Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dezinfekce

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Dezinfekce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2020 05:58 R Muž lacewings [4427] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lister
- hypermanganový roztok
- pokud savo, tak stačí 1:20 a důkladně vypláchnout ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2020 23:52 Muž Lister [132] – Dezinfekce karanténní/léčebné nádrže
Čím dezinfikujete karanténu? Ideální by bylo Savo, ale nevím jako moc dobře to snáší lepidlo, když se dá předpokládat, že to akvárium se bude takto ošetřovat opakovaně...

Pokud Savo ano, tak běžná koncentrace 1:10?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 08:20 R Muž vaclav [11639] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KLeo
Nevím jestli se tu najde expert aby ti odpověděl ale určitě savo. Hypermangan tak agresivní není nebo by musel být tak silný že by hrozilo obarvení savých povrchů nebo kůže. Jinak se ale na desinfekci v akvaristikách používá přípravek s malachitovou zelení, mnohokrát jsem viděl síťky nemočené v kyblíku s nazelenalou vodou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 07:55 Žena KLeo [13] - Živorodky – Dezinfekce věcí při střevních hlísticích
Ahoj, chci se zeptat jestli je na dezinfekci akvarijních pomůcek při nákaze hlísticemi vhodnější používat Hypermangan nebo Savo, aby se zničila i vajíčka hlístic (která můžou zůstat třeba na odkalovači)?
A jak dlouho můžou přežít vajíčka hlístic na suchu (např.když špinavá voda ukápne na akvarijní skříňku nebo třeba na vršek krytu,kam si pak odkládám už vydezinfikované akvarijní pomůcky)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2017 15:33 R Muž vaclav [11639] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: prog
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2017 14:25 Muž Kubaa [716] Re: prog
Hypermangan, růžový roztok, za pár korun v každé lékárně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2017 14:22 Maq Re: prog
Lidi s úspěchem používají hypermangan. Já mám raději "čistší" peroxid vodíku, ale tam je obtížnější dávkování. U hypermanganu mírně růžová barva je akorát, lze koupat i několik hodin. Peroxid nebarví, tak je to obtížnější, ale zase nezanechá rezidua manganu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 14:17 Muž prog [41] – dezinfekce rostlin
Zdravím staré praktiky (nikoliv nutně věkem :-)), čím nejlépe vydezinfikovat rostlinky, kde v akva proběhla pravděpodobně plísňová infekce teter (ale nejsem odborník na nemoci). Rostliny jsou mimo akva, hlavně hygrophila, echináč, tak aby to přežily.
Doma mám k dispozici Savo, FMC, Preventan, malach. modř a zeleň nebo něco jiného? v jaké koncentraci a na jak dlouho?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 10:04 R Muž romant [27726] Re: aa
Znovuzaložené akvárium v tom samým prostoru už nikdy nebude to původní, ale vždycky bude jiné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 09:54 Žena aa [2] Re: romant
To vím, ale "založil bych jiné" jsem pochopila jako "koupil bych si jiné". Nějak mě nenapadlo to spojovat s znovuzaložením.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 08:37 R Muž romant [27726] Re: aa
Tím, že to akvo proženeš tou savovou kůrou, tak ho vlastně znovuzakládáš, začínáš tzv. s čistým sklem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 07:46 Žena aa [2] Re: RBSC
No, ale jedná-li se stále o totéž akvárium, moc bych o tom nepřemýšlel, a pro ryby raději založil jiné.
Můžu se zeptat na důvod? Myslíte kvůli mrtvé zóně nebo kvůli bakteriím nebo kvůli čemu? Omlouvám se, ale nějak mi to není jasné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 22:31 RBSC Re: aa
