Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ampulárie a rostliny

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Ampulárie a rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 18:19 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Morti
Je dobré to co dáváš do akvária desinfikovat třeba hypermanganem nebo strčit do karantény a uvidíš co ti z toho vyleze. Pozdější odstraňování nechtěných šneků, ploštěnek, pijavic dravých nymf za to nestojí. Je sice pravda že to tam nemusí být a nebo ve vajíčkách to kůru přežije ale aspoň se pokusíš snížit riziko na minimum. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 17:57 Morti Re: permonici
Safra...já ho právě dostala. Mám jednoho na akva cca 190 l? myslíte,že semi vrhne na kytky? Jaké by mohly vydržet,případně nechutnat?
Byl by typ na rostliny, které jí nechutnají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 17:53 Morti Re: vaaclav
Tvar je pro mě právě zajímavý, v akvárku mám všechno přírodní - kameny, rostliny a tak, žádné plastovky a kraviny, tak myslím, že jeden "divný" tvar by to mohlo snést.
Spíš ty breberky bych nerada...když to před akvárkem dám do kyblíku, nechám odstát a "vyperu", tak by se tato možnost dala eliminovat,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 16:09 Žena permonici [316] Re: Morti
Řasokoule, jako jedny z mála rostlin, ampulárky nežraly. Jinak sežraly kdeco. Musely jít do světa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.01.2017 15:40 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Morti
Proč si tahat řasy do akvária a kdyby jenom ty, těch breberek co v tom může být. Na přírodu má i nezvyklý tvar a podle mě pohled do akvária dost ten pravidelný tvar ruší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 14:08 Morti – Cladophora versus měchýřovka
Při dnešní návštěvě akvaristiky mě zaujala "rostina-nerostlina" Cladophora aegogropila? Teď si o ní čtu, že je to vlastně chomáč řas. Zlikviduje mi to měchýřovka (1 ks mám)? Přidávám jí občas okurku(doporučení dle tohoto webu)....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 14:53 gino
Tak moje už mazaly zpět do prodejny (neb žraly, kálely a nečistily..) a vyměnila jsem je za neritinu a je klid. Dostávaly okurky, salát, mladé kopřivy - a i přitom stačily sežrat všechny kytky :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 17:24 Žena sivon [1714] - PlžiRe: visek
Mohou likvidovat rosliny, záleží jaký druh ampulárie máš. A i ty "hodné" časem zlikvidují jemnolisté kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 11:27 R Muž romant [27987] Re: visek
Možný to je, jsou to kombajny, zkus přikrmit rostlinnou potravou, třeba spařený listy salátu. Jinak 4 ampulárky jsou na Tvoje akvo tak akorát, neb to jsou děsný bordeláři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 11:23 Muž visek [75] - Tetry
kolik ampularii do 240 litru?mam 1 obrovskou a 4 mensi asi 3 cm :-| zda se mi ze mi likvidujou kytky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 18:21 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: slunecnice54
Ta ti zase vsude naklade plno vajicek,ktera se tezko odstranuji,si proste nevyberes!!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 13:18 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky
No tak já mám jednu ampulárku a ta mi plení Alternantheru reineckii a už jsem ji přestěhovala do porodničky tam mám pár rostlin které jí očividně nechutnají asi ji někomu věnuji a pořídím si neritinu ale ta se mi špatně schání nikde ji nemají

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 14:59 Muž LangMaster [24] Re: Jirkaass
Ja mlade ampularie Ricii krmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 14:55 oldkiwinka Re: Jirkaass
Mám riccii na hladině plavat, a ampulárka ani planorbis planorbis ji nežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 14:24 Muž Jirkaass [35] Re: matrix069
Tak doufá, že u mě to tak nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.09.2008 13:54 Muž matrix069 [79] Re: Jirkaass
Ja mám skúsenosť že po vyviazaní riccie na dno,mi ju Ampulárky do druhého dňa zrušili. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 13:48 Muž Jirkaass [35] – Ampulárka a ricie
Ahoj chci se zeptat jestli šneci nebudou žrát ricie?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 19:16 mucaca Re: ondra
mě ampulárky taky požíraly drobnolistý rostlinky.myslim že jak se to naučeji,dělaji to pak furt.prostě něco jim hold chutná no. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 13:20 ondra Re: Marfi
mam jich 5 ve 300l AQ a přímo je nekrmim. Sežerou zbytky potravy pro ryby ale nesmim jim dávat hladovku(myslim rybám), minule sem to udělal a záhadně zmizela Egeria densa, Egeria najas a Myriophyllum matogrosense. No ale jinak mi pěkně čistí dno. potlesk Aspoň ho nemusim pořád odkalovat. :-D a dno je čistý :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 11:58 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: Marfi
Marfi: Koš nemusíš vynášet, vajíčka se v suchu nevyvíjejí. Potřebují vlhké prostředí (ošluchování) nad akvárkem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 09:29 Muž jg [3] Re: Marfi
pomôže pridávať krmivo pre rybky ale aj s rastlinou zložkou, a čo spadne dole tak to apky spapkajú, možno im to bude stačiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 09:16 Žena Marfi [10] Re: vesnah
už jsem se rozhodla, podle Horácovo rady nakoupím filé a budu jim ukrajovat. A podle mrakoušovi rady, je pak daruju paulin, Martinovi, nebo Romanovi, podle toho kdo mi dřív padne do rukou :-D
A pak oberu ty zbývající kamarády akvaristy o kytky smich a to mi připomíná.. sokolíku, kdy přijedeš? hmm smich protože si matně vzpomínám od koho ty bestie mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 15:07 Žena Vesnach [56] Re: Marfi
Kdyz je chces mit v akvarku a nechces, aby ti neco ozrali, tak je musis drzet v prostoru odkud nemuzou do volne vody :) Proste si ujasni priority. Bud ti jde ampularie nebo o rostliny. Ne vse jde v jednom akvarku zkombinovat bez kompromisu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 14:37 Žena Marfi [10] Re: vesnah, LuXy
no vy jste radilové :-D ale díky vesnach - punčocha není úplně špatný způsob.. hmmm
luxy, vajíčka samozřejmě sbírám a vyhazuji.. a pak rychle vynáším koš, aby se mi náhodou malí nerozběhli po bytě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.07.2007 14:36 Žena Vesnach [56] Re: Marfi
Dej je do puncochy s okurkou a zavaz ji :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 14:35 LuXy Re: Marfi
No podľa všetkého nie! Ale ja ampulárky nemám hop :-O
A množeniu zabrániš tak, že odstrániš vajíčka čo nakladú nad hladinu (taký strapec) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 14:31 Žena Marfi [10] Re: LuXy
říkám že týdně snědí půl okurky a několik listů salátu, pomáhají jim v tom sice moji dva ancíci, ale i tak je toho snad dost.. :( nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 14:05 LuXy Re: Marfi
Problém bude asi v tom že im zješ šalát :-D Ak ich budeš dobre krmiť, rastlín sa ti ani nedotknú ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 13:38 Žena Marfi [10] – Ampulárie a rostliny
Ahoj. Mám trošku problém s ampuláriema. Dokonale mi zdecimovaly polovinu rostlin v akváriu. Všechny jemnolisté, všechny mladé výhonky. Navíc během týdne snědí pár listů salátu a půl okurky. Jsou 2 ve 100 litrovém akva. Nevíte někdo jak jim zacpat na chvíli (dlouhou chvíli) tlamu? Chtěla bych nechat kytky dorůst. Na druhou stranu se jich prozatím nechci zbavovat. PS: navíc se i množí rozzureny

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3412-ampularie-a-rostliny?od=51