Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Karas zlatý - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Karas zlatý - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2021 14:46 Muž KarásekLut [93] Re: vaclav
Díky za info. Zkusím dát nějaký inzerát a uvidím jestli bude zájem? Pokud ne tak to zkusím třeba za pár měsíců zase :)
Zatím můžu popřemýšlet nad tím jaký rybky do toho mojeho malýho akvárka pořídit a jaký třeba dva druhy by se snesly :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2021 14:34 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KarásekLut
Do přírody určitě ne ale někdo si je do jezírka rád vezme. Dej si inzerát nebo je tu darovací vlákno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2021 14:20 Muž KarásekLut [93] – kam s karáskem
Dobrý den, mám dotaz ke karáskům zlatým. Mám ve svém 30 l akváriu dva karasy zlatý (velikost cca 12 cm) a mám problém. Chtěl bych si pořídit menší rybičky (tyhle sem dostal jako malý) ale řeším problém kam můžu zlatý karásky vypustit v přírodě aby se jim dobře dařilo? Případně jestli by někdo nechtěl do jezírka nebo někam? Mám v plánu, jak je vypustím/udám že kompletně vyčistím akvarium a znova ho "zaběhnu" rostlinkama,dekoracema atd. A po cca Ti dva karásci mi navíc okusují rostlinky týdnech bych tam chtěl pořídit rybičky a šneky nebo krunýřovce (na "čištění") a vytrhávají mi rostlinky. Děkuji za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2020 14:50 R Muž afc1886 [14681] Re: Papik
Švagrovi bych karase vrátil a jako bonus mu přidej ty sumečky americké. ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2020 12:50 Muž Papik [617] Re: Motas
Zlatý karas je vhodný do zahradního jezírka, ne do malého akvária. Už během prvního roku dokáže vyrůst do 15 cm a také produkuje mnoho odpadních látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2020 12:26 Muž Motas [38] – Vhodnost do společenského akvária
Zdravím, dostal jsem od švagra do nově založeného akvária 125l (založená prezentace) zlatého karase, chtěl jsem společenské akvárium (neonky, živorodky, parmičky černopruhé, mečovky) nemáte někdo zkušenost jak na ně karas bude reagovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 15:50 Žena Jitka66 [8] – Ryba se stále ukrývá
Jeden z karasů se začal ukrývat do "tunelu" pod květináčem. Občas vyjede, něco sní, a zase se ukryje. Nejsou jinak vidět žádné známky onemocnění. Proč se pořád schovává? Ostatní plavou po celém jezírku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2019 20:10 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jitka66
To přikrmování z ruky je nebezpečná věc, nebojí se ke břehu a kočky pak mají šanci. Ti mí nemají moc čistou vodu (záleží jak prší) a jsou stále divocí a reagují na každý pohyb nebo stín a pakujou se z dosahu. Celý týden tam nejsem tak si nezvyknou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2019 19:56 Žena Jitka66 [8] Re: vaclav
Díky za info. Skimmr nepoužívám, filtrace sice bude, ale žádný zázrak. Zítra přijde poštou, ale už si skoro říkám, zda to není zbytečnost. Po 5 týdnech je voda OK, je vidět až na dno. Čerpadlo + malý vodopád+ bakterie.... Karásky přikrmujeme pro radost, jí z ruky. Jinak loví komáry....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2019 12:35 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jitka66
Pokud je máš v jezírku se silnou filtrací a hlavně skimmr tak je to docela možné. Připravíš je o všechen náletový hmyz který podle mě k vybarvení hodně přispívá. Protože nic takového nemám tak jsem se s tím nesetkal, naopak ryby se dobarvují z převahou červené. Tak jako akvarijní ryby někteří chovatelé dobarvují a používají na to astaxanthin tak to asi půjde i se zlatými. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 21:19 Žena Jitka66 [8] – barva karasů
Zdravím. Četla jsem, že karas ztrácí časem své vybarvení? Někdo tvrdí, že se tomu dá zabránit správným krmením. Jak je to tedy? Jaké máte zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 19:20 Muž motýlek [275] Re: Ondřej K.
Mám zkušenosti jen s karasy - těch bych samostatně dal do tisícovky klidně i 25 ... ale oni se stejně namnoží sami ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 18:19 Ondřej K. – ryby
Dobrý den,
myslíte že bych v tom jezírku mohl chovat:
4ks až 5ks karasů zlatých
2ks slunečnice pestré
1ks lína obecného gold
jezírko by bylo bez filtrace a objem 1000L.
Ryby by šly přezimovat do 100L nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 08:03 Muž motýlek [275] Re: LiborSprysl
V malém jezírku je dobré před zimou vyčistit a samozřejmě vyměnit vodu ... občas jsem jen z varné konvice prostřelil led ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2018 20:53 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ondřej.k
Ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 20:41 Ondřej.k ryby
Moc děkuji za odpovědy.
