Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k parmičkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k parmičkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 14:16 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Wollis
Taky se připojím, u těchto parmiček je prostě ideální jich mít pořádné hejnou, jiných ryby si pak nevšímají, a valí se jen mezí sebou. Ti mojí pupkáči už na tolik zhnilí, že už se nevalí ani mezí sebou :-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 08:26 Wollis – parmicky
Ja mam 6 Parmiček styrpruhych a su v pohode aj neonky mam a mal som docasne aj gupky a nic im nerobili a ani cichavcom nic neokusovali a je dobre ze su vsade.. teda aspon u mna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 08:06 bubacomp
Já mám pohromadě 8 parmiček čtyřpruhých s mečovkama, neonkama, parmičkama siamskými a pancéřníčky a úplně v pohodě. Nahánění se pouze mezi sebou a ostatních si nevšímají.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 07:23 Žena stetinka [270] – Re: Tom
budou okusovat čichavcům licousy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 06:45 Tom
Ahoj,chci se zeptat hodi se parmicky 4pruhe do spol.200 l akva? mam tam hejno neonek,molly,4 cichavce,tetry kongo a na dne pancernicky,ancistruse...dekuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 20:35 samanator – Re: MGK
presne tak jak tu rikaji,aspon 10ks a nebudou si jich vsimat. ale muze se stat treba jako u me,ja mel parmicky spolu s pramickou krasnoploutvou a ta je utlacovala. pramicky ctyrpruhe sou znamy tim jak sou zivy,ale me se furt zdrzovali u dna v rohu akvarka. nevim jestli to bylo primo tim ale podle me jo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 08:19 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Magicos
Jestli je teda budeš dávat k sobě tak doporučuji alespoň 10 těch Parmiček, čím větší hejno tak tím větší pravděpodobnost že si jich nebudou všímat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 08:11 Magicos
Jasně - díky. Akorát jsem teďka prolezl celou tuto diskusi a je to 50 na 50. Pulka lidí by to v klidu udělala, pulka ne... Ja to zkusim - kdyztak pomažou zpátky do akvaristiky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 08:10 R Muž romant [27987] – Re: Magicos
Tahle skaldba není moc vhodná. Parmičky jsou velmi živý a akvitní rybky a velmi často mají snahu skalárám okusovat ploutve. Je to otázka dostatečnýho prostoru. Já osobně bych je dohromady nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 08:07 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Magicos
když budeš mít těch Parmiček čtyřpruhých minimálně 8 tak by to nemusel být problém, já jich mám taky 8 společně snimi ještě mám PArmičky zlaté a nemám v akva žádné problémy. Ovšem nemůžu ti zaručit na 100% že to bude v poho :-) ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 08:00 Magicos
Čau, hele já jsem se rozhodl, že sloučím Tátovo AQ s mým novým a uděláme 200l akvárium. Chěl jsem se zeptat - táta měl v akváriu (80l) 2 skaláry. Teď je chcem dát do té dvoustovky. Můžu dát ke skalárám parmičky čtyřpruhý (četl jsem, že aspoň 10 ks)? Nechám tu dvoustovku hodně zarůst, už jí mám doma. Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 11:56 Žena ustavprochore [567] – Re: Magicos
Nevím, osobně bych si tam nedala ani tu tetrazonu, je to na ně malé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 11:28 Magicos – Re: ustavprochore
JJ a nevis kdyztak jeste o nejake rybe, ktera muze byt s P.čtyřpruhou v 60l akvárku??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 11:17 Žena ustavprochore [567] – Re: Magicos
V dostatečně velkém akva tak, aby oba druhy byly v hejnu, ano. :-) Parmičku nádhernou raději klasiku - nezávojnatou formu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 09:37 Magicos
můžu se zeptat, můžu chovat P.čtyřpruhé společně s parmičkami nádhernými? Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 20:35 R Muž romant [27987] – Re: MGK
Pokud ta voda voní, smrdí, jinak než obvykle, tak to bude jasná známka toho, že to akvárko nefunguje tak jak má. Udělej jak jsem psal výše a uvidíš, že se to pohne správným směrem. :) A hlavně na nic nespěchat a držet se zásady, že "méně je někdy více". ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 20:16 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: romant
Ok, já jen že to ještě nikdy takto nezapáchalo a teď se ten pach stále drží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 20:12 R Muž romant [27987] – Re: MGK
