Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Tlamovci - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2020 22:33 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: kaktusko
Otázka zní, proč jikry vůbec vyklepáváte? Když už musíte z nějakého důvodu manipulovat s nosící samicí, tak až když mají mladé strávený žloutkový váček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 21:31 kaktusko – Tropheusy-liahnutie.
Ahojte, chcel by som poprosiť a radu. Po vybratí ikier z papule samice Tropheus mi ikry spriesvitneju, niektoré splesniveju a po čase sa rozpustia. To iste sa stane, keď ikry vyberiem aj po týždni po vytierani. Som si isty, že sú oplodnené (aspoň väčšina z nich).
Keď vyberiem ikry, ktoré už majú oci alebo chvostiky, v pohode všetky prežijú.
Pritom som videl na nete kopec videí, keď chovateľ umiestnil čerstvo vytrete ikry do inkubátora a tie sa v pohode vyliahli. Ja mám inkubátor priamo v akváriu, kde sú aj dospele ryby.
Viete mi poradit, kde môže byt problém ?
Dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 10:59 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Jaroslav87
Tak velká ryba je samec tlamovec černoploutvý, ta malá ryba mi přijde mladinká samice tebou druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 09:35 Muž Jaroslav87 [0] Re: Malapa
Mám v prezentaci video.
Edit: youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2020 23:27 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Jaroslav87
Bez fotky těžko soudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2020 22:13 Muž Jaroslav87 [0] – Chindongo Saulosi
Mám asi úplně hloupý dotaz, ale myslel jsem si, že u Saulosu jsou samice žluté a samci modří. Pokud to tak je tak se mi asi třely dvě samice. Je to možné? Nebo je to nějaká jiná ryba? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 08:42 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: pfofino
Ani "lovci(masožravci)" nejsou záruka redukce mladých, pokud mají hodně úkrytů. Akvárium by se mělo více "otevřít"(ubrat úkrytů), jak psal Malapa. Nebo dát pryč samičky a dát jen samečky. Myslím, že rozmnožování se zabránit nedá. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 15:24 Muž pfofino [0] Re: Malapa
Nějaké jiné rady? Nevím asi mám líné rybky ale mě skoro vše přežije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 15:00 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: pfofino
Obvykle z mladých nepřežije prakticky nic, dospělé ryby to sežerou. Zredukuj drobné úkryty a mladé poslouží za potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 12:33 Muž pfofino [0] – Jak zabránit rozmnožování tlamovců
Ahoj potřebuji radu. V dubnu minulého roku jsem si založil nové 450L akvárium s Tlamovci. Koupil jsem celkem 6 černoploutvých a 6 štíhlých. Nyní jich mám v akváriu přes 60 a to i přes to, že se snažím pravidelně lovit nové přírůstky (minimálně dalších 60 jsem už daroval). Nevíte jak zabránit Tlamovcům v rozmnožování? Chytat je prostě v zarostlém akváriu dobře nejde. Mám pořídit nějakého masožravce, změnit teplotu? :-( Předem děkuji za rady. :-( :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 11:41 Muž Jarry [1437] Re: Diversa
Já bych to nechal být, samice bude nosit celkem často (jestli nosí poprvé, tak to ani nemusí donosit). Jestli chceš, aby občas něco přežilo, tak jim tam udělej nějaké vhodné úkryty, kam se větší ryby nedostanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 11:12 Diversa – Vytiracka?
