Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Tlamovci - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 14:57 Muž JendaVana [22] - Cichlidy – Jak moc je nošení jiker a JUV pro tlamovce vysilující?
Celou dobu nežerou. Normálně plave s ostatními, samci ji nahánějí jakoby nic. To musí být strašně vyčerpávající. Jak moc může samice pohubnout, aby to ještě ustála? Zbaví se jiker sama, pokud cítí, že už to neustojí?
Nerad bych o tu šikovnou mladici přišel. Mám ji sotva měsíc. Samička Ps. Socofoli je odhadem 6-7cm velká a nosí od víkendu (je úterý takže max 4 dny)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 21:35 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: JendaVana
No a problem je vyresen :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 21:25 Muž JendaVana [22] - CichlidyRe: StrNd4
Je pravda, že mám vyhlídnutý ještě Alunocary... takže pak nějaou tu záměnu uvítám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 21:22 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: JendaVana
Tak je spousta moznosti co potom s tlamovci treba darovat popr za neco vymenit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 21:21 Muž JendaVana [22] - CichlidyRe: StrNd4
viděl bych to na dutou příčkovou cihlu. tam je možností schovávaček spousta. Spíš se bojím, že jestli něco přežije, tak to 400l s takovou za chvíli přerybním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 21:16 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: JendaVana
ano Rozumny reseni... A kdyby si nahodou sehnal to odchovny akva tak kdyz tam chces dat i samicku tak ji tam dej spousta ukrytu a hlavne i nejaky mensi skulinky pro ty maly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 21:13 Muž JendaVana [22] - CichlidyRe: StrNd4
no, jestli seženu odchovný AQ, tak bych ji odlovil i s plnou tlamkou a až by je pustila, tak bych ji vrátil zpátky. pokud neseženu, tak to nechám na přírodě ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:54 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: JendaVana
samice nosi mlade v tlamce takze bys ji musel jedine vyklepat coz bych nedoporucoval...Ja je nechvam donosit trva to cca 3 tydny pak uz je zacne samice normalne vypoustet nekdy i driv protoze uz je nepobere do tlamky tak ty co vypusti tak je odlov do te odchovne a je to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:38 Muž JendaVana [22] - CichlidyRe: invalida
no, teď máme cca 400l a další velký AQ už není kam dát. počítal jsem s nějakou max padesátkou... kam bych házel všechno mládežnictvo. v uvozovkách "dětský" AQ. míněno, že by se o něj jakože staralo dítě :-D
A matku odlovit teď brzo nebo až bude mládež v tlamce vykulená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:27 S Muž invalida [3881] Re: StrNd4
Je to asi takhle...60 stačí ale 80 ka má i jiný využití ..prostě 60ka se mi zdá jednoůčelová... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:23 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: invalida
Jo to je sice pravda ale kdyz hodis 10 nebo 15 kousku na chvilku do 60 litru jen aby trosku povyrostli tak jim to bohate staci si tak myslim pak uz je hodis do spolecnyho k ostatnim tlamacum tak tim jim urcite na krase neuberes :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:21 S Muž invalida [3881] Re: JendaVana
Optimum je 1000litrů ale neříkej to ženě smich já bych řek tak 80-100...ale je to braný citem ne vědecky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:14 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: JendaVana
Ja odnosene tlamace hazim do 60 l kde jsou jen sami a pak uz je hazim zpet do akva az povyrostou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:12 Muž JendaVana [22] - Cichlidy – Tlamovci - Velikost AQ vhodná pro samičku a poté pro JUVs
Fotka k příspěvku Zdravím, mám už cca 50 mini ancistrusů a teď mi nosí Pp. Socofoli. Asi tedy budu potřebovat nějaké odchovné AQ. optimální velikost?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 14:36 Muž wladys [291] - CichlidyRe: jarda
Rodiče? Ty jsi se samicí přelovil i samce?Pokud ano,tak to je jádro pudla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 13:44 Muž jajaapaja [174] Re: jarda
To asi ne.Muže byt nevhodná voda.A podobně.Jaký druh Tlamovce tam máš.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 13:38 jarda – holis