I sůl je relativně solidní jed, navíc tam budou vznikat asi i VOC(těkavé látky), a kdoví jaké látky máš v akváriu a jaké by bylo výsledné pH po aplikaci - navíc jsem nabyl dojmu, že tam chceš dávat ryby brzo, jinak nerozumím důvodu to klasicky neopláchnout. Celkovou chronickou toxicitu neznám, na mikroorganismy by mohla mít vliv ještě dlouho, a ty potřebuješ funkční nitrifikaci.
V bezpečnostních listech toho příliš nebývá - viz například zde: www.alter-hk.cz/… . Hypoteticky by mělo koncentrované Savo zlikvidovat drtivou většinu mikroorganismů snad všech druhů(na některá stádia to však nemusí být tak účinné). Neustále se mikroorganismy snaží osídlit akvárko, a některým se to daří více, jiným méně. Když se bude dařit "správným" bakteriím, tak by měly potlačovat ty "nesprávné". - Ale to je velmi obtížně předvídatelné současnými znalostmi. Navíc odhaduji, že ten zvýšený výskyt těchto uvedených bakterií snad nebyl primární příčinou úhynu rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 20:47 R Muž romant [27726] Re: aa
Všechno vyndáš, holý akvo omyješ koncentrovaným savem a substrát a filtr podrobíš stejné lázni, prostě vyrobíš mrtvou zónu a začneš znovu. Na to, koho a v jaký míře zlikviduješ snáze se mě, konkrétně neptej, nejsem protichemicky vzdělán, jenom se snažím poradit pohledem akvaristy praktika, který to už někdy realizoval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 20:42 Žena aa [2]
Já jsem myslela, že když se savo rozkládá na sůl, vodu a kyslík a chlor se uvolní do vzduchu, tak to postačí. Ale tak můžu to udělat takhle: nové rostliny, akvem proženu savo, vypustím ho a jednotlivé věci promyju vodou. Substrát je třeba vyndat taky? A v jakém poměru savo:voda? A když říkáte dočasnou, myslíte, že zničím lépe E.coli než P. nebo to bude oboje dočasné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 19:15 RBSC Re: aa
Vodou se Ti to tak akorát zředí - sníží se účinnost, nedostane se do všech koutů(do substrátu), a navíc bude akvárko takto nepoužitelné - stejně ho budeš muset umýt, abys neotrávila nový život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 19:12 R Muž romant [27726] Re: aa
Ne, mám na mysli totální likvidaci, tedy stávající rostliny pryč, nový v tom hypermanganu a akvo včetně filtru prohnat tím savem, tedy posnažit se o tu dočasnou sterilitu a rozjet to znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 19:09 Žena aa [2] Re: romant
Takže myslíte, že stačí za chodu akvária nadávkovat savo a rostliny dát do hypermanganu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 13:18 R Muž romant [27726] Re: aa
Tak upřímě, už jsem několikráte po savu taky sáhnul a postupoval jsem tak, jak píšeš, všechno nový, tedy filtr ne, ten jsem v tom savu taky vykoupal a nově zakoupený rostliny jsem, ono to nebylo u mých nádrží, už doporučoval desinfikovat před zasazením, hodinovým pobytem v slabým roztoku hypermanganu(růžová barva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 12:51 Žena aa [2]
Na Horáce jsm to nemyslela a Vám se, romante, omlouvám, ale připadalo mi to tak. Myslíte, ze to mam se savem zkusit a rostliny a radši i filtr koupit nové?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 12:05 Muž Horác [3902] Re: aa
No ... pokud já vím, tak Pseudomonády přežijou skoro všechno ... i celkem brutální sterilizační metody (takže např. v nemocnicích z nich mají celkem vítr) ... nějakej hypermangan ... neříkám, že s tím nic neudělá, ale vždycky to bude jen o snížení počtu, nikdy dokonalá likvidace ... P.S. Jen aby bylo jasno ... Srandu jsem si z tebe nedělal ... a historii tvé nádrže bohužel neznám ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   18.04.2015 12:01 RBSC Re: aa
Někdy(často) ať děláš, co děláš, Příroda se stejně rozhodne sama, kam to bude směřovat.

