Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ampulárie a rostliny

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ampulárie a rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2020 11:01 Silviebaris Re: Dinecek
Zkus to odnést do akvaristiky...Nebo všude možně do inzerce do darovaní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2020 10:50 Žena Dinecek [205] – Jak se zbavit ampulárií
Ahoj, prosím, jak se správně zbavit ampulárií? Zdědila jsem akvárium, kde byly strašně přemnožené - no aspoň 30. A likvidují mi Limnophilu. Vypouštět se nesmí, nikdo se mi na inzerát tady neozval. Poraďte, prosím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.05.2020 17:15 Žena patka [112] Re: vlka
Já bych ho přirovnala ke slimakovi ze zahrady,sežere vše co mu stojí v cestě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2020 17:10 Muž vlka [3453] – ...Ampulárka okružáková...
Fotka k příspěvku Hezké odpoledne, opravdu je to na rostlinky takovej žrout a ,,časem,, je všechny zlikviduje ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.09.2018 20:20 Žena sivon [1711] - PlžiRe: Bella
sivon napsala: Záleží na tom, kterou ampulárii sis koupila. Pokud je to Pomacea bridgesi (ampullaria australis), tak ta je "hodná" . V podstatě kytky nežere, jen ty jemnolisté svou neustálou péčí časem úplně zlikviduje.
Pokud se ti ale podařilo zakoupit plže Pomacea canaliculata, máš smůlu a s kytičkami se můžeš rozloučit. Oba druhy jsou si velmi podobné, rozdíl je jen ve tvaru závitů ulity.
Barva v tomto případě nerozhoduje. Na web applesnail.net jsem již do tohoto vlákna dávala odkaz - pod kolonkou "Species" (menu vlevo nahoře) je obrázek rozdílů.
P. bridgesi žere např. okřehek, ale při příkrmu je docela "hodná", P. canaliculata je kombajn a je jí zcela jedno, kolik příkrmu dáš, stejně bude kytky likvidovat - nejen že je žere, horší je, že je "odřezává" u dna a pak už si těch plavajících ani nevšimne a jde na další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 21:24 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: visek
Nech si jí. Zas takovou škodu ti neudělá :-P (koupíš kdyžtak jiné kytky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.09.2018 20:06 Žena Sysalka [277] – rozlišení ampulárek
Někde jsem kdysi vykopala tenhle web applesnail.net je tu hezky popsané jak je od sebe odlišit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2018 18:35 Muž visek [75] - TetryRe. Bella
takze dat to pryc :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2018 17:09 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: GlobalRadar
X let jsem mela zluty ampulary a nezraly mi nikdy nic. Posledne, co jsem si donesla z hospody, to hoblovalo (a sezralo) kde co - pupecnik, hygrophilu, staurogyne (to, co melo mekci listy; echace, anubiasy a bolbitis jim nastesti nejely)... No, uz povymiraly. Jelikoz je neumim od sebe odlissit, tak uz si je znova neporidim. Skoda, moc se mi libil kontrast syte zlute a zeleny biomasy (no a do toho ty cerveny platy a cerny mollyny).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2018 15:07 R Muž ctibum [6920] Re: GlobalRadar
Souhlas. Já měl tu teoreticky nežravou a byl to dobrej kombajn. Žrala mi i Okřehek z hladiny... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2018 14:50 Silviebaris Re: GlobalRadar
Já mám tu maculatou a i australis,a obě dvě ožírají rostlinky,ale třeba anubiasu,toho se nechytnou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2018 14:30 Muž GlobalRadar [36] - Menší převážně jednodruhové biotopové akváriaRe: ctibum
Myslim, ze jsou dokonce 3 druhy zlutych - 2 Pomacey - maculata a canaliculata a Ampullaria australis - podle mych zkusenosti, je to tvrzeni, ze jeden druh ozira a druhy neozira mytus, protoze rostliny oziraji vsechny tri. P. canaliculata nejvic ta je proste zere masivne a neustale i kdyby tam mela i tunu doplnkovyho krmeni (i kdyz to zere taky). Dve ostatni kdyz se jim dava, spenat, salaty sice zerou rostliny o dost min ale stejne si obcas rady daji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2018 11:23 Silviebaris Re: visek
Ja mela 3 trsy malokvetky drobne a jsou jen oholene stonky,listek zadny,vsechnu mi ampularie ozraly-potvory,a to jim stale neco davam,no nepomohlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2018 10:42 R Muž ctibum [6920] Re: visek
