Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k malým cichlidkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k malým cichlidkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 18:23 R Muž romant [27987] Re: jake98
Jedná se o některý akvo z prezentací, nebo je to ještě něco jinýho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 17:28 jake98
akvárko mám malý(ale dostačující-doufám) a rád bych skusil trošku tu černou vodu :-) a nerad bych měl v akv jen kakadu (ty jsou jistý) co by se k nim hodilo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 17:21 R Muž romant [27987] Re: jake98
To je možný, ale ta nevýhoda v tom rozmetání hnoje u nich ten živej příkrm nevyváží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 17:19 jake98
mě napadli ty oka jako takový doplňkový ryby a že by třeba malý byly takový spestření jídelníčku pro kakadu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2013 07:35 R Muž romant [27987] Re: jake98
To bych nedělal, bude to trošku boj o čistotu, kterou mají cichlidky rády, oproti tomu jsou oka a krunýřovci(tedy pokud to nejsou nějací otíci) pěkní špindírové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 07:11 jake98
můžu dát k cihlidkám kakadu paví očka a krunýřovce ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.09.2013 19:07 R Muž romant [27987] Re: vendy
O.K. Trošku více měň vodu, jsou malinko pocuchaný(transporty, stresík) a můžeš přidat rašelinovej výluh, pokud nedáváš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 15:14 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
Fotka k příspěvku Tak jsem přišla z bursy a nakonec jich mam víc jak neon tak normální fotky jsem dala do alb jinak za hodinu žraly blešky mražené, neonové jsou celkem už velké a nebály se jít si skouknout skaláry, které na ně hleděly celkem dlouho viz fotka :-) Jinak klasické ramirézky jsou prťata o trochu menší jak tetra krvavá tak snad se udrží taky hned jedly a neschovávají se. V akva je vše v pohodě každý si všímá svého ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2013 22:02 R Muž romant [27987] Re: vendy
Ramirézy buď ty dva páry, nebo na jednoho samečka dvě samičky, místo máš, poskaládají se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 21:57 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
Moc děkuji za radu potěšilo mě to :-) zítra na burse si zkusím ramirezky sehnat a jak s nimi? podle popisu jsou spíše párové ale myslím pokud bych vzala dva páry tak se v akva dostatečně schovají že? Se skalárami ještě uvidím, ale nechce se mi všechny dávat pryč některé jsou vypiplané a kort ty černé nejsou moc k sehnání. Brala jsem je u jednoho staršího pána přímo doma, a chová i terčáky které vozí na výstavy a nijak neříkal že by s nimi byl problém, ale četla jsem hodně o tom začervení a přenášení mezi těmito rybami.A taky myslíte že by je skaláry v době tření mohly terorizovat že :-) přece jen jsou aktivnější. Určitě si budu dál shánět info ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2013 21:49 R Muž romant [27987] Re: vendy
Tak jít do ramiréz před plackama, dobrej nápad, informací o jejich citlivosti je vcelku dost, ale když se člověk správně stará o akvárium, nepodceňují se výměny vody, pestře krmí, je akvo dobře zaběhnutý, no prostě funguj jak má, tak je to pohodě. Stran těch terčovců, určitě dostuduj informace, neb to nejsou ryby párový, ale hejnový a do společnosti skalár, tak na to si troufnou jenom vice ošlehaný mazáci, čímž Tě nechci nikterak podceňovat, jenom nabádám k dobrýmu rozmyšlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 21:34 Žena vendy [27] - Cichlidy – cichlidka ramirezova
Fotka k příspěvku Ahoj mám dotaz :-) přítel jako neznalec ryb by rád terčovce, nechala jsem se ukecat že by jsme na jaře teoreticky jeden pár mohly koupit, nedávno jsem darovala 3 skaláry takže skalár je tam momentálně 7 , 20 kongo teter, asi 25 teter krvavých 4 siamky a na zemi 3 ancíci, 6 pancíků a 2 seweliny v necelých 600 L. Tak bych chtěla zkusit koupit ramirezky asi 1 nebo 2 páry? podle toho jestli jsou spíše hejnové nebo teritoriální? Jsou citlivé na vodu a její složení. Chtěla bych si tím dodat odvahy, pokud by ramirezky v pohodě šly že bych si troufla na jaře na páreček terčíků? prosím za rady. líbí se mi barevná varianta blue nebo neon? pokud je k sehnání teď nevím, ale myslím si že budou ještě citlivější jak klasická varianta. Dík za rady ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.09.2013 21:19 RAP Re: walris
walris napsala: Ahojda,
chci se zeptat co takhle páreček ramirezek a kančíka příčnopruhého do 55 l akva? Asi nic moc? Pořád přemýšlím.. Díky.

