Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k malým cichlidkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k malým cichlidkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 11:56 radim – Re: olga
osobne bych mu tam dal jeste min. jednu samici...u mě to docela pomohlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 11:30 Žena olga [4] – agresivni samec cichlidky
Dobry den,
minuly tyden jsem do dobre zarostleho akvaria o objemu 100l poridila spolu s kardinalkami a tetrami citronovymi parek cichlidek Apistogramma panduro. Uz jsou temer dospele, a v nove nadrzi se rychle aklimatizovaly. Nicmene pote zacal byt samec velmi agresivni. Neni vybarven tak, jak na fotkach, tedy celomodre - ma sede telo s tmavou skvrnou u ocasu, cernou hlavu, a neustale prohani vsechny tetry citronove i samici - a to tak, ze treba nekolikrat pres celou nadrz, a velmi agresivne. V zasade nenecha nikoho ani najist.
Je mozne s tim neco delat, prp. pomohla by izolace? Pokud ne, mate zkusenosti, zda je mozne takoveto agresory udat, nebo co s nimi? Vzhledem k tomu, jak se chova k samici, v mene zarostle nadrzi by ji pravdepodobne rychle zabil, nechci jej proto nikomu prodat do paru, ale utratit samozrejme taky ne... :-(

Budu moc vdecna za Vase rady!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 07:40 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Andreas81 napsal: Opravdu děkuji .... koukal jsem všude na netu a zadával ten latinský název do vyhledávače a nic, prostě to žádnou fotku nenašlo ... je opravdu nádherná, už chápu, proč je dražší ... tak mě napadlo, jestli jsi chovatel, tak bych možná od Tebe koupil pár kousků, jen záleží odkudpak jsi. Já z Brna .... a určitě při mém štěstí budeš nejspíš z daleka :)
Jestli si z Brna, byl jsem včera ve Sklorexu a mají teď novou várku Ramirézek. Tak se tam můžeš mrknout. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 02:58 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Andreas81
Až teď jsem se toho všiml ona ta ribička se jmenuje po staru Papilochromis ramirezi a po novu Microgeophagus ramirezi tak hledej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 01:51 Andreas81 – Re: rriki
Opravdu děkuji .... koukal jsem všude na netu a zadával ten latinský název do vyhledávače a nic, prostě to žádnou fotku nenašlo ... je opravdu nádherná, už chápu, proč je dražší ... tak mě napadlo, jestli jsi chovatel, tak bych možná od Tebe koupil pár kousků, jen záleží odkudpak jsi. Já z Brna .... a určitě při mém štěstí budeš nejspíš z daleka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 01:36 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Andreas81
Fotka k příspěvku Samice je krátká ,možná má někdo samce s delšími ploutvemi.
Sice to není moje parketa nechat je vodit,ale když už se rozplavali tak jim to pár dní nechám, uvidím jestli to nesežerou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 01:22 Andreas81 – Re: rriki
Ahojky ..to je ten druh na který jsem se ptal ... ? Jinak děkuji za odpověď :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 01:04 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Andreas81
Fotka k příspěvku nepoperou,apistogrammi,neonky,tetry,
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 00:58 Andreas81 – Ahojky všem ...
Ahojky všem, chci se pozeptat ... je možné mít ve stejném akváriu víš ramirézek, než dvě ? Přemýšlím o tom, že bych si je pořídil ale nechce se mi sázet všechno na jednu kartu .. tedy koupit jeden pár, který kdo ví, jestli se vůbec dá dohromady :) Asi by bylo nejlepší koupit jich víc ..tak Dva páry a snad bude víc štěstí ... jen mám trošku strach, aby se nepoprali. A další otázku ... nevíte, jak vypadá tato rybyčka ? Patří to sem ... je to taky Ramirézka, ale ať hledám na netu, jak hledám ...tak ji nemůžu nikde najít ... " Cichlidka Ramirezova – Papiliochromis ramirezi gold l. f. " ...děkuji za odpověď :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 14:20 Žena wercza [0] – Re: mlynář
Tak to se mi ulevilo, že jich můžu mít více. Mě by se to totiž jinak moc nelíbilo :) Úkrytů budou mít myslím dostatek, vodu mají měkčí a kyselejší, takže by se jim mohlo dařit dobře palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 07:26 Žena stetinka [270] – Re: Romy
nemám s nima vůbec problém, plavou kolem sebe, a jsou v pohodě. Jediné, co je potřeba, je trošku hlídat hygienu. Pokud se něco pokazí, tak odcházej první.
Měla jsem v akva i 40 apistogramm najednou a bez jediné šarvátky, u nich v popisu to myslím taky je. Opravdu ti, co je odchovávaj mají jiné názory, než je tady v atlase.
(mimochodem údaj u závojnatek o 30 l akva je taky podivný)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 06:47 mlynář – Re: wercza
Fotka k příspěvku ...pro jeden pár nebo skupinku cca pěti rybek nádrž i o velikosti 30 - 40 litrů.
(www.akvarista.cz/…)

