Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Intenzita filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Intenzita filtrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2021 21:24 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Brodys
Dík, ale tím to určo nebude. Jednak vede větší část polo/tmou a jednak jsem je nečistil i 1,5 roku a problém to při světlé tloušťce hadic 12mm nebyl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2021 20:52 Brodys Re: Passenger77
Zkus tmavé hadice nebo stávající omotat páskou aby do nich nemohlo světlo ;-) Zřejmě ti klasicky zarostly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2021 19:20 Muž Passenger77 [524] - Rostliny – Filtr netáhne
Ahoj,
mám několik let filtr SUNSUN HW-602B, doposud bezproblémový chod.
Poslední týden ale prudce klesl tah filtru, téměř na nulu. Zkoušel jsem různé fígle, ale nic nepomohlo. Pak jsem si pořádně prohlédl hadice v polici a zjistil, že ta vstupní je daleko čistější (byť s malýma Levatkama i přes jemný ochranný koš na začátku) než výstupní, kde je takový jemný bordýlek hned nad tryskou a celá ta hadice je zanesená. Nic se nedá dělat, budu muset filtr demontovat a vyčistit tento týden.
Ale zajímá mě, čím by to mohlo být, abych se příště chyby vyvaroval. Posledně vydržela filtrace plně funkční 1,5 roku bez zásahu a teď jsem nucen vyčistit ji po 4 měsících... Díky za zkušenosti. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 12:42 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Mejla82
Nic vyrábět nemusíš.. prostě s ním zakvedláš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 13:31 Mejla82 Re: File1980
Třásl jsem s ním vypínal i zapínal...Myslím že vyšší vodní sloupec v AQ pomáhá filtru.Takže se to ve finále odvzdušnilo a stoupl průtok.
Z jiného soudku,jak odvzdušnit externí kanystrový filtr?Ten co nemá vestavěné odvzdušnění?Přemýšlím co vyrobit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 13:21 Muž File1980 [53] Re: Mejla82
Zkusil bych ho několikrát zapnout a vypnout,případně lehce zatřást,aby z něho vyšel vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 13:16 Mejla82 Re: File1980
Ano i rotor jsem čistil.Hadice byly tak i při první instalaci.Nic méně jsem problem vyřešil...Po dopuštění akvária a se průtok zvýšil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 13:14 Muž File1980 [53] Re: Mejla82
Ty hadice by měly mít co nejkratší a nejpřímější cestu.Na můj vkus tam máš moc ohybů s malými rádiusy.Zkusil jsi vyčistit i rotor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 11:02 Mejla82 – Filtrace Eheim
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pri udrzbe jsem narazil na slaby prutok externi filtrace eheim (viz foto).Vycistil jsem tedy filtraci vcetne natokove i odtokove hadice.Prutok je stale stejny.Pri 1.instalaci filtru byl prutok 1* takovy.Zda se mi ze se filtr zavzdusnuje.Pritahl jsem vsechny spoje....
Nevite jak bych problem vyresil?

