Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k parmičkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k parmičkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 21:25 Muž Diego [72] – Re: Peter
A co tak nějaké pancéřníčky? Také by se hodili do středu akvária nějaké tetry.Nebo pár živorodek,což by znamenalo občas nějaké to překvapení malinkými rybičkami.Možností je hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 21:20 Muž bond009 [8] - Labyrintky – Re: Peter
Do 100 litrů bych dal jednoho maximálně dva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 21:19 Peter – Re: bond009
Kolko ancistrusov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 21:15 Muž bond009 [8] - Labyrintky – Re: Peter
Ancistrus by tam mohl být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 21:11 Peter – Re: agent007
stvorpruhe tam uz su, nechem ich uz menit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 21:09 Peter – Re: Horác
osvetlenie tam este nie je. dalsia vec v ktorej mozete poradit, triedny fond ho zariadi:)
akvarium je pri okne otocene k nemu zadnou stenou.
parametre vody nepoznam ani ja:(
ancistrusy mozem? kolko ks? (tie rybky sa mi velmi pacia:))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 21:06 Muž bond009 [8] - Labyrintky – Re: Peter
To se takhle těžko radí. Nevim jaké máte osvětlení jaké parametry vody (tvrdost atd.). A hlavně záleží na vašem vkusu, zkusil bych proběhnout zdejší atlas rostlin popř. zde prezentované nádrže pro inspiraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 21:06 Muž agent007 [47]
Ke čtyřpruhým nic co má dlouhé ploutve nebo závoje. Lepší jsou 5 pruhé těm jsou závoje fuk!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 21:02 Peter – Re: bond009
Pokojne si necham poradit:)
ake rastlinky tam dat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 21:00 Muž bond009 [8] - Labyrintky – Re: Peter
No nejdřív bych spíš sehnal nějaké živé rostlinky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 20:58 Peter – Parmicka ctyrpruha-co k nej?
Zdravim,
ako ucitel som poziadal rodicov ziakov o akvarium. Jeden rodic priniesol akvarium cca 100l (zariadene: umele rastlinky, filter, teplomer, ohrievac). Su v nom styri rybky, pravdepodobne parmicky (mrenky) ctyrpruhe (akurat tu na fotkach sa mi zdaju byt prilis svetle, tie v akvariu v 6.B su cervensie). Kedze ziaci upravili svoje spravanie (nesmeli dokupovat ziadne dalsie rybky;-) ), chcel by som rozsirit chov.
Ake rybky k parmickam? Istotne chcem ancistrusa (jedneho? viacerych?). Ake dalsie rybky mozem dokupit? Akva je 60cm dlhe, 60cm vysoke a odhadom 25cm hlboke. Uprednostnil by som viacero druhov rybiek (koli pestrosti, ta ziakov velmi tesi) o mensom pocte z kazdeho druhu. Kolko ryb mozem dat do takehoto akva?
Dakujem za odpovede:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 16:57 kuldacka – Re: Závojgupi
Já je mam s blekmolou a nic si nedělaji.... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 16:01 Žena Moniika [8] - Živorodky
Díky moc!! Jen sem chtěla vědět, a vím, takže díky! love
A ty paví očka na tý fotce, jsou krásný! Teda ten sameček... moooc pěkný ocas! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 22:06 Muž wayn [79] – Re: Akvarista
"závojová paví oka , jak maj být" - ano, u takto závojnatých forem toto může hrozit a ne jen od parmiček purpurových. Je to totiž něco dosti nepřirozeného, navíc jsou ti samci oslabení neustálým vláčením té nádhery (ověste se závoji a uvidíte jak je to praktické) a oslabení jedinci holt v přírodě dlouho nepřežijí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 15:42 Akvarista – Parmičky a paví oka .
Fotka k příspěvku :-) Občas se u parmiček můžou vyskytnout jedinci , kteří závojovým živorodkám duhovým ploutve okusuji. Je zapotřebí mít dostatečně velkou nádrž a nenechat parmičky dlouho hladovět . Přídané foto není moje , jen se mi ty ryby líbí - závojová paví oka , jak maj být .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 15:25 Muž wayn [79] – Re: Závojgupi
Myslím že v soužití těchto druhů nebude žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 13:51 Žena Moniika [8] - Živorodky – Parmičky a paví oka
Zdravim, mám dotaz... mezi ostatními tématy sem nenašla co sem potřebovala...
