Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ovlivní některé rostliny pH?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Ovlivní některé rostliny pH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 10:41 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kortezhugo
No a přes den se to zase srovná.
Pasivně mohou kytky vodu okyselit i ve dne, ale stav, při kterém to dokážou, není zrovna žádoucí... :-O Jak jsem napsal - při jejich rozkladu pH klesá. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 08:23 Muž kortezhugo [983] Re: Sid
Sid napsal:Které rostliny, například, pasivně okyselují vodu, a jak to dělají? ...v noci vsetky :) - a aktivne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 22:25 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Žabka
...tvrdím, že to, že to nikto neštudoval a nedokázal, neznamená, že to tak nie je...
To mi připomíná jeden úchvatný dialog mezi Bolkem Polívkou a Ivanou Chýlkovou ve filmu Dědictví aneb... :-D
Polívka: Věříte v Boha?
Chýlková: Já?... Ne... Nechápu, jak může vůbec někdo věřit?!
Polívka: Však proč by nemohl?!
Chýlková: Však nejsou důkazy! Nikdo ho nikdy neviděl!
Polívka: Však vašu .... jsem také neviděl a věřím, že ju máte.


...Pokiaľ viete o zverejnení práce, ktorá túto skutočnosť vylučuje, prosím zašlite mi jej umiestnenie, ja si ju rada prečítam...
Nevím, o takové práci. Něco jsem četl na téma, (a vyzkoušel), jak akvarijní rostliny pH zvyšují, ale že by ho snižovaly, s tím jsem se skutečně nesetkal... :-O :-)

Žabka napsala: Po zaplevelení môjho akvária Vallisneriou giganteou sa mi zmenilo pH o 5 desatín.
Pokud šlo pH nahoru, pak je vše v absolutním pořádku. ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 21:50 Žena Žabka [387] Re: Sid
Predpokladám, že Vás žiaden link neuspokojí. A mám trochu prehľad o tom, aký ste bojovný v týchto otázkach..Takže sa Vám osobne ospravedľňujem za svoje tvrdenie, že by to tým možno mohlo byť..A tiež priznávam, že som nikde na internete nenašla vedecky preukázaný alebo poprený dôkaz tejto skutočnosti. Ale tvrdím, že to, že to nikto neštudoval a nedokázal, neznamená, že to tak nie je. Pokiaľ viete o zverejnení práce, ktorá túto skutočnosť vylučuje, prosím zašlite mi jej umiestnenie, ja si ju rada prečítam a rada uznám, že som sa mýlila a že vy ste mali pravdu :-) Mne nerobí problém priznať si svoju chybu ano

Po zaplevelení môjho akvária Vallisneriou giganteou sa mi zmenilo pH o 5 desatín. Povedzte teda prosím svoj názor na celú vec..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 21:39 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Žabka
Suchozemské rostliny sem, prosím, netahejte - mě opravdu zajímají jen ty rostliny, které - jak píšete - okyselují vodu. A předpokládám, že máte na mysli rostliny schopné růstu v akváriích!
...bude Vám stačiť link, alebo Vám mám poslať konkrétne reakcie z fóra?...
Pokud tam bude uvedeno, které rostliny dokážou pasivně okyselovat vodu a nejlépe i vysvětlení, jak to dokážou, pak mi bude link stačit bohatě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 21:24 Žena Žabka [387] Re: Sid
Bude Vám stačiť link, alebo Vám mám poslať konkrétne reakcie z fóra? Aby ste nepovedali, že sú vytrhnuté z kontextu..Ešte by som podotkla, že to neviem isto, vychádzam z debát na akvaristických portáloch...A hneď na začiatku môjho príspevku bolo napísané, "možno je to blbosť", takže tak...