Odtok v akva youtu.be/…

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 11:16 Muž fido16 [631]
Čau hoši mám dotaz. Potýkám se u svého externího filtru s problémem nedost-statečné filtrace na mé akva 250L se mi zdá průtok hodně slabý jen 140L/H voda sice není zakalená ale taky není nijak extra čistá. Cirkulaci v akva honím ještě čerpadlem 300L/H. Jedná se o filtr jbl e901. Tak se ptám jak problém vyřešit?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 18:03 R Muž romant [27987] Re: kmara
Podle mě jediný, kdo Ti na to může odpovědět, je čas, který ukáže až se více zašpiní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 17:59 Muž kmara [10] - CichlidyRe: romant
Mě jde o to, že to mám 2m od postele a tak večer když je klid je to docela hlasité. Na to, že jsem měl předtím nějakej no-name filtr, tak ten nebyl slyšet vůbec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 17:57 R Muž romant [27987] Re: kmara
No, já Ti teda nevím, ale nic co by mělo svědčit o nadměrný hlučnosti neslyším, ale řvou mě tady děti, tak uvidíš, co Ti na to odpoví někdo další. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 17:47 Muž kmara [10] - CichlidyRe: romant
Prostě to tak nepříjemně drnčí. Zde je nějaké video, hlavně ke konci je to slyšet.. leteckaposta.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 17:41 R Muž romant [27987] Re: kmara
A jak se to tváří když to zase sestavíš a uvedeš do provozu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 17:29 Muž kmara [10] - CichlidyRe: romant
Tak jsem to rozdělal a překvapilo mě, že je tam ta vrtulka jenom tak a dá se v pohodě vytáhnout. Nemá tam být napevno? A navíc není přesně uprostřed ale je ze šikma..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 12:28 R Muž romant [27987] Re: kmara
Celou potopit a zatřepat s ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 10:28 kmara Re: Moucha
A jak ji mam odvzdusnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 07:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: kmara
no tak ji rozeber a prohlidni vrtulku jestli nema otrepky, pak tu hlavu poradne odvzdusni, nekdy tam dela hluk vzduchova bublinka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 07:18 Muž kmara [10] - CichlidyRe: romant
Je možný, že je ta hlava tak hlučná? Já jsem myslel, že to bude tichej chod. Je to zvuk jak zapnutý holící strojek..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 15:08 R Muž romant [27987] Re: kmara
Až bude ten molitan špinavej, tak počítej, že se výkon té hlavy sníží cca na polovinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 15:05 Muž kmara [10] - CichlidyRe: romant
OK tak dám plnej.. díky Ti X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 14:59 R Muž romant [27987] Re: kmara
To já považuju za rozumnej standart. ;-)
Edit: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 14:58 Muž kmara [10] - CichlidyRe: romant
Fakt na plnej? Dyť to je celkem hukot a přečerpá to skoro 3x vodu za hodinu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 14:55 R Muž romant [27987] Re: kmara
Po zaběhbutí určitě naplno, teď můžeš lehce přiškrtit, ale ani ten plnej výkon teď nebude ničemu vadit, ať se voda hejbe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 14:49 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím, mám čerpací hlavu atman at-201 a akva 180l. Minulý týden jsem ho založil a chtěl bych se zeptat jakou mám nastavit intenzitu filtrace? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 14:22 Muž martmart [106] Re: Alen
jí, trubka do dna je ideální, nechat svarit u instalatera na míru, ja mam udělánou i s vyústěním k filtru, tzn. od sacího kose na dno, zasypano pískem, na druhé straně Akva AZ nahoru k hrane navarene koleno a trubka jde AZ do skříňky.. pohoda, prakticke.
sry pisu z telefonu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 12:25 Žena Alen [0] Re: Designer
Jste úžesný! Díky za info,i ohledně filtru. Večer ještě v klidu přečtu a kdyžtak zase něco ženskýho přihodím ;-) Ale zatím jsem tomu porozumněla. Letím do práce.Moc dík ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 12:07 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Alen
Pokud chces poradne michat vodu, kup si Koralia pumpu k tomu filtru. To je bezny zpusob jak zvysit pohyb vody v rostlinych ci morskych akvariich.
www.aquarium-frenzy.com/…
www.marineandreef.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 10:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
U kratsich akvarii jo, ale 2m dlouhe akvarko uz je prece jen nejaky rozmer a sam si dobre pamatuji, jak se mi jen spatne vypoustenou vodou v jen 1m dlouhem akvarku s vnitnim filtrem na jedne strane voda skoro nehla. Rozumne vyusteni jiste stacit bude, ale ta trubka na druhou stranu je rana na jistotu. Navic trubka ve dne stoji houby, pri pripadne zmene muze zustat zahrabana do dna, usetri jeste trouchu pisku, a chleba nezere.

