Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Tlamovci - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 03:42 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Pavel
Dotočit mladé v umělé tlamě s neztráveným žl.váčkem a ostatní krmit artemií
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 02:26 Pavel – Krmení malých tlamovců
Dobrý den
Zkoušel jsem vyplachovat samičkám tlamky a teď mám poměrně hodně malých rybiček kolem 100. některé jsou už samostatné a vesele si plavou ale od jedné samičky ještě nestihli strávit žloutkový vak. Co doporučujete dělat? Čím ideálně krmit?

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 14:19 Muž RiMr [3] Re: RiMr
Videjko s malýma v tlamce:
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2013 08:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: hgztf
Když se to umí, pak je pěkná blbost vaše tvrzení... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 07:34 hgztf
to je pěkna blbos, přelovovat samici. Když ji odlovíte, tak ji pak nepříjmou ostatní zpatky a utlučou ji k smrti. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 22:39 Muž RiMr [3] Re: jozkablack
Fotka k příspěvku Tak už mám asi jasno :)
Dcéra si toho všimla.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 11:01 Muž jozkablack [0] Re: RiMr
Všechny ty ryby si zaslouží větší Aq ano . Ale tvé "odkladiště" je pěkné. Mnoho "akvaristů" neudělaji ve svých stálých nádržích tolik pro ryby, co ty v provizorce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 08:55 Muž RiMr [3] Re: jozkablack
Fotka k příspěvku Díky!
No ony jsou to poměrně mladé ryby, koupil jsem je na burze před několika měsíci, pak nešla elektřina (povodně zrovna když jsem rozjížděl akvárko :( )a žluťáci byli jedni z mála co přežili. No a šli spolu se skaláry z jiného akvária do mého malého domácího "televizoru", než založím novou třístovku a dvoustovku. Jenže to se teprve teď daří realizovat...
Měl jsem z toho strach, ale to moje domácí plivátko má hodně úkrytů, břidlicové terasy a zákoutí - samec opanoval popředí a po koutech to mají obšancované dvě samice a malý asi sameček - ten se vybarvil jako stříknutý nějakými pruhy, je furt vykulený ale o to drzejší - říkám mu Dejdar :-)
Skaláry které taky čekají na nový domov ve společenské třístovce se s nimi občas poškorpí, ale nic vážného. Pak tam s nimi jsou ještě malé tetry fantomové a ty jsou pro oba dominantní druhy neviditelné... Samozřejmě některé druhy rostlin vzaly za své, ale s tím jsem počítal. Měl jsem z provozu tady té "ubytovny" strach, ale nic neuhynulo, snažím se o to pečlivěji o ubytovnu starat, koncentrace ryb je veliká, s odlišnými strav. nároky.
Takhle to moje odkladiště vypadalo před cca měsícem (viz foto).
Tím chci říct - pokud má jikry, tak k tomu musela přijít tady v tom plivátku.
Brzo (do Vánoc) už snad půjdou do dvoustovky jen pro tlamovce, tak snad to ještě spolu chvilku vydrží...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 04:03 Muž jozkablack [0] Re: RiMr
Na 90% nosí. Už mohla nosit, když si je lovil do provizorního AQ. Zkusena samice jikry udrží udrží i při stresu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 22:41 Muž RiMr [3]
Fotka k příspěvku Zdar!
Přikládám foto samice "žluťáka" - je zašitá ve výklenku, zdá se mi že nežere a dnes jsem si všimnul, že má mezi skřelemi nějaké "boule" - je možné že nosí jikry?