Rozhodně ne! Na příčnopruhé je to celkem malé a navíc potřebují trochu jiné podmínky. Jejich první tření by znamenalo konec ramirézek. Tedy pokud by se ho dožily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 19:48 Žena walris [0] - Sumci
Ahojda,
chci se zeptat co takhle páreček ramirezek a kančíka příčnopruhého do 55 l akva? Asi nic moc? Pořád přemýšlím.. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2013 18:40 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Jirkaass
Pancéřníčci ;) rodu corydoras
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 18:01 Muž Jirkaass [35] Re: Designer
Právě toho se bojím abych si nazařídil akvárium a pak nemusel řešit 100 w osvětlení :-D DOufám že budou stačit třeba 2 trubice po 30 w nebo tak nák ..

to máš pravdu no :-D těch 50 je dobré řešení .. já teda tedka do těch 50l litru co2 nedávám bojím se abych je nepřiotrávil .. přecejen v menším akváriu se to taky huř udržuje.

tak abysme se vrátili zpátky co se hodí k těm cichlidám je vubec nějaká ryba kretá by nepozřala celé odchovy ? a nák si společně v akváriu sedli ? .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 17:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jirkaass
Hele, velke akvarko chce poradny Echinodorus :) . Jasne ze nemusi byt, ale ja je mam proste rad, to jsou kralovske rostliny a kdyz Ti rostou, je to nadhera... a tech 50cm vysky je prave to, co Ti muze dost pomoct, aby Ti nejaky vetsi nelezl z vody.

50 cm vody prosvitis, jestli se bojis, ze to bude vyrazne horsi na osvetleni, zas takovy rozdil to pri vhodne zvolenem osvetleni nebude. A kdyby, vzdycky muzes dat 10cm pisku navic, ale vyhrabat do 40cm sklepeni jaksi nejde smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 17:40 Muž Jirkaass [35]
to by neměl být problém..

neplánuji nějaké obrovské odhcovy neni na to prostor a za durhé čas .. ( nádherné ježdění na chatu od pátku do něděle, takže mi to sme chodí vždy někdo krmit) samozřejmě ironie nejradši byhch byl doma ale musím poslouchat :-D takže právě proto by nevadilo kdybyse z odchovu dožilo 30 rybiček..

kdyžtka nad tím přemejšlím tak s nějakou přehnanou watáží asi nebudu moc zustat u nějakých menších rosltin že ? například pupečník trojdílný....

EDIT: + mám co2 bombu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 17:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jirkaass
A jestli jsi doma ukecal 100x40x40cm, rychle ukecej 100x50x40cm, tech 50cm na vysku, pac si nedokazes predstavit, jak mne tech chybejicich 10cm u 160l akvarka stvalo. A pritom prostor to nezere zadny, nad akvarko das stejne houby, tak mozna policku, ale te je umisteni o 10cm vyse celkem fuk ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 17:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jirkaass
No jestli chces odchovavat, alespon jednu si nechat musis. At das do tech 160l cokoli, smysluplne pro prcky potrebujes dalsi nadrz. I tak Ti pak vznikne problem, kdyz budes mit 200 rybicek v 50l, to bude pekneho (a casteho) litani s vodou :) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 16:49 Muž Jirkaass [35]
jej :-D to mi bohužel doma neprojde :( takže myslíš že je lepší si enchat ty 50 tky jo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 16:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jirkaass
Jak samozrejme misto 2 malych? Ja si jako kluk doma prosadil (jsem ze 3 deti, musel jsem ukecat i brachu, aby to melo vahu) 8 akvarii, v panelakovem byte. Nech si i ty dve padesatky a mas vytiracky jak vino :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 16:32 Muž Jirkaass [35]
Nevím kam bych zařadil tento dotaz snad jsem správně.

Momentálně mám 2 akvária cca 50 l a začal jsem uvazovat o větším akváriu napříklac cca 160 l samozjřemě místo 2 malých.
takže první dotaz. Asi je lepší mít jedno větší než 2 malé ne ? líp se čistí udržuje?
2. momentálně odcovávám kakadu a moc se mi tyto ryby líbí takže kdybych měl například to akvárium 160 litru tak bych je tma chtěl mít ale samozřejmě kdyby tam byly 4 ryby tak je to opravdu málo na takové akvárium takže nev ím jaké ryby k cichlidkám aby se mohli dále množit .. samozjřemě chápu náké stráty ale aby byly rozumné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.05.2013 00:22 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Zoidik
Anglinu pro běžný použití a porozumění není těžké vstřebat.. pokud máš aspoň mallilinký základ, tak nepotřebuješ žádný kurzy apod... Stačí sledovat filmy a seriály v originálním znění (a s titulkama, ať víš o čem to je :-D), snažit se číst články na netu, přečíst nějakou knížku v angličtíně (dobré jsou pro začátek takové co maj vedle sebe stejnou stránku v angličtině i češtině, na učení super)..