Navic ja napsal jen "uvazit" ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 10:40 R Muž romant [27987] Re: Designer
Myslím si, že to zbytečně komplikuješ, protože sání filtru je umístěno u dna a výpusť vody je u hladiny, čímž se zajistí tzv. systém pračka, kdy se voda v akva činností samotnýho filtru míchá a potom je podle mě jedno jestli je nasávání a vypouštění umístěno na stejný stěně akvária. Prostě dole nasávám a nahoře vypouštím a vodu míchám, tak jak je třeba. Ale třeba se pletu a to Tvoje navrhovaný řešení bude akceptovaný. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 10:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Alen
Myslel jsem dokoupit, kus obycejne plastove trubky. Vysvetlim.

Jde o to, ze do filtru vedou 2 hadice, jednou tece voda dovnitr filtru, druhou z nej ven. Kdyz je jejich vyusteni ve vode v akvariu vedle sebe, stane se to, ze co vyjde z filtru, zase filtr nasava, takze voda se toci dokola a ta dalsi, dal od vyusteni hadic, se ani nehne. Kdyz ale dam ta vyusteni na jednu a druhou stranu akvaria, budu je mit v tomto pripade 2m od sebe, pres cele akvarium, a voda tece z jedne strany akvaria na druhou. No a protoze by hyzdila hadice na druhou stranu akvaria vzhled, da se ta voda tahnout na druhou stranu trubkou pod dnem, a pak jsou obe hadice od filtru privedeny na jednom boku akvaria. ;-)

Snad se mi podarilo objasnit, co jsem myslel.

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 10:22 Žena Alen [0] Re: Designer
Prosím do detailu, jsem žena :-( Jaká trubka, z toho filtru neebo jí musím dokoupit? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 10:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Alen
Jeste nez se to komplet zalozi, a nez se vysadi rostliny, doporucuji uvazit zasazeni trubky do dna. Jiste je fajn nasavat vodu do filtru na druhe strane nadrze, nez vychazi z filtru ven, pri delce akvaria 2m tim vic (alespon ja si to myslim, muj nazor), at se filtrem nemele jen stale voda z jednoho kraje akvaria, nebo hur se rovnou nenasava co vytece ven - to by pak taky filtr mohl jet, ale ve vode na druhe strane akvaria by stale plavala hromada drobneho smeti.