Proč se tomu tak divím - mám po havárii na krátkou dobu než bude hotové nové akvárko 4 ks těchto tlamovců v 64l spol. akváriu. Chtěl jsem po nich jen aby nějak přežili, než budou mít nový bejvák, ale aby se mi tam kurňa množili...? :-)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 05:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: rriki
Normálně se ani takto tlamovci nerozmnožují...To si jen chovatel ulehčuje práci se staráním se o ryby...Mnohem pozitivnější je - když už vyklepávat - přístup Wladysův, jenže o něm je známé, že se o ryby stará. Tudíž celkem přesně zjistí, kdy má vyklepávat...Ovšem ti chovatelé, kteří řeší problém disků poté co se jim začnou kalit oči, ti to takto dělat nemohou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.05.2013 23:18 Muž wladys [291] - CichlidyRe: rriki
Nač vyklepávat tak brzy a zbytečně si přidělávat práci, když to samice udělá za nás? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   08.05.2013 20:28 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Adolf
Kdo Ti tuhle hloupost poradil, tak se tlamovci nerozmnožují.Jikry se odebírají asi 7-10 den ,aby bylo vidět oční body a pak se dotočí do rozplavání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.05.2013 12:23 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Adolf
Vytáhl si ty samice brzy. měl si to udělat až někdy 21 den od vytření a pak je normálně vyklepat a samice hned vrátit zpět do akva. Když při tom klepání náhodou zjistíš, že si to blbě spočítal a plůdky mají ještě nestrávené žloutkové váčky nech je v odchovně v sitce, tu dej poblíž vzduchování a nech je "dozrát" v té sitce, než se uplně rozplavou. Rada pro příště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 17:20 Adolf – vyplivlé Jikry
Čauko dneska jsem vytáhl z nádrže 3 samice Pseudotropheus saulosi do vytíračky s plnými hrdly jiker.....Jenže ony mi 2 samice asi po 6 hodinach ve vytiračce jikry vyplivaly.Je to normálni,a co ted s těma samicema,mám je vytahat nebo je nechat u jiker?Mám strach ať mi je nepožerou.....PS:jsou to prvorodičky..........Za rady díky moc,snad z toho něco bude.
Edit: Už to teda budou asi plůdky,maj oči a ocas ale pořád jsou jakoby přilepené na jikře

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2012 05:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: JagerMaister
Záleží na uložené genetické informaci...Může vzniknout všechno. V první řadě nestejnými rybami v chovu, a nebo také tím, že liniová čistota nebyla dodržena u rodičů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 18:47 JagerMaister
ahojte mám otázku :
nedávno sa mi vytreli tlamovce M. estherae ... v nádrži som mal dvoch samcov jeden R/R a jeden B/B a samicu B/B, po vyklepaní samičky sa mi mladé zdali tmavé ale teraz sa začali vyfarbovať a vyzerajú na OB -sú žlté a majú po sebe fleky .. teda, kto je otec ? :) môže po páre B/B vzniknúť poter OB ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 14:33 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Iveta11
Milá Iveto, sice jsi položila otázku jasnou a stručnou, nicméně nechápěš že se tě tu chlapi nesnaží kritizovat jakej jsi lempl, ale snaží se ti pomoct.

Jde vidět že akvárium jsi dělala jen aby se líbilo tobě (a nejspíš aby ti pasovalo designově do bytu) a na potřeby ryb jsi u toho moc nemyslela. Přitom potřeby ryb jsou to hlavní o co by nám mělo jít, nemyslíš??

Kdybys jen trochu otevřela oči, uši a mysl tak pochopíš že ti chceme pomoci tvé chyby při zařizování akvária napravit a takříkajíc tě nasměrovat správným směrem.

Zatím mi to ale připadá jako hrázení hrachu na zeď.

