Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Karas zlatý - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Karas zlatý - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 15:43 Míša
Dobrý den, pořídili jsme si nové jezírko a chtěli bychom v něm chovat karasy, ale potřebovala bych poradim kolik potřebuju místa na jednoho. Do jezírka se vejde zhruba 8-9 kubíků vody. Má křivolaký tvar, a napouštět budem až o víkendu pak to budu vědět přesně. Případně s jakou jinou rybkou se dají karasy chovat. Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 18:01 Muž EPluribusUnum [9] - Jezírkové rybyRe: Betty
o antikoncepci jsem neslyšel, ale my používáme k omezení rychle se množících druhů okouny...patřičné velikosti k rybám které chceme zredukovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 11:59 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Betty
Čemu vadí rozmnožování? Je malé jezírko? U nás většinou z každého roku přežije max 5 mladých. Přes léto mají kočky snahu regulovat počty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 11:13 Betty – Jak zabránit rozmnožování karasů?
Ahoj, vloni jsme si koupili 6 karásků do zahradního jezírka. Během dvou měsíců se nám rozmnožili a měli jsme jich přes 40. Do října se nám jich podařilo pár pochytat a aktuální stav je 15. Bojíme se, aby si letos rozmnožování nezopakovali. Dá se tomu nějak zabránit? Předem děkuji za rady!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 09:55 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: LUBOŠ
Karasy před zimou zakrmit. Tzn krmit dokoud budou žrát, pak už ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 09:02 LUBOŠ – KRMIT KARASY V ZIMĚ
Voda není zamrzlá. Mám krmit karasy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2012 11:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: jenda
Hm, tak to je důsledek barevné kombinace rodičů...bát se nemusíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 11:50 jenda Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Jedno oko sytě černé, druhé jakoby zornička byla rozteklá, spíš než kulatá měla takový rozlitý tvar. Nevím jak přesně to definovat - radši pošlu foto. Nic jiného na ní pozorováno není, zdá se zdravá, jedlík, vůči ostatním vcelku dost autoritativní...tak se přikláním spíš k nějaké vadě, ale jistý si nejsem...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 03:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: jenda
Zakalené? Nebo zvláštně černé? To je rozdíl dost podstatný. U zlatých karasů může docházet k různým pigmentacím a klidně i na oku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 21:45 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jenda
Asi je na něj slepý, rybám to ale při hledání potravy až tak nevadí. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 11:18 jenda
Dobrý den, chci se zeptat - nesetkal se někdo z vás se zakaleným okem (celé zvláštně černé) u karase zlatého? Mám se obávat nějaké nemoci či je to vada způsobená úrazem nebo vrozená?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 07:20 Muž j0hny [86] Re: Martula
Jaks taks kvalitnu vodu vam zabezpeci cerpadlo na dne v najnizsom bode s hrubym vykonom tak 2500 litrov za hodinu schopne nasavat aspon 5mm velke necistoty a minimalne 25 litrov filtracnej hmoty. K tomu je dobre zaradit na vystup filtra 11W UVC lampu, ktora moze svietit 5-6 hodin denne. Zozeniete to aj ako filtracny set (pre tak male jazierko v cene cca 200-250€), kde mate vsetko v jednej krabici s hadicami. Montaz zvladnete podla pribaleneho navodu.
