Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k parmičkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k parmičkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:10 Muž MGK [2] - Cichlidy – Co dát k těmhle Parmičkám ?
Ahoj, mám akvárko 54l. Mám v něm 4x Parmičku čtřpruhou, 4x Parmičku mechovou a 2x Parmičku zlatou. Chtěl bych se zeptat čím bych je mohl ještě doplnit. Uvažoval jsem o Pancéřníčcích, ale na ně mám příliš ostré a velké kameny na dně. Prosím poraďte, Moc díky za každou odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 17:23 Muž capko [40] – Re: snailman
Šupni tam purpurové a na dno daj zo 4ks nádherných/macracantha/ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 16:49 snailman
Ahoj všichni, děkuji mockrát za Vaše velmi cenné rady a zkušenosti. Omlouvám se, že jsem hned z úvodu nenapsal, že se jedná o 160 litrové akvárium zarostlé rostlinkami, ve kterém se prohání zatím skupina 8 parmiček čtyřpruhých. Žádné další rybky v akváriu nejsou. Nemohl jsem reagovat dříve, dorazil jsem z práce až teď. Takže ještě jednou díky. Snailman.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 16:33 Žena stetinka [270] – Nemá to cenu
No, nemůžu si pomoc, ale trpíme tu samomluvou. Snailman zadal téma a odplul kamsi :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 16:30 Žena Forro [3]
no ja mam 6 parmicek čtyřpruhých a mam s nimi jak čichavce tak skalary. parmičky se honi porad spolu. obcas nejako rybku stipnou ale netrhaji jim ploutve. spis to delaji ze zvedavosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 16:00 Muž capko [40] – Re: snailman
Ja by som volil zo 8 - 10ks mreniek purpurových,ale podľa toho koľko tam máš "Sumatraniek" a akú máš nádrž.Ak ešte nejaké,tak snáď perleťové,alebo "Schubertky".Tiež po 8 - 10ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 11:44 Žena stetinka [270] – Re: Krkovička
mechovka je jen jiná varieta, stejně jako zlatá tetrazonka. I když jsou o něco málo náchylnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 11:43 Žena stetinka [270] – Re: traktorysta
myslíš, že jim nemaj co ukousnout? coze by ses divil... už jsem to viděla mnohokrát no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 11:29 Muž Krkovička [0] – Re: stetinka
Pokud mě je známo tak by to chtělo alepoň 8ks tetrazon do hejna. Dají se nakombinovat s parmičkou mechovou a budou se držet společně v hejnu. Já s nimi měl anciky, Pancéřníky a cihlidky ramirezovi a žádný problém. Teď mi bohužel celé hejno tetrazon vychcípalo kuli dusitanům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 11:25 Muž traktorysta [26] - Labyrintky – Re: stetinka
s čichavci na tom není nic riskantního - u skalár souhlasím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 10:58 Žena stetinka [270]
No já bych až tak moc nesouhlasila, velmi záleží na velikosti akva, množství úkrytů a velikosti hejna těch tetrazonek. Pozor na dlouhoploutvé druhy. Někomu to jde i s riskantními čichavci nebo skaláry, ale obecně to rozhodně doporučit nelze. Spíš bych to viděla na nějaké další hejno (tetry, parmy, razbory). Ale neuvedl jsi velikost nádrže a podmínky v ní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 10:53 dasBecher
přesně tak, záleží jaké máš akva a jak početné je to hejno (doporučil bych MINIMÁLNĚ 6ks ) ;-) jinak jsou parmičky v pohodě, čtyřpruhé jsem choval před několika lety a vycházeli s ostatními druhy dobře, hodí se k nim třeba dánio pruhované do horního sloupce vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 10:48 Muž roper [10] - Cichlidy
V podstatě jaké chceš. Jsou to docela živé rybky. Těžko ti tu bude někdo psát milión druhů ;-). Napiš, jaké máš aqa a osazenstvo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 10:08 snailman – Jaké rybky (parmiček) k parmičce čtyřpruhé
Dobrý den, můžete mi poradit, nejlépe ze svých zkušeností, jaké další druhy rybek ať už se jedná o parmičky, tak i jiné druhy akv. rybek je vhodné bez problémů chovat společně s hejnem parmiček čtyřpruhých. Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 14:02 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: kofola
taky bych dokoupila do hejna, a nic moc jiného už tam nedávala, leda stejně čilé ryby, nebo ryby jiných vrstev, jako třeba ti pancéřníčci, ancistrusi atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.08.2010 14:01 Muž Oskar. [23] - Amerika – Re: kofola
Já bych doplnil hejno, popř. dokoupil parmičky čtyřpruhé. Je to jen jiná barva těch co máš doma. Na dno můžeš dát pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 13:48 kofola – Re: Beddy
Ok, já to omrknu :-) Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.08.2010 13:39 Beddy
Poradim ti:
1) Koukni se do atlasu ryb, heslo "parmička mechová". Přečti si, jaký potřebuje podmínky, jak se snáší s dalšíma rybkama a pod.