Přemýšlej o tom ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 13:54 Žena Iveta11 [5] Re: pavelbartek, romant
Tak sobecka urcite nejsem jak k rybam tak komukoliv jinemu,a jak jste poznali ze ryby jsou v me nadrzi za trest?je mi jasne ze se budou trit nejspis v kazde nadrzi ale proc porat kritizujete nadrz kdyz otazku jsem polozila jasnou a strucnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 13:38 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Iveta11
Třou se všem a pořád, neřeším to a nechávám to na pospas dravcům, líto mi to není. Kluci mají pravdu a poznáš to časem sama. tak ať se daří
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 13:31 R Muž romant [27981] Re: Iveta11
Jenom velmi krátce. To, že se ryby třou, ještě neznamená že tím jediným důvodem jsou dobrý podmínky, oni mohou mít i jiné pohnutky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 13:28 Žena Iveta11 [5] Re: pavelbartek
No tak.diky za rady.ja nechci chovat jen kvuli mladejm.to akva je pro radost a kdyz uvidim ze tam mam nosici samici je skoda nechat mlade na pospas.tim ze ji ted momentalne nemuzu chytit je urcite i tim ze je v akva to co tam je a ta rybka je opravdu rychla.po pravde kvuli tomu abych ji momentalne mohla chytit predelavat akva nebudu.zatim se tam rybkam dari velmi dobre i kdyz je to neobvykla nadrz pro ne.mam tri samice po vytreni tak si myslim ze to o necem svedci.nevim ale to je muj nazor.jak uz jsem nekterym psala ve sve prezentaci jednou ho urcite predelam ale az prijde ten spravny cas.me se zatim libi a rybam se dari.tot vse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 12:39 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Iveta11
nejlépe pokud tedy chcete odchovávat je mít takový chovný pár v akva bez dekorace co zavazí... Sám jsem to nezkoušel, ale prý v nočních hodinách po tmě s baterkou (nejlépe asi čelovkou) kdy ryby spí a jsou oblblé. Dobře vím, jací jsou to plavci a je to někdy o nervy je odchytit, obzvlášť pokud se mají kam ukrýt. Interiér akvária, pokud tedy plánujeme pravidelný odchyt, je dobré tomuto přizpůsobit. nejlépe tak, aby se ryby neměly kam schovat a nezavazelo nám to při odchytu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 12:37 R Muž romant [27981] Re: Iveta11
Zkus ty síťky dvě. Jednou naháníš a druhou chytáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 12:33 Žena Iveta11 [5] Re: LiborSprysl
No to je dobra rada,sklenickou ji urcite nelovim ;-) jen jsem chtela poradit nejakej figl abych ji chytila proste to nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 11:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Iveta11
Nejlépe síťkou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 09:18 Žena Iveta11 [5] – jak odchytit
ahoj muze mi nekdo poradit.jak mam odchytit nosici samici tlamovce?mlady uz dloho v tlamicce nebude drzet.diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 06:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kusma
Možná i akvárium...na lžičce vody ryby množili staří mistři po třetím pivu, když jsem sedával u jejich debat coby mladík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 22:56 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: axx
potřebuješ ještě vodu....

a příště se nejdřív podívej, jestli takové nebo hodně podobné téma tady už není ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 21:05 axx – podmínky pro množení labidochromis yellow
prosím jak docílit množení labidochromis yellow (kromě toho že potřebuji samce a samici)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 15:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: eek
Zkušebně již ano :-) později to bude lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 15:11 Muž eek [0] Re: LiborSprysl
po půlroce už na to asi můžou hupsnout co?? socolofi,demasoni,yellow,meingano,acei,auratus,zebra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 15:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: eek
smich když se na to cítí...to je značně individuální, druh od druhu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 14:44 Muž eek [0] – Rozmnožování cichlid
zdravím...v jakém stáří se už můžou cichlidy rozmnožovat?díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 19:05 Muž ApacheBa [0] – Pseudotropheus flavus
Dnes ráno som si všimol, že samička už nemá plné hrdlo , a už od večera je pekne vyfarbená.
A hneď pod ňou som si všimol v priehlbine najprv 4 , potom celkom 8 kusov krásnych mladých pseudotropheus flavus , ešte ich sem tam zbiera do papulky, a následne vyplúva, no radosť pozrieť, ako sa o nich stará. hop
www.youtube.com/… krátke video

