Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Tlamovci - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 18:04 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: MatesKGB
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 17:54 Muž MatesKGB [4]
Když už se tu nakouslo tohle téma, mě by dosti zajímaly nějaký triky jak vyklepávat takový ryby, popřípadě nějaký osobní zkušenosti by se určitě hodily love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 17:43 lucass Re: Anonym
To není tak jednoduchý jak si myslíš. Samozřejmě je to výhodné, protože šance na přežití všech ryb je takřka 100%, ale jak říkám, musí se to umět. X-)
Ale o tom by mohl sofistikovaně povyprávět Mr. Horác. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 16:12 pentS Re: Anonym
"Odchov: samice nosí jikry,mladé v tlamě dokud se o sebe nepostarají sami "
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 16:04 Anonym – Vyklepávání tlamovců
Chtěl jsme se optat....samička tlamovce má v tlamce třítýdení potěr....mám jí nechat až je sama vypustí nebo j vyklepat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2008 22:53 Muž wladys [291] - CichlidyRe: vojtak
Když potřebuju odlovit nosící samici odlovuju zásadně v noci,při zhasnuté nádrži.Rozsvítím jen v místnosti.Když samice spí je jednoduší ji odlovit a není tolik stresována jako několika hodinovým naháněním přes den. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 20:54 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Malapa
Nemyslím,že by to byla hloupá otázka.Samice se dokáže postarat o potěr velice dobře i ve společné nádrži,pokud je prodtorná.Kolikpak jich sežere při stresovém odlovení?Na to,abych to věděl,jsem tlamky dělal dost dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 20:47 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Romy
Proč by jí asi chtěl chytat? Asi nechce, aby potěr někdo sežral. Hloupá otázka!
Obávám se, že nezbyde než pokaždé skalku vydat. Samičky s každým odlovením získají na šikovnosti a ostražitosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 20:33 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Unnamed
Proč potřebuješ odchytit samici,chceš vyklepávat?Ona se jinak o mladé postará i ve společenském akváriu.Pokud chceš odchytit jakoukoliv rybu,vyplatí se mít dvě síťky.Jednou nahánět,druhou lovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 19:57 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Jak chytit nosici samici tlamovce?
Dobry den vsem akvaristum.
Uz dvakrat jsem chytal nosici samici tlamovce v 450l Malawi. Skalka dosahuje asi 10 cm pod hladinu. Jako prvni moznost, co me napadla, bylo vyhazet vsechny kameny, ale pak jsem ji jeste dlouho chytal. Znate nejaky lepsi zpusob, jak ji chytit v akva bez vyhazeni vsech sutru? Taky jsem zkousel krmit. Instinkt krmeni sice je, ale ryba se o to nezajima, a dost tezko se na volne vode chyta.
Dekuji vsem za odpovedi.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 14:24 Muž Killer [133] - SumciRe: varinka22
varinka22 napsalaprvorodička tak to možná taky nevyšlo,a bradičku stratila úo 14 dnech tak mi to přijde dovný :-( Prvorodička je může spolknout omylem..kor když je ve stresu.Příští vrh jí nechej v akvárku normálně a až ten další jí vyndej..nebo jí postě vyklepni,ale to já třeba nedělam..nemam to rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 11:46 varinka22 Re: Silent
Je i o něco menší a hubenější než je ta druhá tak snad příště bude líp :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 11:44 R Muž Silent [5949] Re: varinka22
Ono už samo přelovení samice do jiné nádrže než byla zvyklá je dost silný stresor a přidání dalších ryb jí jen přidalo. A navíc když to byla "prvorodička". Snad to bude příště lepší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 11:40 varinka22 Re: Silent
Byla tam 2 dny sama a pak jsem tam dala dvě paví očka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 11:33 R Muž Silent [5949] Re: varinka22
Pokud je samice ve stresu tak to může sama požrat. Byla v nádrži sama nebo měla společnost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 11:27 varinka22 Re: Killer
Nechci tě zklamat ale vážně tam asi není ani jedno. V kytičkách ani nikde kolem kamene nejsou. No ale snad se třeba ještě nějaký objeví,byla prvorodička tak to možná taky nevyšlo,a bradičku stratila úo 14 dnech tak mi to přijde dovný :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 10:47 Muž Killer [133] - SumciRe: varinka22
