Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Burza Praha - Pankrác

 

NápovědaFórum » Obchody » Burzy 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Burza Praha - Pankrác
http://www.rybyarybicky.cz/
pozn.: burza na Rajské byla v roce 2014 zrušena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 07:30 sachlj Re: 0
hezké.. ;-)
ta zelená voda je divoká směska řas a nebo jsi tam dával čistou spirulinu nebo chlorellu..a to je akvárium s umělým světlem a nebo nějaká vana venku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 07:29 sachlj Re: ivaha
jasan... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 00:04 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: sachlj
Za prvé, není gupka jako gupka, takže jímat hrůza z cen Tě fakt nemusí. Navíc při koupi dvou párů... Takže dvacka za rybu je mnohdy i velmi dobrá cena ;-)
Pokud jde o pancéřníčky, nešetři a nekupuj jich jen 5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2015 22:40 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: sachlj
Fotka k příspěvku
Zajdi si na burzu a uvidíš, za kolik se tam nabízejí paví oka. Ty tvoje příspěvky na fóru mluví samy za sebe, ale budiž, třeba se to časem zlepší.

Obvyklé současné ceny "gupek" bývají mezi 25 a 15 "kačky" za kus, i někdy za míň, ale to už bývá pod, doma vychovanou výrobní cenou.

Já jsem ze svého odchovu letos i loni prodával "oka" po 8kč/1ks a to takové, jen o něco větší, co jsou na vloženém fotu, plusově s vysokou vitalitou a odolností.

Všimni si dobře té vody, ve které ty ryby plavou ! To je právě ta zaručeně správná, která je potřebná na úspěšný odchov žábronožek ;-) .

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 10:06 sachlj Re: drvi
jasan díky, už jsem napsal vzkaz. jen mě zajímalo mít možnost si vybrat a chtěl jsem vědět za jaké ceny se to na pražské burze prodává. ptám se na tu konkrétní burzu. pochybuju, že je stejná cena u všech prodejců napříč celou republikou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2015 10:04 Žena drvi [2894] Re: sachlj
No, na burze zadarmo nebudou ;-) , tady ti kolegyně radí, ať se poptáš, kdo je dá zadarmo na zkrmení, v Praze se určitě nějaký nešťastník, kterému se přemnožily najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 09:59 sachlj Re: Belisana
jen mě zajímalo kolik stojí ty rybky na burze. pojedu tam tak i tak pro něco příští týden tak bych mohl vzít i ty rybky naráz z jednoho místa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2015 09:48 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: sachlj
Tak to bych pak volila nabídky tady z inzercí nebo fóra "daruji jako krmení" od lidí, kterým se gupky přemnožily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 09:34 sachlj Re: Belisana
Nechci nějaké výstavní kusy, čistý genom, dovozy apod..de fakto budou sloužit jako v přírodě pro predátory..terčovce a skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.10.2015 09:26 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: sachlj
Je vidět, že nevíš, o čem mluvíš. Jde o to, o jaké gupky jde, zda jde o cílený chov, čisté formy, atd. atd. Jestli je někdo chová, tak potřebuje větší množství akvárií - pro výtěr, rozplavávačky, krmí několikrát denně ... nebude je pak prodávat za pětikačku ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 09:08 sachlj – ceny rybiček
Zdravím. Hloupý dotaz. Budu do nového akva doplňovat ryby. Včera jsem se díval v Hoernbachu na ceny kytek a rybiček a jímala mě hrůza. Znáte někdo přibližné ceny rybek na burze?
Například bych dal dva párky gupek, párek enderelek, tak 5 pancéřníků corydoras, ancistruse, 4 skaláry. akva budu dělat příští týden kdy bych chtěl pořídit i tyto ryby. Tak buď na burze, nebo od chovatele z Prahy přímo a nebo to bude nějaká prodejna. Jen na gupku dávat 20 kaček mi příjde zvrhlost. Při tom jejich nenáročném množení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.10.2015 23:48 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: sachlj

To je dobré, leda na "hraní" si. Ten vynaložený čas s financemi za tu starost nestojí, raději zůstanu v práci přesčas a za vydělané peníze koupím terčům na burze živou korethru s patentkou, případně i balenou živou žábronožku.

