Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Karas - nemoc

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Karas - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 19:55 Muž vlka [346] Re: Luciana 129
...odstranit...čím dřív, tím líp...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 18:27 Žena Luciana 129 [0]
Dobrý den, vylíhly se nám karasci a jeden je bez ocásku. Jedná se o nemoc nebo hendikep ? Co s ním? Nechat tak nebo ho odstranit? Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2019 22:17 R Muž vaclav [10453] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jitka66
Sežrala by hlavu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2019 21:31 Žena Jitka66 [8] Re: vaclav
Díky za názor.... Doufám, že to kočka nebyla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2019 20:45 R Muž vaclav [10453] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jitka66
Když jsem si jich kdysi koupil 10 tak do týdně dva chcípli. Kočkou to není protože nemá šanci je chytit, možností je více, nemoc, nepřizpůsobení se novým podmínkám atd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2019 13:42 Žena Jitka66 [8] – Kočka nebo nemoc?
Fotka k příspěvku Proč karásek po 5 dnech v jezírku umírá? Ještě před hodinou se vesele proháněl ve vodě, a ted´ leží na boku..... Kočka nebo nemoc?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 20:44 adams Re: JoKa
Dobře, vyzkouším to, díky za všechny Vaše rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 20:18 JoKa Re: adams
Bez přítomnosti ryb je Savo doporučení hodné... Nebo hypermangan, o tom je tady tuším celé vlákno... Dá se koupit v lékárně, ale dávkování do jezírka fakt neporadím...
Po vydezinfikování bych tam toho posledního minimálně dva týdny nedával. A po týdnu vyměnil půlku vody, je-li to vůbec možné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 19:34 adams Re: JoKa
A mohu se zeptat, jak byste dezinfikoval jezírko o objemu asi 5m3? Je vhodné použít Savo (bez přítomnosti ryb)?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 18:46 JoKa Re: adams
Tak zrovna tohle zranění na ptáka nevypadá...
Vím, že si odporuji, ale to první tak vypadalo...

S jezírkama mám zkušenosti, vlastně žádné... Je tam poslední ryba, podle tvých slov... Co zkusit poslední někam na chvíli uklidit. Pak jezero vydezinfikovat, filtr důkladně vyprat a zkusit to znovu...?

Do nového nasadit nějaké větší pistie, lekníny, i okřehek pomůže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 18:16 Muž motýlek [274] Re: adams
před rokem jsem v jezírku objevil užovku - je možné, že to bude něco takového ... ale nepřišel jsem o žádnou z pěti rybek ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 16:47 adams
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přes noc na dnešek zemřela další ryba, začínám mít podezření, že se vážně jedná o nějaké zvíře.. Ale jezírko máme na zahradě přes 30 let a nikdy takto ryby nehynuly.. :-O

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 14:10 R Muž afc1886 [6038] Re: JoKa
Taky si myslím,že by to mohlo být zranění od ptáka nebo jiného zvířete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 13:48 JoKa Re: adams
V tom případě Ti bohužel neporadím... Jak říkám, já vidím mechaniku, třeba pták, fakt nevím... Nejsem odborník, jen mě to napadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 13:43 adams Re: JoKa
Nemyslím si, že to bylo způsobené tím, že by se někde zachytil. Jezírko je zatím jen z folie, o tu se odřít nemohl, zvířata se k jezírku taky nedostanou a čerpalo je v krytu sad
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 12:43 JoKa Re: adams
Nejsem vzdělaný odborník, ale podle laického pohledu soudím mechanické zranění. Nemohl se někde zachytit, nebo třeba čerpadlo?
Nevěřím, že mu to udělal jiný karas a na nemoc nevsázím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 12:16 adams Re: JoKa
Fotka k příspěvku Dobrý den, tady je vidět zranění rybky, bohužel do dnešního rána nepřežila.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 19:26 JoKa Re: adams
Půjde to vyfotit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 19:16 adams – Nemmoc jezírkových karasů
Dobrý den,

hledám pomoc s indetifikovánim nemoci/příčiny. Máme v novém velikém jezírku tři karase, asi měsíc. Jeden je červený, značně vybledlý,útočí na ostatní rybky, když jsou krmeny. Druhý zlatý má "vykousnutou" část těla (na boku, jakoby měl strhané šupiny). Třetí je ok.

Myslíte, že má zlatý karas nějakou nemoc, nebo je to útočením červeného?
Díky za pomoc!

