Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Tetry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 21:22 filo
tak čtvrtý den je pryč a zase 90% potěru pomřelo ..
pomřelo hlady? az stravi svoje zasoby, zacne ti jist?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 20:12 R Muž Silent [5949] – Re: misa
Samička je větší a plnější v bříšku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 18:53 misa
jak poznám samečka a samičku? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 19:38 Nobody – Re: Turok
Potřebujete zjistit ještě další parametry vody.
Vody by měla být asi takto: pH 6,5-7, CT do 8°N,UT do 2°N,teplota 26-27°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 14:59 Muž Turok [18]
tak čtvrtý den je pryč a zase 90% potěru pomřelo ... ale furt neznám důvod...

včera jsem vyměnil část vody ..ale nemomohlo ani to...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 22:36 Muž Turok [18]
voda vodovodní parametry ph 6,8 až 7.. (když jsem snižoval ph tak nedošlo k vykulení vůbec)
teplota vody 26C
krmení první vrh liquiminem
proti zaplísnění jiker přidám 2až3 kapky esha 2000
ve vytírčce je zapojeno eště vzduchování


to by bylo asi tak všechno co jsem schopen zjistit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 21:56 sakrbleK – Re: Turok
Danieli,
Jak Vám může někdo poradit,když neví ani ty nejzákladnější věcí?Počínaje parametry vstupní a vývojové vody a potravou,teplotou a chem.vlastnosti vody konče.Rozepište se,pak bude mnohem snažsí přijít tomu na kloub ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 21:13 Muž Turok [18]
potřeboval bych radu podařilo se mi konečně tetry černé vytřít a potěr se taky vykulil, jenže do několika dnů polovina zemřela ... pokud máte někdo s tímto zkušenosti a víte co s tím npište díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 16:21 Klááááár
Díky všem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 17:27 Žena Myrka [15] - Afrika
Tak nevím proč bys nemohla množit,někteří i pod 10let jsou zkušenější a lepší než o hodně starší....já to znám ;-) nejdřív se mi smáli,pak mi řekli že to byla jedna náhoda a pak tiše záviděli ano
A i kdyby si byla nějaký špatný akvarista tak když se rozhodneš vytřít tetry tak je prostě nedonutíš,když nevíš jak je chovat ano takže podle mě na to máš ano
tak hodně štěstí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 15:51 Muž wayn [79]
Ahoj Kláro,
tetry žhavé se množí podobně jako i jiné tetry. Především potřebuješ čistou, měkkou a kyselejší vodu. Je to už náročnější než paví očka a rozhodně nevystačíš s formou na bábovku (to konečně ani u těch pavích ok).
U pancéřníčků je to podobně, mnoho z nich se ale ještě v zajetí odchovat nepodařilo. Toho pancéřníčka co máš neznám, ani na internetu jsem nic nenašel. Napiš raději latinský název.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 15:43 Muž MiHl [55] - Cichlidy
ahoj, určitě tě nechci odrazovat a není důvod, proč by jsi to nemohla zvládnout

jen bych upozornil, že to druhé akvárium potřebuješ už pro vytření ryb a ne až pro ty, co se narodí. Když se ti ryby podaří přimět, aby se ti vytřely v hlavním akvárku, okamžitě to někdo sežere k svačině.

krmení pro potěr určitě můžeš koupit v akvaristice (ale jaká je nabídka a za kolik, to netuším), tak nejčastěji používané krmení jsou nauplie artemií (vyhledat ve fóru nebo google), ale jejich vajíčka stojí cca 400,- a tak se to může prodražit. Někdo používá pro začátek taky nějaké ovoce do vody, tam se namnoží prvoci (pozor, aby voda ale nebyla zkažená). Já jsem dřív používal řasy - vezmeš flašku, dáš tam vodu, větší ploché kamínky a špetku hlíny a dáš to na okno, tam vyrostou řasy a když je vrstva řas ještě malá, tak ty ořasené kamínky šoupnu k mladým a oni do toho ďoubou (nevím, jestli to budou žrát tyhle, ale snad jo). Taky můžeš použít žloutek (hledat ve fóru). Hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 13:34 Klááááár
Myrda: Myslíš, že se nudí? coze No já nevím. hmm Je to ale možné. smich A i kdyby ne, dobrý nápad. potlesk palec

kuba:Zatím druhé akva nemám, ale na vánoce chci nové, tak bych do toho co teď mám(asi 30 l)ty malé dala.
Jinak už se mi po druhé v životě narodily paví očka a ty jsem dala do formy na bábovku, kterou mamka chtěla vyhodit. Po druhé za 2 měsíce se mi narodily. :) ;-) No a to krmivo seženu v obchodě, ne? hmm