A ešte som zabudla, že pokiaľ sa bude jednať o rastliny suchozemné, ktoré sú schopné ovplyvniť ph substrátu, tak je to napríklad Calamagrostis epigejos..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 21:05 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Žabka
...Aspoň pokiaľ viem, funguje to tak aj u akvarijných rastlín...
Tak když to víte, tak nedělejte drahoty a poučte mě. ;-)
Dovolte se teda zeptat znovu:
Které rostliny, například, pasivně okyselují vodu, a jak to dělají? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 21:00 Žena Žabka [387] Re: Sid
Toto tu už bolo premieľané stokrát pokiaľ viem...konkrétne myslím to, že niektoré rastliny si "svojím spôsobom" dokážu upravovať ph..Aspoň pokiaľ viem, funguje to tak aj u akvarijných rastlín..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 20:00 Muž Sid [6634] - Rostliny
...Pokiaľ by si mal rastliny, ktoré pasívne okyseľujú vodu...
Které rostliny, například, pasivně okyselují vodu, a jak to dělají? (Teda - pokud tím pasivním okyselováním nemyslíte, že se rozkládají... :-O :))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 19:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Stene
Když sem dáte nějaké fotky s popisem, nebo si založíte prezentaci, určitě vám někdo poradí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 19:33 Stene Re: Johan
Právě, že se moc nedaří :(
- řasy
- rostlinky moc nerostou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 19:20 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Stene
Takovýto pH má skoro každý, kdo si ho nezměří a má v akvárku aspoň pár rostlin. Jestli se vám akvárko daří, tak to neřešte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 19:18 Muž kortezhugo [983] Re: Stene
No nie je to "pravidlo" ale pod 7...
Vseobecne je asi najvhodnejsie +- 6.5...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 19:13 Stene Re: kortezhugo
Super, zkusím to.. Je možné, že v zásadité vodě se víc daří řasám, než rostlinkám? Popřípadě, na jakém stupni mám kyselost držet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 19:10 Muž kortezhugo [983] Re: Stene
No pH to znizi...

Mozes pouzit napr. aj HCL...to je lacnejsie - len opatrne X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 18:08 Stene Re: crypto231
Máte pravdu, blábolím jedno s druhým. Bavíme se tedy o PH vody
Snížím tedy stupeň z 8,5 na nižší pomocí takéhoto přípravku??
www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 18:01 crypto231 Re: Stene
ph by sa dalo znizit pridavanim co2 , samozrejme zas zalezi aku mas UT. vstupna voda sa da riedit destilkou , treba si vsak zistit aky pomer by vyhovoval.
ja sa tomu moc nevenujem , ja mam vodu ako tak ok , takze moc neporadim.
ale ako pise NASREDDIN , pitas sa na ph , nie na tvrdost , tu si neuviedol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 18:00 Muž NASREDDIN [1383] Re: stene
Stene napsal: pomůžou tedy nějaké změkčovače?
Máte tvrdou vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 17:52 Stene Re: crypto231
Takže je to hodně špatný, pomůžou tedy nějaké změkčovače, jsou účinné, použitelné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 17:43 crypto231 Re: Stene
tak to mas skor zasaditu , nie kyslu vodu. v mierne kyslej a mekkej vode prosperuju rastliny najlepsie , najlepsie sa im prijmaju prvky. tym padom mensia sanca pre riasy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 17:39 Stene – Vliv kyselosti na rostlinky
Ahoj, tak jsem po dlouhé době změřil PH vody a zděsil jsem se. Naměřil jsem hodnotu 8,5 a tak se chci zeptat, jakou má kyselost vliv na rostliny a řasy. Děkuji za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 11:16 Muž BarbarOSA [6] Re: kortezhugo
Treba si pozret klubovy casopis akva a tam uvidite machovych akvarok az az..
Takze pravdaze to ide..