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 22:35 Žena sharka71 [5] Re: LiborSprysl
No jo no, líp se mi to nepovedlo a už nepovede, tak musím doufat, že to nebyl žádnej moribundus.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 22:20 Muž LiborSprysl [8830] Re: sharka71
No z téhle fotky se dá poznat pramálo...pokud se s vypětím udržím, být slušným :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 21:45 Žena sharka71 [5] Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak včera jsme se byli na jezírko podívat. Bohužel karáskovi se to zranění hodně zhoršilo, přikládám foto, lepší se mi nepodařilo. Vzali jsme ho domů, že ho zkusíme něčím přeléčit, ale už to nepřežil. Dá se prosím poznat, zda to bylo zanícené zranění nebo nemoc? Mám dělat nějaké opatření pro ostatní...vypadají v pořádku.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 08:24 Žena sharka71 [5] Re: LiborSprysl
Jj, pokusím se udělat foto. Vím, že je to divné, ale fakt jsem neviděla vyloženě oždibování (v akvárku to je právě vždycky úplně jasný). Připlavou k němu a z obou stran, jakoby bokem ho nadzvedávají a podplouvají..fakt mi to přišlo jakoby ho povzbuzovali. Ani ho neprohánějí, jen v poklidu připlují.. Možná je to jen moje zbožné naivní přání :-), nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 07:22 Muž LiborSprysl [8830] Re: sharka71
Tak karasi určitě nejsou delfíni či další kytovci, kteří by si navzájem poskytovali výpomoc. To je asi jediná jistota, kterou lze zodpovědně tvrdit. Užovka je jistě možnost, ale přece jen jste tu na stránkách, které se minimálně ve většině snaží tvářit seriozně. Takže protože to tu není věštírna, bez fotky se určitě žádné rady nedočkáte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 07:01 Žena sharka71 [5] – Okousaní karásci
Ahoj, máme v jezírku 4 karásky, zlatého, červeného a 2 schubunkiny. Včera jsme u jednoho strakáče objevili okousanou hřbetní ploutvičku a u červeného trošku ocasní. Občas se nám tam objevuje užovka, mohla by to udělat ona nebo se okusují mezi sebou? Nebo je to nějaká nemoc? Asi se to bez fotky nedá říct, že? Ten strakáč mi přišel i takový celkově oslabený, občas plave hlavičkou dolu a přišlo mi, že mu ostatní pomáhají plavat, je to možné? Prosím tedy o radu, zda mu můžu nějak pomoct, máme jezírko na zahrádce a jezdíme jednou týdně. Nejdříve jsme uvažovali, že si ho odvezem a zkusíme nějak vyléčit, ale v paneláku v lavorku by se asi upekl..prosím poraďte.
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 22:19 Muž Petan26 [52] - Jezírkové rybyRe: Michaela
Rozhodně nejste idioti, taky jsem začátečník, nechci tu svinit téma ale tahle záležitost (to vaše ponechání ryby s tou devastaci) nemá přece se zacatecnictvim nic společného. Vaše následne kroky potom, co jste vznesla dotaz zde, měly směřovat do tématu " jak usmrtit ryby" je to zde velice obsáhlé popsané, tak snad příště, přeju snad u jen veselejší zážitky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.06.2016 20:40 R Muž romant [27480] Re: Michaela
Tak ono praštit s rybou v zájmu milosti je někdy důležitější, než se tady s prominutím planě vykecávat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 20:33 Michaela Re: Petan26
Ano, jsme úplní idioti podle vás ale začátečníci a rybek je nám nesmírně líto, co je lepší než nechat ji ve svém přirozeném prostředí a doufat, že se z toho dostane? Naivně doufám v uzdravení a když nevím o co jde, nevyndám ji a nemrsknu s ní o zem! A jestli jste si všiml, snažím se to tady řešit! Nepokrčím rameny, nevyhodím ji a nejedu pro další....!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 20:29 Michaela Re: LiborSprysl
Moc děkuji za informace :-) Jsem u konce onoho požehnaného stavu, tak budeme rybky sledovat a doufejme, že už to žádná další mít nebude, pokud ano, budeme se jich muset zbavit :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 18:25 Muž Petan26 [52] - Jezírkové ryby
Promiňte ale mě tedy přijde velice nechutné v tomto stavu rybu nechat být do doby než pojde, nebo si majitelé mysleli, že v tomhle stádiu může dojít k nápravě?! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 09:03 Muž LiborSprysl [8830] Re: Michaela
To fakt takhle z fotky nee, ale zase nebuďte poplašená z vašeho požehnaného stavu, pokud snad jste nepočala v tom jezírku ;-) ... S ohledem na vznik jezírka byste musela ale asi patřit mezi otužilky... :-) Na začátku zranění od ptáků mohlo být, i když se mi to nezdá, mohla to být běžná oděrka, třeba při transportu. Tkáňový rozpad je jen pokračováním zranění...To jezírko je ještě "mladé", což oslabeným rybám neprospívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 06:58 Michaela Re: LiborSprysl
Takže to nejsou "klovance" od práků? Teď jste mne trochu vyděsil, jelikož jsem těhotná. Jde o nějakou nemoc? Děkuji za bližší info.
Michaela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 20:47 Muž LiborSprysl [8830] Re: Michaela
To je hodně živá rána, (i když je to jen fotka)... spíše postupující proces...no s tím koupáním bych možná byl trochu opatrnější... alespoň v případě malých dětí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 15:31 Michaela – Karas rána v těle
Fotka k příspěvku Dobrý den,
cca v březnu jsme vytvořili nové jezírko, v dubnu dali první ryby, které všechny vychcípali a zbyla jen poslední, u které jsme našli podivnou ránu viz. foto. Do druhého dne nevydržela také. Když jsme jeli pro nové rybky, prodejce tam měl dost rybek s podobnou ránou a tvrdil, že jsou klovlé od volavky nebo kachny ale u nás mi to přijde dost zvláštní. Nemůže to být nějaká nemoc? A nevadí lidem vzhledem k tomu, že je máme v koupacím jezírku? Díky za radu!

