Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Tetry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2021 19:57 Žena Beastie [318]
Jdu sem s dotazem ohledně množení Teter ohnivých, které pro mě zatím není aktuální ale časem třeba snad bude, tak o tom zatím jen tak čtu. Je nějaká šance na rozmnožení místo ve vedlejší vytíráci nádrže použít takovou tu porodnicku pro živorodky s roštem v hlavní nádrži, pokud bude ve velké nádrži vhodná voda pro množení? Neodpadne pak problem s filtrací, kvalitou vody a krmením?

Jsem jen zvědavá, porodnička s roštem, jávský mech/riccie a po vytření odlovit rodiče, ale prokysličení by tam být mělo, přístup vody, krmit se dá do ale zbytek by mohl odplavat do hlavní nádrže, v takovéhle teorii mi to přijde jako win-win. Můžete mi prosím někdo vysvětlit proč to není tak jak si to maluji?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2020 01:26 Tetry
Tak úspěšně mám potěr tetry červené, bohužel nemám možnost planktonu a podobných věcí.. Myslíte že je možné je rozkrmit žloutkem případně artemiemi ? Nebo nějaká jiná varianta?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2020 00:59 ondrejD Re: Tetry
záleží jak se samice naplní, což záleží na kvalitě krmení a teplotě, v obvyklých případech bych je třel po 10 - 14 dnech, samice nesmí být moc naplněná (jikry můžou zatvrdnout)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 11:59 Tetry Re: ondrejD
Děkuji za odpověď

To se právě chci zeptat po jaké době jsou schopné rybky se zase vytřít ? Někde jsem četl 5 dní někde 14 máte nějakou osobní zkušenost ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2020 22:07 ondrejD Re: Tetry
Jikry jsou dost malé a když jsou nalepené na mechu jsou fakt blbě vidět, počkejte až se to začne líhnout, pak uvidíte...

JInak příčin planých výtěrů může být spousta, i kdyby jste trefil samce a samici, tak samec může být neplodný.. nebo nejsou sehraní (na první pokus), ... samice může mít přezrálé jikry... spousta možností.. u dalšího výtěru (týchž ryb) by to mělo být lepší (nejsou-li ryby zase moc staré..).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2020 19:12 Tetry – Rozmnožování Hyphessobrycon flammeus
Dobrý den,

přicházím s dotazem. Zkušenost mám už s různými cichlidami, krunýřovci a živorodkami teď si "hraji" si s Hyphessobrycon flammeus (Tetra červená). Přečetl jsem nějaké články na internetu a začínám z toho být lehce zmatený, jelikož se informace liší zdroj od zdroje.

Nyní mám odlovený pár v menší nádrži ve které mám jávský mech (nad i pod roštem) na dně rošt (plexi + perlinka). Voda v akváriu má Ph něco mezi 6,5 až 7.