2) Prolez zbytek atlasu, (nebo zveráky v okolí), zjisti, který ryby se ti líběj, který se snesou s parmičkama, kterým budou vyhovovat podmínky v tvým akváriu, a kup si je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 13:34 kofola – Které ryby mohu dát k sobě ?
Ahoj, mám menší problém. Ze starého malého akvárka mi zbyly 3 Parmičky mechové. Zrovna objednácám nové akvárko (objem 77 l) Chtěl bych se zeptat které rybky by se mi k těm třem Parmičkám hodily. Bud moc rád když se mi ozvete. Mějte se

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 20:04 zsigi – Re: mko
Ja mám 6 parmičiek duhových, a mne sa strašne páčia. Sú to nádherné rybky. V akva aj u mňa sú spolu s pancierničkami, aj s ancystrusom a s inými rybami. Žiadny konflikt, po tej stránke sú veľmi mierumilovné. Radi sa naháňajú, a mne sa možno práve preto páčia. Ja ich krmím vločkovým krmivom, ale radi si pochutnávajú aj na chipsoch pre ancystrusa (samozrejme kým im to dovolí). Ja som s nimi maximálne spokojný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 16:50 Muž mko [1] – Re: Bob66
v kazdom pripade, ziadna vyhra :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 16:25 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: stuky
A Rebbie je měla v 145l X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 15:53 Muž mko [1] – Re: stuky
Ja mam 160l 100x40x40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 15:38 stuky
takovejch parmiček na 40l není moc dobrý nápad :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 14:43 Muž mko [1] – Re: Rebbie
u mna zase jeden samec obsadil miesto nad kamenmi a dobiedza do panciernicka....vsetky ryby su tam este len asi dve hodiny, tak uvidim, ci si kazda najde svoje miesto....uz sa samci pred sebou predvadzaju a obcas prezenu samicku....bojim sa, co bude neskor. Krmia sa spolu s panciernickami na tabletkach tak asi inym ani zatial nebudem krmit...inak sa chovaju dost podobne ako panciernickovia, smatraju po dne, pri hladine som ich skoro ani nevidel....mozno dokupim dania, nech je nadrz plna v celom vodnom stlpci.....rozmyslam aj nad guramou alebo kolizou, ale bojim sa, ze ich budu neustalim plavanim vyrusovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 14:33 Žena Rebbie [71]
Mno, co se parmiček duhovejch týče, u mě moc klidný nebyli... sou to takový nenechavci :-) s pávčatame sem je pohromadě neměla, ale po té co sem k nim do velkýho akva dala krevety, tak je do poslední sežrali, potvory červený :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 12:26 Muž mko [1]
dobry den, mate niekto skusenosti s parmickami duhovymi? Zaujali ma v predajni, myslel som si, ze su to hufove ryby, tak som do 160l akvaria kupil hned 9ks....je tam asi 5samcov a 4samice....bude to robit problemy? zatial su v celku kludne, myslyte, ze ked sa okukaju v novej nadrzi zacne ródeo? Mam pri nich este 8 paciernickov a jedneho prisavnika....znesu sa?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 20:49 Pytlik – Re: gaume
Nejjednodušší řešení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 20:47 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Pytlik
pokud to, co predvadi, nejsou namluvy samice (je vyrazne zbarveny?), dala bych toho jedince pryc a je po problemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 20:44 Pytlik – Re: gaume
Tak to souhlasím, mechový jsou daleko klidnější....hmm samé samce určitě nemám aspon pokud soudím podle vybarvení ploutví a podobně....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 20:33 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Pytlik
moc jsem neporadila, ja vim :-) mne prisly vzdycky ctyrpruhy vic akcni nez mechovy, i kdyz je to stejny druh :-) nemas treba samy samce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 20:26 Pytlik – Re: gaume
Ok dík za odpověd, mám jich 9 ale to už nehraje roli. Spíš mě zaráží že dosud byl klid a najednou taková změna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 20:20 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Pytlik
parmičky čtyřpruhe je potreba chovat ve vic nez 8 kusech, ale nevim, jestli bych dokupovala do stolitrovky dalsi...neslo by je darovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 18:57 Pytlik – Agrese parmiček 4 pruhých
Mám 100 l akvárko, 4 parmičky čtyřpruhé a 5 parmiček v mechové formě cca 3 měsíce.....už asi 3 dny se našel pravděpodobně ,,jedinec,, který napadá a pronásleduje všechny ostatní příslušníky rodu ostatní druhy..čichavce, ramirezky nechává bez povšimnutí. Prosím o radu zdali odlovit nebo ponechat ( námluvy ??? ) Děkuju za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 18:17 andrij97
To já mám v aqa 2 parmičky nádherné s pavíma očkama a žádný problém nemám. Na Parmičky je nádherný pohled (hlavně když mi motají kolečka kolem teploměru smich )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.12.2009 12:36 hanuša
