Dafnie
Nechávat povolit,určitě ne!Na to pozor i při odmražování ledničky!Když se na misku umístí jen slabší vrstva, cca 1cm,tak to jde úplně v pohodě ulomit.A když ne,tak pomůže nůž,nebo palička na maso
A jde to zmrzlý ulomit dobře? Aby se to nemuselo nechat povolit, to by byla škoda. Jestli jich budu mít dost na vytvoření zásob, taky to udělám. Spíš asi do formiček na led, ať mám rovnou porce.
Určitě se to vyplatí.Tady je fotka.Mrazím je do takovych těch plastovych misek,ve kterych se prodává maso.A jen ulomím,kolik je potřeba
Starší reakce
Nejlepší je, stejně jako pro listonohé korýše zajistit tak zvanou zelenou vodu s obsahem mikroskopických volně se vznášejících řas. Vše ostatní jsou jen nucené náhražky z nouze.
Velkou výhodou je mít zahradní chovné nádrže na produkci živého krmiva - bez větších starostí.
Používám i způsob společného chovu planktonu s rybkami v oddělených chovných sítích, kdy ve větším vyhrazeném prostoru se nerušeně rozvíjejí například ty dafnie, přičemž čistí vodu celé nádrže a množící se šíří do celého obsahu i plochy a ryby mají stálý přísun přírodní stravy.
To názorně dokládá foto ze dne 12.7.2011.
V pravém horním rohu snímku ve velké síti uprostřed jezírka nemůžou velmi žraví ve vodě přítomní čolci zcela vyhubit zooplanktonní makro organizmy, protože se k němu nedostanou, a tak se ve vodě nachází stále živá potrava, která přes sítě proniká i k rybkám a ty se mohou bez přestávek sytit, upevňovat své zdraví i viditelně přirůstat.
Z druhů, které se v oné chovné síti vyskytují a množí to jsou larvy jepic, korether a pakomárů, moina, perloočky vznášivé i přisedlé a hojně, též buchanky. Z plžů tam jsou terčovníci, okružáci a k potírání vláknitých řas i marisy.
0 13.07.2011 19:19 viliam ake mam dat krmivo pre dafnie abi sa mi richlo rozmnozovaly ???
Starší reakce
Z raseliny se korysi lihnou proto, ze tam jsou ty jejich vajicka.. Raselina korysum sice prilis nevyhovuje, ale nalezne se i v CR nekolik druhu, ktere jinde, nez v raseline neziji. Hladinovky a slatinovky patrici mezi perloocky nebo treba buchanka vrchovistni.
Ale musi v te raseline predtim byt jejich vajicka, jinak by se nevylihlo nic. Je to stejne jak s temi sporami nalevniku v sene...
Často pozoruji, že Dafnie i Cyclopsové se vyskytnou v nádobkách s rašelinou.
Taky často se něco málo vylíhne z mražené potravy.
Nejdriv jsem si myslel, ze ta otazka je vtip..Neodpustim si proto na uvod sdelit, ze autorem teorie samoplozeni (abiogeneze), kdy ziva hmota vznikne z nezive, je Aristoteles, ktery zil pred cca 2300 lety. Pravda, byla vyvracena za vice nez 1500 let po jeho smrti, ale dnes ji jiz urcite nikdo neveri.
Takze pokud chces mit ve vode Dafnie, nic jineho, nez Dafnie ci jejich vajicka Ti k vytvoreni kultury Dafnii nepomuze.
Kde sehnat Dafnie - v rybniku ci nejake trvalejsi nadrzi. Vyskytuji se zde pohromade s dalsimi korysi, jako jsou treba buchanky, ale jejich dospelce bych k poteru ci jinym drobnym zivocichum nedaval. V periodicky zaplavovanych louzich lze nalezt jine lupenonohe koryse, jako treba listonohy ci zabronozky... Ale na ty (zvlaste jarni) uz je povetsinou trochu pozde...
nemam skadjal zohnat dafnie
0 06.06.2011 20:15 viliam mohli bi ste mi poradit co mam dat do vodi abi sa mi tam vitvorili dafnie
Starší reakce
To je pravda , proto pečlivě vybírám vhodné loviště. Ta tůň na fotce se naplnila po letošních letních deštích - pouze z okolního svažitého terénu a některý rok je v ní voda i po jarním tání sněhu , jinak často je celoročně na suchu. Prakticky dávám takovým nádržím přednost před trvale zavodněnými , ve kterých je skryto větší riziko ohrožující zdraví chovaných ryb.