Všiml jsem si že rybky se vytřeli, ale mám pocit že tam je hrozně málo jiker (možná je blbě vidím že jsou v mechu pod roštem). Bohužel i to málo co tam vidím tak je plesnivých.
Poradil by mi někdo co by mohlo být špatně ?
Je možné že bych špatně odhadl samec x samice a že by všechny byly neoplodněný ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 11:27 Muž Skoro důchodce [21] Re: Skoro důchodce
A jedna poznámka, nedávej je bokem, dokud nemá samička naplněné bříško. To časem vypozoruješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2019 07:29 Muž Skoro důchodce [21] Re: Králík
Sleduj rybky, vznikne Ti pár, ten odlov, stačí i jenom 20L akvárko bez dna, abys mohl sledovat vývoj jiker. Do 1 dne se vytřou. Musíš odsávat plesnivé jikry, po vykulení potěru dej šneka(y),krmit až po rozplavání, krmivo má být velikosti oka potěru, velmi malé, mi se dařil odchov vločkami, které jsem rozdrtil v tříštivém kafe mlýnku na prach, množství na hlavičku párátka. Taky vaječný žloutek rozpuštěný ve vodě a 2 3 kapky. Až se to všechno vykulí, jemňe vzduchovat a odkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2019 17:36 Králík
Dobrý den, chtěl bych se pokusit o odchov teter červených a jen si nejsem jistý dvěmi věcmi, které jsem se na internetu nedočetl. Potřeboval bych vědět jak velká nádrž se má na vytření použít a kolik ryb a jakého pohlaví se tam má dát. Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2019 23:14 R Muž ctibum [6909] Re: redimek
A nebo tady rybicky.net/forum/335 , což je v podstatě tady... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2019 21:11 R Muž ctibum [6909] Re: redimek
Třeba si o tom zkusit něco najít a přečíst...? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2019 20:58 redimek
Chtěl by jsem rozmnožit tetry krvavé. Jak na to? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 10:22 Deepinpeat Re: Cyklohentán
No nádrž asi v pohodě, tam by něco opravdu přežít mohlo, ale muselo by se začít měnit za tu RO, pak se ta voda celkově postupně posune k hodnotám přijatelným pro vývoj jiker a může se sem tam objevit nějaký potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 06:56 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Deepinpeat
Pozri nádrž udelator ;-) Vodu síce teraz nezmakčím a neokyslim, ale je tam tráva z eleocharis a množstvo rastlín :)