A proc ta trubka? No jestli vsechno nad akvarkem hyzdi vzhled, ze to muze byt jen na jednom boku, pak je druha sance neco schovat pod pisek na dne ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 10:12 R Muž romant [27987] Re: Alen
Tak dva "menší" Tě vyjdou určitě dráž než jeden "větší". Té délky bych se nebál, Eheim je velmi výkonná mašinka, to bude v pohodě, ta cirkulace vody bude zajištěna. Osobně si myslím, že to řešení když se voda pouší přes celou délku akvária, je to nejlepší řešení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 10:00 Žena Alen [0] Re: Designer
A ještě mi radí, to jsem zapomněla napsat,ještě dva 600litrů :-( Akva bude mít délku 200cm, ale fitrační vyústění musí být, jen z boku, protože to bude mezi obývákem a kuchyní otevřeý a jedne strana u zdi- a tam bude ten filtr. No, je to hoňka, než se to založí :-P Radši se poradím s Vámi, než v prodejně. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 09:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Take bych sel do vykonejsi filtrace, hlavne ohledne mnozstvi filtracnich medii. Kdybych to pocital jen na biomolitany a bezna 2% objemu nadrze, je to pro 600l akvarko 12l (a ty filtry, jestli dobre koukam, maji 6 nebo 12l naplni, tedy pokud se divam na ty spravne). Sice je jasne, ze tady se pouziji lepsi naplne, takze by stacilo i mene, vyhovi celkem jasne oba, nekdo ma jen 1% objemu akvaria vnitrniho filtrovani v biomolitanu, a taky to funguje, ale pokud rozdil cen nebude nejak drasticky, sel bych do vetsiho uz jen kvuli mechanicke filtraci u Kanciku nebo Tlamovcu, kteri prehrabuji dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.04.2011 09:14 R Muž romant [27987] Re: Alen
Mít silnější, výkonnější filtraci se může hodit třeba do budoucna dojde k myšlenkovému posunu a v akvárku to bude vypadat jinak, tak už z toho důvodu. Co se týká volby kančíků nebo tlamovců, tak to jsou zrovna ryby a akvária u nichž je výkonná a účinná filtrace nutností. Já osobně bych šel do kančíků. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 09:07 Žena Alen [0] – Jak silný filtr ?
Chtěla jsem se zeptat, budu mít akvárium 560-600litrů a nevím, jak pořídit silnou filtraci?
Jestli mi bude stačit Eheim na 600litrů nebo na 1200litrů? Akva nebude přerybněné, spíše méně ryb. Polovina lidí říká jedno,druhá druhé.
Šli byste do Malawi nebo do Kančíků? Prosím o radu, fakt už nevím sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 13:04 Muž Horác [3942] Re: amirinda
Na to stačí kýbl a stopky :) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 12:34 amirinda
no všichni tady píšete o průtoku filtru,ale jak ten průtuk zjistím pokud není nikde napsanej??? kdo to ví at odpoví :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 00:40 Muž henrich [4] Re: langosh
no myslel som aj na moznost, ze su to nitrifikacne bakterie, ale tie som cakal iba v molitane hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 09:22 langosh Re: henrich
Zřejmě jde o kolonie bakterií - buďte rád, že je tam máte. A filtr čistěte až vám výrazně poklesne průtok - jednou za týden je zbytečně často... ;-)
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 23:41 Muž henrich [4]
Mam set, v ktorom je vstavany hladinovy filter vo vanicke. Vystup je cca 2 cm nad hladinou (prepad prevzdusnuje a rybkam evidentne nevadi).
Prietok som znizil (mechanicky) na minimum - cca 60-70L/h. Merane odmerkou a stopkami ;-)
Mozete mi niekto vysvetlit, z coho sa mi v celom priestore filtra tvori taky hnedy povlak - cca za 7-10 dni su nim pokryte vsetky plochy vo filtri. Ked cistim molitany, raz za tyzden, ide z nich hnedy kal zemiteho (mozno raselinoveho) zapachu. Pripomeniem, ze nehnojim a nedavam ziadnu chemiu. Povlak ide pri cisteni lahko dole - odlupuje sa po kuskoch.
Ta vanicka filtra je vedla jednej ziarivkovej trubice a dostava sa don trochu svetla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 21:36 Nobody Re: deCORF OBRAEN
Rada tady již je.Přesně to,co napsal fantasta. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 20:45 deCORF OBRAEN Re: Nobody
čo by si mi doporučil?..znížiť ten prietok?..vložiť molitan do vývodu?.neviem či je to dobre ale moje Black molly radi plavu proti prúdu pred vývodom filtra hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 20:42 Muž Yirka [9126] Re: deCORF OBRAEN
Já tím nevyvracím názory fantasty a NOBODYho ohledně kvality vnitřních filtrů. Sám mám vnitřní filtr s parametry, které jsem uvedl, a v dohledné době uvažuji o změně na externí, protože objem filtrační hmoty mi nevyhovuje. Jenom jsem odpovídal na tvůj dotaz k vestavěnému setu. On se totiž ten průtok značně sníží jakmile se filtr trochu "zanese". ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 20:36 deCORF OBRAEN Re: Yirka
to si ma potešil..neviem prečo ale niekde som čítal že doporučený výkon je objem akvária za hodinu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 20:34 R Muž Silent [5949] Re: Nobody
Tak s tím musím souhlasit. Téměř všechny vestavěné filtry stojí za pendrek (velký průtok, malá filtrační kapacita). Nejlepší bude filtr vyměnit za akvacit a čerpadlo s regulovatelným průtokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 20:31 Nobody Re: Yirka
Filtr možná akorát,ale k ničemu. :-)
Stačí průtok který se rovná objemu nádrže za hodinu.Nejlépe použít jiný.
Takto je to jen honič vody a rybkám a rostlinám to prospívat moc nebude. ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2612x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2939