Ramorezky jsou klidné párové cichlidky, což ale neznamená, že by jich člověk nemohl mít v akváriu skupinu. A pokud by se mělo jednat o skupinu v monokultuře, tím lépe. Většina chovatelů, kteří je "dělají na kšeft" je tře v párech v menších nádržkách. Jeden kamarád se ale proslavil i svým "panelákem", kde spolu koexistovalo i okolo padesáti dospělých ramirezek v cca 200 litrové nádrži. Mluvím zde o tzv. hygienických tancích. Pokud budete chovat tyto cichlidky v okrasné nádrži se dnem, terénem a rostlinami, bude to o to lepší. A nezapomeňte, že ramirezky jsou obecně rybky, pocházející z "černých vod".
ceskycichlidklub.eu/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 00:56 Žena wercza [0] – Re: Romy
No já si řikala, že bych už koupila třeba jen 2 samičky, když už tam samce mám právě. Nebo by to vadilo? Jestli je koupím, tak mám v plánu jim pořídit ještě kořen a pár kytek. A ryby dna už pořizovat nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 00:52 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: wercza
Můžeš zkusit,ale jen pár,i tak se budou samci honit.Snaž se trochu rozčlenit nádrž,aby se rozbila druhová agresivita.Nakonec uvidíš sama,nemá cenu cpát do nádrže mnoho ryb,pak bývá problém s vodou.Ryby dna jsou docela čuňata,ty už nepřidávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 00:44 Žena wercza [0] – Re: Romy
Tak to jsme špatně napsala. Já bych ráda chovala pouze ramirezky a nic jiného. Tedy ještě 2 pancéřníky mám. Právě jsem přemýšlela, ještě o jedné-zlatá forma-mám možnost jí získat. Tak jsem nevěděla, jestli to nepřeženu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 00:36 Muž Romy [1822] - Cichlidy
wercza napsala: No ale na tom akvaristovi.cz ale nevylučují skupinu až 5 rybek ani do 30l
Ano,ve smyslu jednodruhové nádrže,nepředpokládal jsem,ža bys takovou chtěla.Každý chce nádrž společenskou,s více druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 00:19 Žena wercza [0]
No najít ten web je nad mé síly, fakt marně vzpomínám. No ale na tom akvaristovi.cz ale nevylučují skupinu až 5 rybek ani do 30l, tak už tomu nerozumím :-O Ted mám samce a 3 samice. (platy už jsou v jiném AQ, když už se někdo zajímá)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 23:23 Muž Romy [1822] - Cichlidy
wercza napsala: Jsem právě na jednom webu - už teda přesně nevim kde - četla, že je to hejnová rybka, což mě právě nešlo dohromady. Asi se sekli.