Dej fotku okusu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2018 10:41 R Muž ctibum [6920] Re: Passenger77
Tuším, že i žlutých jsou dva druhy. Jeden spásá, druhý ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2018 09:27 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: visek
Ty ale neokusují okraje rostlin ale hoblují je až na pletivo většinou od střední žilky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2018 09:23 Muž visek [75] - TetryRe: Passanger77
zlute kdyz jsem mel 1 tak byl klid pak jsem privezl dalsi 2. a mozna ze to delaj ancici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2018 08:46 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: visek
Záleží, který druh Ampulárek máš... Ty žluté to většinou nedělají, protože prý mají měkčí zoubky a se zdravou rostlinou mají problém ji ukousnout. Ty ostatní to prý dělají běžně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2018 07:13 R Muž ctibum [6920] Re: visek
Řekl bych, že ano. Nebo Ancistrus... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2018 01:46 Muž visek [75] - Tetry
mam problem.nachazim okousane listy.je mozne ze by mi to ozirali ampularie?mam 3 kusy na 200 litru
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2017 12:49 Žena Morticia [118]
Co Ampulárka a Pogostemon?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 06:41 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Morticia
Ty moje mely na cisteni lidi, teda... Sneky a krevetky. Mam v prezentaci fotky, bud tady nebo na akvarku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2017 21:46 Žena Morticia [118] Re: ctibum
A vidím,že to jsou aktivistky všude. Ta moja zase vyleze na nádech, ale už se nezdržuje slézáním, ale "odlepí se" a hop dolů. Poprvní jsem si říkala: jak to že spadla,nekňuba, ale asi je to nějaká kratochvíle, protože už to udělala několikrát. A taky si občas čistí ulitu! když jsem to viděla poprvé, lekla jsem se, že se jí něco stalo, jak byla zkroucená a ono si sama ze sebe hoblovala řasy, dámička. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2017 21:30 R Muž ctibum [6920] Re: Morticia
Pohodá, příjemnou zábavu přeju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2017 21:12 Žena Morticia [118] Re: ctibum
Vypadá to na nekombajn. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 08:43 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: sivon
U me se ampule rano vzdycky zaparkovala do krmnyho rohu, udelala z nohy trychtyrek a cekala co priplave, nebo tam spadne. Za celou dobu, co jsem tech sneku mela vic to delala jenom tahle jedna, zebrota. A vubec ji nevadilo, ze do ni thorakat dela berany duc.

"doplavou pro list salátu uprostřed nádrže" - to mi propomnelo - ampule si u hladiny nasala vzduch, takze se odlehcila, pustila se a s nohou roztazenou jak plachta (taky se to tak vlnilo) dustojne plachtila akvarkem, postupne upoustejic vzduch a mavajice na max vysunutyma tykadlama jako kormidlama, az doslo na hladke pristani. Musim rict - majestatni podivana, a jak zpomalenej film.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 07:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: ctibum
Tak ony si docela hezky doplavou pro list salátu uprostřed nádrže a udělají úplně to samé ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 23:05 R Muž ctibum [6920] Re: sivon
Vakuová pumpa smich Jsou prčovní a s tím ořehkem ještě víc. Nevěřil bych, kolik ho do tý nohy láskyplně labužnicky pobrala :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 22:57 Žena sivon [1711] - PlžiRe: ctibum
Tohle chování mne také fascinovalo, ampulárie se usadila na bočním skle, pumpováním vody si nasávala do kapsy vytvořené mezi nohou a sklem okřehek z hladiny a když ho tam měla hodně, sklonila "hlavu" a pěkně si to z té kapsičky vyžrala. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 22:28 R Muž ctibum [6920] Re: Morticia
Koukni tady na příspěk od Sivon z 20.1. Je vyžlucený. Dávala tam odkaz na šnečí web. Koukni, jakou Ampuli máš, jestli kombajn, nebo nekombajn ;-)
EDIT
Já měl nekombajn a spásala mi jen okřehek z hladiny. Ale zato zhusta. Vylezla nahoru, nabrala ho plnou nohu, spustila se na dno a žrala a žrala. A pak znova... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 22:27 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Morticia
Jo riccie... To je ovsem jina. U me padla za obet. A to se vznasela na hladine.
