Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Karas - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Karas - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2023 11:48 R Muž afc1886 [14682] Re: rybka1982
Chtělo by to více informací o akváriu, ideálně založit prezentaci akvária s co nejvíce údaji a fotkami akvária. Ale jestli si mám tipnout, tak nastal bod zlomu. Nedostatečná velikost nádrže na velikost a čistotu ryb, nedostatek živých rostlin (dle fotky tipuji, že tam jsou umělé rostliny) atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2023 11:00 rybka1982 – "ZLOMENÁ" ryba
Fotka k příspěvku Ahoj.. máme už asi rok v akváriu od známého 2 malé karasy a jeden z nich je tak nějak "zlomený", čím dál víc. Až mě to začíná fakt znepokojovat. K úrazu u nás určitě nepřišel ani ho nic nepřimáčklo. Nevíte čím by to mohlo být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2023 09:15 Ardno – bakteriální rozpad ploutví?
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím, poradí někdo zkušenější čím trpí karas? Je to počínající bakteriální rozpad ploutví? Plíseň to asi nebude (není to "chomáček vaty"). Co nasadit na léčbu? eSHa 2000 zatím celkem bez výsledku. Chov v jezírku, parametry vody jako NO3, NO2, GH, KH, PH, CL2, CO2 v normálu. Už to mají další dvě ryby a vždy na konci ocasu. U těch v jezírku je to stále tečka cca 3 mm na konci ocasu, u té v karanténě (zvýšená teplota, eSHA 2000, salinity 0,25% ...) se to oproti fotce již zvětšilo a ploutev se lehce třepí. Děkuji za rady a předání zkušeností.

Edit: NO3 0,0 mg/l; NO2 0,03 mg/l; GH 10 °dH; KH 8°dH; PH 7,6; CL2 0 mg/l; CO2 7mg/l - hodnoty dle Tetra aplikace.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2021 20:07 prazi – Karas
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu, co se děje? Dnes jsme museli vyndat tohoto karaska. Rana je obrovská a než se jezírko zazimuje, aby tam nelekl přes zimu. Již nám uhynuly dvě ryby na jaře, mysleli jsme, že by to mohlo být po chemii na řasy. Měly stejný problém. Ale od jara jsme žádnou chemii nepouzili. Jezírko je přikryté, aby se k němu nedostala kočka nebo jiné zvíře. Dekuji za reakce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2021 19:39 Muž 4Sima [1894] Re: Ivana
Mě se takhle schovávali, když mi na ně chodily kočky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2021 14:31 Muž Lojza007 [1204] Re: Ivana
Pokud žádné rostliny nezakrývají hladinu, tak se nejspíš bojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2021 13:59 Ivana – Karásci
Dobrý den,

4. rok jezírko v poho, nyní karásci plavou pouze u dna, jen za krmením rychle.

Díky
Ivana

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2021 12:05 Žena Pavla28 [210] Re: Marcela
Ahoj,