Kazdopadne ďakujem za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 22:38 Deepinpeat Re: Cyklohentán
Udělat v tom akvárku měkkou a mírně kyselou, hodně kytek a udržovat dospělou osádku v dostatečném blahobytu, aby byla líná lovit ten potěr. Pak je slušná šance, že pokud tam není nějaký druh, který si vysloveně libuje v požírání potěru, tak budou amandy udržovat stav až mírně přibejvat. Ale ty jikry musí mít kam zapadnout a musí tam být dost úkrytů pro potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2019 22:22 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Deepinpeat
Ja som sa ale nepokúšal o odchov, oni sa vytreli spontánne a ja teraz zisťujem čo sa dá robiť na zvýšenie pravdepodobnosti odchovu v mojom akváriu, nie v osobitnej nádrži na to určenej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 22:10 Deepinpeat Re: Cyklohentán
Tak hlavně při dnešních cenách RO je to asi fakt jedno, hlavně pokud té vody potřebujete pár litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 22:05 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Deepinpeat
Zaujímavé :-) Je to ale škoda, že v peržke máme takú akvaristicke blbú vodu. Mohlo to ale byť oveľa horšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.03.2019 22:01 Deepinpeat Re: Cyklohentán
No jo ale to bych spíš viděl na 1) chybné určení ryb zjistíte že to byla vlastně H. strucki, což je druh, který se v těchto podmínkách rozmnožit dá a je amandám velice podobný nebo 2) špatně změřené hodnoty, případně hodnoty vodovodu, ale pak zjistíte, že voda v akváriu stála někde měsíce na kytkách a ve skutečnosti je poněkud jiná. Ta propracovaná stará voda dělá leckdy divy a najednou se líhnou věci, že člověk kouká a nevěří vlastním očím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 21:43 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Deepinpeat
Tak to je škoda. Ale niekde som čítal že sa ich podarilo množiť prine veľmi podobných parametroch vody (ph 7+, vysoké kh aj gh). Veď uvidíme hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 21:39 Deepinpeat Re: Maq
Jo tak to opravdu netuším, jak jsem k té barevné asociaci došel. :-D To se omlouvám, amandy v tom samozřejmě nepudou ani omylem, to je poněkud jiná vývojová vodní liga. Ale tímto bych zároveň doporučil tazateli, aby pokud si chce zkusit nějakou tetru, tak v tomhle si ty flameusky zkusit může a nebude muset tu vodu řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 19:43 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Maq
Áno. Zatiaľ ale žiadny plôdik nevidím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2019 15:20 Maq Re: Deepinpeat, Cyklohentán
H. flammeus určitě jo, ale já jsem myslel, že pod jménem t. ohnivá myslí H. amandae, ne? A tu jsem nikdy neměl, proto jsem psal, že nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 00:44 Deepinpeat Re: Maq
flameusky myslím dají nějaký běžný vodovod asi v pohodě. Možná se nevylíhne všechno, ale udělat v tom rozhodně jdou. Krmit žloutkem sem je tedy nikdy nezkoušel, ale dost možná dají i to, je to fakt tvrdá ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 18:39 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Kŕmenie plôdiku
Teda ak sa niečo vyliahne, môžem to kŕmiť uvareným žĺtkom? Nič lepšie práve k dispozícii nemám. A kŕmiť asi až keď sa rozpláva, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 11:51 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Maq
Čítal som na webe že ich niekto úspešne odchoval aj pri mne veľmi podobných parametrpch vody. Tak držím palce. Ikry sú prichytené alebo voľne plávajúce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 11:08 Maq Re: Cyklohentán
Nemám zkušenost s těmito tetrami, ale většina druhů se při takovém pH a alkalitě nedokáže vykulit.
Jinak oplodněné jikry bývají zpočátku průsvitné, takže hledají se blbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 09:26 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Papik
Moja voda má ph asi 7,5 a je tvrdá. Rozmnožovanie spustilo kŕmenie živou potravou a jelsove sisticky. Viz. nádrž udelator, tam to mám popísané. Ale ako zaobchádzať s plôdikom fakt netuším :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2019 09:24 Muž Papik [617] – Rozmnožování tetra ohnivá
Taky by mě zajímalo nějaké info ohledně zkušeností s odchovem teter ohnivých. Nikde jsem nic nenašel a v atlase jsou jen obecné informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 09:03 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: jamajcan
No jo, píšu že rodičov odlovit. Ale to u mňa nie je možné. A drobná živá potrava je napríklad nalevnik? Mňa zaujíma či je šanca že nejaké ikry prípadne plôdik prežijú ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 08:57 jamajcan Re: Cyklohentán
Pohledej ve zdejším atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 08:49 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: jamajcan
Je nejaká šanca že prežijú? A tie ikry sa prilepia alebo spadnú na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 08:44 jamajcan Re: Cyklohentán
Ty už nenajdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 07:08 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Neviem nájsť ikry
Ahoj! Včera sa mi v nádrži "Udělátor 45l" vytreli tetry ohnivé. V denníku danej nádrže je to podrobné popísané ;-) Ale môj problém je: síce som videl kam sa trú, neviem nájsť žiadne ikry a preložiť ich do odchovne. V akváriu kde sú teraz asi veľkú sancu na prežitie nemajú :-( Takže otázka je: ako vyzerajú tie ikry, na čo sa zamerať pri hľadaní?