Není-li na to pořádný prostornější "plac" - zahrada, terasa, rovná domovní střechu a podobně na větší, nebo početnější produkční nádrže, tak bych se tím nezabýval, přitom mám rybníčky a tolik zelené vody i v rybárně, že by se na tom daly odchovat tisíce ks žábronožek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 11:28 sachlj Re: Burik
ok to by šlo..obal od cd...do toho se dá i vrtat líp než do skla...díky, dobrý nápad..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 10:50 Muž Burik [727] - AquascapingRe: sachlj
Ano, většinou to bývá hotové, místo skla stačí kus plastu, třeba z obalu na CD :)Nebo kousek plexiskla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 10:48 sachlj – grindal
Otázka. Na burze jsem kolikrát viděl prodávat grindal, ale nikdy jsem se nepodíval v jakém stavu, tj. zda je prodávaný rovnou v plastové krabičce na molitanu i s krycím sklem. Ono se řekne "přikrej to sklem", ale kde ho vzít? kde najít hned vedle v baráku sklenáře co ufikne a zabrousí tenkou tabulku skla a vyrobí do rohu případně i dírku pro provázek? tak se ptám jestli to prodávají už komplet hotové. Víte někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 21:28 sachlj Re: 0
Buď je moc pozdě a už vypínám mozek, nebo mi mozek stále uvažuje nad posledním dílem Labyrintu a nebo ty věty co jsi psal jsou pro mě příliš složité. Prostě je nechápu co tím chceš říci. To, že sladkovodní artemie u nás nikdo nezvládne protože na to nejsou u nás podmínky? Nebo že jsme 100 let za zbytkem světa kterému se smějeme jak jsou na tom v tom či onom? Nebo že to nezvládnu já?
No tak počkáme až mi příjdou všechny 3 druhy artemií včetně jednoho kompletního setu. Poštou mi jde spirulina. Na chlorellu jsem domluvený. Jde mi jen o to aby naši terčovci měli živou, pohyblivou, čistou potravu. Navíc výživnou. A takovou co může chvíli přežít ve sladké vodě. Nechci to na kšeft a nebo se tím chlubit, myslel jsem že tady najdu zkušenou radu. Tady na foru. Nechci nikomu krást léta výzkumu který chce presentovat v odborné publikaci. Na tu kašlu, na publikaci. Z té nic mít nebudu. Ale vědět jek se rozmnožují, v čem, jak se to pozná a co s tím, to by nepomohlo jen mě ale i jiným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 17:30 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: sachlj
Tak, jak si to představuješ, dle toho, co tu je teoreticky v příspěvcích uvedeno, nebude při realizaci z velké části fungovat, zádrhel je v něčem jiném. Některé postupy a řešení jsou sice na pohled jednoduché, ale se svými osobitými specifiky, způsobující překážky k dosažení většího kladného výsledku. Víc se k tomu z mnoha důvodů nechci a nebudu vyjadřovat.

