Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Karas - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Karas - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 12:13 R Muž Silent [5949] Re: Mischel196
Krupička v počáteční fázi napadá hlavně ploutve a hřbet. Při masivnější nákaze pak celé tělo. Chce to zahájit léčku pokud možno ihned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 12:12 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Mischel196
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 12:02 Mischel196 Re: Silent
a moze to byt krupicka aj ked to nema na celom tele, ale len na plutvach?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 11:59 R Muž Silent [5949] Re: Mischel196
Vypadá to na krupičku. Postup léčení je to mnohokrát popsán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 11:46 Mischel196 – Nemocný karas
Fotka k příspěvku Ahoj, pred troma dnami som si kupila karasa a az doma som si vsimla, ze ma na ocase a hornej plutve moc malych bodiek. Neviem, ci to moze byt krupicka, pretoze ich nema na celom tele. Väcsinou je na dne na jednom mieste. Prosim poradte, co s nou moze byt.
Edit: na ocase to trocha vidno, lepsie sa mi to uz neda odfotit
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2007 20:09 Radek Re: A2C
Díky. Mám asi sedm knih, ale všechny jsou hlavně o budování jezírek a potůčků a nemoci popisují jen okrajově. Ostatně, než jsi mi to poslal, bylo dokonáno. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2007 19:41 Muž A2C [25] - SumciRe: Radek
Fotka k příspěvku No tu máš oskenovaný odsek z knihy nevymýšľam si
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2007 19:35 Radek Re: A2C
A nějaká prevence na ochranu ostatních ryb? (perlíni a karkulky)
A jinak děkuju za radu, i když je dost pesimistická.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2007 18:32 Muž A2C [25] - SumciRe: Radek
no ešte by to mohla byť: iná infekcia Kapřivci, Chobotnatky a v prípade Tuberkulózy treba rybu čo najrýchlejšie utratiť môže nakaziť aj ostatné nedá sa liečiť :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2007 18:22 Radek Re: A2C
Je nakažlivá? Resp. co mám dělat s ostatními rybami, pokud tato uhyne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2007 17:00 Muž A2C [25] - SumciRe: Anonym
No podla mojich skúseností by to mohla byť tuberkulóza rýb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2007 16:42 Anonym – Malátný zlatý karas + tmavnutí břišních plutví
Nazdar. Mám v jezírku (30kubíků) šestnáct ryb, z toho byli 4 karasi. Před 14i dny uhynula první samička, teď je nějaký smutný další sameček. Příznaky: Pomalé reakce, nedrží se hejna ostatních ryb, černání prsních ploutví směrem od těla. Nevíte, co by to mohlo být?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 3857x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3306-karas-nemoc?od=101