Existují i jiné ryby které by vydržely
tužsí zimu než karas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2018 19:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
No to má logiku... ti živí se otrávili. Ti zmrzlí nedýchali... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 12:25 Muž motýlek [275] Re: vaaclav
V 80 cm při inteligentním zakrytí to staré kusy přežijí v pohodě ... u ročních je i v přírodě nějaký odpad/selekce ;-)
Už jsem to někdy psal - i z ledu se mi jednou rybka probrala ;-) - samozřejmě to není doporučená metoda a rozhodně ne pro jezírko, kde mám pět rybek a nechci o žádnou přijít ...
Já to už pár let na zimu stěhují do chatky, teď je tam teplota +3 stupně, pro jistotu mám vzduchovani, ale měl jsem i bez a v pohodě ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 08:18 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: RE5PEK7
Je to dost diskutabilní, vloni mě tam kde jsem měl dostatečnou hloubku všechno chcíplo a tam co to promrzlo až na dno všechno přežilo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 08:05 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: motýlek
Význam přezimování je mi jasný. Nicméně, pokud uděláš jezírko moc mělké, není pro přezimování v určitých teplotách vhodné (to mi vždy vštěpoval můj děda) kvůli tepelnému rozložení vody (nejvyšší hustotu má 4 stupňová voda).
www.google.cz/…:

Pak se stává, že "nějaká úmrtnost bude", když ryby necháš, ty jako chovatel, v podmínkách na hranici umrznutí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 19:23 Muž motýlek [275] Re: RE5PEK7
Ale to není žádné trápení ... jejich životní rytmus s obdobím nízké teploty počítá - právě na jaře se pak ochotně mnozí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 10:35 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: motýlek
Na to bych asi neměl žaludek je takhle trápit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 10:30 Muž motýlek [275] Re: RE5PEK7
Když to přikryje střídavě vrstvy fólie a mezi tím větvičky z ořezu stromů, tak to promrzne jen trochu - a karas to zvládne ... samozřejmě nějaká úmrtnost bude, ale namnoží se více než jich nepřežije zimu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 10:28 Muž motýlek [275] Re: vaaclav
Mám jezírko pidi - 250 litrů!!! Pět dospělých a nespočet potěru ... Jeden leknín starý asi třicet let, ludwigia (namnoží se přes léto tak, že jo budeš muset vyhazovat) a elodea - platí totéž - občas i zakvete ...
Žádný filtr, žádná výměna vody po celý rok - voda jako křišťál - možná pomohlo to, že na jaře krmíme buchankami a zřejmě to vyčistí a nastaví biologickou rovnováhu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2018 10:04 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ondřej k.
Já bych si jich koupil tak max 6-10. Množí se geometrickou řadou a za pár let jich tam bude tolik že zimu nepřežijí. Takže to chce tvrdou selekci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 10:04 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Ondřej k.
Obávám se, že na přezimování bys potřeboval o něco hlubší jezírko, aspoň metr. A na počet ryb už ti odpovídal motýlek 15.01.2018. Akorát se mi to tedy zdá nějak hodně.. osobně, kdybych měl takové jezírko, bych tam dal tak 4-6 kousků, podle velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 09:56 Ondřej k. Re: vaclav
Takže kolik bych si mohl pořídit karasů?
A mohly by tam teda přezimovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 09:25 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ondřej k.
Radši bych tam jiné ryby nedával. Když nemáš filtraci tak pokud máš možnost napojil bych jezírko na okap. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 08:50 Ondřej k. – karas zlatý
Ale moje jezírko bude bez filtrace a karasové budou muset přezimovat.
A ještě jedna otázka:Mohu tam mít snima i jiné ryby?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2018 14:45 Muž motýlek [275] Re: Ondřej
Hmmm ... pokus se získat tak asi deset dospělých rybek - když to stihneš brzy na jaře, tak se během roku namnoží a budeš jich mít "akorát" ;-)
Mne přežilo v pohodě v malém jezírku 250 litrů 5 dospělých a asi 50 kousků vylíhlých 2017 na jaře ... teď mají asi 3-5 cm ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2018 14:09 Ondřej – Karas zlatý
Dobrý den,
budem mít jezírku o objemu 1000L rozměry jsou 224cm délka,150cm šířka,70cm hloubka.
Bude tam hodně druhů rostlin jako př:leknín,...