a brzo ti nebude dělat problémy číst anglický stránky a články, jen s občasnou pomocí slovníku...

jasně, nějaké znalosti správné gramatiky apod ti tento způsob nedá, ale budeš moct v klidu číst anglický stránky na netu, a rozumět tomu :-) a to se vyplatí, protože anglicky toho o akvaristice najdeš daleko víc než v češtině ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 22:57 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Zoidik
až budeš pracovat pár let v mezinárodním prostředí, budeš na tom stejně, prostě tě to donutí se naučit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 22:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: grunda
grunda napsal:angličtina stejně přirozená jako čeština

Co bych dal aspoň za polovinu. Když musím, tak se domluvím, ale toť tak vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 22:47 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Kryštof
není zač
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 22:45 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: grunda
Jop, téhle angličtině se dalo pekne rozumět, až na nejaké slovíčka, které šli odvodit a nebo strejda gůgl přeložil ;) dík za odkazy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 22:38 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Zoidik
tak to se omlouvám, pro mě je angličtina stejně přirozená jako čeština stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 22:29 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: grunda
Bezva stránky, ale pro lidi méně znalé angličtiny dobré akorát na prohlížení obrázků.... a bez znalosti kontextu webové překladače na ho*no. Něco českého by se hodilo. Co třeba toto, dalo by se z toho čerpat ceskycichlidklub.eu/… ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 22:04 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: grunda
Tam uz jsem hledal :-P ale aspon tohle me nakoplo k dalšímu hledání, tak nic, myslel jsem ze někdo zná takovou stránku, ze které čerpá :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 21:36 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Kryštof
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 15:52 Muž Kryštof [314] - Amerika
Kde najdu nejaký dobrý článek o cichlidkách a jejich přirozených spolublydlích v řekách? A rostlinky vhodné k nim?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 10:31 Muž Jirkaass [35]
vím že to sem nepatří ale nenašel jsme vhodnější téma jak by se snesl sameček cichlidky kakadu s 3 rakama CPO ? cca 50 L akvárium..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 18:06 Rada
Všem moc děkuji za rady :) tedka stačí sehnat jen ty kakadu :) atím sem byl už asi ve 4 akvaristikách včetně hornbachu a nikde nic :( a inzeráty jsem také nenašel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2013 11:15 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Není problém chovat dva páry malých cichlidek v 54 litrech vody. Občas jsem někde mel i tři, ale chce to pořádně zařídít akvárium, dostatek úkrytů, kameny na předělení teritorií apod. A hlavně citlivě reagovat na poměry v nádrži a ihned reagovat...vědět jak to přestavět, umět používat správné dávky výluhů a tím krotit vášně. To ale člověka nikdo nenaučí, to je o citu.

Na odchov jsou samozřejmě z těchto všech ryb s velkým náskokem nejlehčí kakaďáci..prakticky jakákoli voda až na místní extrémy, vytírají se ochotně a není je problém rozkrmit..také přežívá téměř všechen potěr, mají velmi nízkou mortalitu. Ramky jsou o dost těžší, sice se také vytírají ale tam už to chce alespoň základní úpravu vody.

Co se týče altispinosky, tak ty jsou náročnější na sestavení páru. Z vlastních zkušeností vím, že mnohdy neplatí samec + samice = potěr. Osobně je mám nejraději, když vyrostou jsou to nádherné ryby a o dost větší než se všeobecně píše :) Pokud se sestaví pár, tak to pak také hází jikry jak kulometem.