Něco pro všechny: Možná si říkáte:,,Taková 10ti letá holka a chce množit tetry žhavé?" Ale pokud si to říkáte, tak tady máte odpověď: ,,Ano, chci!" Mám do posledního slůvka prostudovanou knihu o rybách a tak o nich něco málo vím, jinak bych malé rybky nechtěla. A pokud i tak váháte, jestli je to v mojem případě dobré, množit ty tetry, tak vám říkám, že je. Kdyby se mojim rybkám nedařilo, tak by se nemnožily. ano

Jinak vás všechny zdravím a pokud máte nějaké podrobnější rady, tak si je ráda přečtu. Zatím ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2007 19:02 kuba
Radeji se do množení teter nepouštěj,podle toho co pišeš nemáš určitě další akvarka na odchov a potřebuješ prachové krmivo pro potěr,tetry nejsou živorodky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2007 18:37 Žena Myrka [15] - Afrika
to tlusté je asi samice plná jiker,ale musí být připravený samec,to samé i u pancéřníčků....a ty bubliny dělají většinou čichavci nebo betty.....mě to dělá taky čichavec i když je sám a vždycky přes noc,se asi nudí no smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2007 16:32 Klááááár
Díky moc za radu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 20:21 Muž MiHl [55] - Cichlidy
jinak ještě dodám, protože to nebylo napsáno přímo - tetry nejsou živorodky, tady samička neotěhotní. Jen naklade jikry, sameček je oplodní a tak to u teter prakticky končí (jiné ryby se třeba o vajíčka a potěr starají)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 20:19 Muž MiHl [55] - Cichlidy
já je mám pár dní a hned se mi po výměně vody za trochu studenější (výsledek 23 z 26 v akvárku) na sebe doshlova vrhly (podezírám vodárnu z přidávání afrodisiak smich ), ve skupině se dvakrát rozmnožily, ale v normálním akva to bylo hned sežráno :-( zkrátka jsem to nečekal

takže zhruba:
petrou stravu pár dní
vyměň 1/3 vody za studenější (symbolizuje příchod dešťů) - když bude zájem, uvidíš, že budou aktivnější, více se prohánět a samečci se více vystavovat a kroužit kolem samiček (nejsnáze tak poznáš pohlaví a páry, poznáš-li to bez toho, můžeš vynechat).
do menšího akva dej vodu v kombinaci s 1/3 destilky/dešťovky (záleží na tvrdosti vody) a nějakou kytku v košíčku (bez dělání dna atd.)
je-li zájem, tak až se vytřou, dej rodiče pryč
pak musíš počkat až se vylíhnou a krmit něčím vhodným, co máš možnost pro potěr
(někdo přidává přípravek proti plísním, což bývá problém obvzláště u některých druhů a mladších jedinců v páru)

jinak jsou tetry hodně podobné, zkus hledat informace o množení třeba neonek, s úspěchem ten postup lze použít a na netu je poměrně častý X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 19:01 Klááááár
YZ125: hledala, ale nenašla. ne :-( sad No, každopádně to ještě zkusím. X-) Zatím ahoj !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 18:21 YZ125
Az ti Tetra porodi, tak se urcite pochlub X-) smich smich smich

Ale ted beze srandy:
Kdyz chces mnozit jakoukoliv rybicku, tak si musis o ni zjistit uplne co nejvice informaci a pak ji pro to udelat podminky atd. A kdyz ctu tvuj prispevek, tak jsi zrejmne sama nehledala vubec nic ;-) Snaz se trosku ;-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 15:58 Klááááár – Kolik mají dětí?
A kolik asi má dětí tetra žhavá a ten pancéřníček? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 15:55 Klááááár – Množení teter žhavých
Ahoj,
nedávno se mi narodila páví očka, teď bych chtěla ještě malé tetry žhavé. Jedna mi připadá taková tlustá, možná je těhotná, ale nevím. No a dneska jsem přišla k akvárku a na hladině byly takové jako kdyby sliny, nemá to něco společného s množením? Odpovězte pls. Díky předem.