Microsorium by melo byt ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 21:27 Žena Morticia [118] Re: Bella
Díky za reakce,ženy. Tak to asi vyzkouším, po tom M´Windelow´pokukuju delší dobu. Ona ta moja Amp.si zatím nevšímá ani Riccie a to je tu celé jedno téma diskuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 18:01 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Morticia
X let obycejnej javak a ampule a ok. Ani si nejak nevybavuju ze by na to nebo do toho lezly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 17:46 Žena sivon [1711] - PlžiRe: Morticia
Hnědovkám určitě neublíží, ale u monoselenia bych si jistá nebyla. Nemusel by to to její ožužlávání vydržet. A jemné mechy může poškodit už jen svou vahou, když v nich bude hledat zapadlé zbytky potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 09:04 Žena Morticia [118]
Má někdo zkušenosti s Ampulárkou a mechy-Monoselium,Taxiphyllum a tak? A Microsorium ´Windelow´? Žrala/nežrala je? Jestli se tím vůbec zabývat a pořizovat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   21.01.2017 17:15 Žena sivon [1711] - PlžiRe: LiborSprysl
Měla jsem oba druhy (nekolikrát, prostě tyhle plže miluji :-D). Zatímco P.bridgesi se při přikrmování kopřivami a zeleninou chovala ke kytkám docela slušně (jen ty jemnolisté jsem prostě musela oželet), P. canaliculata při stejné péči ignorovala příkrm a "střihala" kytky u báze listů (anubias !!) nebo prostě ukusovala stonky těsně nad substrátem (bahnatka, bakopa, zakulacenka).
Prostě do akvárka s rostlinami brát jen ampulárii s placatou "silnicí" na vrchol ulity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 14:15 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Přesně. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2017 14:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
No jó... to byli první Vietnamci...kyseliny... to souhlasím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 14:01 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Libore, asi tak 35 let zpátky. Byla to ta původní hnědá.A fakt ten apetit byl diametrálně odlišný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 13:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
No... nevím v jakých časech to bylo - s ohledem na nějakou možnou druhovou čistotu - ale A.a. je podle mne Pomacea bridgesi a to poměrně dost dlouho... U všech plžů tohoto typu je apetit podobný. Velký. Ale pokud jsou cíleně přikrmování, tak se s běžným osázením akvária snáší. Ale samozřejmě nelze hodnotit unifikovaně všechny jedince jako u všeho živého... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 13:50 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
To, co já staromilec nazývám Ampullaria australis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 13:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Co jsou to "klasické ampulárky"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 12:35 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Tam byla normální rybí obsádka a krmilo se tam. Vedle jsme měli klasické "ampulárky" a ty takové pestvo neudělaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 12:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
No když je o hladu a nemá co jiného, tak sežere prostě kytky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 10:40 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Morti
Aby si přítomní udělal představu o apetitu "šnečka" Pomacea canaliculata. Kdysi nám na stanici mladých přírodovědců jistý cestovatel věnoval jeden exemplář. Zajásali jsme, protože tohle nikdo z nás neznal a umístili jsme ho do 400litrové bádrže kompletně zarostlé bujně rostoucí kytkou Vallisneria intermedia. Ta kytka se tam doslova plevelila a my jsme si nevěděli rady s jejími přebytky. Zhruba za čtvrt roku ten středně velký šneček zlikvidoval celou populaci kytek a bylo vymalováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.01.2017 22:53 Žena sivon [1711] - PlžiRe: Jitka66
applesnail.net

Pod odkazem "Species" (menu vlevo nahoře) je obrázek rozdílů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 09:49 Žena Jitka66 [8] Re: sivon
A jaký je ten rozdíl ve tvaru ulity?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.01.2017 22:55 Žena sivon [1711] - PlžiRe: Morti
Záleží na tom, kterou ampulárii sis koupila. Pokud je to Pomacea bridgesi (ampullaria australis), tak ta je "hodná" . V podstatě kytky nežere, jen ty jemnolisté svou neustálou péčí časem úplně zlikviduje.
Pokud se ti ale podařilo zakoupit plže Pomacea canaliculata, máš smůlu a s kytičkami se můžeš rozloučit. Oba druhy jsou si velmi podobné, rozdíl je jen ve tvaru závitů ulity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 21:13 Žena Jitka66 [8] Re: Morti
Mám v 70 l dvě velké modré ampulárie, v akvariju hodně rostlin, nic mi neničí... Pochutnají si na řasové tabletě (tablety dostávají krunýřovci).....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 20:37 Morti Re: vaaclav
A na jak dlouho mám takovou karanténu zřídit, aby to mělo smysl? A hypermangan na to mohu použit? Nezahubím to?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3412