1) Vypláchnutí zpět do volné vody toho , co se na cedníku zachytilo.
2) Jinak se hrotnatky dají udržet v zahradních jezírkách jsou-li tam ryby , i v tak zvaných k tomu účelu vyrobených chovných sítích a zároveň je tímto způsobem využít k čištění vody.
3) Chovné sítě mám , ale se zaměřením hlavně na odchov akvarijních ryb.
4) Jezírka s chovnými sítěmi.
5) Ryby jsou i volně ve všech venkovních nádržích , nejen v síťkách. Na snímku je ukázka malé zahradní nádrže bez chovných doplňků. Druhové složení vysazených ryb v tomto jezírku je - Micropoecilia parae melanzona red , Xiphophorus multilineatus , Rineloricaria lanceolata , Poecilia sphenops gold a plži Marisa cornuarietis. Stav 26.7.2010.
Uschlá rostlina na břehu vlevo je zapalička veliká ( už odstraním ) , kterou zahubily mšice. Namnožily se však na nich slunéčka a nemohl jsem udělat ochranný postřik i kvůli možné otravě vody v jezírku.
I pro takto chované ryby je živé krmivo dost důležitý faktor k získání ryb o stejné a lepší kvalitě , jako by byly uloveny ve své domovině z volné přírody. A o tom je můj příspěvek.
...ako to vsetko berem
len zivym uz nekrmim niekolko rokov...
A to z jedineho dvovodu - nevies co "vsetko" domov donesies
4 26.07.2010 20:01 0 Že jsem tu nahlédl a mám pár čerstvých fotek , tak připíšu , že v nouzi i sušené se hodí , ale k vůli velikosti a vzduchu v nich je radši drtím. Nejlepší pro ryby jsou ovšem dafnie živé a lovené ve směsi např. s larvami korether mají velmi dobrý vliv na růst i celkovou kondici jimi krmených ryb , navíc , když mám nyní ryby ve venkovních nádržích , tak je odrůstání očividné. Sám si perloočky i v tomto období lovím a přebytky dávám pro období nedostatku zamrazit , pak jsou skoro stejně výživné jako živé. Přihodím fotky z lovu. 0.
2) Lov na periodické vodě , která již o jeden metr klesla a dafnie se dobře loví.
3) Předčištění hrubším sítem. Na sítu se zachytí nečistoty a např. larvy potápníků a klešťanky .
4) Až teď fotka.
5) Fotky z 26.7.2010 , musím skončit.
Starší reakce
Jako zpestření jídelníčku určitě.
Díky
Zamýšlel jsem je jako spetření jídelníčku - má to, myslíš, smysl?
Sušenými dafniemi jsem krmil v období, kdy nebylo krmivo živé (nítěnky a "blechy") a než se objevilo lyofilizované (nítěnky) a posléze vločkové (LON), tedy zhruba v druhé polovině 60. a první polovině 70. let minulého století.
Zkuste je předem namočit.
Mám trochu pochybnosti o sušených dafniích (Dajana) - kousky jsou buď příliš velké/tvrdé, rybky neukousnou, nebo zase naopak příliš drobné - po akvárku se "práší", to mě trápí víc. Ačkoliv o ně rybky jeví zájem, přijde mi, že to dělá v akvárku spíš bordel než užitek. Krmíte jimi?
Starší reakce
No já myslím, že nejednoduší je si koupit celou tu čokoládu, kdy u nás v akvaristice ji mají za nějakých 15kč, což za takové pláto je myslím přijatelná cena, když si vezmeš co bys měl kolem toho za starosti, a nikdy nevíš, co by sis s tím z toho sudu vytáh, ale pokud jsi kutil od přírody a rád něco pěstuješ, tak Ti v tom bránit jistě nikdo nebude
Pěkný článek o korýšich Moina
1899.akvarium.cz/… , ale nikde jsem nenašel, kde sehnat čistou kulturu, kterou v článku doporučují.
0 22.05.2009 09:58 JuraS Dali by se dafnie pěstovat např ve sklepě jen s oknem ? Sud s vodou, seno, detrit, kvasnice ?