jestli už má 10 let, odchází stářím a s tím spojené selhávání organismu, můžeš mu to urychlit, nemyslím, že ho ještě dokážeš vyléčit. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2021 11:59 Marcela – Karas zlatý má krvavé břicho
Fotka k příspěvku Dobrý den. Karasovi je kolem 10 let
a včera začal plavat bokem a občas břichem vzhůru. Pak se zase rozplave a dělá jakoby nic. Pak se hlavou zavrtá do rákosí a nechá se nadnášet na hladině. Má jakoby krvavé fleky na břiše, ale žádné rány, které by mohla způsobit třeba kočka. Když nasypu krmení, tak ožije a plave mezi ostatní a žere. Nevím si rady. Díky za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2020 19:56 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Pavlína
Asi bude dobré změřit parametry vody. NO3, pH atd., tam někde nejspíš bude hlavní příčina.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2020 19:37 Pavlína
Fotka k příspěvku Ahoj,dnes jsem nasla v jezirku mrtveho karaska červeného ????,ma na bocich mokvave rany nebo nejakou plíseň,nevim neumim identifikovat.Pred tim neco podobneho měla zavojnatka,ktera byla původně červená ted úplně bílá (ale jiz od lonska),ted vypada uz dobre i žere. Jezirko mame cca 3 roky,letos jsme v unoru udelali filtraci s uv lampou. Mame tam i dalsi ryby asi 3 koie, jeseny a karasky. Bojim se aby to nebyla nejaka infekce aby neuhynuly i ostatní ryby. Mame tam zlatého koie asi 40 cm a toho by byla oprabdu velka škoda. Muzete mi nekdo poradit? Da se případně nekam mrtva ryba odnést k identifikaci? Moc diky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2020 15:53 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: Tom25
Zkusit naměřit vodu, NO2, 3, NH4...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2020 20:24 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků) – Karas zlatý?
Dobrý den, potřebuji se zeptat mám jezírko i prezentaci tady Kamenolom asi tyden a pár dní mi každý ten den i dnes Karasi zlatí plavou k hladině a furt lapaji po vzduchu, když ho nalapaji tak plavou a zas, žádné ryby nic ani koi kapři ani perlini amur nic jen ty Karasci, když hodím papání normálně dlabou nic se neděje jen dělají tohle vím že Karas vydrží i bez kyslíku dlouho proto se divím hlavně kdyby nebyl kyslík dělají to i ostatní ryby nevěděli by jste co by to mohlo být nikdy jsem s tímhle problém neměl co mám jezírko, že by nějaký parazit? Díky za odpověď :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 19:55 Muž vlka [3444] Re: Luciana 129
Odstranit. Čím dřív, tím líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 18:27 Luciana 129
Dobrý den, vylíhly se nám karasci a jeden je bez ocásku. Jedná se o nemoc nebo hendikep ? Co s ním? Nechat tak nebo ho odstranit? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2019 22:17 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jitka66
Sežrala by hlavu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2019 21:31 Žena Jitka66 [8] Re: vaclav
Díky za názor.... Doufám, že to kočka nebyla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2019 20:45 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jitka66
Když jsem si jich kdysi koupil 10 tak do týdně dva chcípli. Kočkou to není protože nemá šanci je chytit, možností je více, nemoc, nepřizpůsobení se novým podmínkám atd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2019 13:42 Žena Jitka66 [8] – Kočka nebo nemoc?
Fotka k příspěvku Proč karásek po 5 dnech v jezírku umírá? Ještě před hodinou se vesele proháněl ve vodě, a ted´ leží na boku..... Kočka nebo nemoc?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 20:18 JoKa Re: adams
Bez přítomnosti ryb je Savo doporučení hodné... Nebo hypermangan, o tom je tady tuším celé vlákno... Dá se koupit v lékárně, ale dávkování do jezírka fakt neporadím...
Po vydezinfikování bych tam toho posledního minimálně dva týdny nedával. A po týdnu vyměnil půlku vody, je-li to vůbec možné...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 19:34 adams Re: JoKa
A mohu se zeptat, jak byste dezinfikoval jezírko o objemu asi 5m3? Je vhodné použít Savo (bez přítomnosti ryb)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 18:46 JoKa Re: adams
Tak zrovna tohle zranění na ptáka nevypadá...
Vím, že si odporuji, ale to první tak vypadalo...

S jezírkama mám zkušenosti, vlastně žádné... Je tam poslední ryba, podle tvých slov... Co zkusit poslední někam na chvíli uklidit. Pak jezero vydezinfikovat, filtr důkladně vyprat a zkusit to znovu...?

Do nového nasadit nějaké větší pistie, lekníny, i okřehek pomůže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 18:16 Muž motýlek [275] Re: adams
před rokem jsem v jezírku objevil užovku - je možné, že to bude něco takového ... ale nepřišel jsem o žádnou z pěti rybek ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 16:47 adams Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přes noc na dnešek zemřela další ryba, začínám mít podezření, že se vážně jedná o nějaké zvíře.. Ale jezírko máme na zahradě přes 30 let a nikdy takto ryby nehynuly.. :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 14:10 R Muž afc1886 [14682] Re: JoKa
Taky si myslím,že by to mohlo být zranění od ptáka nebo jiného zvířete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 13:48 JoKa Re: adams
V tom případě Ti bohužel neporadím... Jak říkám, já vidím mechaniku, třeba pták, fakt nevím... Nejsem odborník, jen mě to napadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 13:43 adams Re: JoKa
Nemyslím si, že to bylo způsobené tím, že by se někde zachytil. Jezírko je zatím jen z folie, o tu se odřít nemohl, zvířata se k jezírku taky nedostanou a čerpalo je v krytu sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 12:43 JoKa Re: adams
Nejsem vzdělaný odborník, ale podle laického pohledu soudím mechanické zranění. Nemohl se někde zachytit, nebo třeba čerpadlo?
Nevěřím, že mu to udělal jiný karas a na nemoc nevsázím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 12:16 adams Re: JoKa
Fotka k příspěvku Dobrý den, tady je vidět zranění rybky, bohužel do dnešního rána nepřežila.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 19:26 JoKa Re: adams
Půjde to vyfotit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 19:16 adams – Nemmoc jezírkových karasů
Dobrý den,

hledám pomoc s indetifikovánim nemoci/příčiny. Máme v novém velikém jezírku tři karase, asi měsíc. Jeden je červený, značně vybledlý,útočí na ostatní rybky, když jsou krmeny. Druhý zlatý má "vykousnutou" část těla (na boku, jakoby měl strhané šupiny). Třetí je ok.