A otázka je kolik karasů sy tam můžeme pořídit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2017 10:35 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lucka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2017 08:08 lucka – okus leknínů
Dobrý den, netuší někdo proč mi letos karáskové okusují lekníny? Nikdy předtím to nedělali. Děkuji za radu. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 09:03 Žena sharka71 [37] Re: LiborSprysl
Tak karásci se umoudřili a začali spolu kámošit. Prostě ze dne na den je z nich hejníčko, tak snad už budou v pohodě. Nechám teď tuhle osádku a pokud budu dokupovat, tak až na jaře, jestli přezimují v pořádku. Děkuji za rady všem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2016 12:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: sharka71
Předpokládáte správně... snažte se vybírat ryby s výrazně odlišnou konstitucí těla...to znáte od parmiček z akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2016 11:44 Žena sharka71 [37] Re: LiborSprysl
To jsem vždycky udělala, větší nikde neměli. A poměr samic a samců by měl být jaký?...Předpokládám, že samiček víc. I když mně teda zrovna přijde, že ten žlutý největší karásek je samička a přesto nahání všechny příchozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2016 09:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: sharka71
No proto bych raději kupoval co největší... u těch už je to přece jen snadnější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2016 09:44 Žena sharka71 [37] Re: LiborSprysl
Právě proto mi těch kusů přijde moc a při koupi vám nikdo neřekne jestli je to samec nebo samice, prý se to pozná spolehlivě až při třecí vyrážce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 14:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: sharka71
Já bych hlavně špekuloval nad pohlavím... oni pak karasi přibývají hodně rychle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 14:09 Žena sharka71 [37] Re: LiborSprysl
Ano, to vím no..užovek máme na zahradě dost a viděla jsem ji i v jezírku, kočka tam taky občas číhá...tu jsem podezřívala právě u minulého karáska, který přišel úplně o hřbetní ploutev a zanítila se. Šlo mi teď o tu šikanu...to mi nedošlo, bála jsem se přemnožení...kolik myslíte teda kusů..opravdu 10-15?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 14:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: sharka71
Užovku ani kočku vylučovat nelze... jinak to bude asi nejspíš ten boj o teritorium....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 13:52 Žena sharka71 [37] Re: Zoidik
No tak to asi bude ono, prostě ti 2 jsou tam od jara a už jsme dokupovali asi 3x po jednom nebo 2 kusech a vždycky jim právě dávají co proto...okousané ploutve, a fakt hodně zesláblí až pomřeli. Uvažovala jsem i o nějaké nemoci, nebo že kočka, užovka...prostě nevím.
Edit: No ale teda 10, 15 mi přijde strašně moc ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 13:34 Žena sharka71 [37] Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Aha, a potřebujete tedy fotku? Něco jsem našla, jestli to bude stačit. Jsou na ní ti dva co pronásledují, zejména ten žlutý. Jezírko je teď sice po čistce, ještě nemám foto, ale to asi vliv nemá, protože to dělali i před tím. Je tam teď s nimi ještě jeden shubunkin a nový červený..oba tak ve stejné velikosti, menší než ty na fotce, ale né úplná mimina...no a oba jsou teda šikanovaní :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 13:27 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: sharka71
Kolik tam máš celkem ryb? Jestli jenom ty dva původní, plus občas něco dokoupíš, tak bych se ani moc nedivil, kdyby to byl nějaký jejich teritorílní projev a nesnášenlivost vůči nově příchozím (nehledejte v tom nikdo žádnou souvislost s děním v evropě). Jednou se mi v akva stalo, že jsem měl delší dobu parmičku červenoocasou jako jedinou rybu a po dodání dalších ryb jim dávala slušně na prdel a ona byla v celém akvárku a nové se krčily někde v rohu. Po nějaké době se to srovnalo. Být tebou šoupnu do jezírka partu řekněme 10-15 nových jedinců aby se tam vzájemně porovnali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 13:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: sharka71
Tak to snad ani ne... ale to se zase můžeme jen dohadovat... z toho popisu se moc určit nedá... proto jsem dával otazník...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 12:49 Žena sharka71 [37] Re: LiborSprysl
No jsou trochu menší, ale ne zas o moc. Jezírko je s dnem z přírodních kamenů velké cca 3x2m, hloubka 1,5m. Trochu řasy, okolo rostlinky, te´d jsme přidali plovoučky...uvažuji o kořenu. Je to hodně špatné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 12:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: sharka71
Nestejně velké ryby v příliš malém a špatně vybaveném prostoru???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 12:21 Žena sharka71 [37] – Chování karásků
Ahoj, máme problém se soužitím karásků. Zlatého a červeného karáska jsme koupili společně a pak několikrát dokoupili jednoho nebo 2 kusy - většinou Schubunkiny a ti dva původní je prostě neustále honí až se začnou schovávat a jsou zesláblí a pokousaní. Včera jsme koupili dalšího - tentokrát červeného, a zase to samé. Okamžitě ho začnou pronásledovat, vypadá to jako hra, ani to okusování není moc vidět, ale dnes už se zase chudáček schovává pod kamenem :-( ..prosím nevíte co s tím? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 17:55 Karsio – Ploutve
Ahoj, mám v akváriu Karasy a projevuje se mi u nich roztřepení ploutví nevíte někdo co s tím ??:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 21:25 Dáša Re: Míša
My máme jezírko 4,5 kubíku a v něm 7 karásků a 3 schubunkiny. Vám by se jich tam vešlo dvakrát tolik, ale počítejte, že se rozmnoží, takže bych začala s menším počtem.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2684x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3542-karas-zlaty-chov