issuu.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 11:14 Muž kortezhugo [983] Re: ondrak
...je to tak ako pise Horác...
..."že prý velké množství mechů v akváriu ovlivňuje vodu" - to v podstate vsetky rastliny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 06:28 radim Re: ondrak
někde jsem četl, že mech měmní PH půdy tak, aby vyhovovalo zase jen mechu...proto kde roste mech nedaří se jiným rostlinám...ale bylo to skrz ten co roste třeba v lese..na zahradě.. o vodním nevím jak to platí :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 00:26 crypto231 Re: ondrak
tu je to v kratkosti vysvetlene www.horacovoakvarium.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 23:58 Muž ondrak [2] - Amerika – Ovlivňuje větší množství mechu vodu?
Kdysi jsem kdesi zaslechl, že prý velké množství mechů v akváriu ovlivňuje vodu. Je to pravda? Jak? Chci udělat akvárko, kde bude dřevo a mech základní prvek, takže je to pro mě zásadní informace. Děkuji. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 23:44 Muž filipsi [1295] Re: kaote
kaote napsal: ...
Fotosynteza zvysuje pH snizovanim koncentrace CO2 - jenze tak to funguje spis z pohledu nekoho, kdo pridava CO2. Pokud ma moje voda sama o sobe pH 7.5, o moc vic to fotosynteza nezvedne ..
Pridam trosku do mlyna : rybicky.net/forum/6106
Podotykam, ze u dlouhodobe fungujicich akva bez pridavani co2. Pokud bych svetlo vice "osolil", a chtel se dostat do problemu (jak se mi i dlouhodobejji v jednom akva stalo), kolem 8.5 by se to povedlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 23:15 Usine Re: navik
Já bych dal obě varianty dohromady. Když ti za dva dni klesne PH z 6,5 na 5,5 jako mě, tak to může být do konce týdne pěkný malér. Takže měnit vodu z trochou sody mě vychází jako nejbezpečnější varianta. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 22:56 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: navik
Ta 1. varianta mi sedí líp. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 22:39 Muž navik [908] - SumciRe: Usine
Václave, toho, co jsi napsal jsem si naprosto vědom :-) pochopitelně mám KH podlimitní a vím o tom - moje dilema zní: Co je pro rybky menší zlo - méně stabilní voda s kolísáním pH (což řeším každotýdenní údržbou s částečnou výmenou vody) nebo pravidelné dodávání sody (a kumulaci sodíku)? hmm ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 22:31 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: kaote
Vtip je v tom, že nemusí být nižší pH proti vstupní vodě, ale může se klidně i zvýšit a to o dost:)
Potvrzuji jeden případ s jávským mechem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 22:18 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kaote
...Pokud ta nadoba bude nejaka sklenice s relativne malou plochou hladiny a bez filtrace/proudeni vody, pak se bude tlak plynu ve vzduchu a vode samozrejme vyrovnavat mnohem pomaleji nez v akvariu...
Ke mnou popisovanému stavu dochází v nádobě s poměrně velkou plochu hladiny; řekněme, že nádoba má tvar kvádru o podstavě 25x25 cm a výšku sloupce 10 cm. :-)
Proč dochází k biogennímu odvápnění a v jeho důsledku ke zvyšování pH ve filtrovaných nádržích (proudění vody)?
...proc jsem tedy zvykly mit v rostlinnych akvariich s minimem ryb pH nizsi nez ve vstupni vode? Pokud to nedelaji rostliny, kdo to dela?...
Udělejte prezentaci jednoho z vašich akvárií, kde k vámi popisovanému dochází, a to pokud možno s podrobným popisem, a já se pokusím odpovědět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 22:00 Usine Re: navik
Každý kořen nemusí být z rašeliniště a tím pádem okyselovat vodu. Pokud ti Ph klesá a akvárium je čisté jak sklo, může to být způsobeno měkkou vodou. Když je KH menší jak 2 tak je to poměrně nestabilní voda a mě se stalo že se mě PH změnilo během několika dní dost razantně dolů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 21:47 kaote Re: Sid
Pokud ta nadoba bude nejaka sklenice s relativne malou plochou hladiny a bez filtrace/proudeni vody, pak se bude tlak plynu ve vzduchu a vode samozrejme vyrovnavat mnohem pomaleji nez v akvariu.