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 18:54 Muž LiborSprysl [8830] Re: baletka
No netušil jsem v některých případech shodu v používání názvů... vím že virémie jsou dvě (primární a sekundární) a jedna z nich léčitelná je. Už si teda nepamatuji, jak jsem k receptu přišel, ale vím, že asi před deseti lety jsem léčil kamarádovi rybník. Ale start byl s odbahněním... tak zkuste a uvidíte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 18:08 Žena baletka [622] Re: LiborSprysl
Jarní virémie není vodnatelnost? Rozjeté to je opravdu dost, polovina ryb je zježená (možná více, než polovina) a padá to po několika kusech denně. Dám na Vás, zkusíme to co nejdříve odbahnit a uvidíme. Děkuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 15:10 Muž LiborSprysl [8830] Re: baletka
Odbahnit po zimě... to v první řadě a pak se uvidí. Odhaduji že se stav změní radikálně, jestli není otrava již rozjetá... to nebude vodnatelnost... Může to tedy být virémie, ale tím bych se nezabýval, protože pokud ano, pak ty ryby na ni stejně spadnou...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 12:04 Žena baletka [622]
Zdravím všechny, prosím o radu: máme v jezírku nákazu břišní vodnatelností. Je to na 99%, ryby vypadají přesně tak, jak vidíme na mnoha obrázcích popisujících tuto nemoc: zakalené a vystouplé oči, zvětšená dutina břišní a zvláštně zdeformovaný hřbet při pohledu shora, odstávající šupiny. Ryb je v jezírku několik desítek, tuším, že propuknutí nemoci je důsledkem nalití blíže nespecifikovaného množství prostředku proti řasám ihned potom, co šla teplota stabilně nad nulu. Ryby hynou a minimálně polovina z nich vypadá příšerně, snažím se je teď postupně lovit a posílat na druhý břeh, ale jezírko má průměr cca 4m a hloubku nejvíce 1,20m, takže je to opravdu obtížné. Chci se hlavně zeptat, zda byste mi někdo byl schopen doporučit něco, co může situaci ještě nenakažených nebo zdravě vypadajících ryb (jako že jich není moc) zlepšit. Kdyby to bylo v akvárku, měním vodu, odstraňuji nemocné kusy, přidávám rašelinové výluhy (protože mám cichlidy a cichlidky) atd. Ale v tomto případě si nevím rady. Měnit vodu nepřipadá v úvahu, výluhy netuším, zda karasům pomohou, můžu tam maximálně nasypat větší množství růžkatce, jinak nevím. Prosím všechny o případné rady, ne o drbání o tom, jak jsme něco zanedbali atd, jezírko není v mé péči, a kdyby to bylo na mě, žádné protiřasové svinstvo tam neliju, a tak dále, tak jen abychom to tady zbytečně nezahlcovali kritikou, ale šli k věci. Moc děkuji!