Myslíte, že má zlatý karas nějakou nemoc, nebo je to útočením červeného?
Díky za pomoc!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 22:35 Žena sharka71 [37] Re: LiborSprysl
No jo no, líp se mi to nepovedlo a už nepovede, tak musím doufat, že to nebyl žádnej moribundus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 22:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: sharka71
No z téhle fotky se dá poznat pramálo...pokud se s vypětím udržím, být slušným :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 21:45 Žena sharka71 [37] Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak včera jsme se byli na jezírko podívat. Bohužel karáskovi se to zranění hodně zhoršilo, přikládám foto, lepší se mi nepodařilo. Vzali jsme ho domů, že ho zkusíme něčím přeléčit, ale už to nepřežil. Dá se prosím poznat, zda to bylo zanícené zranění nebo nemoc? Mám dělat nějaké opatření pro ostatní...vypadají v pořádku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 08:24 Žena sharka71 [37] Re: LiborSprysl
Jj, pokusím se udělat foto. Vím, že je to divné, ale fakt jsem neviděla vyloženě oždibování (v akvárku to je právě vždycky úplně jasný). Připlavou k němu a z obou stran, jakoby bokem ho nadzvedávají a podplouvají..fakt mi to přišlo jakoby ho povzbuzovali. Ani ho neprohánějí, jen v poklidu připlují.. Možná je to jen moje zbožné naivní přání :-), nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 07:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: sharka71
Tak karasi určitě nejsou delfíni či další kytovci, kteří by si navzájem poskytovali výpomoc. To je asi jediná jistota, kterou lze zodpovědně tvrdit. Užovka je jistě možnost, ale přece jen jste tu na stránkách, které se minimálně ve většině snaží tvářit seriozně. Takže protože to tu není věštírna, bez fotky se určitě žádné rady nedočkáte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 07:01 Žena sharka71 [37] – Okousaní karásci
Ahoj, máme v jezírku 4 karásky, zlatého, červeného a 2 schubunkiny. Včera jsme u jednoho strakáče objevili okousanou hřbetní ploutvičku a u červeného trošku ocasní. Občas se nám tam objevuje užovka, mohla by to udělat ona nebo se okusují mezi sebou? Nebo je to nějaká nemoc? Asi se to bez fotky nedá říct, že? Ten strakáč mi přišel i takový celkově oslabený, občas plave hlavičkou dolu a přišlo mi, že mu ostatní pomáhají plavat, je to možné? Prosím tedy o radu, zda mu můžu nějak pomoct, máme jezírko na zahrádce a jezdíme jednou týdně. Nejdříve jsme uvažovali, že si ho odvezem a zkusíme nějak vyléčit, ale v paneláku v lavorku by se asi upekl..prosím poraďte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 22:19 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: Michaela
Rozhodně nejste idioti, taky jsem začátečník, nechci tu svinit téma ale tahle záležitost (to vaše ponechání ryby s tou devastaci) nemá přece se zacatecnictvim nic společného. Vaše následne kroky potom, co jste vznesla dotaz zde, měly směřovat do tématu " jak usmrtit ryby" je to zde velice obsáhlé popsané, tak snad příště, přeju snad u jen veselejší zážitky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.06.2016 20:40 R Muž romant [27987] Re: Michaela
Tak ono praštit s rybou v zájmu milosti je někdy důležitější, než se tady s prominutím planě vykecávat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 20:33 Michaela Re: Petan26
Ano, jsme úplní idioti podle vás ale začátečníci a rybek je nám nesmírně líto, co je lepší než nechat ji ve svém přirozeném prostředí a doufat, že se z toho dostane? Naivně doufám v uzdravení a když nevím o co jde, nevyndám ji a nemrsknu s ní o zem! A jestli jste si všiml, snažím se to tady řešit! Nepokrčím rameny, nevyhodím ji a nejedu pro další....!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 18:25 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: Michaela
Promiňte ale mě tedy přijde velice nechutné v tomto stavu rybu nechat být do doby než pojde, nebo si majitelé mysleli, že v tomhle stádiu může dojít k nápravě?! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 09:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Michaela