Ďakujem za pomoc :-) Kuknite denník

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2016 23:00 - Re: motýlek
To je mi jasné,že pri menšom akvárku a nižšej hladine sa poter dostane k potrave jednoduchšie a tak je i väčšia šanca,že ich viac prežije a zdárne začne vývoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2016 12:56 Muž motýlek [275] Re: prasan
ale to je pořád o tom, co píši - musíš mít přiměřený počet potěru v přiměřeně velké nádrži - sto kousků čerstvě vylíhnutých neonek se ve stotřiceti litrech ztratí - a když to zmenšíš na menší prostor molitanem, tak jen posuneš problém časově ... on má několik tisíc kousků třeba ve dvousttovce ... to je odpovídající poměr pro začátek - postupně to stejně musí rozmisťovat do dalších nádrží či do bazénu ... kamarád je profík a živí se převážně tetrama už asi dvacet let jako jediný příjem - nemá přede mnou tajnosti - ví, že já to dělám jen pro radost ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2016 12:37 - Re: motýlek
Pár km od môjho bydliska je chovateľ čo neonky robieva vo veľkom.Raz som sa tam dostal.Niekoľko stovák až tísícok kusov.V podstate ich má za naj cenu a zásobuje okolo všetky možné predajne.Nikto iný to tak nevie a ani nedokáže ponúknuť nižšiu cenu.Škoda,že sa tam nedostanem pre moju prácu častejšie a nemôžem pokecať s tak super človekom a profi chovateľom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2016 12:05 Muž motýlek [275] Re: DavFM
tu artemku všechnu nesežerou - takže problém bude stejný jako v desetilitrovce ... bude se muset odsávat - a z hlubší vody je to větší problém - nasávání je silnějším proudem a tedy větší pravděpodobnost nasátí potěru do hadičky ... ale zkus a uvidíš - třeba to bude jednodušší, než já pesimisticky odhaduji ;-) ... optimista je ten, kdo nepochopil vážnost situace :-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2016 09:49 - Re: DavFM
Je to slušný nápad.Dostatok vody zabezpečí stabilnejšie podmienky.No ten biomolitan čo možno najjemnejší aby nenastal problém čo opísal NHKG.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2016 09:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DavFM
Tu příčky z molitanu hamburského filtru používám v karanténě a je super.
Udělal to tak i kamarád a přišel o dost potěru, protože ten se dostal asi proudem vody do molitanu a neuměl se dostat ven. Řešil to myslím jemnějším molitanem.