aa napsala: ...jen tam nechci mít ty bakterie, na které mi pomřelo akvárko a myslím, že je to pochopitelné. A rostliny tam nechci jen tak vrátit, ale na ně mám něco šetrnějšího - hypermangan.

Pokud to byly nepatogenní kmeny, a problém vznikl "jen" kvůli přemnožení, nebo oslabení ryb parazity(kdoví co byla příčina a co následek...), tak by měla stačit dezinfekce celého akvária, a v novém akváriu dodržování údržby, karantény(, i když někdy, ať dělá člověk co chce, problémům stejně nezabrání).
Manganistan Ti proti těmto baktériím asi příliš nepomůže(ne v koncentraci, která neublíží rostlinám). Těch baktérií se nikdy zcela nezbavíš, tipuji, že budou v každém akváriu.

Pokud to byly patogenní kmeny(což jak píšeš nevíš), což snad ne(u některých by to mohlo znamenat riziko i pro lidi - ale zas, vše se odvíjí od množství bakterií a kondice hostitele), dal bych rosliny minimálně jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 11:46 Žena aa [2] Re: RBSC
Ryby jsem na rozbor neposílala, na to nemám žaludek, takže přesnou příčinu úmrtí neznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 11:44 Žena aa [2] Re: Horác
Nic nečekám, vodu jsem už desinfikovala, ale nějak mi tam zůstaly nebo co. Vodu sterilní mít nechci, jen tam nechci mít ty bakterie, na které mi pomřelo akvárko a myslím, že je to pochopitelné. A rostliny tam nechci jen tak vrátit, ale na ně mám něco šetrnějšího - hypermangan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2015 11:15 RBSC Re: aa
Předpokládal jsem, že jsou v akváriu ryby. Pokud pomřely kvůli bakteriím(značí to patogenní kmeny - většina kmenů je nepatogenních), bude nezbytná sterilizace ideálně. P.a. žije i na povrchu rostlin - pokud bych si je chtěl nechat, měly by zvlášť nové(staré) akvárium, kde bych je pěstoval rok před nasazením ryb(a po ověření, že patogeny byly zlikvidovány).
Kolik kolonií ve 100ml je zaznamenáno v laboratorním rozboru?
A znáš přesnou příčinu úmrtí? - Paraziti?
No, ale jedná-li se stále o totéž akvárium, moc bych o tom nepřemýšlel, a pro ryby raději založil jiné.

Zdroj patogenních bakterií může být toaleta, špatně umyté ruce, nevodovodní voda, organismy samotné, cokoliv vhozeného do akvária z přírody, případně i kontaminované šarže komerčních výrobků, ale tato možnost není pravděpodobná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 11:15 Muž Horác [3902] Re: aa
A to chceš mít v akvárku sterilní vodu? Pseudomonády i E.coli se běžně vyskytují i v dezinfikované bazénové vodě (a bazén se kvůli tomu hned nezavírá) ... Jde o množství (počet kolonií/objem). Pokud není kontaminace nadlimitní, tak se to neřeší ... a to se v tom koupaj i malý děcka. V akvarijní vodě (pokud to ovšem přímo nesouvisí s pochcípáním osádky) bych to vůbec neřešil ... proboha ... vždyť ti tam se.ou (sr.ly) ryby ... co čekáš, že v té vodě bude? :o) ...
P.S. Btw. ... zlikvidovat vše ale rostliny vyndat (ušetřit) ... to je k ničemu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 10:52 Žena aa [2] Re: RBSC
Pseudomonas se vyskytuje ojediněle a E.coli je tam více, ale přesto málo. Zjistila jsem to laboratorním rozborem.V akváriu již nejsou ryby. Myslím, že před nasazením nových ryb je to nezbytné (vzhledem k mé akvarijní minulosti, jak jsem už psala).S tím, že zlikviduju vše, počítám (kromě chudáků rostlin, které bych radši vyndala). Můžu se ještě zeptat, jak se ověřuje zdroj kontaminace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2015 09:56 RBSC Re: aa
Dobrý den.
Kolik?-Jak se to projevuje? (A co Tě k tomuto závěru vede?)
Při udržování kvalitní vody, a zdravých jedincích by měly být jejich počty celkem neškodné.
Pokud jich tam je nějak extra více, je údržba pravděpodobně nedostatečná.

Dezinfekcí se nemusí podařit ani zdaleka vše zlikvidovat, za provozu akvária je to běžnou dezinfekcí nereálné, pokud jí teda nezničíš vše - i to co nechceš. A když se to podaří, je velmi pravděpodobné, že tam budou brzo zase znova.
U E.coli bych si zkusil ověřit zdroj kontaminace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 08:56 Žena aa [2]
Dobrý den, potřebovala bych poradit. V akváriu mám bakterie Pseudomonas auruginosa a Escherichia coli. Vzhledem k mé minulosti bych byla pro akvárium vydesinfikovat. Chtěla bych vědět, jestli to jde za chodu akvária (samozřejmě potom bych dala akváriu čas na obnovení koloniií nitrifikačních bakterií). Myslíte, že se tímto způsobem bakterií zbavím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2014 19:58 Žena aa [2] Re: romant
To už jsem dělala, ale nezabralo to, takže se asi uchýlím k tomu Savu a pak budu muset začít znovu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2014 19:55 R Muž romant [27726] Re: aa
Ty potřebuješ v první řadě akvo přeléčit odpovídajícím léčivem, aby došlo k likvidaci všech stádií parazita, to by mělo postačovat. Savo je až poslední štace, neb si z akvária vyrobíš mrtvou zónu. Osobně bych použil třeba Flagellol, dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2014 09:27 Žena aa [2]
Ahoj, po napadení vnitřními parazity potřebuju celé akvárko vydesinfikovat savem. Popíšete, jak to děláte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 14:54 amrtin – šneci a ploštěnky,jak plže zachránit
Zdravim všechny.Aplikoval jsem do všech akva no planaria.Vybral jsem šneky(hlavně neritiny,kanadský okružáky a dvě piskořky) a chtěl bych je vydezinfikovat,protože mohou přenášet ploštěnku.Jak to šetrně udělat?Jsou extra v kyblíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2014 16:14 Muž Designer [5683] - CichlidyRe: pj24
pj24 napsal: Jo, ale zas sůl a manganistan ti vyjdou levnějc ...
V akvaristice je cena nejakych leciv to posledni. Kdybychom se drzeli striktne ceny, spocitam trzni cenu toho co v akvariu je, vyliju to, vydezinfikuju, a jdu si to znovu koupit, v mnoha pripadech by to klidne vyslo levneji.