Z mojí prezentace: rybicky.net/nadrz/5640/445.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 17:16 Klababa Re: vaaclav
Díky! Jsem začátečník, takže se rád poučím, kterému prodejci nenaletět. :-)
Plastový naštěstí poznám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 16:52 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Klababa
Pokud budu počítat jako neakvarijní Acorus a Ophiopogon tak stůl 42-45 a plastové řekněme 18. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 11:50 sachlj Re: Klababa
viděl jsem v neděli nějakého prodejce co je měl v rockwoolu a nevypadali, že by byli pěstovány pod vodou..ale možná se můžu mýlit. někde stoly č.23 ale teď to tam vypadalo trochu jinak...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 11:45 sachlj Re: invalida
podívej se na ten set..je to něco na úpravu vody-chemizmus vody. To bude asi soda. Něco na dno, něco jako pěstební medium. To bude asi sušené bláto. něco co ženský používají na zábaly v lázních. A pak něco k snědku pro artemie. Asi sušená řasa. A pak artemie. Kdyby se vylíhla každá tak mám 20.000+10.000+100.000 artemií..chci je velké, klidně 3 cm..ať mají moje rybky o zábavu postaráno..vzít jich sítko a vyklopit do akvárka...například školství u nás a jinde www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 11:31 Klababa Re: Kytka
a podle plánu prodejců jsou to které stoly, kde se prodávají "neakvarijní" rostliny, prosím?
rybyarybicky.cz/…
díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 11:10 S Muž invalida [3881] Re: sachlj
No já nevím ale fakt bych zastudoval. Co se týče setů bych se celkem bál. Každej set bejvá někde ošizenej kvůli snížení ceny a když tam píšou o koloběhu asi o tom moc nevědí. Setový akvárka mívaj slabinu ve světlech, set třeba kolem listonohů je taky spíš obchodní fígl, Medůzka uzavřená v plexiskle taky jen dlouho umírá i když podle prodejce je tam uzavřenej cyklus. Zkusím vydyndat aspoň ty nejběžnější chyby ale neslibuju. Nejsou to mý informace. Ale doufám že se průběžně dozvíme jak to jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 10:52 sachlj Re: Deepinpeat
vím o tom, že u nás někdo dělal sladkovodní žábronošky ve velkém...ale pak přestal, náhle..slyšel jsem něco o tom, že narazil na úředního šimla protože u nás jsou naše žábronožky chráněné zákonem a šlo o to, že se báli zavlečení těch cizokrajných do naší přírody...ale je to informace JBPVZ.
Nechci sem psát jak to plánuju a připravuju protože to sem nepatří...
jen dodám, že ten set co jsem dával odkaz má kompletní sestavu, medium do vody, prostředek na úpravu vody (to bude soda) vajíčka a krmivo pro ně...a to tak aby to byl koloběh života...tak uvidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 10:32 Deepinpeat Re: sachlj
Hele ve velkym to těžko někdo dělat bude. Maximálně někdo, kdo má web, to tam pověsí a když se mu někdo ozve tak dostane. Problém není jen v nabídce, problém je i v poptávce. Naflákat doma x litrů chlorelly za tejden dokáže imo každej po pěti minutách výkladu. Pokud pátráš po těch informacích tak je najdeš, jen někdo si vygooglí nějaký papery, který jsou někde na netu dostupný a někdo se zeptá na foru. Problém s tou domácí produkcí živýho krmení, pokud se zaměříme na ty vodní organismy a ne na grindal a octomilky je v tom, že to neni až taková legrace jak to v těch návodech vypadá. Něco jinýho je množit si doma žábronožky pro legrandu a něco jinýho je vyprodukovat dost krmiva a zárověn mít dost vajíček atd. Většina lidí to zkusí a po prvnim neúspěchu to vzdá, většinou nemají dostatek vědomostí aby vůbec dokázali přijít na to proč se něco nedaří, když se to snaží dělat podle návodu, nebo zjistí, že je to celkem spousta práce. Jiná situace je, když se to dá hodit ven, do objemu řekněme kubík. Tam alespoň ty druhy, který jsou schopný reprodukce i bez diapauzy, můžou celkem dobře fungovat. Pokud ty sladkovodní žábronožky nutně potřebujou u těch vajíček sesbírat a zasušit, tak už je to práce navíc a ještě může být různě komplikovaná množstvím bordýlku, kterej v tý kultuře vzniká. Produkce krmiva pro ty žábronohy na tom bude to nejjednodušší. Ale zase pokud třeba nebudou snášet to kultivační medium od řas a bude se to muset filtrovat, tak se dostáváme k postupu, který může být pracný a pomalý. Uvidíš až to zkusíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 10:03 S Muž invalida [3881] Re: sachlj
Ok beru ale tón příspěvku aspoň podle mne vyzněl jinak. Mám kamaráda kterej o tomhle fakt ví hodně a zabejvá se tím poměrně intenzivně. Zeptám se ho jestli by nebyl ochotnej něco pustit do éteru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 09:55 sachlj Re: invalida
Právě touto cestou jdu, jen jsem potřeboval nastartovat. Například kde sehnat v česku čistou řasu v živém stavu. nechat si poslat petkou spirulinu z kanady to by šlo, jen to neprojde naší celnicí a pak kolik by stálo poštovné. a že to píšu sem? no proto, že prodejci mají u nás díru s výrobky. tak by se někdo mohl zamyslet kdo na to má prostory a dělat to ve velkým. Já na to mám 60*40 cm pod akváriem v panelákovým bytě který je zarovnaný dalšími mými konííčky tak, že fakt není místo..a ve sklepě nemám elektřinu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2015 09:50 S Muž invalida [3881] Re: sachlj