Zajímavé je, že neonky jsou tak náročné a přitom tak levné. Třeba neonky černé se mi samy rozmnožily v holém karanténním akváriu se středně tvrdou vodou (400uS) a pH kolem 7. 2 i přežily aniž bych je speciálně krmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2016 09:10 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: motýlek
On ten poter nebude v tak velkem prostoru. Mel by byt v prostoru treba 15x40xvyska vody, treba 20cm, tj cca 10l vody. Tento prostor jsem mel v umyslu vymezit prave tim molitanem (pricka jako hambursky filtr) a zbytek akvaria pouze voda bez ryb. Jde o to,ze vetsinou kazdy tyden jedu na 3-4dny pryc a nechci drahou polovicku zatezovat vymenou vody,ono uz s artemkou bude mit vesele zabavy vice nez dost. Takze ja tu vodu za 4dny klidne vymenim vsechnu, ale bylo by super, kdyby to prave treba ty 4 dny vydrzelo a nezhouplo se to.Coz ciste v 10 litrech nevydrzi,pancikum jsem menil vodu i 2x denne. Proto jsem vykombinoval toto harakiri s velkou zasobou vody diky dlouhemu akvariu a prostorem omezovanym prickou.
PS: i 5 neonek bude pro me uspech :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2016 08:42 Muž motýlek [275] Re: DavFM
Fotka k příspěvku zkus rozlišit přírodu od akvária - v přírodě přežije u jednoho tření tak pět jedinců ... pokud se chceš dívat na pět neonek ve stotřiceti litrech? ... tak to nech na Přírodě ... co se týká produkce odpadu - velká nádrž umožní systém držet v mezích přežití déle, ale jakmile se to přehoupne - co budeš dělat? - a to se za týden prostě stane ... někdy vyměňuji v rozplavávačce vodu až skoro na dno ... navíc ten vykulený potěr si v tak velké nádrži potravu nenajde ... on je problém i po přelití do nějaké 80cm dlouhé rozplavávačky ve stáří dvou či tří týdnů ... a madam bude nešťastná ;-) ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 23:29 - Re: DavFM
DavFM napsal: Umele zradlo ty moje neonky u me jeste snad nemely....
Osobne si myslím,že je to chyba.Sústavne kŕmiť len živé či mrazené,to nezabezpečí rybe všetky potrebné látky pre správny vývoj.Síce ryby na živom rastú rýchlo,čo je pre produkciu fajn,no často nenadobúdajú kvalít toho ,, domáceho ,, odchovu.
Píšeš,že v onej dobe neboli možnosti ako teraz.Práve preto sa používalo kopec výluhov z rašeliny a kyselina fosforečná na úpravu vody.Teraz to všetko vie človek poriešiť použitím bežnej a RO vody.Dokonca ryby žijúce v Black Water (rio Atabapo www.aquatarium.de/… ) sa ochotne trú v upravenej RO vode na požadované parametre i bez akéhokoľvek výluhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 21:43 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Deepinpeat
Umele zradlo ty moje neonky u me jeste snad nemely, blechy,koretra,patentka, ziva ci mrazena. Zloutkem zkusim zacit.
Horcik vynecham, s tim teda zacnu laborovat az se to nebude darit lihnout ci rozplavat.
Jo jo, beru to jako zabavicku, trpelivost mam.Jeste jednou diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.07.2016 20:57 Deepinpeat Re: DavFM
No, základ bude vzít těch ryb víc a mít převahu samců a možnost je vyměnit v případě mizerné plodnosti. Tu vodu bych udělal primárně na pH 5, jelikož níž to přirozeně většinou neleze, spíš to vyleze nahoru. Ten síran vápenatý úplně stačí, hořečnatý není zpočátku třeba, ona i ta RO voda bude mít skoro vždycky nějaké zbytkové ionty, ta účinnost není 100%, ale i kdyby byla, ten hořčík lze pro začátek fakt zanedbat, je to lepší než ho přehnat. Akvarijní populace červených neonek snáší výluhů docela hodně a v kombinaci s tím nízkým pH to udrží poměrně slušně bakteriostatické prostředí, pokud se tam samozřejmě nenechá moc toho bordelu po tření.Na kvalitu jiker může mít dost velký vliv krmení chovných ryb, takže ideálně nacpávat alespoň živým cyklopem a vařeným žloutkem. Správně zaplněné samičky vypadají jako když mají vodnatelnost, jen jim neodstávají šupiny. Jo a pokud ta nádrž byla čistá, takna poprvé bohatě stačí to vymejt solí a pořádně vypláchnout a vytřít. Ono je to se jako se zemědělstvím. Bud se to dá udelat v dobré stabilní vode (neuškodí nechat odstát týden dva v akváriu nacpaném třeba hnědovkou a pak znovu zkontrolovat pH), což je způsob na který má čas ten hobby chovatel, který si to mazlí, nebo se to neustálém kolotoči intenzivního tření dá dezinfikovat savem a místo výluhů tam nalít akridinové barvivo. Víc nebo míň budou fungovat oba způsoby a každý umí něco. To si prostě musíte zkusit, ona i každá populace těch neonek, podle toho od koho jí vezmete může fungovat trošku jinak. Přesný návod se může dávat jen ke známým rybám a i sebestandardnější způsob nemusí fungovat. To ví každý trochu zkušený chovatel, že různé akvarijní populace stejného druhu, nebo i stejná populace z jednoho zdroje na různých místech různým lidem půjdou odlišně. Prostě jednu rybu se můžete učit v životě dělat několikrát. Tak příjemnou zábavu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 20:11 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma
predne-diky za nazory

Deepinpeat:pocitam s pH vody mezi 5,5-6, chci to srazit raselinou,obcas ale ctu,ze huminove kyseliny muzou zpusobit "ztvrdnuti" jiker),ale prave toho vyluhu nechci davat moc a pak doladit kys.fosforecnou. Proto jsem napsal lehce okyselena kyselinou, byt ta voda bude kysela hodne. Uz mam siran vapenaty a horecnaty,taky SAVA mam už dost.Zkusim virnika tak 2-3 dny a pak teda cerstvou artemku. Mam pripravene i slaboučke zlute svetylko at se muze krmit i v noci.
No pokud už desaty pokus by znamenal uspech,tak se snad i radosti ozeru. Ja to zkousel za komancu jako cca 12-15ti lety kluk, bez uspechu. Destovka, sněhovka,destilka, raselinka, s mechem, bez mechu, s rostlinkou nebo bez, vyhladovele,prezrane,vsecko marne.Kdyz uz se vytrely, nevylihlo se mi nikdy nic. O pH metru,konduktometru a hlavne pomerne presnych radach jsem si mohl nechat jenom zdat. Ted po 25ti letech prisel cas to dokoncit.