Jo a neví ještě někdo, jak se množí panceřníček araguajský?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 10:33 Muž Turok [18]
aha no já vzduchování přidla až ted což je už asi pozdě i ten preventin...

no jinak jsem se ted koukal a pár rybek se vylíhlo tak uvidíme jestli to přežijou, už bych odsál i ty zplesnivělé jikry ale zase nevím jestli se z některých ještě něco nevyklube protože se ryby vytírali včera skoro celý den takže to ještě u některých jiker nemusí být 24až36h.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 09:54 motýlek
tak ještě jedna možnost - ale to není z mé hlavy :-) ... je prý možné, že je ve vodě (když píšeš, že je asi technicky správná) hodně spermií a ty pak začnou plesnivět a pak už to pokračuje ... zkus si tedy připravit dvojitou dávku vody a po vytření vodu odpustit skoro až na dno a dát tu připravenou - někde jsem to takhle četl ... a samozřejmě hodně vzduchovat těch 24 hodin, než se to vykulí - pak ubrat plyn ;-) ... já ještě dávám pár kapek preventinu, ale jestli je to zbytečné? - tak to nemám odzkoušeno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 08:23 Muž Turok [18]
ph jsem upravoval ph Acidem a je v rozmezí 6,4 až 6,6. Tak ted jsem koukal že se nevylíhlo nic a všechno je plesnivé :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 06:36 motýlek
problém je nejspíše ve tvrdé vodě - spermie ztrácí životnost rychleji, než proniknou do jikry ... já jsem dopadl poprvé stejně, navíc se pak rozšířila plíseň a celý výtěr se mi asi třetí den po rozplavání otrávil ... podruhé jsem použil destilku s vodovodní smíchanou asi tak půl na půl a odchoval jsem asi 500 kousků (zplesnivělo maximálně tak 10% jiker) - ještě teď jich asi 50 mám :-)) co se týká teploty, tak opravdu jsem to řešil amatérsky - doléváním vody z varné konvice - často byla teplota i pod 23°C a v pohodě to potěr přežil - od stáří jednoho týdne mi neuhynula jediná rybička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 21:04 Muž Turok [18]
tak mě se dneska vytřely albinotické tetry černé měl jsem z toho docela dost radost, jenže většina jiker je ted bělavých neli úplně všechny což předpokládám že jsou neoplozené, takže z toho asi nic nebude :(

nemáte někdo radu jak se tomu do budoucna vyvarovat? ovlivnuje to pouze chovný pár nebo i kvalita vody a pod??