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 23:32 gemball – Pseudotropheus zebra
Zdravím, prosím vás potřeboval bych poradit ohledně mojich tlamovců, zdá se mi že 2 samičky budou mít mladé ale nevím to jistě moc se mi to totiž nezdá, měl jsem 1 samca a 3 samičky modrej samec mi záhadně po necelém měsici umřel a zůstaly mi v nádrži ty 3 samičky a u 2 z nich sem jednoho dne zpozoroval že mají zvětšené rty a jakoby otoky po tlamce tak jsem hned myslel že je to nějaká nemoc, ryby nepřijímaly potravu a stranily se všem kolem po pár dnech však mají rty zase ok a myslím že i to co měly na tlamce je lepší, nezpozoroval jsem však během té doby co se jim to udělalo že by měly váček pod tlamkou tak nevím jestli budou mít mladé nebo to byla přeci jenom nějaká nemoc, během té doby jsem vyměnil skoro komplet vodu za čerstvou a po tomhle začaly pak ryby být lepší navíc jsem zjistil že kdyby měly mít mladé tak nechápu jak když jedinej samec kterej tam byl umřel dřív než by je stačil oplodnit (a nebo je možné že to trvá tak dlouho než se ukážkou nějaké příznaky toho že mají tlamovci mít mladé?) a ještě jedna věc je ta že ani přesně nevím jestli určitě mám ted 3 samičky protože mám 2 malé P.zebra s menšími jikernými skrvnkami na řitních ploutví a jednoho většího P.zepra úplně bez jikerních skrn a proto bych se chtěl zeptat i k tomuhle kdo je teda samička a jestli tam je mezi němi samec. Moc,moc,moc děkuji předem za vaši odpověd na moje dotazy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 21:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bára
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 19:59 Žena Bára [2] – tření
Můžou se tlamovci vytřít i v spolčenské nádrži? třeba jako ancistrusi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 23:40 popelnik – Samec C. moori nosí mladé
Fotka k příspěvku Ahoj mám v akvarku s tlamovci samce c.moori(delfín) dneska se třeli jenomže mladé v tlamě nemá samice ale samce. Tlamovce dělám cca 2 roky ale nikdy jsem nic podoného nezaznamenal vždycky si to vzala na starost samice tohle je poprve a o to víc mě to šokovalo.
1. Na 100% je to samec už několikrat se třel s jinou samicí rozdílné prvky jsou na první pohled patrné je větší než samice má tukový hrbol je tmavě modrý a má černé ploutve.
2. To v tlamě jsou vajčka jsou žluto oranžová převaluje stejně jako to dělá samice a má spodek tlamy nadutý.
3. Nepřijímá potravu.
Žádám všechny chovatele aby mi napsali jestli se jim stalo něco podobného byď u jiného druhu předkladam i foto samce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 16:11 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: kniknak
Z 99% mladé vždy ostatní ryby sežerou. Pokud je v nádrži dostatek úkrytů, pak se jednou za čas nějaký prcek dokáže poschovávat a postupně se odkrmit do bezpečné velikosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 13:23 Muž JendaVana [22] - CichlidyRe: kniknak
v přírodě je stíhá chránit, v AQ je ostatní dospělí vždy spolehlivě ihned sežerou. pokud je chceš udržet, tak ji přelov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 09:15 JagerMaister Re: kniknak
moja ich vypustila a hned sa ne vrhly ostatné rybky tak preto som ich prelovil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 09:09 kniknak Re: JagerMaister
To ja prave delat nebudu,tak se ptam jak to vypada ve spolecne nadrzi.
A davala si je zpet do tlamky?Nebo si ju hned prelovil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 08:52 JagerMaister Re: kniknak
ja som samičku vždy oddelil od ostatných rýb a čakal som až ich vypľuvne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 08:45 kniknak – Pseudotropheus Saulosi poprve
Zdravim Vas,potrebuju se jen neco dozvedet z praxe,a nemuzu to presne najit na internetu co hledam.
Takze...Pokud me samicka Pseudotropheus Saulosi donosi mlade az do konce,tak je po vylihnuti v připade nebezpečí bere zpet do tlamky a stara se o ne,dokud se o sebe nepostaraji sami nebo se ji tam nevlezou že?
Pocitam kazdym dnem ze uz to bude,dokonce sem tam i zobne nenapadne maly kousek potravy,tak nevim jak to bude v nadrzi vypadat,kdyz bude met kolem sebe zbytek osazenstva...
Takze tak,diky za odpoved....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 09:20 Muž JendaVana [22] - CichlidyRe: JendaVana
tak už děvenka nosí týden. a stále se drží :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 21:08 Muž JendaVana [22] - CichlidyRe: FoRgY
no bude to mladice. já je mám měsíc. ale jak přesně jsou starý netuším. tipuju však, že to je její první nošení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 16:02 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: JendaVana
O to sa neboj, ona to možno čoskoro aj tak vypustí, aká stará je ? ... myslím, že sú mladé a tie nevychovajú na prvy, druhy tretí krát a niekedy aj viac ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 15:58 Muž JendaVana [22] - CichlidyRe: FoRgY
už teď vypadá pohuble a jsou to sotva 4 dny. nedovedu si představit, že by nežrala 3 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 15:45 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: JendaVana
To je normálne, že ju ponáhaňaju, horšie by bolo keby do nej aj hrýzly, to by už bolo pre ňu dosť vyčerpávajúce. Mńe tak jednu mládu samičku hrýzly, pustila ikry, ktoré neboly donosené, nosila tak týždeň, ale potom ju dohrýzly až ta, že sa otočila hore bruchom a nevedla sa otočiť spať, bola totálne K.O. tak som ju nenechal trápiť, dal som ju do sáčka silno trepol o zem, nedalo mi ako sa trápi ....
Práve som si pozrel tvoju prezntáciu, tak ty máš ešte mladé kúsky, kľudne počítaj s tým, že tie ikry nedonosí ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6900x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/318?od=51