Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k malým cichlidkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k malým cichlidkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:41 Muž matthew [0] - Tetry – Re: katterinecka
môže to byť ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:39 Muž matthew [0] - Tetry – Re: katterinecka
dám tam asi tých 6 tetier a akvarko bude veíke asi 70 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:37 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: matthew123
všechno záleží na velikosti akvária, a počtu ryb, u teter na počtu záleží obzvlášť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:29 Muž matthew [0] - Tetry
a keď sa už pýtam môžem tam ešte pridať tetry krvavé... nebude to vražedná kombinácia ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:25 Muž matthew [0] - Tetry – Re: katterinecka
viem tam idem redukovať počty rýb ja sa pýtam na druhé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:25 R Muž romant [27983] – Re: matthew123
O.K. Chce to těm ramirézám vytvořit dostatek úkrytů v podobě nějakých jeskyněk. Dal bych tam jeden pár, jak od těch ramek, tak od čichavců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:23 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: matthew123
do toho akvárko co máš v prezentaci? Más ho málo členity a dost málo rostlin. Na můj vkus až moc ryb, už bych žádné nepřidávala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:22 Muž matthew [0] - Tetry – Re: romant
nie o druhe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:21 R Muž romant [27983] – Re: matthew123
Ano, jaké další rybky tam budou? Jedná se o to akvárko co je v prezentaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:19 Muž matthew [0] - Tetry
ahojte... môže byť spolu cichlidka Ramirezova a čichavec zakrslí ?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 23:29 Žena darka [520] – Re: Jetta
Teď mám modré neonky a ty drží hejno úžasně palec
Jako rhodostomky, kam jedna, tam všechny, při 50 kusech je to hezká podívaná potlesk
A v akvárku přežívají i malé krevetky, Agassizky už tam nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 23:27 Muž Jetta [11] - Živorodky – cichlidky
Ještě jsem ted nedávno viděl tetru ohnivou.
ta je menší ,ale píšou u ni že se nehodí do společnosti větších ryb.
a hejno taky asi moc nedrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 23:23 Muž Jetta [11] - Živorodky – cichlidky
No to jste mně moc nepotěšily.
protože ty červenousté prý drží nejvíce hejno.
a neonky ty tam moc nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 23:18 Žena darka [520] – Re: Haimdol
Ty se na rozdíl od rhodostomek nechaly samcem zahnat do kouta :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 23:15 R Muž Silent [5949] – Re: darka
Potěr dokážou požrat i neonky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 23:14 Žena darka [520] – Re: Jetta
Mně tetry červenoústé potěr Agassizek sežraly, jsou hodně rychlé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 23:14 R Muž Silent [5949] – Re: Jetta
Tu bych přiřadil mezi ty menší. I když může dorůst až 6 cm je velice subtilní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 23:11 Muž Jetta [11] - Živorodky – cichlidka
To menší ,platí i u těch teter červenoustých.nebo to už je velká hejnovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 23:09 R Muž Silent [5949] – Re: Jetta
Pokud bude nádrž členitá a dobře zarostlá tak rodiče něco uhájí téměř vždy. Pak je jedno jaké menší hejnové rybky tam budou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 23:07 Muž Jetta [11] - Živorodky – cichlidky
To že žádná rybka neodolá to je mi jasný.
ale cichlidky se vytírají docela často ,a jde mi oto
aby se zachránila třeba jen troška.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 23:05 Muž Jetta [11] - Živorodky – cichlidky
Jo to otom že je dokonalá hejnová rybka píšou všude.
červenoustá je muj favorit číslo jedna ,až po ní ty žhavý.
ale budou asi taky dost žravý.a taková akara zlatá asi potěr neuhlídá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 23:00 R Muž Silent [5949] – Re: Jetta
Pokud chceš cichlidky cíleně odchovávat tak jedině v separaci. Jakékoli rybky, i když se nezdají, můžou potěr napadnout, případně rodiče vystresovat tak, že snůšku sežerou sami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 22:58 R Muž romant [27983] – Re: Jetta
On ten popis s tou rychlostí bude sedět na všechny tzv. hejnovky. Tetru červenoústou mám a je to supr hejnovka, kam první, tam poslední. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 22:56 Muž Jetta [11] - Živorodky – cichlidky
Rozborka je docela rychlá ne. a potěr rozpraší?