Fotka k příspěvku Dobrý den,

Mám jeden možná hloupý dotaz mám samici Labeoteopmeus trew. "Chilumba" a nosí malé... dá se v nádrži aplikovat tzv. Porodnicka? Ma to smysl ?Nebo to bude mit spíš opačný efekt? Samci ji dost nahanej... ahoj

Předem děkuji za reakce
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 14:44 MikeCZ – Krmeni
Hezky den akvaristi ;-) , mám v umělé tlamce cca 40ks vajíček a už je venku larvička, mám začít krmit až zmizí vajíčko pod larvičkou? A mám začít krmit cyklopem ? ;-) :-) díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2016 21:44 Muž petromas [10] – Zebra red vs Lombardii
Fotka k příspěvku Dobrý den je možné že samice zebra red red měla v tlamce i Lombardie nebo je to kříženec.Některé jsou jakoby napůl.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2016 14:51 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Krunýřovec
nech to na přírodě a nikoho nikam nedávej, jestli máš v akva pár šutrů možná pár mladých přežije, kdyby přežili všichni, co pak s nimi? btw nechceš si udělat prezentaci toho akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2016 14:45 Krunýřovec
Ahoj právě jsem si všiml že můj tlamovec nosí jikry jsou to moje první jikry nevíte co mám dělat mám je dát do jiného akvária i s matkou ani je ostatní ryby nesezrali děkuju za odpověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.07.2016 14:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DaweCZ
V prezentaci nemáš soupis ryb, pořádnou ostrou fotku, ... Jednou píšeš 120 litrů, podruhé 300l...

Ryby se ti budou množit, až pro ně budeš mít příhodné podmínky. Důležité jsou hlavně parametry vody a úkryty.
Dno se většinou používá jemný písek (třeba ten do bazénových filtrací).
Krmení záleží jestli máš býložravé ryby nebo masožravé. Ale ideální je kombinovat živé (mražené) a sušené.
Podívej se na prezentace ostatních, můžeš tam načerpat inspiraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 13:58 DaweCZ Re: ondralomnice
Já nevím jak se dělá prezentace
Akvárium je 120 litrové.
Filtr je biologicky vnitřní.
Celé akvarium je plně rostlin, na dně štěrkem.
Pár velkých kamenů.
Máme 10 tlamovců a 4 Ancistrusy Dolichopterus.
Vodu měníme co 12 dní polovinu Akvária.
Myslíte že mám vyměnit ten štěrk ? A co by bylo nejlepší + krmivo.
Ještě něco potřebujete ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 12:13 Muž ondralomnice [81] Re: DaweCZ
tak za 1 udělej prezentaci ať je vidět akvo a může se radit dáále pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 12:09 DaweCZ – Tlamovec
Dobrý den,jsem začátečník a mám asi nevhodné akvarko pro Tlamovce.
Chci se zeptat 1) Jaké dno pro Tlamovce
2) Potrava pro Tlamovce
Chci je rozmnožovat :/ a už 2 roky nic.
Děkuji za rady.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 10:52 - Re: Alča
Neviem ako je to u tvojich ale napríklad tie moje Hongi sweden sú rovnako sfarbené samice ako aj samci.Dokonca samice majú i imitáciu ikier na análnej plutve.Len 2 či 3 dominantný samci sú sfarbený odlišne.Inak mám problém rozlíšiť samca od samice.No napríklad zas u Tanganyiky(julidochromis ornatus) opateru preberá samec resp.ho k nej donúti silnejšia samica,takže vylúčiť to nemôžem.Silnejšia a väčšia samička potom preberá úlohu ochráncu.U cichlíd to nie je nič neobyčajné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 09:27 Alča Re: P
Samec to je stoprocentně má černé ploutve dolní a má černé pruhy po těle taky je obrovský. A v puse má takové kuličky má jich tam docela dost. Ani jeden tlamovec nejí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2015 07:32 Muž P [125] - Betta splendensRe: Alča
Možnosti jsou dvě. Buď to není samec nebo nenosí jikry. Při předvádění cichlidy často roztahují hrdelní vak, aby se předvedly v plné parádě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 00:09 Alča – jikry v tlamě
Prosím o rychlou radu mám tlamovce černoploutvý,dvě samice a jednoho samce. Už dva dny pozoruji že jikry nosí v tlamě samec. Má je nosit samice ne? Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 20:43 Muž P [125] - Betta splendensRe: Marek2010
O změnách pohlaví je spousta spekulací. Některé případy jsou zdokumentované, jiné jsou jen domněnky. V podstatě vždy se jedná o změnu samice --> samec. Osobně jsem tohle téma nikdy podrobně nezkoumal, ale řekněme, že ke změně dojít může.. Určitě ale nenastane taková změna, že by se "předělala" samice na samce aby se mohla sama se sebou vytřít. To je prostě ptákovina. Kdyby byl takový proces možný, určitě by to trvalo delší dobu.