- Můžu chovat dohromady Parmičky purpurové s Pavími očkami ? Nebudou si ubližovat?? -
Díky za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 22:56 Rybous
Nevím jak tedy čtyřpruhé já jsem měl purpurové a jsou to pěkný mrchy pořád otravovali ostatní obyvatele akvárira a okusovaly jim ploutve ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 20:16 bublina – pro kate
Parmičky nádherné by měly být relativně v poho, nejhorší na okus jiných ryb jsou čtyřpruhé. Já osobně doporučuji černopruhé - neagresivní, milé, čiperné a ožírají řasy z rostlin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 23:52 Pavel
Jestli ji chceš zachránit, tak ji uzoluj jinak to nepřežije. Alespoň do porodničky jesli máš nebo do gbelíku či velké sklenice. Cokoliv bude lepší než ji nechat okousat k smrti. Sežeň si preventivní přípravek proti plísním a tan přidej do nádoby s ní bude mít tak aspoň šanci se zregenerovat, když už jsi ji nechal takhle zřídit. rozzureny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 21:47 oldkiwinka
a s tou gupkou je mi to lito.a ja uzu radsi nic nepisu,nebo zacniu úsat vetlky nesmysli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 21:46 oldkiwinka
ne tak ted bych je musela dat pryc.jelikoztam mam dost divoky rybky.a uz bych si nemola poridit dalsi,prominte katunko,jakto asi vyznelo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 21:46 Bořekstav
No nemá skoro ploutve :-( už ani moc neplave sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 21:45 Žena katunka [158]
oldkiwi: "u mě měli štěstí, že nepřežili krupičku"

coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 21:42 oldkiwinka
to je mi líto.a jak je to uz vázné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 21:39 Bořekstav
Já je pryč dát nemůžu taky jsem je dostal. To je strašný ty dárky kdyby se ty lidi alespoň zeptali jestli ta rybička má šanci na přežití rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 21:35 oldkiwinka
u mě měli štěstí, že nepřežili krupičku.jinak bych s nimi ted mela asi také problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 21:34 Rybous
jj to je pravda kvůli tomu jsem je dal pryč ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 21:33 oldkiwinka
parmičky čtyřpruhé rády okusují dlouhoploutvým rybám ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 21:32 Bořekstav
Omlouvám se měl jsem to víc konkretizovat. Je to parmička čtyřpruhá
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 21:30 oldkiwinka
a jaký to je druh parmičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 21:30 Bořekstav – Parmičky mi útočí na gupku co stím?
Dostal jsem dneska jako dárek jednu gupku. Bohužel po té co jsem jí dal do aq se do ní pustily parmičky. Mám strach že mi jí úplně zabijí dá se stím něco dělat? Přemýšlel jsme že bych dal víc rostlinek do aq aby se měla kam schovat sle nevím jestli to pomůže :-( sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 00:18 pansuu – Aktivisti
Tak to je pravda. Asi je tam dávat nebudu, lepší míň druhů a pár kousků navíc. Opravdu pár kousků,..54l sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 23:11 Žena ufinka [28] - Asie – kombinace
Pokud máš prostorné akvárko a nemáš přerybněno (stres) a ryby jsou prostě v pohodě a máš parmiček víc jak 6, tak můžeš dát čichavce perleťové jako já a je to ok. Akorát u mně osobně byli čichavci docela plaší, raděj jsem je darovala. Když je totiž parmičky neokusujou, tak je prostě znervózňujou tím, že jsou to aktivisti.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 15:37 Jára – čichavec
k modým čichavcům klidně,protože ty jsou stejný jako tetrazony.Prohánějí co můžou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 15:12 Muž Norton [109] – parmičky
jsou to velmi živé rybky a potřbují dost prostoru. Já si k nim čichavce dát netroufl....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 15:01 pansuu – Parmička čtyřpruhá a ....