Co takhle místo psaní jaká je to tragédie něco sám vypěstovat poučit se z provozních přehmatů a vyprodukovat něco co pomůže ostatním akvaristům se v problému orientovat? Za odměnu to bude po síti kopírováni, šířeno a vydáváno za svý. Ty zkušenosti musí někdo nabýt, ověřit a je jen na něm jestli je pustí dál. Když je to totiž člověk kterýho třeba akvaristika živí, měněj se tyhle informace v know how.
Nic osobního proti tvýmu názoru ale nelíbí se mi tón tvejch narážek. Za INFORMACEMA TOTIŽ JE SPOUSTA PRÁCE A SNAHY BEZEJMENNEJCH LIDIČEK. A když není info ihned je to podle tebe tragédie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 09:39 sachlj Re: NASREDDIN
něco tam je ale informace staré a ne zrovna pozitivní...bral bych rady od někoho kdo se tím zabývá.. z netu ze světa vím že na dno akvárka dávají bláto, něco jako jsou ty blátové zábaly..prostě něco do čeho ty žábronožky nasadí vajíčka..a pak se krmí spirulinou a chlorelou..v živém stavu ne něco sušeného...i když možná i to by šlo...v akvárku (nebo třeba kýblu) se musí trochu vzduchovat, ne žádný horský potok, jen tolik aby se voda nekazila... dá se koupit celý set na chov sladkovodních artemií www.ebay.com/…
koupil jsem i tento set. protože je jediný takto prodávaný a protože není běžně k dostání, tj. není ve stálé nabídce...a ten prodejce je jediný co to takto nabízí...stačí se držet návodu...tj..vezmu akvárko malé do kterého připravím ze setu vodu a dno a pak tam dám směsku 3 druhů artemií...a krmit to budu chlorelou a spirulinou a ládovat s tím terčovce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 07:45 sachlj
Byl jsem na burze v neděli a až na nepochopitelnost tam bylo k sehnání nepřeberně ryb, šneků, potravy, kytek, techniky. Dokonce i mořská. Co je nepochopitelnost? Kde kdo prodává spirulinu a chlorellu ve formě tablet, vloček, prachu. Ale nikdo to neprodává v živém stavu a dokonce ani neví jak se to dá pěstovat. Taky když se ptám na sladkovodní artemie na mě koukají jako bych chtěl vědět co měli předevčírem k obědu. Prostě opět jsem narazil na oblast kde jsme 1.000 let za okolním světem.
Chcete důkaz tvrzení? najděte mi někoho kdo v česku chová sladkovodní artemie a poradí například s jejich rozmnožováním. Konkrétně : Branchinella Thailandensis , Dendrocephalus brasiliensis.
A pak najděte někoho od koho sehnat čistou násadu spiruliny a chlorelly. Jeden prodejce chlorelly tady je. Jen to poštovné je tragedie. a pak, od kohokoliv seženete zadáčo přebytky šneků, kytek. A řasu v petce od coly ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 05:30 Pida00 – Děkuji za tip
Děkuji za tip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2015 21:25 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Pida00
Třeba pan Sýkora fytosel.eu určitě nezklame a zítra by měl být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2015 21:20 Pida00 – Kytky
Poraďte u koho tam nakoupit kytky jdu tam pro ně zítra a je tam těch prodejců na mne moc. Tak jestli tam náhodou nemáte ozkoušené od koho a od koho vám dobře rostou. Jinak minule jsem tam třeba nesehnal ani jávský mech :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2015 13:52 Mejla82 Re: radim
Lodni vraky, krokodyl jako bublifuk....jo tomjsou vecinkterer mam taky na mysly....Rekl bych ze tim ztraci akvarijni burza trochu na vaze...Snad se to tam nebude mnozit....To co prodyvaji muzou prodavat sape (Mala hanoi v praze libusi) tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 13:40 radim Re: Mejla82
Pokud někdo chce v nádrži rostliny i přes protesty rybých obyvatel, tak mu nic jiné, než umělá rostlina nezbývá. Když člověk ví, že je to jen dekorace a nádrž funguje, tak je to už jen jeho boj. Třeba jako lebky, lodní vraky, mlýny atd :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 13:19 Mejla82 Re: Belisana
No to neni spatna myslenka....bohuzel si mylim, ze realita burzy je takova.Nez mit prazdy stul radsi necham prodavat kyc.. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 10:03 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Mejla82
To se docela divím pořadatelům, asi bych zvážila, jestli takový sortiment na burze mít :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 15:51 Mejla82
Trochu me AQ burze na pankraci znepokojuji ty rekosnici co prodaval plastovy kytky a podobny akva nahrazky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 13:04 Pida00 – Burza
Půjde někdo v neděli ráno na burzu. Sháním jávský mech nemáte někdo náhodou přerostlý??? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 23:23 Žena Kytka [2146] Re: lemming46
I kdyby je prodávali ve zlatnictví, tak se tím z toho akvarijní kytka nestane. Tedy pokud za akvarijní bereme ty, které jsou schopny žít a prosperovat v nádrži dlouhodobě a ne jen dobu v řádu dnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 22:31 Muž lemming46 [313] Re: Kytka
Fittonie prodávají normálně v Hornbachu v sekci akvaristiky jako vodní. Možná jsou to přebytky ze zahradnictví kousek vedle. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 00:56 Žena Kytka [2146] Re: Makky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2015 23:21 Žena Makky [101] – Burza
Fotka k příspěvku Taky jsem byla v neděli 8.3.2015 na burze.
Ten pán tam prodával tyhle rostlinky. Jak mile jsem je viděla, šla jsem dál. Poznala jsem že to bude nějaký podfuk, sama jsem je měla v práci a normálně v květináči. Navíc s tím zacházel jak s pytlem brambor. Když se to zákazníkovi nelíbilo, upustil to zpět do kbelíku. Zákazník se navíc ptal, jestli mu to půjde do toho a toho akvária a na vše přikývl. no
Rostlinky měl bez vody, zatím co ostatní měli v těch boxech vodu.