Starší reakce
najdi kompromis - mrazene
Jednoznace zive, ale zo zivov potravov si mozes zaviest nejaku chorobu!
0 05.12.2008 17:31 fishinqa – ???Sušené dafnie alebo živé dafnie??? Čo je lepšie?
Ahojte!
Mala by som takú malú otázočku
: čo je lepšie? živé DAFNIE alebo SUŠENÉ Dafnie??? V ktorom je viac vitamínov a výživných látok? Sú lepšie sušené dafnie ako živé? Dá sa nimi priniesť nejaká choroba?
Ďakujem!
Starší reakce
ahoj ja jim tam vylevam detrit pri odkalování akva,občas trochu kvasnic rozmíchám ve vlažné vodě,a v 3 litrovkach jim pestuju rasy-dam tam na spicku noze hnojivo az to zezelená tak jim to tam dám.Jinak ty co prodávají v akvaristice mrazené se pestují na krmných kvasnicích a prum. hnojivech.Přimá aplikace hnojiva do bazenu se mi neosvedčila vyrazily sinice a kultura se mi udusila.Lepsi nez obyčejné dafnie je dafnie moina ma lepsi výtežnost a neni tak náročná na kyslík.
díky,klidně se můžeš rozepsat někdy ve dne
Dej tam chomáč sena , ale bacha na deficit kysliku - malý povrch hladiny. Je víc způsobů , ale jsem unaven a nechce se mi to vypisovat
Starší reakce
to ja mam bojovnici, cichavce perletovy, tetry cerny, neonky, pancernicky a krunyrovce
a co máš za ryby? u mých kančíků nemám problém s tim, že by jim něco nechutnalo...daphnie,nítěnky,granule pro cichlidy..a teď dávám i živý mladý pakobylky (Baculum artemis, nebo teď se líhnou Sipyloidea sipylus)
a když je vetší, tak jí přetrhnu velpůl a slupnou jí taky..
Moc dobrý
No, nevim, jestli to ma cenu lovit, cistit a mrazit, leda jako zaliba a "domaci" strava. Ja uz bych sam nemrazil, 100g kostka patentek me stala mysli 20kc v obchode, ostatni mrazene nejak podobne ... Uriznu (nozem a palickou), rozmrazim, proplachnu, krmim.
no mrazeny mam.. nalovil jsem a vycistil pakomari larvy nebo co je to jak plave v sudech
a nalil jsem to do obalu od tofife a davam 2 bonbonky obcas kdyz si vzpomenu... to jim docela chutna ale byla to hrozna piplacka vybirat ty jednotlivy mrchy
tak sem prave koupil susenou dafnii... ale ja je na ni naucim
Zkus koupit neco mrazeneho, to je myslim vetsi zpestreni, kdyz uz ne primo zive. Plavat nebude, ale cervici prece taky neplavou, ne? Krm pak pomaleji, aby stihali vetsinu snist, nez dopadne dolu (je to i vetsi zabava).
no ta hladovka byla 2 dny a nejak jim to nejede... proste sem to koupil jako ze je to pro zpestreni aby nemely porad vlocky... ano jsou mrazosuche. a kdyz to namocim vedle v kelimku tak to ale nebude plavat potom ne? no uvidim kazdopadne diky za tip, zitra vyzkousim
Daji. Hlad je nejlepsi kuchar. Jako u deti a u kohokoli. Ale proc chces nutne, aby to jedly?
Jsou mrazosuche? Zkus je treba pred krmenim na dyl namocit, treba jim pojedou lip.
koupil jsem daphnia od dajana pet a rybkam nechutna... a kdyz uz se uraci a vsimnou si ji tak to maximalne vezmou do pusy a zase vyplivnou... daji se nejak naucit?... po vcerejsi hladovce se toho dneska zas ani nedotkly...
Starší reakce
Nejlépe z nějaké vodní nádrže bez ryb ve vašem blízkém či vzdáleném okolí, kde se momentálně vyskytuje.
0 18.07.2007 11:20 Petr – dafnie
dobry den nemate nějakou radu nebo nějaky figl aby se mi v sudu oběvili dafnie? nebo co mam udělat aby se mitam oběvili a nasle čim je krmit! *a nasledně čim je krmit!
Přidat reakci
1 ...... ...... [4]
Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 8872x