Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Keříčkovci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Keříčkovci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 06:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Poweres
Pro velké cichlidy. Sak,Sera,Tetra myslím, že je má snad každá firma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 05:56 Muž visek [75] - TetryRe: Poweres
kolega jezdil na male karasky nebo na jine plevelne ryky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 19:12 Muž Poweres [59] - Živorodky
Zdravim...nejaky chovatel kerickovce zabiho?
Poradite nejake krmeni krom mrazeneho nebo masa?nejake granule?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 12:09 proiture
Članek je zajímavý,tak to vypadá že v AQ zůstane radši sám,a kubíkové AQ nemám kam dát :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 07:18 radim Re: proiture
tady je citace z odkazu od PaDa, který si určitě přečti celý, nebo spíš manžel ;-) Je to o nich pěkně rozepsané.

Pokud se chcete vyhnout budoucím problémům, je nejvhodnější samostatný chov jednotlivých exemplářů. Clarias je totiž ryba agresivní ať už vůči jedincům svého druhu tak i k rybám ostatním. Je rvavá a při bitkách si často poškodí ploutve, oči a vousky a u otevřených ran hrozí nebezpečí vzniku druhotné infekce. Už chov jednoho páru může být problém, pokud si ryby nebudou navzájem sympatické. Naprosto nevhodná je kombinace 2 ryb stejného pohlaví v omezeném prostoru jednoho akvária. Z jiných ryb lze snad doporučit velké a odolné druhy cichlid ze Střední Ameriky, větší kaprovité ryby (Cyprinidae), případně ostnojazykovité ryby (Osteoglossidae).

a dále : "V přírodě Clarias zabíjí i větší dravé ryby, které ale nechává bez povšimnutí ležet a ani později je nesežere."

Bichiry(ky) osobně neznám, nikdy jsem neměl tu čest je mít v akva, tak neporadím...