Pokud samice nosí bez přítomnosti samce, prostě se chtěla zbavit jiker a nic z nich nebude. Takové případy se někdy stávají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 20:04 Marek2010 Re: georg
našel jsem menší info na tlamovci.cz... samice podle toho zdroje nosí neoplodněné jikry. Jinak ke změně pohlaví prý klidně dojít může při absenci samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 17:56 Muž georg [112] - AfrikaRe: NASREDDIN
palec tak ten český překlad nemá chybu smich ale ten, respektive ta (samice), se jistě sama neoplodní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 17:38 Muž NASREDDIN [1383] Re: georg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 15:08 Muž georg [112] - AfrikaRe: Marek2010
Tlamovec spící je co???? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 11:30 Marek2010 – změna pohlaví
zdravím lidičkové... zajímalo by mě, zda je možná změna pohlaví u tlamovců... nikde jsem nenašel žádný odkaz na to, že by se to někdy událo... ale... pracuji v chovatelských potřebách a do prodejny nám jeden chlapec přinesl krásnou samici tlamovce spícího a jelikož už je veliká tak jsem se jí nemohl ujmout (vykosila by mi cele akva...) máme jí tu už 4 měsíce samotnou v akva (je to na zabití ale jiná možnost není) dnes jsem zpozoroval že nosí, vždy když se jde nažrat tak vyplivne malá bílá vajíčka a potom je opět schová v tlamě... proto se ptám zda je možné že by prošla pohlavní změnou při které by oplodnila sama sebe nebo jestli se jedná o "falešnou graviditu"
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 05:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: marianko
A co voda? Ta mi ve výčtu obyvatel a popisu akvária chybí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 14:18 marianko Re: radim
su tam sami.piesok koren,kamene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 20:13 radim Re: marianko
Těch důvodů může být nespočet... např. stres. Občas se to stane. Napiš něco o akva a obyvatelích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 18:26 marianko – kančik pričnupruhy
Ahojte.Poradi mi niekto preco mi samica po vyliahnuti zozrala mlade?Des som si vsimol ze zasa nakladla ikri.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.05.2014 05:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: paulorange
To co vydáváte za tlamovce je A.nigrofasciata xant., nikoliv tlamovec... ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 18:27 Muž RadekH1 [129] Re: paulorange
to bylo první co mě napadlo, jinak nevím. Já mám teď akva taky rozdělený sítí do oken.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 18:26 Muž georg [112] - AfrikaRe: paulorange
Pokud to jsou kříženci, jak píšeš, nechal bych je svému osudu ve spol. aq., protože pokud by event.dorostli, stejně je nikdo nebude chtít a ty nebudeš vědět co s nima.
Je to kruté ale je to tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 18:23 Muž paulorange [0] Re: RadekH1
Napadla mě perlinka. Problém je, že má velká oka a potěr může proplavat a samice se nechytá aby je ochránila za perlinkou. A obchody mají teď zavřeno takže něco s malými očky nemůžu koupit.(např. látka ze silonek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 18:08 Muž RadekH1 [129] Re: paulorange
A co zkusit nějak přepažit akva a nechat je s rodiči???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 17:51 Muž paulorange [0] – mladý křížence tlamovce
Fotka k příspěvku Právě mám mladý křížence tlamovce a nevím co s nimi? Mohu je vysát hadicí do jiné nádrže!? Někteří tvrdí, že by se neměli oddělit od rodičů. Jsou ve společné nádrži tak se bojím, že nepřežijí. Děkuji za každou radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 19:16 Muž sasula [274] Re: f3ar
vždy je dobré dát do té malé nádrže i hodně úkrytů, kytek, atd...