Dnes jsem koupil 6ks P.čtyřpruhé. Z dřívějška vím, že rády okusují ploutve např. skalárám nebo závojnatkám. Ty dávat nebudu (mám malou nádrž), ale měl jsem zálusk na nějaké čichavce. Nedopadnou stejně jako skaláry,přeci jenom ty "fousy"... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 16:09 Muž Norton [109] – to Aňa
myslím, že ano. Sice to s pavími očky nemám vyzkoušno na vlastní "ohmat", ale platy a neonky jsou v pohodě. Bavíme se o parmičkách čtyřpruhých. Jsou ovšem i jiné, daleko klidnější parmičky. S "beťákem" mám parmičky zlaté a ty mají klidnější náturu než čtyřpuhé. Takže, není parmička jako parmička! Mají také každá jiné nároky nejen co se společnosti týká, ale také co do vlastností vody, velikosti životního prostoru etc....! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 15:57 áňa :))) – dotaz
Můžu dát k neonkám, pavím očkům a platám nějaký druh parmiček(jakýkoliv)?? Dost se mi líbí potlesk potlesk potlesk smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 20:06 Muž Kurhell [7] – parmičky
Parmičky jsou nej ryby. nejsou drahé,jsou pěkné.
Já jich chovam s rajovci a v poho
viz. moje akva
rybicky.net/nadrz.php… :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 19:59 procha – kamarádky - to norton
Dík. "Starý" známý nezklamal. Já jsem si to myslela, ale chtěla jsem se ještě utvrdit. Vím, že mechová je vyšlechtěná uměle. Tak to zkusím zatím s šesti, když jsou v pohodě. palec potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 19:36 Muž Norton [109] – parmičky
To je v pohodě, mechová a čtyřpruhá parmička jsou si rovny. Já jich mám šest, tři a tři a jsou v pohodě. V trigonu, když tak koukni na mé osazenstvo. Pravda, nemám tam žádné labyrintky nebo skalary, jenž mají dlouhé ploutve a jsou celkem pomalé. Pokud jsou s rybičkami, které jsou čilé a pohyblivé jako ony (parmičky), tak to je myslím v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 19:32 Dussy – ...
vzdyt to je tentyz druh, ale jine barvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 19:26 procha – parmičky
Ahojík. Vím, že parmičky by měly být nejméně po 8. Když zkombinuji 4 parmičky čtyřpruhé a 4 parmičky mechové, tak to bude fungovat jako kdyby byly od jednoho druhu? Nebudou pak zlé na jiné osazenstvo? Na některých stránkách je uvedeno, že jsou agresívní a někde zase, že jsou snášenlivé. Co mi poradíte z vlastní zkušenosti? Předem dík. ;-) palec ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 20:16 Žena Kate [10] – Parmičky
Tak já ještě počkám. Stejně bych teď v akvárku měla přerybněno s těma min. sedmi parmičkama. Taky jsem viděla parmičky nádherný-taky jsou (někdy) mrchy? A kolik jich musí být pohromadě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 20:08 Kamar – los parmos
Mám ty ryby už několik roků a jsou super nikdy žádnou rybu nenapadaly chce je dobře krmit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 18:51 Kate – Díky
Moooc děkuju za odpovědi. Mám 100l akva, snažím se aby zarostlo co nejvíc. No, džungle to zatím není, ale k pusté měsíční krajině má taky daleko. U dna je už rybek dost, ale ten prostředek mi připadá prázdný. Asi to přece jen risknu a ty parmičky zkusím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2006 10:39 Hugo Boss – parmicky ctyrpruhe
Mam je taky a jsou v poho, nikoho neatakujou, teda aspon kdyz sme doma :-D :-D :-D , co se deje v akva kdyz sem v praci...nevim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 17:58 sobollik – čtyři pruhy
Já mám těchto parmiček sedm a jsou v klidu,nechávají ostatní rybky napokoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 17:45 ddanse – parmičky
Asi se to dá těžko říct u každeho se zdřejmně chovají jinak.Já jsem řekl jen svůj poznatek,jak to bylo v našem akva.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8202x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3194?od=301