Ještě k tomu zápachu. Každý vnímá vůně trošku jinak, to co si ty myslíš, že je smrad, může jinýmu třeba i vonět, ale vážně. Když člověk příjde do akvaristiky, tak ucítí specifickou vůni, zápach, ať si laskavý chovatel vybere. Takže pokud ta voda v tvým akvárku má nějakou vůni, tak je to normální. Ta častá výměna a nezasahování do biologických procesů by mělo upravit i ten tzv. zápach na přijatelnou úroveň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 20:05 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: romant
Ok, díky za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 20:04 R Muž romant [27987] – Re: MGK
14 dní to akvárko neodkaluj ani nečisti filtr, jenom měň vodu. Velmi lehce krm, tak ob 2 dny a to by bylo aby nebylo. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 20:02 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: romant
:) Jinak nevíš prosimtě proč mi tak smrdí ta voda ? Přece jen smrdí tak už asi od středy, a já jsem v pátek čistil AQ a voda stále zapáchá, co s tím ? Vyměnit zase vodu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 20:00 R Muž romant [27987] – Re: MGK
Docela rád bych viděl výraz tý prodavačky, když bys jim tam přišel vyprat filtr přímo do akvárka. Ale když o tom tak přemýšlím, tak by jí to bylo asi jedno, jinak by takovou krávovinu nikdy nikomu nemohla poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 20:00 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: lushije
Možná to bude tím čištěním, ale AQ jsem čistil v pátek. Tak mi připadá trochu divné že by to ty ryby takhle vzalo až dneska...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:59 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
To máš asi pravdu. Setkal jsem se s případy kdy mi řekli že do toho mého 54l AQ můžu dát 20 Parmiček Čtyřpruhých, jsem na ně hleděl jak pět na šest...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:56 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
Prodavači v akvaristice v 90% nemají nikdy pravdu, ale jsou i světlé výjimky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:55 lushije
já taky, ale člověk nikdy neví.. ona ta hlavní chyba asi bude v tom "čištění" filtru v AQ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:53 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: AlQuds
Abych se přiznal zdálo se mi to taky poněkud divné, ale v akvaristickém obchodě kde jsem si to akvárko kupoval mi řekli že ho mám vyprav přímo v akvárku a poté vyměnit vodu, teĎ už alespoň vím že prodavačky nemusí mít vždycky pravdu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:52 Muž AlQuds [161] – Re: AlQuds
Sakrys, pisu toho mene a jeste pomaleji ... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:52 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: romant
Ok, díky za rady. Ten web horácovo akvárium mám už dobře zmapovaný a ten článek také přečtený...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:51 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: lushije
V pohodě, jinak to "praní" toho štěrku beru jako samozřejmost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:51 Muž AlQuds [161]
MGK napsal: Čistím ho přímo v akvárku...Jinymy slovy, bordel, ktery filtr zachytil se vraci do akvarka. coze :) To asi neni nejlepsi napad. Filtr se sice ma cistit ve vode z akvaria, ale v te, co je uz odsata do kbeliku ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:50 R Muž romant [27987] – Re: MGK
Ten filtr když už čistíš, tak ho nečisti v akváriu, ale ve vodě odsátý z akvária, mimo akvárium. ;-) Kup si testy na NO2 a NO3, pokud je máš ták změř hodnoty. Vyměň klidně 50% vody. Moc nekrm a do akvárka moc nešťourej. Je potřeba aby se vytvořila tzv. biologická rovnováha, k čemuž výrazně přispívají ty bakterie jenž jsou usídlený ve filtru, tzn. že při proprání filtru to nedělej úplně dočista, protože potom to akvárko jakoby znovu a znovu zakládáš. Doporučuji si taky něco nastudovat třeba www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:50 lushije
ok, promin.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:49 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: lushije
Ten štěrk jsem samozřejmě čistil, Jinak bych měl totálně černou vodu. Tu prezentaci jsem tady založil nedávno jelikož jem moc nechodil na PC a o tomto webu jsem se dozvěděl před cca 4 týdny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:46 lushije