mě se hodně líbí něco jako Tetra červenoustá,měděná,žhavá
ty asi nepřipadají do uvahy co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 22:46 R Muž romant [27983] – Re: Jetta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 22:42 Muž Jetta [11] - Živorodky – cichlidky
Mohli by jste mi doporučit,nějakou neohrabanou hejnovou rybku do 160l čístého.
chtěl bych k akara zlatá,cichlidka boreli,akarka zelená,cichlidka thomasova
(budou tam jen dva druhy) nějákou hejnovku se kterou budou mít cichlidky
šanci ubránit alespon nějáký potěr(ve společném AQ)
Dík za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 14:15 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Tomiino
Jak a ktera chemie Ramirezkam ublizi, fakt napsat nedokazu. Pred nejakym pul rokem mi odesly dost rychle, lecil jsem je hned jak jsem si vsiml problemu, ale odesly, a zda k jejich odchodu k nemoci prispela jeste i chemie, to nedokazu posoudit, ztratit uz lecbou nebylo co.

Ale napisu to jinak. Koupim si ryby, jsou krasne a zdrave. Dam je do karanteny. A ted kdyz jim mam neco pridat do vody, nemohu to udelat cilene, nevim co by jim melo byt. Takze jedine pouzit nejaky sajrajt jako FMC, neco se sirsim zaberem, hlavne proti plisnim, parazitum, nebo i bakteriim. Ale tim jim jednak ublizuju, takova leciva nejsou pro ryby zcela netoxicka, a jednak mohu potlacit neco, co by se behem karanteny rozjelo, ale takhle se rozjede az pozdeji, protoze se to jen potlacilo, ale nevylecilo. Takze jsem zastancem dat do ciste vody bez chemie a sledovat, protoze karantena je od toho, aby se poznalo, zda jsou ryby zdrave.

Jiste se ale najde podobne podlozeny protiargument, ze dat nejakou kratkodobou koupel a pak do ciste vody, nebo pridat neco behem karanteny preventivne, a verim, ze i tento postoj pujde obhajit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 13:23 Muž Tomiino [43] – Re: Designer
:-) dobre.Tak uvidim snad budu mit na ne stesti.Kdyz je dam do karanteny mam jim tam dat nejakou tu chemii proti pripadnym skudcum nebo nemocim?nebo je to hned jejich smrt ?:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 12:44 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Tomiino
Ja Te asi s temi Ramirezkami vystrasil, no trochu jsem to chtel, ale ne zase az tak uplne. Ze jsem ja mel smulu, nebo mam neco spatne, nemusi tomu prece tak byt i u Tebe. Myslim, ze treba s rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly tady bude mit vice lidi zkusenost s tim jak tyhle ryby uhynuly, ale neznamena to, ze by je nikdo nechoval, chova je dost lidi a je to celkem bezna ryba, mozna asi tak, jako ta Ramirezka. Jen se clovek musi smirit s tim, ze nevydrzi to, co vydrzi ryby s beznymi naroky a chyby a zanedbani ze strany akvaristy odpousteji nerady.

Az (a jestli) je pujdes koupit, precti si jeste jednou co jsem napsal (na co dat pozor), najdi si clanky jak kupovat ryby (klidne obecne minene), a pak teprve vyraz na nakup. Az uvidis, ze je vsechno O.K., kup je a dej je do karanteny. Par sutru, kvetinac atp. v te karantence jim pomuze, aby nebyly tak stresovane, jako v uplne hole nadrzi. A dale uz jen udrzet kvalitu vody v akvariu a nenakazit si je nejakym nevhodnym ci nekvalitnim krmivem, specialne zivym.