motylek:no slo mi hlavne o to, ze i kdyz bude ten poter mit prostor cca 10-15l vody, vymezeny prave tim hamburskym filtrem, tak ve skutecnosti bude mit k dispozici 130l vody a ta se tak rychle nesezranym zradlem neskazi. A o to prave jde, protoze kdyz budu pryc, tak madamme neni uplne nadsena tim, ze se mi o to bude muset starat. Ono ji ta starost nevadi, ale boji se, ze ji to pozdecha a bude to na ni. Tak se nam to podarilo u pancernicku napskych, prijel jsem domu a uz jsem lovil mrtvolky obalene plisni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2016 08:14 Muž motýlek [275] Re: Deepinpeat
mám obavu, že řešit to v tak velké nádrži je šílenství ... klasika je to vytřít v čisté destilce s asi 1/10 běžné převařené vodovodní H2O ve vytíračce tak 2-3 litry - případně více stejně malých vytíraček pro dva či tři páry a po zjištění, že jikry neplesniví, to slít do nějaké desetilitrovky ... vodu ničím neokyselovat - jen asi 24 hodin dobře provzdušnit ... dělám tak většinu "náročnějších" teter a je to bez problémů ... při troše štěstí si artemku vezme většina potěru ... po dvou týdnech už i potravu z přírody - ráno nakrmit artemkou a přes den pak tím co nalovím ... i když lepší období pro odchov je zima - to je více přírodního drobného krmiva a menší nebezpečí zavlečení chorob ... málo potěru se špatně krmí (příliš mnoho nespotřebované potravy a nebo zase hladovění) - ideální je aspoň 300 kousků - což jsou asi tři páry ...
před třením všechno dezinfikovat SAVem ...
dělají to tak profíci - nemám to z vlastní hlavy, ale funguje mi to ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2016 07:45 Deepinpeat Re: DavFM
Já se obávám, že celé to "zjednodušení" bude průšvih. Nikdy jsem teda nedělal červené neonky po tisících, ale když se k tomu nikdo nemá, tak alespon nějaké obecnější postřehy, at si to můžete zkusit.

1) Manipulaci s jikrami a potěrem se lze vyhnout jen těžko. Po výtěru je třeba odsát neoplozené jikry a ideálně po vykulení jikerné obaly, určitě pokud je jich hodně.

2) ten filtr bych nezabíhal, ten bych hlavně zatím vyndal, jelikož ten potěr do nej poleze a bude to průšvih. Na začátku je živá hmota těch výtěrů od dvou samic asi tak jedna neonka, navíc v hodně kyselé vodě, takže stačí kytka a filtr bud maličký molitanový nebo hrubší přetažený punčochou. Potěru stačí pár centáků vody, je to i lepší, jelikož chybí jeden rozměr kam to bude daleko a kam se může rozptýlit krmení. Je potřeba myslet na to, že potěr vyhledává stinná místa, kdežto jak vířníci tak žábronožka plavou za světlem, takže když potřebuju zakrmit, je lepší menší prostor, kde snadno vytvořím hustotu krmení. Ideální je do nejsvětlejšího rohu plácnout chomáč mechu, aby se potěr schovával tam , kam to krmení poplave. Takže bych to nedělil, dal bych pár cm a doléval. Ideální by bylo vytřít ryby vedle a po nutné manipulaci vykulený potěr před rozplaváním přelít. Samozřejmě ta voda musí mít shodnou teplotu a ostatní parametry. Podle parametrů pak dolévat postupně nějaké malé množství vodovodní vody, ale to se musíte naučit, co to snese.