Ahoj mam dotaz pravě se my vytřeli tlamovci,mam je zvlašt v akvariu.Ze začatku jich tam bylo tak kolem 50ks.a po tydnu je vydět že rapidně ubyvaji je možne že my je žerou rodiče? rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 17:20 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: capko
Diky za radu ale ja sem tu samici mel v tom akva asi 14 dni aby je tam donosila a az pote sem ji odlovil a male sem tam nechal a tri dny se nic nedelo az potom zacali odchazet ted uz jich tam mam asi pet nebo sest jenom :-( doufam ze se mi podari je odchovat ale vazne nevim cim by to mohlo byt jen se modlim aby neodesli vsechny do rana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 16:39 Muž capko [40] Re: StrNd4
Ja mladé tlamovce chovám väčšinou len vločkami/rôzne druhy/,len keď sú veľmi malé,dám im uvarené žĺtko.Čo sa týka úhynu,tak chyba bude asi vo vode/zloženie a teplota/,mala by byť tá istá,v ktorej samica nosila ikry.Raz som mladé prelovil do odchovnički,v ktorej bola len polovica vody z pôvodného aqa a druhú som dopustil čerstvou,pričom aj teplota bola nižšia.Pokiaľ som teplotu zdvihol,tak mi všetky malé uhynuli.Prajem ti,aby ostatné malé prežili bez ujmi. palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 12:16 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: Moucha
No krmil sem je sakem 55 v pohode ho zrali.A navic este meli vetsi briska ze kterejch pokud vim taky travi ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 11:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: StrNd4
a cim jsi je krmil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 11:38 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Tlamovec
Zdravim vas nechci zakladat nove tema...Mam mlade od tlamovce samice je nosila v tlamce potom uz je vypoustel a a pak uz si jich aji prestala vsimat tak sem ji odlovil a mlade sem nechal v akvariu ve kterem s nema byla samice a tri dny bylo vse v poradku bylo jich asi 15 ale pres dnesni noc mi jich vic jak polovina odesla nevite cim by to mohlo byt?Sloupec vody meli samozrejme snizenej vzduchovani je tam taky a sou to tlamovci pseudotropheus saulosi coral prosim poradte nerad bych prisel o dalsi diky za rady. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 12:17 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe. PR
tak diky za rady uvidime esli je donosi doufam ze jo mel bych z toho este vetsi radost nez ted :-) tak ja ji zkusim potom prelovit kolem toho 18. dne a uvidime co z toho bude pak vam dam vedet:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.10.2009 11:56 Muž PR [3] - CichlidyRe: StrNd4
Nechal bych jí mezi ostatníma. Jestli chceš něco odchovat tak bych ji přelovil tak kolem 18 dne nošení do té nádrže. Jestli nosí poprvé tak ani donosit nemusí mě se stávalo,že když samička nosila poprvé tak jikry po 3 dnech až týdnu sežrala. Teď bych jí zbytečně nestresoval přelovováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 11:44 Muž kortezhugo [983] Re: StrNd4
...neviem ale teraz ju netreba "rusit" - prelovovat...mala bi mat "klud"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 10:10 Muž StrNd4 [15] - CichlidyDíky
Fotka k příspěvku tak tady je ta jeji fotka jo a este se chci zeptat nemam ji dat zvlast do jineho akvaria a stacilo by ji akvarium o objemu 44 litru?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 08:14 Muž sollik [257] - CichlidyRe: StrNd4
Dobře ji pozoruj když je ryba v klidu a bezpečí lze mladé zahlédnout v tlamce. Jinak jak píše loslaiblos - samice s mladými se schovávají a nežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.10.2009 07:36 loslaiblos Re: StrNd4
Ahoj, jak říká Wladys, podle popisu to tak asi bude. Jednoduše to poznáš na jejím chování. Je plaší než ostatní, víc se schovává a hlavně když začneš krmit tak by neměla přijímat potravu (u některých druhů samičky dokážou trochu žrádla přijmout). Prostě se nebude ládovat jak ostatní:)!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 23:53 Muž wladys [291] - CichlidyRe: StrNd4
Ano podle popisu to tak vypadá.Nicméně fotka by byla průkaznější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 20:47 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Tlamovci-Nosi uz jikry v tlamce?