Jedna rada by ale byla, a to pořídit časem kubíkovou nádrž a k sumcovi velikostně odpovídající ryby X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 06:31 proiture Re: radim
Mazlík to byl ,manžel se do něho zamiloval a pochybuju že by se ho zbavil, napadlo mě k němu dàt dalšího keříčkovce nebo bichirka....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 15:22 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: proiture
dát k němu nějaké nové rybičky ale nevím jaké aby je zase nezlikvidoval
Pěkný článek o těchto rybách: www.catfish.cz/… , co se týče spoluobyvatel, tak platí odstaveček "Chování ryb" ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.09.2014 12:07 radim Re: proiture
Doporučuji se ho zbavit. Ikdyž mu tam seženeš např. dospělý pár středně velkých cichlid, které se jsou schopné bránit, tak to není ideální a trvalé řešení. Časem se to bude opakovat a opět ti začnou ryby mizet od nejslabšího kusu. Není to vhodná ryba do společnosti většiny ryb. Přeroste i těch 350L a jak mu bude těsno bude se jeho agresivita stupňovat. Je to silný dravec...s tím nic nenaděláš. Když je to malé, tak jsou to mazlíci co?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 11:29 proiture Re: radim
Těď je ve 200l AQ ,a nechali jsme si udělat 350l ,uz teď je veliký a silný myslím že jěště nepřestal rust,dřív jsme měli i velķý rybičky a všechny zmizeli,tak nevím co k němu a samotnýho se mi ho tam nechce mít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 10:51 radim Re: proiture
nejlépe takové co nenacpe do tlamy;-)
předpokládám, že je to plenitel keříčkovec žabí a ten ještě poroste a zmohutní.
v jakém akva je a do jakého by měl jít?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 10:11 proiture
Zdravím mám asi 30cm velkýho keříčkovce vyplenil mi celý AQ zbyl mi jen ancistrus a pestrenec, chtěla bych ho dat do většího AQ a dát k němu nějaké nové rybičky ale nevím jaké aby je zase nezlikvidoval díky :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 06:54 Žena Alkestis [9] – žaba nebo angola?
Dobrý den,
nedávno mi donesli keříčkovce. Zajímalo by mne... dá se nějak rozlišit jestli je to žabí nebo angolský nebo jenom musím počkat jak to doroste?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 20:31 jakubkofi – help !!!
je to trocha od veci ale kúpil som si sumčeka Fossilis má 9 cm a tiež sumčeka trinidadského,je možné že by ten fosík zožral toho panciernika (2,5 cm) .Ten fosík má také velké bruško,dakujem ža každú odpoved ! sad sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 10:48 JagerMaister Re: Romina
pri čistení keríčkovec bodol aj môjho uja, opuchla a zmeravela mu celá ruka pozor na to!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 22:39 Romina Re: Vojtechh
No na ten jed celkem bacha. Jednou jsem měla tu čest kdy mě keříčkovec bodl. A musím říct,že je to šílená bolest a hodně to krvácí. Tenkrát jsem myslela že mě bolestí upadne ruka, tohle je moje zkušenost s jedem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 16:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Vojtechh
Ježíš,:-) to zase není třeba. Jsou dvě možnosti - buď pořídíte síť, co se nemotá a je na sumce - vyrábí a prodává je Mirek Eisenvort a nebo si pomůžete třeba nějakým igelitovým pytlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 12:46 Vojtechh Re: LiborSprysl
No těžko říct, na prach alergickej jsem, na vosu ne. :-D Myslíte, že gumové rukavice mohou riziko zmírnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 12:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: Vojtechh
No pokud netrpíte nějakou výraznou alergií, budete opatrný, tak to žádné drama není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 12:22 Vojtechh
Náhodou se ke mě spolu s rušeným akva dostal jeden exemplář keříčkovce žabího. Jak moc je jeho jed silný, tedy, jak moc se mám obávat čistit nádrž a následně o přemístit do finálního bydlení 400 litrů ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 10:18 Vak. Re: kacek
Keříčkovci,ako určite dobre vieš,ryjú v písku a šterku,často si pri tom zlomia fúzky.Za 3-4 týdny dorastú.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 08:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: kacek
Ostatní ryby jsou vpořádku? Přijde mi to divné, protože to jsou jedny z nejodolnějších ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 08:27 dodmo Re: iblik
já je krmím vším možným,oni požerou prakticky všechno od SAK energy,který jim obvzlášt chutná po patentky nebo hovězí srdce,není špatné jim taky čas od času dát žížaly nebo nitenky.Mají rádi také tablety od dajany palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 23:32 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: kacek
asi to bude plísen ale neřeknu ti to jistě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 21:00 kacek – Upadlé vousky
Moooc prosím o radu, mému keříčkovci upadly dva spodní vousky. Jeden konec je bílý, co s tím? Mám ho dva roky a má 20 cm, nechtěla bych o něj přijít.....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 19:33 myrdah
já je krmím hovězím srdcem jsou jak vysavač ale mám klííííd :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 19:57 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Soňa
krm ho klidně mraženýma patentkama to mým chutná nejvíc ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 20:22 Soňa Re: lovec
Já vím, že rostou, ale mě už stačí princezna taková jaká je. Má 30cm. Pak už by se musela opravdu přestěhovat jinam. Už by se mi tam nevešla. A to bych nesla opravdu špatně.
sad :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 19:25 lovec Re: Soňa
jejda , dyť je to jakoživí patentky ale mnohem větší , a oni je netrhaj ale rovnou spolikaj ano a navíc po nich pěkně rostou potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 22:12 Soňa Re: lovec
Pane bože, žížaly ne. To bych nevydejchala. Můžu je vzít do ruky, ale abych je házela do akva, to ne. A ještě by tam tak jako plavaly zbytky. Fuj. ne Já vím, že to dlabou, ale to bych asi blinkala. Objednám si zase Seru a budem obě spokojené. Ta umělá hmota mě taky docela překvapila. Ta moje princezna si nevšimne ani mrtvé nebo polomrtvé ryby. Potěru taky ne. Mám jí ve 100l akva, tak jsem přemýšlela, že ji někomu daruju, ale hodně jsem četla, že něco zdlábnou a putujou do záchodu. To si jí raději nechám. Už tak jsem ji od tohoto osudu vysvobodila a nehodlám ji dát na pospas osudu. ;-) :-| A když bude mít někdo něco zajímavého k této rybě, tak klidně písněte. Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 15:43 Muž hanz [27] Re: KORY
Mě Keřikovci ryby nežrali. Stačilo je vydatně krmit patentkami...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 14:12 KORY – keřičkovec
mam 2 keřičkovce měl jsem je v akva s převažně nacitrusi a panceřničky takže krmeni bylo převažně rostline někdy mražene patentky a nejake vločky ale keřičkovci si zvikli na rostlinou stravu takže mam doma ted ve 200 l 2 keřičkovce vegetariany. ani nejdou po uhynule rybce proste kolem ni proplavou a nevšimaji si ji nechaji na pokoji vsechny ryby chtel jsem skusit dat do akva male pavi voka jestli je sežerou a keřičkovci vubec nic plavali jim kolem vousu a jediny kdo si jich všimal tak byli pestřenci a skalaři. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 13:51 lovec Re: xx
a to ,jim někdy zkuste dát žížaly ,pak hrozně lítaj a honěj se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 13:47 xx Re: Soňa
Žerou vločky stejně jako každé jiné krmení, jen se po nich netřou. Aby se vytřeli potřebují mražené nebo živé krmení.