pokud je neplodný samec tak jsem v koncích protože ze 4chovných kusů je jediný, jedině bych zkusil příští tření se samcem černým. nebo s oběma má s tím někdo zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2007 06:15 motýlek
tak jo: vytřely se v 10-ti litrovce (viz popis někde nahoře) ... teď jsou v nádrži 80 x 35 a výška vody je 30 cm, mám tam jen vzduchovací kamínek puštěno dost silně, normální vodovodní H2O, denně vyměním jen tak 5 litrů, jednou za týden tak 15 litrů , ono když je jich tam tolik, tak v podstatě nic nespadne na dno - čili jen odkaluji detrit. Krmil jsem prvních 10 dnů artemiemi a pak asi 10 dnů nasekanými nitěnkami (koupeny samozřejmě živé ;-) ) ... problém mi nastal asi 3-4 den po rozplavání, kdy jsem ještě neměl odhadnuto kolik krmit a trochu jsem je přiotrávil - měl jsem obavu, že nic nezachráním, ale vyměnil jsem během odpoledne dvakrát tak třičtvrtě vody a druhý den to bylo O.K. teď tokrmím umělou potravou - SAK55, běžné vločky (asi tři různé druhy), velmi rády vzaly mražené Cyclops, mražené Dafnie jim moc nechutnaly - ale sušené (nějaký šmejd z TESCA) jim zase chutná - je to komické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 16:08 Luboš – To Motýlek.
V akom veľkom akva máš tie mladé tetry? Čím a ako často ich kŕmiš? Čo im dávaš ako hlavnú potravu? Ako často a zhruba koľko vody im meníš? Mohol by si sa o tomto trocha rozpísať,určite by to zaujímalo aj iných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 11:05 Muž A2C [25] - Sumci
No tak nádhera a pochvala odomna ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.06.2007 10:59 motýlek – foto mladých teter černých
Fotka k příspěvku tak mi to pěkně roste potlesk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 16:49 Peťan
Není tu někdo, kdo by mi mohl poradit se třením žanérek - tetry červené? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 11:55 Peťan – motýlek
Tak fajn, už od včera jich mám 8, už se adaptovali. Zkusím všechny rady, co si mi poradil a uvidím! ;-) Klidně bych se rád osobně podíval jenže já sem z okolí Třebíče :-O ... ale díky za nabídku :-) .. všechno o T.černých jsem vstřebal tak hurá do tření... X-) díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 11:31 motýlek
Peťane, jestliže koupíš tetru černou ve velikosti 3-4 cm, tak odhaduji, že do třech měsíců můžeš zkusit první pokus ... poznáš to asi tak, že se ti už na první pohled bude jevit, že něco je sameček (menší a štíhlý až skoro vyzáblý) a samička (rozhodně kulaté a plné bříško) ... nejlépe pak asi dva týdny krmit vydatně živými nitěnkami nebo alespoň mraženými koretrami nebo černé komáří larvy ze sudu na zahradě :-) ... jinak tahle tetra má někdy až 1000 jiker !!! ... pokud jsi náhodou z blízkosti Zlína (já Napajedla) - rád předvedu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 10:43 Peťan – - motýlek
Fakt moc děkuju za takovou vyčerpávající odpověď!!!! palec Jen mi fakt není ještě pořád jedna věc jasná: Koupím si hejno(cca 8 ryb), za jak dlouho budou schopné se třít? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.06.2007 06:35 motýlek
Fotka k příspěvku Peťane, už jsem to tady někde v sekci rybičky - množení a snad i v sekci rozmnožování popisoval ... takže: desetilitrová nádrž, vodovodní voda s destilkou podle tvrdosti (já 3:1), opravdu přecpat jávským mechem, dole rošt a určitě nezapomeň na plovoucí rostlinky!!! Vodu dobře provzdušňovat a večer dát párek - pokud máš více - zkus odpozorovat jak se "k sobě mají" a vyber ty zamilované ;-) ... až uvidíš, že se v novém prostředí nebojí plavat, tak zvýšit teplotu tak o dva až tři stupně. Mně se třely dvakrát a vždy to bylo přes noc - ale nemusí to být pravidlem? Po vytření jsem odlovil rodiče, obarvil vodu preventinem (4-5 kapek do těch 10-ti litrů) a další den už se to kulilo ... rozplavávají se 3-4 den - takže je dobré si nalíhnout artemie raději s předstihem - pro první krmení jich nemusí být moc. Já to nestihl, tak jsem dal SAK55 a jeden den na tom přežily. Po 10-ti dnech už jsem krmil nasekanými nitěnkami. Rostou jak z vody palec ... jen si dej pozor na čistotu - snaž se co nejdříve vyměňovat část (třetinu až polovinu) vody ... jo, a ten jávský mech po rozplavání vyměň za elodeu - až to uděláš, tak pochopíš proč to píšu potlesk dnes je mám staré něco přes 6 týdnů a je jich asi 300 (foto je asi 4-5 dnů po rozplavání)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2007 22:59 Peťan – -motýlek