Zdravim vas mam samici tlamovce pseudotropheus saulosi a samice mela vetsi brisko a od dnesniho rana brisko nema ale ma jakoby spodek tlamy vystouply a ritni otvor ma takovy jakoby zvetseny jakoby opravdu ze sebe vydavala jikry myslite ze je ma v tlame?Nemam s tlamovci ve vytirani zadne zkusenosti takze budu rad za kazdou vasi radu a kazdy vas nazor dekuji za odpovedi
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 20:28 Muž diskoclub [40] - CichlidyRe: wladys
Jak jsem napsal tak to dělám já a u tebe to bude jinak.Pokud mám ryby které mně mldé sežerou tak ji odlovím, ale jak píšeš máš s tím špatné zkušenosti, v tom případě jak píšeš pokud to člvěk umí tak vyklepat.Velkochov to je jasné nedokážu si představit kolik malých nádrží by musel mět Hynek Dařbuján a nebo radim Zídek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 20:04 Muž wladys [291] - CichlidyRe: discoclub
No vidíš a já mám zkušenost takovou,že pokud je ryba delší dobu mimo skupinu tak ji většinou skupina mezi sebe zpět nevezme.Proto,když už odlovovat nosící samici jinam ,tak jen čistě na vypuštění prcků a pak rychle zpět.
Já taky nejsem příznivcem vyklepávání,ale i já to občas musím použít....takové leptosomy v mé nádrži nemají šanci odchovat jediného potomka.Mám tam totiž Compressáky a pro ně je to brnkačka lapit zrovna vypuštěného prcka,který se pohybuje těsně u hladiny.Nicméně,pokud vyklepávání použíje člověk co to umí asamici při tom netrápí je to lepší způsob než nechávat samici dlouhou dobu mimo skupinu.....toť můj názor na věc.
O vyklepávání prcků ve velkochovnách se nemá cenu bavit...tam to bez toho nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 19:54 Muž diskoclub [40] - Cichlidy
Pánové klepat či neklepat, můj názor je na tohle takový pokud mám doma jedno akva pro potěšení tak neklepat ony se ty labidichromisy stejně nějak nedají udat tak proč to dělat. Nechápu proč to koníčkáři dělají ? Já mám tropheusy kirizy.... neklepu a neodlovuju a mladé tam mám , to jsou aspon ryby pánové ta rybka není ve stresu.... chovné jsem kupoval F1 taky neklepané!!!! a nemám s nima žádné problémy.Pokud teda chytat samici, tak jak píše wladys v noci...ale nechat ji to donosit v menším akva ,ty řeči že tropheusy potom zabijí samici ty taky nejsou pravda aspon u mně to tak bylo. Tím chci říct jak to u mně funguje je dost možné, že u vás to bude jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 08:56 Muž pepik [6] Re: wladys
tak ja je necham a uvidim, mam tan jeste jednu tak snad se to povede s ní,jenomze ted jedu na 14 dni pryc takze to je asi stejne v ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 00:23 Muž wladys [291] - CichlidyRe: pepik
Žlutá barva je ok....jestli jsem to dobře pochopil,vyplivla je při přelovování.Jikry by tedy měly být v pořádku,ale nevím jestli má smyls je vypiplávat v umělé tlamce......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 23:17 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: pepik
Pokud je vyplivla tak je po nich, to by je musela zase hned vzít zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 22:45 Muž pepik [6]
Dobry den nechtel sem delat nove tema tak to pisu sem.Jakou barvu maji jikry tlamovcu,kdyz sem prelovoval samici, ktera je mela v hube tak jich par vyplivla a jsou takove cele zlute, je po nich?Nebo je to normalni dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 12:02 Muž endus [21] Re: PetrH