v prezentaci máš založení AQ před 3 týdny - to bereš od vpuštění ryb nebo od doslovného založení? a štěrk jsi propíral? . vím, hloupá otázka, ale... všichni tu řeší filtr, ale tomu já moc nerozumím, tak se snažím najít zádrhel i jinde, kam se ostatní přes filtr nedostanou :) kdyby moje otázky nekomu připadaly hloupé, tak se předem omlouvám.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:43 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: romant
Čistím ho přímo v akvárku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:41 R Muž romant [27987] – Re: MGK
Tak naposledy, čistíš ten filtr jak jsem se ptal? Nebo ho propereš pod vodovodem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:40 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: romant
No filtr peru v akvarijní vode předtím než jí vyměňuju. Jinak po vyčištění je ten proud toho filtru mnohem větší, ale asi po 5-6 dnech se ten proud vyditelně zmenšuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:39 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: lushije
No jo. Ale ta voda mi smrdí už od čtvrtku a já jsem v pátek čistil akvárko, takže jsem vyměnil cca 35% vody a čistil filtr. A voda smrdí pořád, tak nevím nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:37 R Muž romant [27987] – Re: MGK
Tak jinak jak ten filtr čistíš? Propereš ho v tý samý vodě z akvárka? Ještě k tomu čištění filtru. Čistit filtr je dobré tehdy, kdy se viditelně sníží průtok vody tímto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:36 lushije
nejsem žádný odborník, ale pokud ti začnou rybky najednou ve velkém blednout a "usínat" tak bych na nic nečekala a ihned vyměnila část vody.. - hlavně, pokud ti voda smrdí, jak říkáš. Jestli to mají z té vody, tak zítra může být už pozdě.. myslím, že co se týče první pomoci, tak ti nikdo neporadí nic jiného. hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:34 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: romant
Filtr čistím každý týden jelikož jsem ho koupil i s akvárkem v setu a četl jsem že ten filtr není moc dobrý že když ho nebudu čistit každý týden tak se mi zanese nečistotami a rychle se zničí. Jinak akvárko je založené cca. 6-7 týdnů a ryby tam má teprve druhý týden...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:31 R Muž romant [27987] – Re: MGK
Z tvojí prezentace jsem zjistil, že čistíš filtr každý týden. Proč? To je akvárku jenom na škodu. Ta výměna vody je jistě spojená s odkalováním. Podle toho co píšeš by to vypadalo na vyšší koncentrace N látek. Jenom pro oživení paměti, jak je to akvárko dlouho založený a jak dlouho v něm jsou ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:29 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Stistko
No, ale taky je pravda že paví očka se nedoporučují dávat k těmto Parmičkám. To už byla ze začátku trochu chyba. Jinak ty pětipruhý jsou fajn. Ale ke mě do akvárka by se rozhodně nehodily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:26 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: romant
Mám ještě jeden problém. Asi před 10 minutami jsem si všiml že mi všechny rybky v akvárku ztrácejí barvu a jsou na dně. Jako kdyby se tam klepaly nebo co tak nevím. Jo a už asi 3 dny mi nějak divně smrdí voda. Chtěl bych se zeptat jestli to spolu nesouvisí. Moc prosím o radu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:25 Stistko – re: romant
Známej je měl a právě, že mu takhle ukousaly dvě paví očka...proto mám radši parmičky pětipruhý (ty jsou takový mírumilovný)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:22 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Stistko
No to máš pravdu s těmi prevíty. Podle toho co jsem si četl tak okusují ploutve pomalejším rybám. Ale jinak já s nimi zatím žádné problémy nemám. JSou to krásné ŽIVÉ rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:22 R Muž romant [27987] – Re: Stistko
A v čem jsou podle tebe "prevíti".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:20 Stistko
asi bych k nim taky nic nedával (i když já nemám co říkat)...jinak co vím, tak tyhle parmičky jsou trochu "prevíti"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:16 R Muž romant [27987] – Re: MGK
Já už bych tam žádný další rybky nepřidával. Je to tak akorát. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8202x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3194-jake-ryby-k-parmickam?od=151