schovali se - sou dost mrňavý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 09:52 varinka22 – Tlamovčí mimča
Měla jsem v akvárku samici která už měla velkou bradičku a měla je co nejdřív vypustit,ale dnes ráno brydičku už neměla ale miminka nikde. Co se s nima stalo??? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2007 15:55 Šámes Re: jirka4
je to naprosto normální..jinak já sem zebry měl a i se mi vytřeli a ale žádný jamky teda nehlubili..jako plyvali písek to jo ale jako jamky teda fakt ne.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2007 15:29 jirka4 – Metriaclima zebra
ještě bych měl jeden dotaz, je to normální, že mezi sebou bojujou samičky ???? Zatím jsem slyšel, že mezi sebou bojujou jen samci . coze
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 13:05 rolandmynar Re: jirka4
To u mě dělají jamky, ale ne tak obří, samice a samec si pod kameny vyčistil kus břidlice a tam láká jednu samici za druhou k výtěru a nutno podotknouti, že se mu to daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 12:52 Muž endus [21] Re: jirka4
Nestane, pokud je stále při chuti, tak si vyhrabe novou :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 12:46 jirka4 – Metriaclima zebra
měl bych ještě jeden dotaz stanese něco když zničím samcovi tu třecí jamku ?? Ta jamka je vyhloubená až na dno a táhne se přes půl akva !!!! no Díky moc za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 22:22 Muž Killer [133] - SumciRe: jirka4
tak od 7 cm maj samice mladý..měj trpělivost..jestli maj vše co potřebují,brzy se dočkáš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 20:36 jirka4 – rozmnožování
Při jakém věku nebo velikosti se rozmnožuje tlamovec Metriaclima zebra ??? koupil jsem je 28.9.2007 a mněli 10 cm . v akva mám 4 samice a dva samne . samec neustéle hlobí jamky v písku , půlka akvárka má holé dno a furt nic :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 20:28 Muž Nik [191] Re: Šámes
Tak nekrm, dostanou hlad a dají si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 20:03 Šámes Re: wladys
Altíci papaj to jo.. Ale i tak tam mám teď asi 25drobků a rostou.. No nejspíš na ně už nemá chuť nebo co. :-D
Tak teď sem kouk na akva a sou tam další.. :-O cca 5 :-O . Asi znova proběhnu akvaristiky ale pochybuju že mi takový prďoli vůbec vemou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 19:58 jonathane Re: wladys
tak tak stejne je to u me....permanentne mi nosi 4-5 samic...jen co to samice vypusti, altici jim daji za usi....jeste jsem neobjevil ani jedno mlade
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2007 19:56 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Šámes
Se divím,že ti to altíci nepožerou.Mě se taky dost množí,ale mladé jsou ihned po vypuštění sežrány altíkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 18:04 Šámes Re: Martafix
To je právě ono.. Všichni toho maj plno.. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 17:59 Muž Martafix [12] - RostlinyRe: Šámes
Prodat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 17:38 Šámes – zase nosí
Prosím vás..je to sice ptákovina ale já už nevím co mám dělat s mladejma leptosomama..pořád ty potvůrky nosí a mám každých 14dní minimálně 6mladejch..nikde to nechtěj a ani sumbu už to nestačí žrát.. :-D ..jak je mám přesvědčit aby se furt nemnožili..?? tone
Ze začátku sem byl hrozně rád ale teď nemám v akva jedinou samici kerá by nenosila..dycky je vyplivnou nažerou se a nosí další..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2007 09:46 Mirasek Re: Bufet
Souhlasím s wladysem.
K tomu vyklepávání. Četl jsem něco že se odloví samice a nožem asi tupou stranou teda se jí otevře papula a ty malé vyklepeš. To je vše. Snad jsem to dobře pochopil je to hnus nedělal bych to... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 21:34 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Bufet
Letmo jsem mrknul na prezentace Bufeta a myslím, že by ses měl nejdříve zaměřit na to ,aby rybám dopřál to co potřebujou. Což je v jeho případě větší akva... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 17:17 Bufet Re: Mirasek
V tom článku to byly napsaný důvody pro i proti, ale na tom nezáleží. Teď už to ani nepotřebuju, ale už sem měl strach, aby mi tlamovka nezdechla hlady, bo nežrala víc jak 4 týdny a měla už docela propadlý břicho a už to vypadalo, že je vůbec nechce pustit. Radši sem ju dal pak večer na samotku a po pár hodinách pustila prvního a do rána zbytek, takže už je to v klidu.
