodky-přírodní formyRe: Amatértom
-co ta filtrace co byla dělána?
-zkusil bych nejprve tu vodoléčbu ,jak radil kolega NHKG ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 20:55 Muž @ Maq [3400] Re: Amatértom
Není starý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2018 20:30 Muž @ NHKG [3147] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Amatértom
Toto mi nedávno dělala 1 ryba v karanténě, přitom ostatní ryby se tvářily, že vše je OK. Chyba byla jednoznačně ve vodě, protože tam byl špatně zaběhlý filtr. Pomohlo měnit vodu (2x denně 25%). Začni měnit vodu a počkej na ostatní, třeba budou mít lepší radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 20:21 Muž @ Amatértom [356] - Cichlidy – apatický akarák
Ahoj. Dnes jsem si všiml, že akarák, který je jindy duchem nádrže je velmi apatický. Leží na dně trochu zrychleně dýchá a nechce vůbec žrát. Včera se choval normálně.
youtu.be/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 23:40 ioopp - Cichlidy – diadema
Fotka k příspěvku zdravím, nevíte někdo o co by mohlo jít? Rybě se v paprscích ploutví objevují tyto bílé tečky. Jde hlavně o ocas a hřbetní ploutev. Tečky jsou uvnitř, ne na povrchu... Ryba už tak ke mně před časem přišla a moc jsem to neřešil, no s věkem jí toho přibývá. Další ryby to nemají.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 19:34 R Muž @ romant [26947] Re: RAP
Vlasto, všechno to bylo, dovolím si napsat, podle předpisu a stejně ta ryba šla kukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 19:12 Muž @ RAP [2283] Re: romant
Přelovit ze separé až po postupném snížení teploty do normálu, prostě jako přidávání nové ryby do akva, jen to trvá delší dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 18:42 R Muž @ romant [26947] Re: RAP
Jeden z praxe. Přesně takto jsem postupoval u akar modrých, do separé, za týden samice jako řípa, po umístění zpět do původní nádrže, opět těžkej zadek a sedí u dna, tak doporučení to opakovat znovu(nebyla to moje nádrž). Druhej pokus už tak úspěšnej nebyl, úhyn v tom separé. Tím neříkám ani popel proti tomu, co jsi napsal, jenom a to asi oba dva víme, jestli to má ta ryba napsaný v životopise, nic a nikdo to nezmění. Ovšem, zkusit to, to se přeci může. palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 18:30 Muž @ RAP [2283] Re: novice
Můžeš zkusit ho odlovit do separé a zvýšit teplotu alespoň o dva stupně o proti normálu. Voda musí být dobře prokysličená a nádrž na klidném místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 15:24 R Muž @ romant [26947] Re: novice
Hmm, na ten měchýř by to mohlo ukazovat, obvykle konečná, namnožený bakterie prožerou stěnu měchýře a je konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 15:16 Muž @ novice [0] – Akara hnědá
Zdravím vespolek. Koupili jsme si do zaběhlého fungujícího 240l akva dvě samičky a jednoho samečka Akary hnědé, délky asi 5cm. Při koupi a možná i prvních pár dnů jsem si ničeho nevšiml, ale poté začal sameček polehávat na dně a při pohybu šoupe zadečkem po dně. Prsními ploutvemi neustále motá jakoby plaval kraul. Při krmení normálně plave, ale jakoby ztěžka a neustále má tendenci klesat ke dnu. Potravu přijímá, jiné potíže jsem nezaregistroval. Nemůže mít třeba něco s plynovým měchýřem? (neznám odborný název). Setkali jste se někdo s podobným chováním třeba i jiné ryby? Děkuji na odpovědi.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 17:31 Muž @ Rostislav84 [1] Re: romant
Taky mě napadlo že je to bakterialního puvodu.Děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 17:23 R Muž @ romant [26947] Re: Rostislav84
No, plíseň asi taky, ale viděl bych to i na bakteriální nákazu, což je horší soupeř. Bude to o prostředí, tedy o kvalitě a budeš mít s největší pravděpodobností problém s dusíkama, tedy zřejmě nestíhající filtrace a nedostatečná výměna vody, co tak narychlo od stolu diagnostikuji. Pomoc se zde nabízí použití přípravku Bactopur direct a před tím intenzivní vodoléčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 17:16 Muž @ Rostislav84 [1] – Akara
Dobrý večer.Dělám Akary blue neon.Mám jich jedenact kousku.No ted už vlastně jen 8ks :-(
Nejdřive to vypadalo jako krupička ale dneska mají ryby ocasní ploutve rozpadlé jako by uhnily a zustavají jen takové drobné kostičky.Oči mají celé vykulené,jako by chtěly vypadnout z oční jamky a taky jsou polezlé bylou plisní.