Jenze ono to neni o tom, co si muzes koupit a za kolik, ale o tom, co si koupit nemuzes, treba ryby ze Tveho odchovu, prosperujici rostliny v zabehlem akvariu, proste to cele, cemu jsi dal mnoho sveho casu, pece, znalosti a dovednosti, aby to bylo tam kde to je. A na akvariu ma nejvetsi cenu, alespon pro hobby akvaristu, prave to, cim to akvarium jako celek je. To co Ti zustane po totalni dezinfekci, to sklo a zarizeni, pro cloveka nesetriciho kazdou korunu nemusi mit cenu prakticky zadnou v porovnani s tim, co je uvnitr toho skla.

Abych Ti to jeste priblizil. Kdyz polijes drahy obraz treba kafem, da se vzit vhodne redidlo a cele to umyt i s tim co je tam namalovano, a pak se pokusit tam neco podobneho nacmarat, ale tohle asi moc lidi nenapadne. Cim to, ze by to nekdo klidne udelal s akvariem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 15:46 Muž Designer [5683] - CichlidyRe: pj24
Takze asi snadno pochopis vyhrady nekoho, kdo ma v akvariu prales plny malych zviratek. Je to neco jineho, nez komercni chov ryb :) . A Tve rady mi obcas prijdou (tedy ta konkretni), jako bys prisel za myslivcem, at necha nejprve vykacet cely les... ten by Te ale asi pekne hnal, pac my flintu u akvarii zase az tak moc neuzijeme smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 14:27 pj24 - CichlidyRe: Designer
Designer, to bude proto, že nejsem akvarista, ale rybář a moje doporučení se týkaj spíš chovu tržních ryb, než akvarijních rybiček, ale léčba platí i na aq rybišky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 14:24 pj24 - CichlidyRe: romant
monogenea ani ichtyobodo nejsou vnitřní paraziti, ale vnější. Jo, ale zas sůl a manganistan ti vyjdou levnějc, ale jak si říkal, je to spíš pro menší akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.05.2014 19:41 R Muž romant [27726] Re: pj24
Tak samozřejmě je to jedna z možností, ale je to vcelku radikální metoda a ne každý majitel akvária to zkousne a na základě toho, že má v akváriu nějakou rybu postiženou vnitřníma parazitama si zruší třeba 300 litrový akvo solidně zarostlý rostlinstvem a právě proto se dá sáhnout k účinnému a vcelku šetrnému léčivu, jenž jsem zde pře nedávnem zmínil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 19:23 pj24 Re: romant
ahoj, jo léčit jinde. Postižené akvárko bych doporučil nejlépe vypustit a vydezinfikovat, tak jako všechny předměty, co s ním přišli a ještě přijdou do styku. Příště bacha na krmivo, nově vysazovaný ryby a zdroj vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 19:03 R Muž romant [27726] Re: pj24
Jakým způsobem se vypořádáš se stádii parazita v podobě cyst, jenž jsou v nádrži kde jsou postižené ryby bezesporu přítomny? Tedy chápu to tak, že to doporučuješ léčit v separé lázni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 18:55 pj24 Re: dede
Léčbu proti bičíkovcům můžete provést koupelí cca 25 g kuchyňské soli na litr vody maximálně dvacet minut, ale mělo by stačit i 15 minut. Pokud chcete léčit žábrohlísty hypermanganem, tak použijte 0,2 procentní roztok a nechte ryby léčit cca 5 minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 18:50 pj24 Re: DREDRA
hypermangan rozmíchejte do převařené vody a v tom vydezinfikujte síťky a ostatní předměty, které přijdou do styku s akváriem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 19:01 Muž KarlosS [1218] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: DREDRA
někdo používá i naředěné FMC (v jednom zverimexu v tom mají síťky a fajfky, apod.), ale spíš se ptám, jestli je to vhodné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.04.2014 17:52 R Muž romant [27726] Re: dede
Tak znovuzakládat akvo není třeba, ale je potřeba použít odpovídající léčivo a tím je třeba Flagellol od Sery jímž se přeléčí to vymřelý akvo, aby se zničily přítomný vývojový stádia parazita v podobě cyst, jenž jsou po celým akváriu rozesety. Léčbu provést včetně zapnutého filtru. Jinak pokud by se operace znovuzaložení odehrála, tak bych použil těžší kalibr, než je hypermangan a tím je savo, prostě mrtvá zóna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 17:46 dede
Dobrý den, chtěl jsem se Vás zeptat jestli někdo nevíte něco více o zničení žábrohlístů a bičíkovců. Jelikož mi teď na tyto dva parazity vymřelo akvárium , chtěl jsem se zeptat jak je mám zničit, protože chci založit akvárium znovu. Myslíte že bude stačit hypermangan?....musím vydezinfikovat rostliny, kameny a písek. Je to vůbec možné vydezinfikovat ? Děkuji za případné komentáře :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 18:10 R Muž romant [27726] Re: DREDRA
Hypermangan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 18:00 DREDRA
Dobrý den,měl bych prosbu,čím desinfikujete síťky a fajky v odchovnách. Stačí savo? Nebo nějaká jiná chemie. Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 14:34 Muž Mykci [2] – Dezinfekce pomůcek k akváriu a mražené potravy
Ahoj kamarádi,
bohužel jsem si do akvária nějak zatáhl "krupičku" - naštěstí čučím na ryby každou volnou chvilku a tak jsem to snad podchytil včas a následky nebudou tragické.
Do akvária jsem žádné nové přírůstky nedával tak mě to malinko překvapilo ale po přečtení pár článků, jsem si už vědom, že jsem některé věci zanedbal.
Ovšem bych chtěl do budoucna nemoci předejít a jak jsem se dočetl mělo by se "dezinfikovat" i mražení žrádlo (což si neumím představit) a veškeré pomůcky které jsou s vodou v kontaktu. Ale bohužel jsem nikde nezjistil jak přesně by se to mělo dělat - neporadil by mi někdo, prosím, jak zaručeně vydezinfikovat... :-)