To fakt takhle z fotky nee, ale zase nebuďte poplašená z vašeho požehnaného stavu, pokud snad jste nepočala v tom jezírku ;-) ... S ohledem na vznik jezírka byste musela ale asi patřit mezi otužilky... :-) Na začátku zranění od ptáků mohlo být, i když se mi to nezdá, mohla to být běžná oděrka, třeba při transportu. Tkáňový rozpad je jen pokračováním zranění...To jezírko je ještě "mladé", což oslabeným rybám neprospívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 06:58 Michaela Re: LiborSprysl
Takže to nejsou "klovance" od práků? Teď jste mne trochu vyděsil, jelikož jsem těhotná. Jde o nějakou nemoc? Děkuji za bližší info.
Michaela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 20:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Michaela
To je hodně živá rána, (i když je to jen fotka)... spíše postupující proces...no s tím koupáním bych možná byl trochu opatrnější... alespoň v případě malých dětí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 15:31 Michaela – Karas rána v těle
Fotka k příspěvku Dobrý den,
cca v březnu jsme vytvořili nové jezírko, v dubnu dali první ryby, které všechny vychcípali a zbyla jen poslední, u které jsme našli podivnou ránu viz. foto. Do druhého dne nevydržela také. Když jsme jeli pro nové rybky, prodejce tam měl dost rybek s podobnou ránou a tvrdil, že jsou klovlé od volavky nebo kachny ale u nás mi to přijde dost zvláštní. Nemůže to být nějaká nemoc? A nevadí lidem vzhledem k tomu, že je máme v koupacím jezírku? Díky za radu!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 18:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
No netušil jsem v některých případech shodu v používání názvů... vím že virémie jsou dvě (primární a sekundární) a jedna z nich léčitelná je. Už si teda nepamatuji, jak jsem k receptu přišel, ale vím, že asi před deseti lety jsem léčil kamarádovi rybník. Ale start byl s odbahněním... tak zkuste a uvidíte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 18:08 Žena baletka [624] Re: LiborSprysl
Jarní virémie není vodnatelnost? Rozjeté to je opravdu dost, polovina ryb je zježená (možná více, než polovina) a padá to po několika kusech denně. Dám na Vás, zkusíme to co nejdříve odbahnit a uvidíme. Děkuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 15:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
Odbahnit po zimě... to v první řadě a pak se uvidí. Odhaduji že se stav změní radikálně, jestli není otrava již rozjetá... to nebude vodnatelnost... Může to tedy být virémie, ale tím bych se nezabýval, protože pokud ano, pak ty ryby na ni stejně spadnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 12:04 Žena baletka [624]
Zdravím všechny, prosím o radu: máme v jezírku nákazu břišní vodnatelností. Je to na 99%, ryby vypadají přesně tak, jak vidíme na mnoha obrázcích popisujících tuto nemoc: zakalené a vystouplé oči, zvětšená dutina břišní a zvláštně zdeformovaný hřbet při pohledu shora, odstávající šupiny. Ryb je v jezírku několik desítek, tuším, že propuknutí nemoci je důsledkem nalití blíže nespecifikovaného množství prostředku proti řasám ihned potom, co šla teplota stabilně nad nulu. Ryby hynou a minimálně polovina z nich vypadá příšerně, snažím se je teď postupně lovit a posílat na druhý břeh, ale jezírko má průměr cca 4m a hloubku nejvíce 1,20m, takže je to opravdu obtížné. Chci se hlavně zeptat, zda byste mi někdo byl schopen doporučit něco, co může situaci ještě nenakažených nebo zdravě vypadajících ryb (jako že jich není moc) zlepšit. Kdyby to bylo v akvárku, měním vodu, odstraňuji nemocné kusy, přidávám rašelinové výluhy (protože mám cichlidy a cichlidky) atd. Ale v tomto případě si nevím rady. Měnit vodu nepřipadá v úvahu, výluhy netuším, zda karasům pomohou, můžu tam maximálně nasypat větší množství růžkatce, jinak nevím. Prosím všechny o případné rady, ne o drbání o tom, jak jsme něco zanedbali atd, jezírko není v mé péči, a kdyby to bylo na mě, žádné protiřasové svinstvo tam neliju, a tak dále, tak jen abychom to tady zbytečně nezahlcovali kritikou, ale šli k věci. Moc děkuji!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 15:44 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Fotka k příspěvku Ahoj. Toto se vyskytlo u jednoho karase v jezírku ( rybicky.net/nadrze/18653 ) netuší někdo co by to mohlo být?
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 3857x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3306