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 15:44 Muž Zoidik [2177] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Fotka k příspěvku Ahoj. Toto se vyskytlo u jednoho karase v jezírku ( rybicky.net/nadrze/18653 ) netuší někdo co by to mohlo být?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 14:02 Tomáš - Ničemu nerozumím, nic neumím – závojnatka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu zda by mohlo jít o krupičku? Na těle nemá nic, jen na ocasu. Omlouvám se za kvalitu fotek, ale nešlo mi to lépe. Děkuji za odpověď.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 17:06 Muž Zoidik [2177] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Markova
Zkus ho vylovit do samotné menší nádrže, měň mu denně vodu, ale moc šancí mu nedávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 11:28 Markova - Ničemu nerozumím, nic neumím – nemoc - shubunkin
Dobrý den,

prosím o co nejrychlejší radu. Už třetí den sleduji mého karase - (druh shubunkin)v jezírku. Mám ho už 2 rok. První den se mu zbarvila celá hlava úplně do červena a rovněž i ploutev, myslela jsem si že je to tzv. třecí vyrážka. Druhý den to zbarvení zmizelo a ryba začala být apatická - má strašně nafouklé břicho a pořád otevírala pusu a plavala hodně na povrchu, jako kdyby neměla dostatek kyslíku. :( Nechci o ni přijít. Dnes už jen zůstala u dna a stále otevírá pusu.Prosím pomozte. O jezírko se staráme řádně.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 20:24 Muž Poweres [51] - Živorodky
Ahoj Michale,..to je zajimavy.Ja mam lets jezirko prvni rok,tak Ti asi neporadim cim to je.Za chvilku budu sam resit kdy je mam a jak zazimovat.Ani nevim presne jak.S tim okem me napada leda,ze by si je vypichly o ten sterk,..asi je to blbost,ale jinak nevim
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 20:07 Michal - Živorodky – Karas přišel o oko
Ahoj všichni, chtěl bych vás poprosit o vysvětlení. Jeden karas přišel o oko přes zimu, kdy byl ve sklepě ve vaně, kde bylo trochu štěrku a dva ploché kameny. Dnes jsem zjistil, že chybí oko dalšímu, tentokrát v jezírku, kde je na dně štěrk a stěny jsou obložené kameny. Pochopil bych, kdyby si ryby oko jen poranily, ale jak to, že zmizelo úplně? Co se stalo? Pokud máte vysvětlení, děkuji za něj.
Michal

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:31 štístko - Živorodky – FILTR + TEPLOTA
Zítra se podívám na ten filtr,budu ho čistit tak snad tam něco objevím.
Kolik by jste tedy doporučovali teplotu?
Mám tam ještě 1 pancéřníčka, 2 šneky,2 hady a ještě 2 cucáky ( nevím jak se jmenují, my jim takto říkáme ), kolik by jste doporučovali teplotu aby to bylo pro všechny ok.
Až pojedeme nakupovat určitě koupím test, moc mě zajímá jak to dopadne.
Děkuji moc za ochotu pomoci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 20:14 R Muž romant [27480] Re: Nancy
S tou teplotou souhlasím. Pokud ten filtr je opravdu ten co píšeš, tak bych ho vyměnil za funkční klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu. Za málo peněz relativně hodně muziky v podobě velmi slušný filtrační plochy, což se u těchto rybek rozhodně hodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 19:57 Žena Nancy [0] Re: štístko
Ta teplota 26 stupňů je moc. V tak teplé vodě dříve umírají. Já u závojnatek nepoužívám vůbec topení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 19:55 Žena Nancy [0] Re: romant
Ten filtr bude pravděpodobně Shark ADV 800. Píší až na 180 l. Já ho měla v akva 160 l pro dvě závojnatky a moc nestíhal. Musela jsem ho vyměnit za výkonnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 12:18 R Muž romant [27480] Re: štístko
Na svém včerejším doporučení nemám co měnit. To akvárko je cca 100 litrů čistého objemu vody a to je jak jsem napsal hrana, ale za splnění těch několika podmínek únosná hrana. To, že je akvárko tzv. čistý neznamená, že je vpořádku voda, protože ty N látky nejsou vidět a o jejich přítomnosti by nás více přesvědčil až test. Co se týká vzduchovacího kamínku, tak opravu bych neřešil a koupil bych nový. Ještě se zeptám na ten filtr, který tam je. Co je to zač, nějaký označení určitě má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 12:11 štístko – VELIKOST AKVÁRIA
Fotka k příspěvku Děkuji moc za veškeré rady, nevěděla jsem kolik akvárko má a tak jsem typla, přijde mi, že místa tam mají dost.
Rozměry jsou délka 85 cm, výška 39 cm a bok je 42 cm, opravdu si myslíte, že je malé?
Odkaluji tak jednou za měsíc, je pořád čisťoučké, paní prodavačka mě upozorňovala, že jsou to čuňátka, ale mě to nepřijde, možná je to tím, že jsem celý den doma a tak vybírám přes den, co vyprodukují.
Ještě nevím, zda to mohu dát i sem, ale potřebuji poradit - ulomil se mi vzduchovací kámen a potřebuji něčím slepit, silikon to asi být nesmí, tak tavná pistole, nebo co mi doporučíte?
Děkuji moc, že mi odpovídáte

Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 3496x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/3306-karas-nemoc