Jak je to s rukama, kterými do akvária sahám - (ať chci či nechci ale občas musím - třeba nějaký lístek na dně od rostlinky a tak...)
A jak je to filtrem po nemoci - předpokládám, že když filtr běží tak by léčivo mělo působit i tam...z filtru jsem vyndal uhlíkovou vložku... (dočetl jsem se, že ty mrchy kolem třech dnů umírají hladem :) )

A ještě pro upřesnění způsob léčky:
teplotu jsem zvýšil na 30 stupňů
přidal sůl
a jako lék je použit anti-ichtin
každý den odsávám dno abych těch mrch ze dna odsál co nejvíce ale maximálně 10 procent vody - což je u mě 20 litrů - dolívám čerstvou a přisoluji - a až pak podávám lék. Léčby by prý měla trvat minimálně deset dní. (takto mi to bylo poraděno) - vím, že způsobů je asi více.
Předem děkuji za jakoukoliv odpověď a pomoc... :)
Michal.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 13:10 Muž LiborSprysl [8933] Re: uchoLV
Drahý příteli, byl jsem na Slovensku bratru před dvaceti lety a od té doby ne. Fakt nevím, jak se vám teď vede z vlastního pohledu a ten, který mi zprostředkují slovenští kolegové - akvaristé se tedy zdravých řek zatím ještě nedotkl. Přemeleme ryby a stejně skončíme u politiky... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 13:06 Muž uchoLV [7]
Ospravedlňujem sa teda Sidovi, keď sa za neho postaví takáto elita tak má asi pravdu... Pripíšte moje predošlé slová začiatočníckej neskúsenosti, alebo rozrušenosti (plánoval som si už s nožovcami spoločnú budúcnosť).
re:LiborSprysl čo je jasné z toho, že píšem po slovensky? Máme u nás nejaké zvlášť zdravé rieky? (u mňa sa jedná a dolný tok Hrona)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 3027x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/3509-dezinfekce