Jsou pažraví a sežerou cokoliv i předměty které nejsou určené k jídlu, stačí aby si to zvládli nacpat do tlamy. Na netu běhalo video, jak keříčkovec omylem spolknul kus umělé hmoty co spadnul do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 13:40 lovec Re: Soňa
já jo , ty naše už sežerou všechno , a to nemluvně o žabích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 09:27 Soňa
Mám keříčkovce cca 2 roky a krmím ho čipsama od Sery. Má je hrozně ráda, tak jsem nikdy neměnila. V obchodě, kam jsem zabloudila pro krmivo nic takového neměli a slečna mi tvrdila, že keříčkovci se krmí vločkovým krmivem. Já teda nevím, ale mě moje princezna by asi s vločkama poslala do háje. Nic mi nikdy nezdlábla, asi je rozmazlená Serou. Všechny ryby, i malé zůstávají v akva. I noví spolubydlící. Dává někdo keříčkovci vločkové krmivo? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 21:56 doktor
Zdravím.Mé zkušenosti s keříčkovci jso téměř shodné.Jsou to dravci.Avšak ryby,se kterými jsou od malička,ať už neonky nebo cokoli,nechají být.Mím je sedm let.Už jsou to pěkní dacani,a ostaní ryby taky stárnou a umírají.Už se mi ale nedaří obnovit stavy.Všecko,všecko pobijou.Zkusil jsem nasadit i vzrostlejší kusy.Co nespolknou,umlátí.Když ne hned,časem jistě.Problém není ani větší ancistrus.Po třech týdnech ležel na dně s vyzraným břichem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 12:16 jirkacichlid Re: Lukáš Hána
Tyto ryby hodně vydrží, mě piraňa ukousla pakeříčkovci kus hlavy, tak jsem ho dal pryč a teď má 35cm. Je v akvárku s mečovkama a parmičkama a nežere je.Dřív jsem měl keříčkovce žebí a to bylo mnohem horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 11:59 LUKÁŠ HÁNA – Keříčkovec
Ahoj všem. Já mám 2 keříčkovce zatím o velikosti 6-10 cm a akary. Už jednoho skoro oddelali. A teď je růžový už dlouhou dobu je v akváriu klid, takže si dávají keříkovci pozor. :-D :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2007 11:41 Muž matrix069 [79] Re: sharon
Ja ich mám už 1,5 roku a su cca 23 cm velký. Ale ŕyb sa ani nedotknú. Dával som im malé aj velké pávie očká a už sú tammin.3 mesiace. Ale aj tak dík. Chcel som im len niečím ulahodiť. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2007 09:01 Žena sharon [126] Re: Vip
Mám skoro tříletý pár, takže vím, o čem mluvím. Velcí pakeříčkovci nejsou nijak zvlášť rychlí a co se týče lovu, tak stejně jako jiné dravé akvarijní, pravidelně krmené ryby automaticky reagují spíš na vyděšenou nešikovnou únikovou akci nové ryby. Každopádně s tebou souhlasím a volila bych raději větší spoluobyvatele, protože dokážou spolknout i dospělou mečovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2007 00:45 Vip Re: matrix069
matrix069: Heterropneustes fossilis - je správně pakeříčkovec dvoupásý. Jiná česká jména jsou keříčkovec dvoupásý nebo keříčkovec dvojpásý.
Heteropneustidae (pakeříčkovití)-- malá asijská čeleď sumců, zahrnující jediný rod Heteropneustes-pakeříčkovec, dle názorů, tvořená jedním nebo dvěma druhy. Příbuzná čeleď je jak v Asii tak též v Africe, a to keříčkovcovití - Clariidae.Do té byl do nedávna zahrnován i rod Heteropneustes.
Příslušníci čeledi Heteropneustidae se od čeledi Clariidae liší dvěma základními znaky -- mají podstatně kratší hřbetní ploutev a to 6-7 paprsků, Clariidae mají něco kolem 60 a více. Dále je u nich vytvořen svébytný přídatný dýchací orgán,umožňující využití atmosférického kyslíku.