Na nováčky jak přichystané. Jsem zvědavá jakou pokojovku tam najdu příště :-D
A máte pravdu je to ten v předsálí s černovlasou paní po boku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.03.2015 17:28 Žena Kytka [2146] Re: pokojové
Vzhledem k dohadům, které se tu objevily, dovávám, že pán se jmenuje Novák, křestní nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 13:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: pokojové
Ten pan, co s pani prodava v tom predsali, konkretne mne prodal taky pokojovku, nezdalo se mi to, ptal jsem se stale dokola, vytrvale tvrdil, ze je urcite pod vodu, a ja fakt lina huba nejsem, k preslechu nemohlo dojit ani nahodou. Ma masla na hlave urcite vic, dnes kdyz kolem nej jdu, jen se mrknu, co ma zajimaveho, a jestli bych u nej neco koupil, pak jen v pripade, ze sam budu presne vedet o co jde.

Bohuzel, na rozdil od vetsiny ostatnich na Pankraci, tento pan bud nema svedomi, nebo znalosti ohledne rostlin. Co je od nej ve slusnem stavu, je treba grindal a dalsi podobne veci, tam nemam vyhrad. U zadneho jineho prodejce na Pankraci jsem se s necim takovym ohledne rostlin nesetkal, a naopak uz jsem tam koupil i rostliny, ktere nejsou k mani prave bezne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 09:36 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: vaaclav
jojo, většinou jsou to ty "krásný" s červenými flíčky a hlavně s bílým žilkováním, či tvrdé trávy ...
Ale použít se občas dají, třeba takovej zelenec nebo monstera nám obrůstaly akva:-)