dobra :-( sice je mi to lito, ale urcite to bude lepsi, jak rikate, tak prestehujeme parmicku ke kamaradce a bude to ano moc vam vsem dekuju za rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.12.2009 10:36 lukyazuzka
přesně tak. parmičky jsme taky museli dat pryč. okusovali nam neonky, dania zlaté a panceřníčky...Tak šli ke švagrovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.12.2009 10:33 Muž gupka [2] - Chovám tři thorakáty, jednoho peřovce a dva Trnovce Egemanovy
rači jí dej pryč :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2009 09:50 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: hanuša
ano lepší bude dát parmičku pryč, už mám s parmičkami takovéto zkušenosti, také jsem je musela dát pryč!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.12.2009 09:46 R Muž Silent [5949] – Re: hanuša
Doporučil bych dát tu parmičku pryč. Ani přidání více kusů, nehledě na to že by jich muselo být alespoň 10, by nemuselo nic vyřešit. Raději bych to neriskoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.12.2009 09:43 hanuša – parmička je agresivní
ahoj, máme společenské akvárium, kde máme pancéřníčky pandy, dania pruhované a parmičky pětipruhé, taky tam máme už jen jednu parmičku čtyřpruhou albína, která je na ty ostatní zlá, otravuje je a oni jsou pak poplašení. Chceme se zeptat, jak to řešit, jestli bude lepší jej někomu darovat, nebo jestli je tu možnost, že když uděláme hejno albínů, tak jak to má být, že by se zklidnili, všímali si sami sebe a nechali ostatní rybky v klidu? Chceme to vyřešit ku spokojenosti všech členů aqa ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 22:00 Emipov – Re: Onys
Ja mam tiez stastie - ziadny problem s utokmi mreniek (parmicek) stvorpruhych na ine ryby. A to mam s nimi aj gupky. Mam spolu 5 parmiciek, 10 gupiek a mnoho dalsich ryb, v 240l akva, ale ziadne konflikty tam nie su. Vsetky tieto rybky spolu vyrastali, tak mozno aj to prispelo k dobrej znasanlivosti, neviem posudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 18:41 Muž Onys [9]
Já mám v mém akva 3 Parmičky čtyřpruhé s 5 mechových a Daniama a nemám absolutně žádný problém všímají si jen sami sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 17:29 Muž cusbus [37] - Tetry
Kdysi jsem měl parmičky čtyřpruhé spolu s pavími očky a brzo to nebyla ani paví, ani očka. Parmičky jim provedli krátký sestřih. Jinak prý mnohem klidnější jsou parmičky pětipruhé, ale nemám s nimi přímou zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 12:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Radek26
onoje to i jedinec od jedince.... kolega mnel jednu a ta mu vybila skoro cely akva, byla taka divna plavala nakrivo a nenechala zadnou rybu na pokoji, museli jsme ji nakonec utratit
ostatni z hejna byly v pohode... postuchovali se mezi sebou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 09:03 Muž Radek26 [0] – Parmičky vs. rybky
Já jsem si taky nejříve koupil 4ks parmiček k tetrám černým, pak jsem se tady dočetl, že v malém počtu dělají neplechu. Kamarádovi zlikvidovaly 2 rybky celou akvaristickou populaci. Dokoupil jsem k nim tedy ještě dalších 5 a nyní nemám v AQ žádný problém. Sem tam sice do tetry jedna šťouchne, ale hned ji odrazí a pak je klid. Takže si myslím, že se ve větším počtu zabaví samy a tím je neplecha ukončena :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 08:42 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Prometheus
Ja bych si je nikdy nekoupila. Miluju parmicky, mam v akva tri druhy, ale takove, u kterych vim, ze mi nebudou narusovat akva a stresovat rybky. dala bych je nekomu jinemu, ja takhle dala pryc skalary, proste nektery ryby se k sobe zretelne nehodi a i kdyz u tech skalar to nebylo tak strasny, tak taky pavimu ocku udelaly diru do ocasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 21:30 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Prometheus
Jj parmičky čtyřpruhé jsou sviňuhy. Ona totiž musí všechno ochutnat, pošťuchvat a ožrat. To mi připomíná tu maminku té ženské jak si vybírala nedávno očka v akvaristice. Taky jí chtěla ještě vnutit parmičky čtyřpruhé. Tak jsem jim to hned rozmluvil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 20:43 Prometheus
Tak moc děkuju za informace. Ke gupkám už je nepustím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 20:42 Jitka – Re: Prometheus
Mně navýšení počtu parmiček z původních 6 na 10 pomohlo. Po počátečním útočení na všechny ostatní ryby (tetry, mečovky) se už prohánějí jen se mezi sebou. Ale je to spíš jen takové popichování, žádné agresívní útoky ani okousané ploutve žádná rybka nemá. Na druhou stranu vím, že některým akvaristům navýšení počtu parmiček nepomohlo...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8202x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3194?od=201