K tomu samozrejme zasadit do hrubeho substratu alebo kvetinaca na dne nejaky rychlerastuci plevel urceny do jazierok a na hladinu nejake tie lekniny. Myslim ze su aj odolne, ktore sa po dlhej zime hodene niekde vo vedre v pivnici bez vody dokazu na jar spametat a znovu rozrast :-)
Prezimovanie v 55cm hlbke bez izolacie a 2 kilowattoveho ohrevu nehrozi, to by ste museli este tak o meter prehlbit, a ajtak na hladine pouzivat 300W ohrievac pre "ventilacny otvor". Alebo byvate niekde kde je celorocne nad 0°C ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 06:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: Martula
Odspodu - dafnie karasi zcela bezpečně vyžerou, protože to by musely mít rakteově rychlé rozmnožování. Musel jsem se podívat, jak vypadá šmel hop, bo český název mi nic neřekl. A tak dodám, chtělo by to ještě jednu kytku s velmi bohatým kořenovým systémem. Šáchor nebo třeba mátu. Pokud nebudete ryby krmit (téměř vůbec), pak by to fungovat mohlo. Ale počítejte s tím, že karasi budou růst a nedej bože se i množit...Dalším problémem bude zimování kytek i ryb. Někdy dlouhý pobyt v ledu kytky neustojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 20:54 Martula
Prosím o radu, jak udržet v jezírku 2 x 3,5 m (hloubka 5 - 55cm) se šesti karasy pomocí vodních rostlin jakž takž kvalitní vodu. Stačí k tomu jen rostliny? Máme tam 2 vodní kosatce, 2 rostliny šmelu okoličnatého, teď jsme vysadili leknín.Ptala jsem se v obchodě, máme- li dát i nějakou plovoucí rostlinu, ale tvrdili, že jen zamoří jezírko.Slyšela jsem, že vodu mohou čistit i živé dafnie, ale zatím jsme je nesehnali. Děkuji. M.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 11:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomas11
Zůstaň na třech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 09:58 Tomas11 – Jezírko pro karasy
Zdravím,
Pořídili jsme si na zahrádku jezírko (150 litrů) a koupili si do něj 3 karásky (asi 10 cm).
Když jsem o nich něco četl dostal jsem různé informace - někdo uvádí, že na jednoho karase je třeba 30 litrů - takže bych mohl dokoupit ještě 2 rybky aby jich bylo 5 - jinde se ale říká, že mohou dorůst až 30 cm a to mi už na takové jezírko přijde moc - je šance, že v menším jezírku zakrsnou?
Měl bych dokoupit, aby jich bylo 5 (zdá se mi, že teď je jich málo - ale právě mám strach, že moc vyrostou), nebo raději zůstat na třech?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 09:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Master
Pak by to mohlo byt jasne, vcetne toho lezeni na boku, nemusi to byt symetricke:
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 23:35 Master Re: Designer
Nemělo by to být stravou. Dostávají speciální kupovaný žrádlo pro tento druh ryb. Rybka dneska pošla. Ale po soudní pitvě jsem zjistil, že byla plná jiker... to vysvětluje to nafouklé břicho, ale nevysvětluje to, proč ležela na boku. Nevím no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 10:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Master
Muze to byt nevhodnou stravou, ktera jim podle zminek na webu zlikviduje jatra. Idealne to chce krmivo specialne urcene pro Zavojnatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 22:28 Master – Nafouklé bříško
Dobrý den, potřeboval bych poradit. Mám doma ve venkovním jezírku karasy zlaté (nebo závojnatky těžko říct) a občas se stane, že se některá rybka "nafoukne" a pak ani nemůže plavat a jenom leží na boku na dně. Většinou to nepřežije. Teď zrovna jednu takovou zase mám a už je to asi 3 dny (pořád žije). Nevíte někdo co by to mohlo být popřípadě jak by se to dalo vyléčit? Děkuji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 19:25 Usine Re: Daniel
Pokud se ti nepřemnoží tak vydrží opravdu hodně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 18:08 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – Karas zlatý
Ahoj lidičky, sestra má v 20l akváriu dvě zlaté rybky - chudinky. Neměli byste někdo o ně zájem? Nemohu se dívat jak se tam trápí :(( Sestřičku zkusím ukecat, abychom je někomu darovali do většího akvária či bazénku. Když tak mi dejte vědět. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 16:19 Daniel
Ahoj, chcem si kúpiť karasov do jazierka čítal som, že nieje náročná na chov a kyslík vo vode je to pravda?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 21:51 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: simi18
Ony některé informace na internetu jsou pěkné kraviny. Kupříkladu poučka, že se počítá 1cm ryby na 1cm akvárka. Když dám do 60cm dlouhého akvárka 20 neonek, které mají asi 3 cm, tak s odřenýma ušima a při dobré filtraci to projde(20x3=60). Když podle stejné poučky tam dám 2 třiceticentimetrové vrubozubce........... Fakt je lepší zapojit rozum a ne slepě číst bláboly, které napsali nějací teoretici, kteří viděli akvárko tak leda z rychlíku. Prostě se smiřte s tím, že tomu karasovi fakt bude nejlépe na svobodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 21:23 simi18 Re: Pepan
Pretoze som aj na nete, aj v knihach hladala.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 15:08 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe:Simi18
Ani 200 litrové akvárko by na něj nestačilo. Uvědomte si, že v dospělosti dorůstá délky okolo 30 centimetrů, takže fakt jedině jezírko a nebo nádrž minimálně 600 - 800 litrů, aby měl dostatečný prostor k plavání a nekrněl.