A vůbec nemáte někdo pěkné samice? Zbyli mi dva překrásní velcí samci a je jich škoda:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2013 10:16 RAP Re: Louka
Fotka k příspěvku Podle fotky jsem si původně myslel že je to ramireze
Jestli myslíš tu mojí, tak to jsou ramirézky. Vysokoploutvé jsem míval taky.
Našel jsem 1 starou nicmoc fotku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 10:04 Muž Louka [49] Re: RAP
Podle fotky jsem si původně myslel že je to ramireze.Ale podle atlasu mohu pouze konstatovat že by stálo o této rybě zauvažovat každému komu se líbí malé cichlidy.Já osobně bych pár chtěl,ale až dozraje moje akvárium do stavu kdy tam cichlidky budu moci pustit a vědět na sto pro že vše klape.
Akorát asi bude problém někde sehnat pár Mikrogeophagus altispinosus.Soudím podle toho co je napsáno v atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 09:33 RAP Re: Louka
Fotka k příspěvku Jestli jdou lépe ramirézky nebo kakadu, o tom se dá dlouhodobě diskutovat. Z mého pohledu mají ramirézky nevýhodu, protože díky importům z Asie mohou být zdrojem různých nemocí. Řekl bych, že lepší alternativou jsou Mikrogeophagus altispinosus.
Apistogramma cacatuoides mají druhové jméno podle papouška. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 08:08 Muž Louka [49] Re: Rada
Je to tak jak říká romant!A někde tady na fóru jsem vyčetl že snad nejhorší na jikry jsou Ancistrusi.Jinak tě nechci nutit(každý má svůj vkus),ale na odchov jse mi zdá že bude lepší pár ramirezek.I když samci druhu kakadu jsou moc pěkní taky(připomínají mi indiány co jdou do boje) :-) Ať už se rozhodneš pro cokoli tak hlavně ať se ti daří a máš radost s prcků.
Akvaristice Zdar palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 07:27 R Muž romant [27987] Re: Rada
V pořádku by to bylo, ale počítej s tím, že čím více dalších obyvatelů, tím větší možnost sežrání potěru, to je příroda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 07:19 Rada
Jsou to nádherné akvária ani jsme nevěděl že je tolk druhu malích cichlid které se dají dát do akvária kolem 60 l , překvapilo mě že tam měli třeba i 2 druhy cichlid. jeden dotaz .. ty kakadu nich budou asi i nejvhodnější na odchovy ? (jde mi to to abyc viděl rust prcky aták )

myslíte že by bylo vpořádku teda třeba pár cichlid a jedno hejno menší ryb ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 07:58 RAP Re: Rada
Projdi si prezentace těchto dvou pánů rybicky.net/profil/22462 a rybicky.net/profil/14591 . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 07:53 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Louka
Když jsem byl na burze v OL začátkem prosince, tak jsem byl odhodlán si přivést dva páry ramek. Ale když jsi viděl ty nádherné kakaďáky... Byla to těžka volba, sakra těžká, ale vyhrály ramky. Jinak osobně si myslím, že dělat dvou hejnové akvárko má význam spíše až od 100l a víš. Uděláš tam aspoň dvě desetikusé hejna. V menších objemech by to bylo buď na úkor přeybnění, nebo nižšího počtu ryb v hejně, což se mi nejeví zrovna optimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 07:11 Muž Louka [49] Re: Rada
Neber mě za odborníka já totiš taky teprve začínám,ale myslím si že u mě by to takhle být mohlo.Akvárko mám o sice jen o 18litrů větší než ty.Ikdyž taky přemíšlím že bych možná nekombinoval neonky a dánia(dal bych jen jedny,ale za to trošku víc).V tvém případě bych určitě dal jen jeden druh hejnové rybičky.Ale ty otíky a Pandičky klidně snima.
A výběr druhu cichlid?Toť otázka,ale mě se výc líbí ramireze.
Každému jse může líbit něco jiného(Někdo rád blondýny a jinej zase brunety).
Alspoň podle mě.Třeba jse ještě někdo přidá do diskuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 07:09 R Muž romant [27987] Re: Rada
Pro jeden pár to bude v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 06:59 Rada
kdyby v tom mohlo b ýt tolik ryb to je super počítal sme ak nák že bych měl jen ten jeden prár kakadu .. a jsou teda ty kakadu do toho akvária vhodne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 23:21 Muž Louka [49] Re: Rada
Taky do budoucna plánuji koupit Cichlidky Ramirezové.Jeden pár.AQ mám 60*40*30.
K nim chci dát Pancéřníčky Panda 6Ks,nějaké otíky 5ks,Neonky obecné(nebo modré)10Ks,dánio pruhované 6ks.Podle toho co jsem zatím našel a přečetl tak doufám že by to takhle nějak mohlo spolu fungovat.Ale možná se mílím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 21:12 Rada
čaute chtěl sem se zeptat jaký máte názor na osazení nádrže

cca 54 l (60x30x30)
chtěl bych nějaké cichlidy nejlépe kakadu (1+2) nebo nějaké menší cichlidy které by se dali třeba i odchovat (moc s emy líbí jak se se o to starají aták)
akvárium je hodně zarostlé a udělal bych i více ukrytů jen by mě zajímalo co k tomu ? jde k tomu vubec něco ? popřípadě je akvárium dostatečné pro tyto ryby ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10288x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3270?od=151