Jinak nějakej náhled je tady:
rybicky.net/atlasrostlin/neakvarijni/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.03.2015 01:52 Žena Kytka [2146] Re: pokojové
pokojové napsal: Dobrý den. Dnes jsem na burze v Praze zakoupil u pána s kytkama krásné rostlinky. Doma jsem zjistil že to vůbec nejsou akvarijneí rostliny, ale pokojovky a nějaké bahení.
Je to ten co prodává před vstupem do hlavního sálu. Takový starší pán(prodává se svou manželkou). Má moravský přízvuk. Už kdysi jsem si u něj koupil kytku a také nevydrželi.
Nevíte jak se jmenuje, a má někdo podobnou zkušenost?Díky

Tohle bohužel není jen o prodejci, ale i o zákazníkovi. Když si půjdeš koupit auto, tak si taky zjistíš něco předem, aby se ti někdo nepokusil vnutit místo něj koloběžku. Jenže to auto bývá dražší než kytka a to je u spousty lidí rozhodující.
Babička říkávala: "Líná huba... a tak dále." Kdyby ses před cestou na burzu tady zeptal, u koho rostliny pořídit a u koho ne, tak bys tu podrobnou odpověď dostal předem. Takhle sis tu zkušenost musel zaplatit sám.

Minulý týden jsem u toho prodejce byla svědkem, jak s nějakým začátečníkem vybíral rostliny do klasické 54 l setovky (60*30*30). Nestihla jsem sice začátek debaty, ale ten konec a výsledek mi fakt stačil. Pár kousků Egeria densa, dva košíčky Cabomba caroliniana, tři řasokoule, krásná Dracaena s hnědočervenými listy (v květinářství stojí třetinu až polovinu), tři košíčky Fittonia verschaffeltii a tři košíčky po jedné rostlině Ophiopogon japonicus. A jako bonus mu přidal jednu rostlinu Cryptocoryne affinis. Človíček tam nechal bez pár kaček tisícovku a odnášel si víceméně jen předražené pokojovky.

Tenhle prodejce jezdí se stejným sortimentem i na terarijní burzy, takže i to o něčem vypovídá. A mimochodem, nebývá na burzách jen v Praze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.03.2015 01:35 Žena Kytka [2146] Re: Pepan
Tu práci s netem v mobilu provozuju nejen kvůli akvaristice, ale i v běžných květinářstvích, pokud narazím na něco, co vidím prvně. Net oplývá větším množstvím informací než prodavačky a jelikož z mého případného nákupu neprofituje, poskytuje lepší informace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 23:39 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vaaclav
Těch nevhodných pro akvaristiku je víc než dost a i v rámci jednoho rodu jsou kytky, které v pohodě žijí pod vodou a jiné, které nádherně chcípnou. A to období bez interfernetu jsem si zažil taky. Prosím O.T.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.03.2015 23:22 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostliny
Takzvané nevhodné rostliny pro akvaristiku, tak těch není zas tolik a stačí si je zapamatovat. Pak není člověk tak překvapený. Já si je musel většinu koupit abych to zjistil. Tenkrát ale žádný internet nebyl. :-)
http://www.rybyarybicky.cz/
pozn.: burza na Rajské byla v roce 2014 zrušena

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 10552x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3132-akvarijni-burzy-praha?od=101