Navíc, karas je relativně dlouhověká ryba a majitel by měl použít mozek a zapřemýšlet, jak by bylo jemu, kdyby trávil celý život v prostoru velikosti menší koupelny. Tak to dopadá, když nějaký teoretik vymyslí poučku o tom, že by měl být jeden cm délky ryby na jeden cm akvária a podobné voloviny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 14:26 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: eso
Ten náš karas měl taky nakonec přes 20cm. Radši jsme ho dali pryč. Je to lepší jak pro nás, tak i pro toho karase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 14:24 Muž eso [0] - TetryRe: simi18
Kamarat mal v akva karasy(3 ks.) asi 20 cm v 130 litrovom akva(nskutocny bordel). Pri tych karasom alebo koi kaproch je tazko mat nejake pekne priezracne akva to sa este da ak je poriadny filter ale nejake pekne rastlinky urcite nie stale sa hrabe na dne akva.
Ty mas 13 cm to sa este ako tak da na tych 60l ale az ti podrastie bude ti to robit neskutocny bordel v akva to su skor ryby do jazierok docital som s ana vela stranka ze pre ich cho akvaria nie su vobec vhodne.Tak to uz uvidis sam ale 60 litrov je pre taky rybu podla mna malo az podrastie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 14:19 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: simi18
Určitě se nedá řídit jen podle délky, každá ryba je jiná, má jiné nároky a jinak znečišťuje vodu, a karasi se moc do akvárka nehodí. My měli jednoho karase ve 100 l akvárku a věčně to tam bylo jak po výbuchu. Bagroval dno a přebíral kameny a sežral všechny rostliny. hmm
Je to prostě ryba do jezírka a ne do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 09:20 simi18
Možem dáť 13cm karasa do akvária? Akva má 60 l. Podľa poučky jeden cm ryby na jeden liter vody to vychádza.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 13:58 Jess
Cau mam dotaz mam dvoch karasov a jeden pri oddychovej faze oddychuje hore bruchom je to normalne? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 19:54 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: Jarik
niektore sa nemusia vyfarbit vobec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 19:53 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: Usine
skoro hned znamena kolik presne??rok dva,pul roku??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 18:49 Usine Re: Jarik
Trvá to poměrně dlouho, záleží na barvě. Jednobarevní skoro hned, ale ti strakatí, až tak když dorostou 10-15 cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 18:31 daniska Re: Jarik
Ahoj. Já mám malé závojnatky a některé se nevybarvily ještě ani po půl roce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 15:51 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Chtěl bych se zeptat za jak dlouho se zbarví malí karásci.Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 14:02 Muž Yirka [9123] Re: Jess5
Nejlépe jim posloužíš, když je vypustíš někam do venkovního jezírka či přímo do přírody. Ta rybka dorůstá běžně kolem 20cm a mít ji v 12 litrech je trápení pro ni a za chvíli i pro tebe. Něco si o ní přečti: rybicky.net/atlasryb/karas_zlaty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 13:00 Jess5 Re: Jurasek
jedna umela raslinka 12L akvarium kamienky a mam uz iba 2-och karasov velkost tak 6cm filter nemam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 12:51 Muž Jurasek [137] Re: Jess5
Něco bližšího by nebylo? Velikost, rostlinky, jaký filtr? Obecně vzduchovač většinou potřeba není, ale záleží na okolnostech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 11:16 Jess5 – uplny zaciatocnik
Cau potrebujem poradit je potrebny okyslicovac do akvaria mam tam 3-och karasov coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2009 01:52 Muž grizly [145] Re: Jarik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Podle me to vyjde na stejno. Ryba ma jinou nervovou soustavu nez napr. pes nebo kocka. Nedela nic jen proto, ze to chce, ale ze ji nuti nepodmineny reflex. Takze to, ze zije po 10 generaci mezi lidmi ji nic neubere na vrozene plachosti. Behem zivota si ale na rusive prostredi zvykne. Tak jako rybky v akva. Kdybys ty svoje karasky vypustil do rybnika, vzali by ploutve na ramena a zmizeli v dali. Nechodili by s divat ke brehu, jestli nejdes kolem. Cloveka kdyz pusti z vezeni, taky se tam dobrovolne nechce vratit. ;-) Obevil to I.P.Pavlov, pojmenoval 1. a 2. nervova soustava a v Praze ma i zastavku metra.