Ale at je to jak chce... proc jsem tedy zvykly mit v rostlinnych akvariich s minimem ryb pH nizsi nez ve vstupni vode? Pokud to nedelaji rostliny, kdo to dela?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 21:41 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kaote
Fotosynteza zvysuje pH snizovanim koncentrace CO2 - jenze tak to funguje spis z pohledu nekoho, kdo pridava CO2. Pokud ma moje voda sama o sobe pH 7.5, o moc vic to fotosynteza nezvedne- tech 7.5 z vodovodu je mereno pri obsahu CO2 v rovnovaze se vzduchem a pokud rostliny snizi koncentraci CO2 pod tuto uroven, zacne se to vyrovnavat rozpoustenim atmosferickeho CO2 ve vode...
Když myslíte. Já to vidím jinak, ale co už teď?! :-)
Fotosyntéza může za příhodných podmínek zvednout pH i bez podmínky, že by voda byla předtím obohacena o CO2. Zkuste si najít ten čas a zaexperimentujte - dejte do nádobky s vodovodní vodou třeba hrst trhutky nebo jávského mechu a vystavte tuto nádobku přiměřenému osvětlení. A pak si pár dní po sobě ráno a večer změřte pH a dejte pak vědět, k jakým výsledkům dospějete. :-)
Raselina ze se rozklada? Ta by se rozkladat nemela.
Jdu se věnovat bohulibější činnosti... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 21:06 kaote Re: Sid
To co tvrdis neni v souladu s mym pozorovanim - koukam, ze az si najdu cas a prostor na dobre zdokumentovane experimenty, vydam to rovnou jako clanek :).

Fotosynteza zvysuje pH snizovanim koncentrace CO2 - jenze tak to funguje spis z pohledu nekoho, kdo pridava CO2. Pokud ma moje voda sama o sobe pH 7.5, o moc vic to fotosynteza nezvedne - tech 7.5 z vodovodu je mereno pri obsahu CO2 v rovnovaze se vzduchem a pokud rostliny snizi koncentraci CO2 pod tuto uroven, zacne se to vyrovnavat rozpoustenim atmosferickeho CO2 ve vode.

Ma realna zkusenost je ovsem takova, ze pH v rostlinnem akvariu (u me typicky "asijska smes" - kryptokoryny, limnophily a nejaky ten mech ci kapradi) je pres zasaditou vstupni vodu kysele. Pritom dusikatych latek je ve vode malo, obcas je i potreba prihnojovat (produkce zelene biomasy je vysoka).

Jina pricina nez cinnost rostlin me nenapada.