Nemám sice důvod to teď dělat, ale stejně bych rád věděl jak na to. Dík za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 08:54 Mirasek Re: Bufet
Nevídím důvod stresovat ryby mě je vyplivla a normálně tam plavou mezi těma velkejma tak bych to asi taky nedělal a ten článek jsem četl taky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 07:34 Štěpán Re: Bufet
Ten článek pokud se pamatuju byl zaměřený na kritiku tohoto postupu, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 00:15 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Bufet
Já si dovolím na tvou otázku odpovědět další otázkou.Proč to chceš dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 23:55 Bufet – vyklepávání tlamovců
Četl sem tady jednou článek o vyklepávání tlamovců, ale nebylo tam napsaný jak se to dělá. Můžete mi o tom napsat něco víc? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 08:34 Muž [] Re: anonym
Ano dávám za pravdu,dávat jim hovězí není dobrá volba krmení.Kolegové jenž mají skupiny tropheusů v počtech kolem 20-30ks dávají granulovaná a vločková krmení na více rostlinné bázi.U mraženek pouřívají mix patentky+špenát.To bez problému konzumují,ale mají u nich i jiné tlamovce,kteří nejsou závislí na sběru nánosů řas.Jinak jde použít i jiné mražené krmivo jako třeba různé druhy planktonu,ale osobně bych to míchal např se sekanýma a spařenýma kopřivama. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2006 08:25 anonym Re: Jirka
Krmit tropheusy hovězím srdcem je jejich smrt. Jsou to vegetariáni. tone

Jestli chceš vědět něco o chovu tlamovců, tak se podívej na www.akamalawi.com Najdeš tam hodně informací a rad do začátků. Potřebují hodně prostoru min.250l tak si to dobře rozmysli. Nedávej je do nějakejch 100 litrů. Je to jako závojnatka vkouli palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 18:20 Jirka – tlamovci
Choval jsem tlamovce Tropheus Duboisi a docela bez problému se i množili.Koupil jsem je od chovatele 10kusů,aby byl předpoklad,že se vytvoří pár a dal do 180l akva bez rostlin,jen velké kameny,aby se mohli schovat.Voda musí být zásaditá 8-9pH a tvrdá 10-20dGH.Teplota vody 24-27 stupňů.Na filtraci je nejlepší čerpadlo s filtrem.Krmení vezmou všechno,patentky,hovězí srdce nastrouhané na jemno,granule,živý plankton.Nepřekrmovat,aby se nezkazila voda a často ji měnit.Voda se upravuje solí a jedlou sodou.Každý samec si vytvoří teritorium a to si hlídá.Vytírají se na kameny nebo na dno.Mladé poznáš podle toho,že jsou kropenaté.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 13:55 Houba Re: jardik.cardik
Hele, taky sem se bal kdyz sem je lovil. Ale je to vpoho. :) Sice sem vyhazel vsechny sutry ale stejne sem chtel pod nima odkalit. Kdyz mas prazdny akva, tak ji chytit neni problem. Chce to jenom truchu s citem aby si ji moc nestresoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 10:59 jardik.cardik Re: Houba
Nemam ji jak chytit. Je tak schovana, ze si ani zbytek akva nevsimnul ze je pryc. A taky mel jsem tam prcky pavich ocek a ani si jich nevsimli. Mozna az budou starší a ani zadnej dravec neobsazuje me akva. Uvidíme do te menší bych dal asi tak 27stupnu nejakej kamínek a to asi staci. Mozna pokud se mi povede ji lapnout, tak to udelam ale zase se bojim ze ji ublizim. Kdyz ji lapnu do sítky. Asi to necham na přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 08:12 Houba Re: jardik.cardik
hele samice nosi tak dlouho dokud se ji mlady vejdou do tlamy ... to je ruzny minimalne 20 dni ale spis dyl ... nechtel bys ji prelovit do naky odchovny nadrze ? :) aby ti je hned ostatni nesluply
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2006 16:02 jardik.cardik Re: Anonym
Hele, tak se mi zda ze tu papulu ma plnejsí ale vubec nepapa. A jak dlouho to jeste bude trvatz? Jsem zvedavej.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 20:19 Muž [] Re: jardik.cardik
Má je tam.By jsi se divil kdy už to ty holky můžou mít. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 19:54 jardik.cardik – labidochromis yellow
Mam 6 techto rybek a jedna mi zalezla pod skalku. Kdyz ji omrknu tak ma nafouklou papulu. No a sem tam vpluje i samec a kdyz se nejaka rybka ochomejta pred vstupem do jeskynky tak ji hned zazene. Prece nemuze mit tu papulu plnou jiker??? Na to je jeste brzo, aby mela mlade? Ja je mam doma od 9 zari a nevim jak mohli byt stare. Je to divne. Muze mit mlade nebo je nejak nemocna? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2006 15:12 B.L. Re: michal
Tak jsem ho už našla a opravdu je to oreochromis mossanbicus.Moc díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2006 09:18 michal Re: B.L.
To vypadá,že to je tlamoun mosambický-Sarotherodon mortimeri mossambicus

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6900x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/318-tlamovci-rozmnozovani-odchov?od=151