Co se týče názoru "sharon", tak tam bych tak úplně nesouhlasil. Určitě tam nějaký zvyk od útlého věku bude hrát určitý význam, ale přeci jen se jedná o dravce! Takže bych pro jistotu volil ryby větší, které tak snadno nespolkne.
Samozřejmě záleží to na více faktorech, jak jsou ryby krmeny atd.....
Ale i tak se přikláním k názoru, že co se mu vejde do tlamy má časem smůlu :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2007 22:37 Žena sharon [126] Re: matrix069
Pakeříčkovci neudělají nic ani malým rybám, se kterýma jsou od malička, nebo zhruba do věku dvou let. Pak se pokusí nové, cizí adekvátně velké ryby sežrat. Ale ne vždycky se jim to povede, když si na sebe zvyknou a noví nejsou sežrány do 14 dní, už tam pravděpodobně zůstanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2007 12:38 Muž matrix069 [79] Re: Onďa
Hmmm,ja im tam dávm tiež pávie očká,ale jaksi tam plávajú spolu s nimi. Dal som im tam malé a už aj vyrástli a sú tam spolu a nič. Kámoš mi tiež vravel,že mu jeho Fosillisi zožrali všetky ryby čo tam mal. Tak som z toho blbec. tak im dávam mrazené krevetky a nitennky...atď. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2007 12:21 Muž Onďa [32] Re: matrix069
Nejraději mají živé ryby. rozzureny Před dvěma lety jsem si je koupil a z hejna 40 neonek zbyly po měsíci 3. tone Tak jsem je vrazil kámošovi, kterej měl v akva mečovky a paví oka a za pár dní tam byli keříčkovci sami. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.06.2007 06:41 Muž reaver [16] - RostlinyRe: matrix069
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2007 00:45 Muž matrix069 [79] – Keříčkovec dvoupásý-Heteropneustes Fosillis Kŕmenie
Neviete niekto poradiť čo majú tieto ryby rady-potrava,prostredie....atď. Dík X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 18:37 Katka
coze ,zdravim vsechny.od sestry jsme dostali kerickovce a tak nas zajimalo vlastne jakou rybku to mame v akvarii.to co jsme se tu docetli nas prekvapilo.je pravda ze jsme o teto rybce nic necetli nebo ani jsme ji vlastne nechteli byla nam darovana.sestra nam tuto rybku dala jelikoz rusila akvarko.chteli bychom se zeptat co takova ryba vubec zere slyseli jsme ze prej sneky ale sestra v akvarku sneky mela a nejak ji po koupeni kerickovce neubyvali spise prisla o rybicky:-(.proto vas prosime jestli byjste nam poradily co ji davaat za zradlo.dekujeme.KaterinaBukovjanova@seznam.cz.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 18:48 lovec Re: Eva
tito by snad ani normální ryby žrát neměly my máme jednoho už 12let a nikdy ryby nežral jen mrtvý. ale keříčkovci žabí ti už loví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2007 05:45 Eva Re: sharon
Ahoj. Jsem od Hranic. Včera jsem akvárko přestavěla, ale jsem z toho trochu v rozpacích prostorové pozadí i schovávačky (trubky maskované kameny, aby to rochu vypadalo) zabraly dost místa. Mám pouze 1m dlouhé akvárko a teď v něm vody ještě žalostně ubylo. Ostatní rybky vypadají s novinkou náramně spokojeny(Bichirek, Mřenka a 2 Panceřníčci) ale Keříčkovec žabí tam působí ještě víc jako slon v porcelánu nevím jestli držet takového macika v tak malém prostoru nehraničí s týráním zvířat(než si budu moci pořídit nové - větší bude trvat třeba rok). UŽ jsem si vitiskla jeho fotku a podrobné informace o keříčkovcíh z internetu, že s tím skusím obejit akvarijní prodejny či podám inzeráty a pokusím se jej někde udat, já bych tím měla vystaráno, ale co on, kdo ví jestli by nedopadl ještě hůř. U mne má alespoň záruku, žemu nikdy neublížím,ale spousta lidí se zbavováním ryb takové morální zábrany nemá. Stojí mu ale zato sice žít, ale v takhle stísněných podmínkách?! Další třeba 2 rybky do sředu by mi akvárko krásně oživily, ale asi s jejich pořízením ještě počkám nechci nasekat další chyby!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 21:47 sharon Re: Eva
Evo odkud jsi? Potřebovala bych najít domov pro dospělého samce cichlidy mnohotrnné, takže kdybys měla zájema byla od Ostravy.. Jinak by možná byly vhodné i akary hnědé...akary modré jsou fajn, ale už jsem je hodně dlouho neviděla, jinak k 25ti centimetrové potvůrce musíš koupit už větší ryby, ne miminka, nebo oddělit v akváriu keříčkovce od nových ryb přepážkou, a´t si ryby na nové prostředí zvyknou, mám sice jen pakeříčkovce, ale třeba mladou mečovku nemám šanci do akvária normálně přidat, hned první noc zmizne :o(

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3596x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3199-kerickovci--chov