Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Teplota vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Teplota vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 17:52 Usine Re: Petr
Vliv má teplota prý na počet rodících se samic a samečků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 17:44 Muž metal [96] - CichlidyRe: Petr
to mas dobru teplotu,tieto zivorodky znesu kludne aj 20.c.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 14:14 Petr – teplota vody
Ahoj mám v akva asi 22 stupnu.Mám tam paví očka a Mečovky zelené červené.Není to málo.Závisí teplota vody na rozmnožování těchto ryb?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2011 20:25 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: tomas3000
Zvláštní tedy potom je, že já mám ve svých akva v současné době dlouhodobě (v zimním období) kolem 21 C a kytky i ryby vypadaji naprosto spokojeně ;-) X-) Tudíž s tou teplotou to asi nebude tak horké, dokonce není ani po řasách zmínky, avšak musím taky podotknou, že stav ve kterém je nýní akva nebyl bez komplikací a dlouhé práce na bio rovnováze.Když je akva perfektně stabilní, myslím tím převážně po biologické stránce, tak jej neohrozí ani nízké teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 17:06 Muž jajaapaja [174] Re: tomas3000
To můžeš tu petku rovnou hodit do akva.Už jsem to taky vyděl.Ale jak dlouho to vydrží to nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 11:57 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: tomas3000
...Moje hypoteza ... byla podlozena temito slovy a fotkami prekrasnych akvarii...
V tomto bodu se holt s Petem neshodneme. Což nic nemění na faktu, že kytky umí. :-)
(Pet taky nedrží ve svých akva koncentrace živin "při zemi", naopak. Jistě na takových úrovních, "že by na řasy vždycky muselo zbýt"... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 11:46 Muž tomas3000 [15] Re: Sid
Ahaaaaaa:-) takže, ne, že při vyšší teplotě rosliny spotřebovavají lepe ziviny...ona, kdyz se zvysi teplota, tak se zvysi jejich metabolismus,takze jim nic jineho nezbyde:-) hmmm...tim padem ale rasy budou rust nejspis stejne, protoze cim vyssi teplota, tim budu muset davat do akvaria vice zivin aby se rostliny uzivili...takuze tam bude porad stejne zivin i pro rasy...je to tak? Moje hypoteza o tom, co jsem psal predesle, byla podlozena temito slovy a fotkami prekrasnych akvarii...viz. akvarium.napady.net/… .....je to bod sedm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 11:30 Muž tomas3000 [15] Re: jajaapaja
Kdesi se psalo, ze pomaha take, kdyz se da venkovni filtr do kyble, tak aby byl ponoreny cely kanystr a pridaji se k nemu 2 zmrzly petky vody...pry to srazi teplotu o 3 stupne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2011 11:30 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: tomas3000
...Slyšel jsem, ... že rostliny při vyšší teplotě lépe přijímají živiny z vody a tudíž zbyde méně pro bujení řas...
Zvyšující se teplota zrychluje metabolismus rostlin, tím pádem zvyšuje potřebu živin. Potud má to, co jste slyšel, reálný základ. Narozdíl od myšlenky, že "na řasy tudíž zbyde méně"... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 11:22 Muž jajaapaja [174] Re: tomas3000
Jo tato teplota je dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 02:22 Muž tomas3000 [15]
Dobrý den...chci se zeptat jestli je v mem 112L akva optimalni teplota. Voda má 24 stupňů...chovam tyto druhy ryb:
Skalára amazonská, Neonka červená, Parmička siamská, Čichavec perleťový, Cichlidka ramirézova, Pancéřníček černopruhý, Pancéřníček leopardí

druhy rostlin: Echinodorus bleheire, Vallisneria gigantea, cryptocoryne affinis, Bolbitis heudelotii, Anubias gigantea, Egeria densa - trs, Cryptocoryne nevillii, Anubias barteri var. nana, Měchýřka jávská

Slyšel jsem, že je ideální teplota 26 stupňů kvůli tomu, že rostliny při vyšší teplotě lépe přijímají živiny z vody a tudíž zbyde méně pro bujení řas. Jasně, je jasné, že se musí pravidelně odkalovat a hlavně měnit voda aby se řasy nepřemnožili. Ale mě zajímá, jestli, když jsou ostatní věci pro to aby řasy nerostly splněny,jestli je to pravda to s tou teplotou? Opravdu ovlivňuje tvorbu řas, rostliny lépe přijímají živiny z vody?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 20:10 Bejb Re: Yirka