Akvaristika je krasna, ale dokaze cloveka i pekne rozhodit, treba kdyz se nedari odchov, hure kdyz ryby onemocni a ne a ne to vylecit. Zacatecnikum se doporucuji mene narocne (a odolnejsi) ryby, ale nemyslim si, ze je to z nejakych ohledu k tem rybam, ale spise k budoucimu akvaristovi. Ony totiz narocnejsi ryby mohou odejit uplne komukoli, ani se casto nedozvi proc, zkusenemu sice v mene pripadech, ale taky, ani za to nemusi moct, zatimco zacatecnik ktery chce (a leckdy staci jen umet cist), si s tim muze poradit. Problem je ale v tom, ze ten zkuseny kvuli jednomu neuspechu akvaristiku na hrebik nepovesi. Zacatecnik potrebuje nejaky uspech a proto jim vetsina z nas radi ryby, se kterymi ten uspech nejspis budou mit, a bude je to pak bavit jeste mnohem vic. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 12:09 RAP – Re: Tomiino
Oba druhy ti udělají v akva paseku, zejména při tření.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 07:04 Muž Tomiino [43] – Re: Tomiino
Prosim te nemas zkusenost s kancikem zelenookym nebo cervenohrdlym?nemuzu najit odkazy kdy se o tom bavi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 07:00 Muž Tomiino [43] – Re: Designer
Diky za reakci.Tak ted nevim.Ja o nich cetl ze jsou nachylne na nemoci vic nez ostatni ryby,nechci si tam nic zavlect.Chci prave do akva nejakou roztomilou rybku hezkych barev a aby se snesla s ostatnima v nadrzi.Kdyz ona je tak pekna,chci nejakou aby tam vynikala...kdyz se podivas na me akva,pridal by jsi tam nejakou peknou?? ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 14:10 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Tomiino
U Ramirezek doporucuji nepodcenit karantenu a vyber ryb. Ackoli v prodejne vypadaji zdrave, jsou choulostive na vodu a snadno se u nich za par dni po prineseni neco rozjede. Rozhodne u techto rybek nepodcenit pri nakupu prohlednout celou prodejni nadrz, a kdyz nekde bude nejaky kousek, ktery stoji v neprirozene pozici, nektere kusy maji vylozene slepene ocasy, nedejbuh trci zpod skrele ruzova bublina a nebo ma kterykoli kus v nadrzi povlak na tele, nebrat! Je to dost rozsirena rybka, koupit se da na mnoha mistech, takze neni treba brat hned jak je vidim, nejsou v prodejnach vzacne. Dokonce ani to, ze se par tre v prodejni nadrzi neni zarukou zdravi (vlastni zkusenost). Zdravotni stav techto ryb se umi zmenit ze dne na den. Netrpi nejak vzacnymi a druhove specifickymi chorobami, trpi tim co bezne jine ryby, ale mam pocit, ze mnohem snaze a mnohem casteji. Ja osobne uz mam po opakovane zkusenosti z techto ryb skoro strach. Mozna u mne jen blba smula, co ja vim, ale mozna taky ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 13:39 Muž Tomiino [43] – Re: romant
jasny jeste vymyslim par ukrytu a objedu vsechny akvaristiky,ale chtel bych zacit ramirezkama...pak se uvidi.V nedeli jsem pridal mensi koren,ruzne zkroucenej a jeste mozna udelam jeden kokos :-) ale nechci to mit preplacany....tak kytky se rozrustaj ji pomuzou jaky ukryty take ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 13:29 R Muž romant [27983] – Re: Tomiino
Velmi důležité je mít dostatek míst jako úkryty, tak aby si mohli obhajovat svá teritoria. Nedávat tam více jak jeden pár od každýho druhu a mělo by to fungovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 13:24 Muž Tomiino [43]
Jestli to je takle,tak do nich jdu...kdyz zkombinuju dva druhy napr.ramirezky s kakadu,thomasovo neporvou se?a rostlinky nechavaji snad napokoji?se snazim o zarostle akva a aby mi to tam nezrusily:-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 13:15 R Muž romant [27983] – Re: Tomiino