Zcela určitě mi budete psat že je to plisen.Ale jaká a jak jim pomoct?Moc děkuji za každou radu.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 22:58 R Muž @ romant [26947] Re: mira2007
Zkus pohledat pojem motolice, ale jist si nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 22:55 Muž @ mira2007 [0] Re: romant
Jenom jedno oko. donesl jsem dvě, druhá nemá nic. Poranění z vnějšku to ale není, je to pod rohovkou asi v komorové vodě nebo na čočce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 22:53 R Muž @ romant [26947] Re: mira2007
Má takto postižený jenom jedno, nebo obě oči?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 22:50 Muž @ mira2007 [0] Re: romant
shodou okolností se mi teď podařilo vidět, jak s chutí žere...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 22:42 Muž @ mira2007 [0] Re: romant
Potravu jsem jí neviděl přijímat, je dost plachá a většinou zalezlá. Výkaly jsem neviděl, zaměřím se na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 22:38 Muž @ mira2007 [0]
Fotka k příspěvku a ještě z blízka...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 22:37 R Muž @ romant [26947] Re: mira2007
Přijímá potravu? Co výkaly, nejsou dlouhý, táhlý světlý a jakoby dutý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 22:33 Muž @ mira2007 [0]
Fotka k příspěvku Ahoj, nevíte náhodou čím trpí oko této akary hnědé a co s tím? Zatím mám rybku v karanténě 4 den při 30°C, ale teď už budu teplotu snižovat. jiná léčiva nejsou nasazeny.
Děkuji.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 15:13 kawach – Nemoc Akary modré, prosím poraďte mi !!!!!
Dobré odpoledne,
můžete mi pomoci nevím si rady. Moje samice Akary modré je nějak divně nemocná, nemůže plavat a když se o to pokusí tak jde jenom hlavou nahoru, ale tak dopůlky nádrže a zase spadne. Je pořád ve vodorovné poloze a vypadá jako když sedí na ocasní ploutvy. Začalo to včera večer, den předtím nakladla jikry. V akváriu mám pouze Akary 3 páry a sumce. Všechny ryby se v pohodě snášejí a každý pár mámn své místo a neperou se. Samici jsem pro jistotu dnes odlovila do karantény. Samec se ji snažil pomoc rozplavat a je to hrozný pohled. Samička na těle nic nikde nemá, oči i žábry jsou v pořádku, vůbec nevím co jí je. Voda je taky v pořádku. Teď je v koutě a zase jako by sedí na ploutvičce. Setkali jste se někdo s touto nemocí ? Poraďte mi prosím. Nikde jsem tyto příznaky onemocnění nenašla. Mám strach aby to nebyly TBC.

Děkuji

Kateřina
mailto:kawach@centrum.cz sad

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 21:17 dodofix – Re: katterinecka
bral som 6ks, nespozoroval som ziadne schovanie a pod - to potvory musely mat stres -> chovatel -> obchod -> ja vsetko behom 1-2 dni :) ale uz ked som ich bral vyzerali nadherne a zdravo, tak mozno pochadzali od normalneho chovatela, boli na objednavku ...

momentalne ich spravanie v akva - nepozorujem ziadny strach, pri udrzbe akva su najzvedajsie :) casto sa zaujimaju o niekoho, kto pride k akva

ale je pravda, ze ak akva je zarastene slusne, maju tam korene, kamene, tak sa im tam asi paci a tym padom nemaju stres

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 15:13 Stistko – Re: Haimdol, katterinecka
No zatím jsou holky v karanténě, takže těch schovávaček moc nemají. Je pravda, že tu byly tři dny samy, když jsem byl teď pryč a plavaly si v nádržce. Jinak vypadají, že jsou v pořádku. Asi to bude chvilku tvrat. Nevím, jestli je mám teda ještě nechat v karanténě, nebo je lupnout už do velkýho, aby si zvykli a neměli stres z dalšího přelovu.

Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 14:31 Žena @ katterinecka [2129] - Rostliny – Re: Stistko
když jsem si já koupila 4 mladé akary hnědé, tak mi ani nepřišlo že by byly zas tak bojácné. První dva dny se sice bály i chodit pro žrádlo a pak jen u dna schované v kytkách, ale asi po čtyřech dnech už normálně s ostatními rybami žraly.
I přez upozornění, že si je nemám kupovat do nádrže kolem které často chodím, je tam mám a nijak bojácné už mi nepříjdou. Jen když fotím tak většinou zaplavou víc dozadu tak nemám moc pěkných fotek.
Ale určitě je možné že tvoje ryby byly třeba víc vystresované z převozu nebo z akvaristiky, nevím. Možná jim vadí že to máš víc prosvětlené a nemáš to zarostlé až k hladině, ale podle mě si zvyknou, jestli přežijí ten začáteční stres
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 14:15 R Muž @ Silent [5926] – Re: Stistko
Akary hnědé jsou trochu háklivky na změnu prostředí. Zabydlení může být na dlouhé lokte a není vyjímečné že to trvá i 14 dní. Chce to hustě zarostlou nádrž a dostatek úkrytů. Ta strnulost se nazývá tanatóza a je to přirozená i když vyjímečná obrana kdy se ryba tváří jako mrtvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 14:12 Stistko – plachost akar hnědých
Ahoj, potřeboval bych prosím radu. Nejde přímo o nemoc, takže prosím o prominutí, že je to v této sekci, ale chtěl jsem to konkretizovat právě na akaru hnědou. Přivezl jsem si je ve čtvrtek (pro jistotu jsou v karanténě, protože se mi nezdálo jejich chování).

Vím, že akary hnědé jsou jedny z nejmírnějších akar, ale netušil jsem, že budou také tolik bojácné. Jsou děsně vyplašené už několik dní, když je někdo v místnosti, tak leží u dna, vůbec se nehýbou a vypadají skoro mrtvé. Když jsem se dostal potajmu do pokoje, tak jsem zjistil, že si vesele plavou, ale jak mě zbystřili začali lítat po akváriu jako splašené, až jedna dokonce vyskočila (v karanténě nemám krycí sklo).

Jen jsem chtěl vědět, jestli je to u nich v novém prostředí normálním, nebo mám hledat příčinu nějakého problému. Díky moc

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 12:21 Muž @ Romy [1725] - Cichlidy – Re: libor h.
Jediné,co mne napadá,je smrt následkem přežrání.Tím trpí hlavně živorodky,ale i třeba skaláry se dokáží díky své vrozené žravosti přecpat k smrti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 11:44 libor h. - Cichlidy – náhlé úmrtí
poprosím Vás o radu, akvaristice se věnuji už dlouho, ale toto jsem ještě nezažil, mám/ měl jsem v nádrži 8 krásných akar hnědých, stáří 3 roky a došlo k náhlému uhynutí 5 ti kusů, pouze jeden kus je normální - plave, čím to může být? jen pro úplnost, ostatní ryby jsou o.k, akorát jsem po dlouhé době krmil živýma nítěnkama - koupeno na akvaristické burze.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 11:36 jiřík - Cichlidy – Re: Toony
Jedna moje Akara taky měla takové tečky na obou očích více než půl roku. Měl jsem ji ve společném akvárku s dalšími akarami, skalárami, pancéřníčky, otíky, black mollami. Viděla normálně, což si vysvětluju tím, že když jsem se blížil s krmením, tak mi plavávala naproti... Nikdy se ona ani jiné rybky nechovaly jakkoli nenormálně a nedošlo k přenosu. Teď jsem ji spolu s druhou daroval do dobrých rukou, protože už není tolik času a 5 akvárek jsem zredukoval na 1. Ale věřím, že bude ještě dlouho zdavě žít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 00:31 Muž @ Toony [18]
nijak jsem akary neléčil. Je pravda, že akara na které to bylo první byla koupena přes inzerát. Takže kdo ví. podle mě to vypadá na plíseň.vyřeší to ESHA?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 23:37 Muž @ karelpavel [18] – Re: Toony
Tyto " tečky "( v podstatě větším rozložení ) jsem měl u dvou akar taky a to jak byly v karanténě . Každopádně, jak se potom vrátily do společného akva, tak se za čas vše zpravilo. Podle mě, to bylo ve změně vody a reakce léčiva ( možná plíseň )- není něco s tohohle možné ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 21:48 Muž @ Toony [18]
to: kraken192: presne tuhle tečku co měla Vaše akara, má ta mojí moje akary taky :-( poradí tu někdo???
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 3746x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/3754-akara-nemoc