Raselina ze se rozklada? Ta by se rozkladat nemela. Mel jsem za to, ze jednak funguje jako iontomenic a druhak vylucuje organicke kyseliny. V podtstate totez - odcerpavani nekterych iontu, snizovani alkality a vylucovani okyselujicich organickych latek predpokladam u (alespon tedy nekterych) rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 20:55 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: navik
To s tou alkalitou má podle mne racionální základ. :-)
Postupem času (bez vnějšího zásahu) alkalita v rostlinných nádržích klesá, čímž se snižuje pufrační schopnost vody a ke snížení pH by mělo stačit méně rozkládající se hmoty.
Kaote ale uvádí podmínku, že v akva je minimum dusíkatých látek, žádná rašelina... Nevím, jestli by objem rozkládající se organické hmoty v takovém akva (se snižující se alkalitou) mohl takto citelně ovlivnit pokles pH?! Nemožné to asi není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 20:50 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kaote
Na tom, ze rostlina dokaze spotrebovat CO2 a tim zvysit pH na uroven odpovidajici teto snizene koncentraci neni nic k udivu.
No vidíte - a přesto to řadu "matadorů" překvapilo. A právě kvůli nim jsem ten "pokus" dělal - abych měl v ruce nějaká konkrétní čísla. :-)
Faktem ale je, ze rostlinne akvarium... ma (prinejmensim v nekterych pripadech) nizsi pH nez je pH vstupni vody (takova typicka hodnota z me zkusenosti je dlouhodobe 6,5 v akvariu versus 7,5 vstupni voda). Pokud to neni pusobenim rostlin, cim to tedy podle tebe je (kremicity pisek, zadna raselina, minimum dusikatych latek, bez syceni CO2)? Moje pracovni hypoteza je, ze rostliny jednak spotrebovavaji ionty, druhak vylucuji organicke latky menici vlastnosti vody.
Příliš mnoho mě nepříliš srozumitelných, nekonkrétních parametrů...
Já mám zase opačnou zkušenost - v rostlinných akváriích při nedostatku volného CO2 pH stoupá, přinejmenším se drží na hodnotě vstupní vody, ale to spíš výjimečně.
Čím si vysvětlit pokles pH v rostlinném akva s inertním dnem, bez rozkládající se organické hmoty a bez sycení CO2, to netuším... A abych byl upřímný - neumím si představit, že by to bylo dílem rostlin.
I když je každá rostlina (a nejen rostlina) "malou chemickou továrnou", schopnou "vyrobit kdeco", nemyslím si, že by byla schopna toto "kdeco" vyrobit bez fotosyntézy.
A pokud rostlina (foto)syntetizuje, mění uhličitanovou rovnováhu, přičemž z "dlouhodobého" hlediska by mělo pH stoupat, ne klesat. Jednoduše mi nesedí, aby rostlinné produkty snižující pH převážily nad pH zvyšujícím efektem fotosyntézy...
Ostatne proc by zivy mech nemohl umet neco, co dokaze mech mrtvy (raselina).
Srovnáváte nesrovnatelné. Mrtvý mech snižuje pH tím, že se - narozdíl od toho živého - rozkládá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 09:25 kaote Re: navik
Alkalitu jsem v té nádrži bohužel neměřil. Překvapilo by mě ale, kdyby byla stejná jako ve vstupní vodě. Kořeny tam ale nebyly vůbec. Tedy kromě těch živých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 08:09 Muž navik [908] - SumciRe: kaote
Svého času jsem si lámal hlavu s přesně tímtéž vysvětlením čím může být pokles pH způsoben (naprosto stejné podmínky (a pokles pH až pod 6), takže vysvětlení poskytovaná literaturou - zanedbaná údržba a zvýšený obsah dusáíkatých látek nepřipadal v úvahu). Prozatím jsem si jej sám pro sebe (bez nějakých důkazů či experimentů) vysvětlil působením kořene (kořenů) kterými co do objemu hmoty nešetřím v měkké vodě s nízkou alkalitou...
Mohu se zeptat, zda v inkriminované nádrži/nádržích je "větší než malé" :-) či zanedbatelné množství dřevní hmoty a alkalita vstupní/akvarijní vody?
V rostlinkách vysvětlení nehledám, nýbrž ke stejnému jevu dochází jak v nádrži zarostlé nadprůměrně, tak i podprůměrně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 01:03 kaote Re: Sid
Já se ale vrátím k meritu věci: napsal jsem, že zastánci hypotézy, že jávský mech (nebo hnědovka) okyseluje vodu, se nestačili divit, jak vysoko dokážou tyto rostliny pH zvednout. Na tom, ze rostlina dokaze spotrebovat CO2 a tim zvysit pH na uroven odpovidajici teto snizene koncentraci neni nic k udivu. Faktem ale je, ze rostlinne akvarium (mimo jine s mechem a hnedovkou, ale myslim ze to nemusi byt otazka jen techto konkretnich rostlin) ma (prinejmensim v nekterych pripadech) nizsi pH nez je pH vstupni vody (takova typicka hodnota z me zkusenosti je dlouhodobe 6,5 v akvariu versus 7,5 vstupni voda). Pokud to neni pusobenim rostlin, cim to tedy podle tebe je (kremicity pisek, zadna raselina, minimum dusikatych latek, bez syceni CO2)?