aby se měli kam skrýt i před vlastní mámou. bohužel většina prodávaných ryb je vyklepávaných. takže nemají to zažité. Já mám všechny odchovy odnošené v tlamě. proto jich taky nemám třeba 40 od ryby ale třeba jen 15 pokud je chci zachovávat. ale poslední dobou je už vůbec nezachraňuji a nechává to na přírodě. Většinou tak jedna ryba přežije.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 15:03 Muž f3ar [1] - AfrikaRe: Zdenča
tak, ze je spolkne je normalni vec. Hlavne pokud je mela poprve, tak je vetsinou nedonosi. Priste uz bude zkusenejsi a muze se zadarit. Myslim, ze jestli je nechces prodavat ve velkem, tak ti je vyklepavani na nic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 11:44 Zdenča – rozmnožování tlamovců
Dobrý den, potrebovala bych Vas názor a popřípadne Vaši zkušenost. Po 18 dnech, kdy nosila samice tlamovce yellow v tlamě mladé, jsem ji přendala do samostatného akvária a 2 dny bez problému male byli vidět kdyz samice trochu tlamu otevrela, dnes rano koukam a samice prázdna hledám malé po akva a nikde nic, je mozné ze je sezrala? S vyklepáváním nemám žádné zkušenosti, chtěla jsem je odchovat "napřírodno"

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 03:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
To jsou přesně ty ryby u nichž jsem měl možnost pozorovat rozdíly mezi mateřským a umělým odchovem! Jsou skutečně velmi zásadní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 16:36 radim Re: LiborSprysl
díky za odpověď :-)
přemýšlel jsem právě, že si vypiplám vlastní hejno g.steindachneri F1. Jedna samice se ukazuje jako čímdál lepší mamina a už po páté vzorně donosila do doby, kdy jsou mladé samostatné. Dokonce se naučila je ubránit proti 3x větším rybám...chvíli. Jak jsou mimo tlamu a blíží se nebezpečí, tak jí je už jasné že nesmí připlavat k malým a na poslení chvíli je brát do tlamy. Začne dělat doslova poraněnou rybu a odlákává potencionálního dravce :-) úžasná podívaná!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 15:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
Postupují...někteří!...úplně stejně, jen je to pozdější sociální chování takových mláďat ještě hnusnější než u afrických tlamovců.
Navzdory velikým tlamovcářům jsem mladé nikdy nevyklepával a s navracením samic do skupiny jsem problém nikdy neměl...
Výjimku snad možná tvoří frontozy, u nichž mladí jsou tak obrovští, že samice má někdy co dělat, aby dovřela hubu a mladí s váčkem jsou většinou už dost životaschopné a velké. Pak jsem volil tu nádržku a oni váček dožrali bez problémů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 11:43 radim – američtí tlamovci
postupuje se u vyklepávání-proplachování tlam samiček stejně, nebo se to nedělá?
Je to jen teretická otázka, než mě tu začne někdo kamenovat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 09:58 Pavel Re: LiborSprysl
díky za pomoc už se mě pěkně rozplavávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 04:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pavel
Jakákoliv nádoba s přívodem vzduchu, který zabezpečí pomalé "klokotání" mláďat podobně, jako to dělá samice v hubě. Ale zase není nutné být z váčků tolik vyplašený...v čistém dobře provzdušňovaném akváriu se den, dva budou mrskat po dně a pak se rozplavou. Pokud jsou v tomu odpovídajícím stáří. Pokud je to jen larvička na váčku, tak je potřeba je dotočit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 19:12 Pavel Re: rriki
co je umělá tlama?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6900x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/318