No,když těch webů projdeš víc,sama si uděláš názor,jaká to vlastně rybka je,její nároky atd...Docela by mne zajímal ten web,kde takové informace píší,určitě bys jí ve své historii v počítači našla... ;-)
Nebylo to myšleno jako skupina?Pak ano,ale samci budou v době tření spolu bojovat.Jako klasická hejnová ryba to není.
Ještě jeden odkaz: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 23:19 Muž NASREDDIN [1383]
wercza napsala: Jsem právě na jednom webu - už teda přesně nevim kde - četla, že je to hejnová rybka, což mě právě nešlo dohromady.
A tak jste 27.9.2010 pro jistotu koupila 4 Ramirezky a 2 Platy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 23:15 Žena wercza [0] – Re: Romy
Jsem právě na jednom webu - už teda přesně nevim kde - četla, že je to hejnová rybka, což mě právě nešlo dohromady. Asi se sekli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 22:55 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: wercza
Jen jeden pár a žádné jiné cichlidky.Stačí jen hledat a číst.
no
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 22:29 Žena wercza [0] – Ramirezky
Ahoj, kolik můžu mít v 63l Ramirezek? Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 18:03 Muž Dixon [13] - Sumci
myslel som si,ale nebol som si isty tak som sa spytal,díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 17:34 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dixon
Do té 522L klidně můžeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 16:59 Muž Dixon [13] - Sumci
Dobry den,mozem mat spolu v mojom akvariu Cichlidku Agassizovu (par), Cichlidku Borelliho (par),Cichlidku kakadu (par)? :-) + to co mam v akva a este planujem nejake prisavniky tak ci budu mat dost priestoru.... :-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 13:38 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Sid
mám to trochu vychytané těma dírkama, že vlasec není skoro vidět a až to zaroste tak už vůbec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 13:29 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: gigimasters
Trs mechu přiložte ke kokosové slupce a omotejte jej silonovým vlascem. Po čase se mech přichytí a vlasec můžete odstranit.
EDIT: Už jsem si přečetl Matlalův příspěvek... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 10:28 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: gigimasters
No jednoduše, mám doma malou vrtačku a 0,3; 0,8; 1mm vrták, vyvrtám kolem spodního okraje pár dárek a potom tam dám mech a obmotám vlascem, kvůli dirkám nebude v tý díře žádný vlasec o který by se ryby mohli zachytit.

Jinak pochopili jste mě špatně, mám doma teď nějaké místo ve 2 akva-20 a 33l čistého objemu. V rudém holanďaniovi teď mám párek A. macmasteri a toho jednoho samce jsem přemístil do Scampi house, do příští soboty ještě donesu samici a mám ho kde udat.
Šlo mi o to, jestli bude vhodné do té 200l pak dát trio těch macmasteri nebo lépe skupinu se 2 samci a 3-4 samicemi qa k tomu už nic teritoriálního. Nebo dát tam Pár (popř trio) A. macmasteri a mám te´d možnost koupit pár nebo trio A. borelii, popř borellii můžou být v páru v Holďanovi, ten je na ně dostačující jako jednodruhové akva.

Doufám, že jsme se už vyjádřil jasně, Bohužel A. macmasteri jsou zatím přechodně v Holanďanovi, maximálně však na 2 měsíce a mám možnost ty ryby rozdělit ještě do Scampi house (kdyby samec moc otravoval samici/e). Zatím ji ale nic nadělá, jen se před ní předvádí a samice před ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   26.09.2010 00:42 Muž gigimasters [8] – Re: matlala
sicw to není k témat, ale jak provedeš to aby ti kokos porostl mechem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 22:19 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
Vladys má pravdu najprv čítať potom kupovať je to detské a nezmyselné.... toto fórum je plné inf. ktoré sú potrebné aspoň na začiatok a keď treba, tak treba hľadať ďalej.... cichlidy sú pekné ryby ale nie sú to gupky o vychováš aj v "záchode" :-D no základ ako u iných rýb je v kvalite vody a potom to ostatné je skoro nepodstatné tak nech sa im len darí X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 22:00 Muž matlala [798] - Rostliny
Ahoj, měl bych dotaz.
Nedávno jsme si donesl A. macmasteri (foto u nádrže Rudý holanďan), jenže vyskočil mi samec(teda myslel jsem, že je to samec), tak jsem si dnes od stejného chovatele donesl pár s tím,l že budu mít trio, které během 2 měsíců přestěhuji do 200l akva, které chystám.
Jenže ze samice se po porovnání se samce vyklubal samec (je to nějaká barevnější forma a blbě se to rozlišuje). No dotaz zní jestli bude dobré pořídit ještě ze 3-4 samice a dát to jako harém do té 200l (je to nižší a širší, dno je 100*50cm) nebo dokoupit pouze 2 samice a nechat trio a pár dát pryč. Samci si zatím nic nadělali, pouze ten původní se přebarvil hodně výrazně do žluta a zvýraznil červené břicho.