A jak si postupoval při výtěru teter černých?? pokud to teda není tajemstvím... :-) díky moc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2007 22:55 Peťan – -jurek
No konkrétně - mám 6 rybek, 1) něják se mi nedaří poznat samce od samice,spíš teda nevim jak :-O 2) zajímalo by mě jaká je potřeba voda ke tření(typuju že odstátá vodovodní tak 26-27°C, provzdušněná - osobní domněnka). Jinak se mi zdá že jsou rybky už dost "plné" břísku.. tak bych je chtěl zkusit vytřít, dneska sem si koupil cca 16l vytíračku,doufám že je to tak akorát?... ale taky nevim jestli je dát v páru nebo třeba 3-4ryby? díky moc!! Budu vděčnej za každou osobní zkušenost! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2007 19:55 Muž Roman [100] - Cichlidy – reaver
U tetřiček je to jako u jiných rybek, jsou teritoriální, takže pošťuchovíní může být hra samců.Ale je možné že se časem z šarvátek několika rybek vykulí tření. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2007 07:17 motýlek
konkrétní osobní zkušenost s tetrami černými: stovky jiker a asi 300-400 mladých z jednoho výtěru --- rodičovský pár není starší než jeden rok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 21:53 jurek – Peťan
Co by jsi potřeboval vědět ohledně tření žanérek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 21:08 Muž reaver [16] - Rostliny
otazka trosku od temy : ked spolu zacnu tetry neonove zapasit, mam to povazovat za priznak buduceho vytierania?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 20:45 Peťan
Aha tak takhle je to, to se mi právě zdálo divný že bych musel čekat 2 roky než bych je mohl začít množit.. díky za radu! ;-) Nemáte bližší zkušenosti s množením teter červených?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 20:20 Muž Roman [100] - Cichlidy
U teter je to asi trošku jinak.Většinou se používají mladé rybky.Dospívají kolem 6 měsíce života.Takže max 2leté ryby,aůe ty musí být od mala pravidelně vytřené.jinak samičkám prý zatvrdnou jikry.Pokud kupuješ nové rybky, je třeba brát ty menší, u kerých je jasné že je teprve tření čeká.Jinak spousta chovatelů na krámy s mladýma dodávají vyřazené starší kousky,co jsou k ničemu.Vídám to u neonek a podobných tetřiček.Pokud někde píšou že rybky mají být starší, tak je to možná jenom u určitého druhu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 16:50 Peťan – Pohlavní dospívání teter
Zdravím všecky akvaristy i akvaristky :-) , mám takovej problém nebo spis otázku ohledne mnozeni ryb - konkrétně teter(jako červená, černá,..). Zajímalo by mě, kdy začnou pohlavně dospívat a jsou schopné rozmnožení?? Když jsem se dočetl někde nákou informaci o množení těchto ryb tak většinou bylo psáno jen něco ve smyslu :" ... do vytíraček umísťujeme nejlépe dvouletý pár...." Poradíte mi prosím? díky moc ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 12:10 neo
mám bety a čichavce medové ;-) ty betky sou tak dravé že se už málem žerou na vzájem, budu je muset separovat hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 11:08 motýlek
neo - co ti tam plave? ... jinak - já mám asi přes 90 parmiček čtyřpruhých (3 měsíce staré) - a těm když nasypu granule, tak to je na hladině jako Resselův šroub :-D ... a nebo teď (týden) jsem odrodil pár kousků Black Molly - ale ty už druhý den by sežraly snad i teploměr palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 06:36 neo
nejak tak to ted vypadá u mě ve vytíračce, jiný rod ba jiný druh ale rybky stejné :) Jak zajímavé, všechny ryby )skoro všechny) sou v ''mládí'' stejné ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 06:25 motýlek
tak už krmím po dvou týdnech od rozplavání sekanými nitěnkami - a to hned poskočí v růstu - je to až neuvěřitelné ... přišel jsem na fintu, jak nezakalit příliš vodu: proprané nitěnky položím na papírový ubrousek a teprve "polosuché" je nakrájím (skalpelem na obráceném víčku od zavařovací sklenice) ... už se jim nádherně vytvarovaly ploutve do typického tvaru tetry černé a lem ploutví už chytá tmavý odstín - snad to zase vyfotím a přidám ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.04.2007 06:12 motýlek – foto potěru
Fotka k příspěvku tak se mi to podařilo jakž takž vyfotit ...
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [8] 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10212x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/335-tetry-rozmnozovani-odchov?od=351