Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Intenzita filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Intenzita filtrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 20:29 Muž Tonys [16] Re: Yirka
Chtěl ybch dodat k tomu preventanu... jak už tady někdo řekl je to pěkný svinstvo a opravdu nejlepší je když máte nové rybky hodit je na 14dní až an měsíc do karantény. Vlasstní zkušenost: Jako každý začátečník po roku akvaristiky jsem si koupil čichavce a myslel si že se nic nemuže stát vyapdaj přeci dobře a nidky se mi nestalo že ybch sipřitáhl nějakou nemoc to je kravina. Čichavci po 3dnech pošli a v akvárku se rozběsnila krupička. O to víc nasr**** když v něm palval anténovec barevný který samozřejmě pošel díky přidané chemikálii(prý léčivu) nepomohlo to a připravilo mě to o všechny rybky v akva. Tak teď raději vždy šup do karantény.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 20:22 Muž Yirka [9126] Re: deCORF OBRAEN
Vzhledem k tomu, jak jsou vnitřní filtry specifikovány a jaká je doporučená "obrátka vody za hodinu (3x až 4x objem nádrže)je ten tvůj filtr přesně akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 20:15 deCORF OBRAEN
prosím Vás myslíte že v 96 litrovom akváriu je normálne mat vstavaný filter s výkonom 280l/hod. ??nieje to nejako veľa??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 21:29 Sidonius Re: Vendy
"...K čemu to je?..."
Přesně k tomu, co tušíte... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 21:07 Vendy
Koupila jsem si taky do 140 l vnitřní filtr AquaEl FAN 2. Průtok je 450 l/h, uvnitř "molitan" (takový ten nový plast). Zjišťuju, že velikost molitanu je zhruba stejná jako v mém 15 l aqua. Výrobci to kompenzují velkým průtokem? K čemu to je, pokud bakterie stejně nestačí zpracovat amoniak? Jak to ti výrobci myslí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2007 08:01 Tony Re: Peťan
Presne takto chcem upraviť filter aj ja. Mám Fluval 3+ a na hornej strane výtoku je koncovka na klasickú vzduchovaciu hadičku. Hadička pôjde do kvázi externého filtra nad akvárkom, voda cez molitan späť do akvárka. Daj vedieť, ako ti to funguje.
A na margo začiatočníkov čo ponakupujú aj čo nepotrebujú len toľko, že človek zbiera skúsenosti postupne. Najprv kúpi čo mu poradia, až potom príde na to, že napríklad do malého akvária stačí bublifuk, že biomolitan s čerpacou hlavou je v princípe to isté ako interný filter, že malé topítko patrí do koša....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 23:28 Peťan
Já sem si koupil před 5 rokama taky jeden z těch komerčních setů co se prodávaj.. !výhodná cena! není někdy až tak výhodná, protože věci, které jsou v setu obsažené jsou většinou z té nejnižší cenové kategorie a mé nádrži ani mě nák nešmakujou. Mám tam filtr elite - rejnok a k osvětlení se moc vyjadřovat nebudu. Už mě přestalo bavit koukat se na to jak tam víří tu vodu 300litrama za hodinu(mám 100l akwa - jen :-O) a voda se k přiměřeně čisté nedá vůbec přirovnávat. Zrovna ted dodělávám předělávku k tomuhle strojku - úplně sem ho rozebral, aby jen sál vodu cca 30 cm nad akvárko, kde sem zamaskoval takovou nádržku s filtračním molitanem (zatím ten filtr nechám celý, aby se nitr. bakterie "naočkovali" do nového molitanu) a až začne naplno probíhat nitrifikace, zase to rozdělám a v akwárku budu mít jen krabicku s motorem nasávající vodu. Doufám že tahle překopávka bude fungovat - dělal sem to hlavně z finančních důvodů, které jistě mnozí z vás znají , abych nemusel investovat do novýho filtru apod... => stálo mě to jen velkou krabicu od vlašáku, 1m PVC hadičky a molitan a trochu času... :) dílo dokonáno hop
ten rejnok se dá překopat fakt dobře, páč má dobře vyvedenej vývod a sqěle se dá napíchnout na hadici s patřičným průměrem... ještě sem taky zapomněl dodat kolik to ušetří místa => je to fakt poznat(mám teda tu nej velikost - 15)... potlesk mít větší akwa, což bude snad za nedlouho tak bych tam nikdy necpal vnitřní filtr

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 16:57 Žena ufinka [28] - AsieRe: stavik
do 60 l akva stačí molitanový filtr se vsduchovacím motorkem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 14:10 Fluf Re: stavik
No já jsem na tom byl úplně stejně (po nákupu akva-setu 55l). Asi po 14 dnech jsem ten šílenej filtr vyhodil. V současné době mam v akváriu kostku biomolitanu (2% obsahu nádrže). Klasickej bublifuk = velká spokojenost :-), pořizovací cena do 250 Kč (dle motorku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 10:42 Žena katunka [158] Re: stavik
I kdyby. Přijde ti, že 450/54 = 3? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 10:28 stavik Re: katunka
Jsem četl, že je dobré když přečerpá za hodinu nádrž třikrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 09:02 Žena katunka [158] Re: stavik
Filtr by měl přečerpat obsah nádrže za cca jednu hodinu, v závislosti na počtu ryb a rostlin a za předpokladu, že obsahuje přiměřené množství filtrační hmoty tj. minimálně 2% obsahu nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 07:28 Štěpán Re: stavik
Ach jo, lidi nešťastní, proč si do malých akvárií pořizujete tyhle šílený stroje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 23:52 stavik – Intenzita filtrace
Mam vnitrni fitr o vykonu 450L/hod na akva 50-100l dle navodu. Akvarko mam 54L. staci ho pustit na minimum?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2612x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2939-intenzita-filtrace?od=51