Jasně, to se dá do určitý míry paušalizovat, ale když bude dostatek místa se schovávačkama a zároveň místo na plavání, tak je to O.K. Alespoň udržují ostatní osádku ve střehu a třeba ty neonky seženou pěkně do hejna. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 13:14 Muž Tomiino [43] – Re: romant
jj tak kupuju mrazeny nitenky,zivy nikde nemuzu sehnat jen ty mrazeny platicka.Takze kdyz dostane vlocky,nebude ji to vadit.ale zivy je zivy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 13:12 Muž Tomiino [43]
Cetl jsem o ni ,ze je mirne agresivni vuci jinym rybkam..ale to asi jen pri treni.Ale to je asi u vsech cihlid stejne vid?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 13:12 R Muž romant [27983] – Re: Tomiino
Živý krmení je samozřejmě nejlepší, ale bezproblému přujímají i vločky a granule, stejně tak jako ostatní chichlidky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 13:07 Muž Tomiino [43] – Re: Designer
Vypadaji klidne,holky jedny :-)Na krmeni pouze zive nebo mrazene nitenky atd?vlockove nezobou??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 13:06 R Muž romant [27983] – Re: Tomiino
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 13:04 Muž Tomiino [43]
nu nejak se mi nezamlouva.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 13:03 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: romant
Mohu je jen a jen doporucit, tedy Cichlidky thomasovy. Akvarko plne techto rybek neznamena problem, jsou velice mirumilovne, odchovavaji se prakticky samy bez naroku na kvalitu vody (kdyz nemaji spolecnost jinych druhu, samo jich pribyva), netrpi nemocemi, proste velice vdecne rybky. Jsou takove rozvazne, ale zaroven zvedave, a kdyz se trou, klidne se obuji i do ruky strcene do akvarka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 12:53 Muž Tomiino [43] – Re: romant
omrknu to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2011 12:51 R Muž romant [27983] – Re: Tomiino
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 12:45 Muž Tomiino [43]
Ahoj,chtel bych se zeptat a nebo poradit...jake cihlidy bych si mohl dat do meho akva.v prezentaci mam vypsany rybicky v nadrzi.Mam vyhlidnutou Ramirezku,ale jsou i nejake jine mensi delky a mirumilovne do spol.nadrze?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 16:15 tomchamik – Re: olga
někdy se nevyhnu tomu,že mám i 15 ryb na ploše 50x50 a nejsou problémy,rozhoď pár květináčů po dně a holky si vyberou to své.
Někdy se najde i jedinec který se chce ukázat,ale to přejde,já používám dost výluh z rašeliny a olsových šišek,v "černé"vodě se cítí fakt dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 16:07 Žena olga [4]
Dekuju! Asi tomu dam sanci a prikoupim dospelou samici. Nicmene...nedosahnu spis dalsiho problemu mezi samicemi? Prece jen, akvarium ma pouze 100 litru. Je sice naplnene pouze z poloviny jako paludarium, takze muzu zvysit vodni sloupec, ale plocha tim nenaroste. V kolika litrech jste tento harem drzeli?
A dalsi otazka...nemuze za agresi treba tvrdost vody? Mam parametry 7 pH, 10 dGH, 2 dKH (prestoze A. panduro by podle popisu mel byt tolerantnejsi), tak jestli se nejedna o nejakou stresovou reakci.

Jeste jednou diky za komentare!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 13:33 tomchamik – Re: olga
Sem tam se mi taky stalo,že byl pandurák agresor,pomohlo mu přidat 2-3 samičky,a úkryty,pak se začal zajímat o harém,jestli jde o mladého jedince,doporučuji dát i větší samičku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10288x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3270?od=251