Jinak původně jsme chtěl do tý 200l dát ještě pár nebo trio A. borellii, který jsme konečně sehnal a mám je domluvené, ale ty můžou zůstat jako pár v 30l čistého(Rudý holanďan).

Jinak úkryty budou v tý 200l-nějaký kokosy porostlé mechem a kořen(y).
Díky za odborné názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 14:37 Muž astro [0] – Re: Dandy
žiadny problém. akurát mladé guppy poslúžia ako živé krmivo ramirezkam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 14:28 Žena stetinka [270]
spíš je otázka, co bude s gupkama ve společnosti ramirezek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 14:24 R Muž romant [27987] – Re: Dandy
Jak je velký to akvárko v němž je, či bude tato skaldba? A kolik jich tam bude celkem a kolik od jednotlivých druhů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 14:13 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Dandy
Bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 14:08 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Dandy
JO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 13:59 Dandy – Neonka červená + ramirezka ???
Neonka červená,gupka,panceníček + ramirezka ? može byt

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 12:21 Koldy
jo chci se zeptat jestli když vynechám ty ramirezky mohu tam dát 2 samce kakadu a 4 samice a ty tetry černé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 19:36 Koldy – Re: romant
tak dík to jsem chtěl vědět potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 19:33 R Muž romant [27987] – Re: Koldy
Naprosto v pohodě, běž do toho. palec Udělej jim tam dostatek úkrytů a uvidíš, že se budou i množit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 19:29 Koldy
no asi 1 samce kakadu a 2-3 samice a asi párek ramirezek a možná nějaké tetry(černé) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 15:32 R Muž romant [27987] – Re: Koldy
Kolik těch rybek plánuješ do toho akvárka celkem a jaký další druhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 19:43 tomchamik – Re: Koldy
když budeš mít dost úkrytů tak v tom nevidím problém,sám mám v o kousek menších 3 druhy apistogramm a není problém ani v jednom akvárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 18:27 Koldy – c.kakadu+c.ramirezova
Prosím vás chci se zeptat jestli můžu chovat tyto ryby v aqa o d.80,v.45 a š.35. a případně kolik. Děkuji za odpovědi. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 15:08 Muž Assassin [2]
Diky za rady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 10:50 Žena Kaala [0] – Re: matouspetr
ja mam v akva spolu 2x samca ramirezky a 1x samca cichlidky kakadu a su v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 10:47 Muž matouspetr [0] - Cichlidy
No, tolik cichlidek pospolu, nevim nevim. Taky by to nektery nemuseli rozdychat. Ja uz bych zvazoval vubec takovy mnozstvi tech kakadu na 60 litru. Prece jen to jsou vsechno teritorialni ryby. Sam jich mam pet ve 200 litrech a je to tak akorat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 22:12 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: AssAssin
No já bych se spíše bál o toho původního samce, sice kakadu nemám ale kolega ano a jsou to pěkný potvory a to i samice:) Ale znáte to, každá ryba je jiná. Já bych to risknul a v případě problémů daroval někomu toho původního samce Macmasterky, přeci jen je lepší mít zábavnou rodinku, než nevrlého vdovce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 21:44 Muž Assassin [2] – Dva samci Cichlidek různého druhu
V nádrži mám půlročního vdovce Cichlidky Macmasterovy a chtěl bych do akvaria přidat nové rybky. Přemýšlel jsem samcem a čtyřmi samičkami Cichlidky Kakadu, ale mám stach, aby ten starší samec nezabil toho nového. Akva mám 60l, zarostlé s hodně úkryty. Díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 11:26 radim – Re: safki
mam v akva (112l) 2 páry apistogram, když jim to uděláš tak aby měla každá samice svůj ukryt na opačném konci akva tak to jde v klidu, samci jsou vuči sobě většinou flegmatičtí...
např. samice od agassizii málokdy vyjede na druhou půlku akva než kde má svuj květináč a to i při době krmení..
samozřejmě akva musí být hodně zarostlé jinak to nefunguje.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10288x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3270?od=301