Moje pracovni hypoteza je, ze rostliny jednak spotrebovavaji ionty, druhak vylucuji organicke latky menici vlastnosti vody. Za exaktni pokus by to opravdu stalo. Ostatne proc by zivy mech nemohl umet neco, co dokaze mech mrtvy (raselina).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 23:58 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kaote
...Kam vyžene rostlina pH fotosyntézou bude záležet na konkrétní vodě, předpokládám. Já jsem více než 8 v akváriu nikdy nenaměřil...
Tak nějak. :-) Na konkrétní vodě bude jistě záležet. A taky na konkrétních rostlinách. :)
pH 8 ale určitě není (pro některé rostliny) "strop".
Já se ale vrátím k meritu věci: napsal jsem, že zastánci hypotézy, že jávský mech (nebo hnědovka) okyseluje vodu, se nestačili divit, jak vysoko dokážou tyto rostliny pH zvednout. :-)
Zastáváš názor, že takový vliv rostliny nemají?
Jaký vliv?
(Pokračování někdy příště. :) spim )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 23:35 kaote
Kam vyžene rostlina pH fotosyntézou bude záležet na konkrétní vodě, předpokládám. Já jsem více než 8 v akváriu nikdy nenaměřil (pravda, chemická analýza není můj koníček). Ale kolísání v závislosti na obsahu CO2 není tak zajímavé - zajímavější je, co rostliny s vodou dělají nezávisle na obsahu tohoto plynu. Zastáváš názor, že takový vliv rostliny nemají?

Proč jsem v mnoha zarostlých akváriích s neměřitelným obsahem dusíkatých látek měl pH výrazně nižší než je pH vstupní vody? Mít na to prostor a čas, velmi rád se do kontrolovaných experimentů pustím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 16:20 Žena bucliik [99] Re: matlala
jojo pořád přemýšlím o tom předřadníku, viděla sem ho v OBI ale teď už ho tam neměli...no určitě ho chci, asi i do staršího akva, který má délku 100cm, ale zářivky jen 60cm(z ještě stršího akva)jen ty penízky....snad to dopadne,poprosím maminku o zálohu na narozeniny, nebo za odměnu za udělaný přijímačky(aspoň ty jedny)držte palečky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 16:08 Muž matlala [798] - RostlinyRe: bucliik
a co přidat světla? nebo už máš kryt?komplet? projdi forum a zjistíš že se tam dá nabastit ještě jedna zářivka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 16:07 Žena bucliik [99] Re: isamik
zatím to vypadá že bude osvětlení jen 0,3W/l, take sem se snažila vybrat druhy nenáročný na světlo(no někdy sem si nemohla pomoct:o) asi by to bylo lepší, ale chtěla bych to vyzkoušet, některý se mi moc líbí a byla bych ráda kdyby se chytly.....ale asi poslechnu a některý nahradím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 16:01 Muž isamik [180] Re: bucliik
Nebylo by lepsi dat tam mene druhu po vice kusech?? A pak ty rychlerostouci vymenovat, za narocnejsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 15:20 Muž matlala [798] - RostlinyRe: bucliik
no prej upravují hodnoty ale je to dlouhodobý proces a myslim že ph by upravili jen o několik desetin stupně ale až tak za 2 měsíce ale nesměl bys měnit vodu , tím tomu zamězíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 15:02 Žena bucliik [99] – ovlivňování vody
Ahoj, budu zakládat 200l akva a teď vybírám kytky.Chtěla bych tam dát hodně druhů po míň kusech a ty co vydží dokoupit časem.Chci limnophylu,
microsorium pteropus
,vesicularia dubyana-ty podle knížek ovlivňují pH vody tak, že ho snižují údajně až na 4,5.Pak sem chtěla Aponogeton crispus,
Ceratophyllum demersum,
víc druhů kryptokoryn,
Bacopu carolinianu,
a víc druhů echinodorů-ty zas pH zvyšují až na 7.
Chci se zeptat jestli někdo má zkušenosti s nějakým masovým ovlivňováním pH rostlinama a nesnášenlivostí těchto druhů mezi sebou.Nikde nepíšou jak moc ten který druh pH ovlivňuje, přemýšlím kterých je třeba víc a kterých míň, aby se to moc nepohybovalo. Děkuji za odpovědi

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2210x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3614?od=51