3) Vlastní výtěr. Moc jsem nepochopil tu lehce kyselou vodu, chtělo by to rozhodně pH pod 6. Co velmi dobře funguje je RO voda domíchaná na cca 30μS čistým síranem vápenatým, který lze koupit v potravinářské kvalitě v malém balení za pár šupů. Pak třeba okyselit kyselinou a přikápnout maličko výluhu. To pH jde upravit i tím výluhem a je to lepší a stabilnější,ale je potřeba připravit nepufrovaný výluh. S kyselinou opatrně, nejdřív silně naředit a to Ph nejdřív pár dní hlídat, jestli drží. Použil bych víc samců, u mladých ryb nemusí být ta plodnost nic moc. První výtěr asi nemá cenu vůbec řešit, soustředit se na pozdější.

4) Pro maximální produktivitu je vířník dobrý, ale pokud ho nemáte možnost kultivovat a nebo lovit denně čerstvé, tak rychle vyhladoví a ani v perfektní kondici to není uplně výživný šlágr. Takže doporučuju nejmenší jedince obětovat a začít krmit jemnou kvalitní žábronožkou, červené neonky jí vezmou. Nandat pár okružáků, 4x denně krmit, odkalovat, hlídat teplotu a pomalu zvedat hladinu. Tak do deseti pokusů bych to viděl, že z toho něco bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 13:54 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma
Rad bych se zeptal na nazor zdejsich odborniku na rozmnozovani teter.
Chci nechat vytrit, rozplavat a dorust neonku cervenou (nesplneny zavazek stary 25 let :-) ),to vse v pouze jednom akvariu. Poridil jsem akva cca 120x40x30(vyska) Mam v umyslu ho obdelnikem biomolitanu nejprve rozdelit na malou "komoru" cca 20x40x30, tato bude pro vytreni dvou paru dale rozdelena prepazkou na 2 poloviny. Po vytreni chci delici prepazku vyjmout, jikry nechat vykulit, rozplavat. Krmeni virnikem,pak artemka.Dale chci postupne delici biomolitan posouvat a zvetsovat prostor. Tento biomolitan bude zaroven slouzit jako filtr, ve zbyvajici casti,kde nebude poter, mam cerpaci hlavu, vykon 120l/h . Filtr uz zabiham, zatim obyc voda.
Proc tak slozite? Nebyvam prez tyden 3-4dny doma, starat se bude draha polovicka a chci ji to co nejvice usnadnit,hlavne vymenu vody. Dale odpada manipulace s jikrama ci poterem.
Takze otazka zni, jak casto budu muset menit vodu u jiker a poteru? Jak rychle se tech cca 130l vody zkazi?
Dalsi otazka, co bakterie ve filtru, zvladnou osmotickou vodu lehce okyselenou kyselinou fosforecnou?
Nebo je to cele blbost s tim dlouhym akvarkem a posunovanim filtru?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 22:15 JoKa Re: Merst
Třeba tím, že místo dvou kliknutí do atlasu, kde by sis odpověděl na tvé dva dotazy ve dvou vláknech, se radši tupě zeptáš. Tetry všeobecně nejsou ryby jednoduché na odchov. Voda tam hraje prim a jestli je chceš odchovat, budeš muset číst a něco nastudovat... Začal bych tou vodou. Ph, tvrdost, vodivost a jak to do sebe zapadá a spolu souvisí. Není to o vhodně, nebo nevhodně položeném dotazu, ale i o tom studiu...
A upřímně, člověku co se zeptá na pohlavní rozdíly, tzn.zkušenost nula, nadějí na odchov moc nedávám...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10212x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/335-tetry-rozmnozovani-odchov