Petře nezlob se na mě, koukal jsem do tvé prezentačky a myslím, že chytit rybu v tvém akva nemůže být až zas tak velký problém. Těch pět kamenů odsuň od pozadí, aby se za ně ryba nemohla schovat, dvě síťky a je to. :) Navíc se nosící samice většinou někde krčí v koutě, to by ti snad mělo práci taky ulehčit. Co by měli říkat lidi s hustě zarostlými nádržemi nebo ti, co mají v akva jiný kamenolomy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 10:27 PetrH – Jak chytit rybku
Ahoj, potřeboval bych poradit jek chytit rybku ve velkém aqua (640 l)kde je spousta úkrytů. Je nějaká pas, kam by se rybka dala chytit, nebo se dá chytat jenom síťkou. Dík za zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 19:27 Dušan2 Re: brabenec
Ach jo. Připadá ti 4 mm jako jemný písek. ;-) Už chápu, že jsou na tebe ostatní tak naštvaní. Děláš věci bez rozmyslu a odskáčou to ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 16:54 brabenec Re: Dušan2
už sem si pořídil jiný písek zrnitost:4 mm dobrý bo špatný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 18:35 Dušan2 Re: brabenec
Taky sem měl štěrk, ale po té co sem změnil na jemný písek(od moundfielda do Filtrací) tak se to rybám víc líbí, a pořád s chutí přehrabávají dno. potlesk
A nic ve zlém, ale do Malawi bych se se 112 l nepouštěl. Je to prostě málo. Buď pořiď jiné ryby nebo větší akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 18:15 Muž wladys [291] - CichlidyRe: brabenec
Tlamovci do jeskyňky jo? Vtip dne. Fakt nechápu, proč si pořizuješ ryby o kterých nic nevíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 18:01 brabenec Re: wladys
A když tam mam,ale ten černej písek tak se mi,ale taky vytřou ne třeba do jeskyňky ne??? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 16:34 Muž wladys [291] - CichlidyRe: brabenec
..opravdu sis všechno upravil?Zřejmě mě šálí zrak.Akvárko je nedostačující,počty ryb jsou samozřejmě taky špatně a o vybraných druzích ani nemluvě.A v těchto podmínkách ti nejsilnější ryba vytluče ty zbylé... ;-) Tvě dotazy měly přijít ještě předtím,než ses do čehokoli pouštěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 16:27 Muž Oizo [3] Re: brabenec
A tlamovci si vytváří takové hnízdo v jemném písku a to u tebe nehrozí přes ten černý štěrk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 12:05 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: brabenec
takže máš větši akvo a i vhodnějši výběr ryb?pochybuji!myslim že tady neni co dál psát a řešit,snad to nějákej redaktor zamkne a ty si trochu začneš čist a africe! hodně štěsti X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 12:01 brabenec Re: mch.sokolov
Tak,ale už sem si to upravil podle těch rad co mi všichni řikali palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 12:00 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: brabenec
odlov malejch a pozorovat co? :-O do čeho je dáš?sem z tebe trochu zmatenej,co tak si něco o tlamkách pročist? a dobrý podminky máš?nerozumim africe,ale myslim že nemáš ani z 10ti%,stači pročist komentáře u tvého akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 11:39 brabenec – V jakém období se obvykle Tlamovci páří???
Rád bych to věděl abych byl vždy připraven na odlov malejch a tak,ale hlavně aby mi to neuteklo je to paráda pozorovat a dobrý podmínky pro ně mám X-) :).Děkuji za všechny příspěvky hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6900x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/318-tlamovci-rozmnozovani-odchov?od=101