Edit: Ikdyz stou nervovou soustavou... ted jsem si vzpomnel na zpravu co jsem nedavno cetl na netu. Vedci nekde naucili hrat zavojnetky fotbal. Za kazdy gol dostaly trochu potravy. Takze jak mely hlad, dostrkaly micek do branky a dostaly zradlo. Natomdle prikladu je krasne videt, ze nejenom lidi, ale uz i ta nema tvar je schopna pro kus zvance udelat cokoliv. coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 15:51 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: grizly
jj samozdrejme ale ja mam zlaty karasky a ti sou podle me zvyklejsi vic na lidi nez obicejni ne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 11:53 Muž grizly [145] Re: Jarik
Fotka k příspěvku Karas,kapr a lin jsou ryby, ktere zijou hlavne ve stojatych a pomalu tekoucich vodach s nanosy bahna a listi na dne, ve kterem hledaji potravu. Takze kdyz si je dal do jezirka s pruhlednou vodou, byli vystresovani a zmateni. Zvyknou si brzo, protoze na lepsi podminky se adaptuji rychleji nez na horsi. Na ruseni si taky zvyknou, protoze jim nic jineho nezbude a nemaji moznost machnout ploutvi a odplout si do jine casti rybnika. Cim vetsi budou mit hlad, tim casteji se budou ukazovat u hladiny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 10:46 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: grizly
no tak ti mi se neboji az tak moc mam je pul roku ale byli v zelene vode(nebyl filtr)nebylo videt skoro ani 10 pod vodu a ted mam fitl a oni si zvykli na tmu a nevyplavali ani kdyz byla cista voda a vyplavavali jen v noci protoze se asi pres den bali tak sem je dal na 4 dny do akvarka a za 4 dny mi zrali i z ruky tak sem je vypustil do jezirka a uz tam sou tejden prvni 3 dny se bali kdyz sem jen prosel kolem jezirka tak se schovali ale ted kdyz du okolo tak se tak neboji a kdyz du na molo a sedim tam a nehejbu se tak priplavou az podeme.tak uvidime no :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 23:52 Muž grizly [145] Re: Narenth
Tak to zacnou zachvili s prochazkama do okolnich jezirek navstevovat pribuzne. Navrhuji osadit cesty v okoli znackou "POZOR RYBY". smich Tak at rostou a neplasi se. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 23:14 Žena Narenth [3] Re: grizly
Naši jsou teď u hladiny každou chvilku, a už se ani nelekaj, když se jim hodí krmení nebo v klidu projde kolem. Teď byli u nás příbuzní a byli u hladiny pár minut po té, co se asi 16 měsíční sestřenice pokoušela hrát s rybičkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 23:03 Muž grizly [145] Re: Narenth
Liny sme meli taky, jsou to velmi plache ryby. Ti prilouvali k hladine jen kdyz meli opravdu velky hlad. Jinak je neslo videt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 22:57 Žena Narenth [3] Re: grizly
Tím myslim, že se ukazovali. Nemyslela jsem, že si zvykli na prostředí, ale na lidi. 1. rok jsme líny skoro nezahlédli 2. rok občas a teď cca 4 roky po vypuštění senás skoro nelekaj.
Karázci už po půl roce připuli na místo krmení a nejevili přílišnou bázeň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 22:50 Muž grizly [145] Re: Narenth
???? Jak jsi poznal, ze si lini zvykli za 2 roky a karasi uz za pul roku? coze ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 21:43 Žena Narenth [3] Re: Jarik
záleží na mnohém, karásci si u nás zvykli za půl roku líni za dva roky a to se o jezírko nestaráme intenzivně a na chatě jsme jen o víkendu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2684x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3542-karas-zlaty-chov?od=51