Jo je u mne v pokoji a ja bych to chtel jako karantenu, odchovnicku a vlastne ti sneci tam jsou protoze v tom druhem mi vadi je jich tam moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 20:01 Muž Yirka [9123] Re: Bejb
Pokud to tak má být i do budoucna a nádrž je v obytné místnosti a ne někdy na chodbě tak to může fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:58 Bejb Re: Yirka
To je jen 7 litrova kde se snazim rozmnozit kytky a je tam nekoli sneku jinak nic rybicky.net/nadrze/9622
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:56 Muž Yirka [9123] Re: Bejb
Teplota víveméně kopiruje teplotu okolí s tím, že svícením můžeš teplotu v nádrži zvýšit. Což ovšem v noci bez topení může zejména u malých nádrží znamenat větší pokles. Vždy však bude záležet na tom co hodláš v nádrži chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:44 Bejb Re: Yirka
Tak já ho tam přendám z druhého kde je topeni a je tam teplota stabilni.
Těd je tam 22,5 stupne tak za 2 hodiny sem napisi hodnotu novou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:43 Muž Yirka [9123] Re: Bejb
Pokud nemáš čím měřit, tak je to těžké posuzovat nakolik a o kolik teplota kolísá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:36 Bejb Re: Yirka
Krycí sklo mám a poměrně dobře těsní. Teploměr nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:23 Muž Yirka [9123] Re: Bejb
A máš tam teploměr? Krycí sklo, aby teplo tak rychle neutíkalo?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:21 Bejb Re: Yirka
To jsem zkousel. Svitim celý den ale pořád je voda studená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:19 Muž Yirka [9123] Re: Bejb
Třeba svícením....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:09 Bejb
Dobrý den, je nějak možné vytopit akvárko bez topení ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 20:07 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: tina
Doporučuji paví očka - to je pro laiky asi nejlepší rybka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.04.2010 19:29 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: tina
Ja mám ohrievač umiestnený pred filtrom, k filtru otočený termostatovou stranou. Ohriata voda musí prejsť okruh okolo celého akva aby sa dostala znova k termostatu. Ak by si mal ohrievač otočený opačne, teplo by prúdilo k termostatu a ten by sa mohol predčasne vypnúť. Výsledkom by bola nedokonale zohriata voda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2010 11:45 Muž grizly [145] Re: tina
Taky počítej stím, že akva bude vyhřívano osvětlením.Já osobně topítko nemám. V paneláku mám v akfárkách bez topení 25-27 stupnů, v krevetárku bez osvětlení 22-24, podle počasí. Před přidáním zařivky jsem měl dokonce 23-24 a neměl jsem žádný problém.
Napusť vodu a pozoroj, jakou máš teplotu a v jakém rozmezí ti kolísa teplota. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 11:42 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: tina
Čichavce nie, je to pre nich malé (ale to už rieš tu => rybicky.net/forum/11330) a pre gupky ohrievač nepotrebuješ, už ako sa zmienil romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 11:40 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: tina
Čichavce nedávat. Pro ty by opravdu bylo potřeba topítko. Ti malí jsou i dost nároční a dokážou bejt v takhle malém prostoru dost agresivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 11:39 tina Re: romant
budu tam mít paví očka a možná čichavce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.04.2010 11:30 R Muž romant [27987] Re: tina
Ono je otázka, zdali 30litrové akva potřebuje topítko. Když bude umístěné v místnosti kde se běžně topí, tak si myslím, že topítko nepotřebuješ. Běžným rybkám třeba pavím očkám bude postačovat teplota 22 stupňů, což si myslím, že se dá v běžných bytových podmínkách dosáhnout. To je můj názor.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 11:29 Muž kortezhugo [983] Re: tina
...ked zoberem ze akva ma 30l - tak ze tam nebudu ani terce ani skalare...
tak cca 24C a ten ohrievac v podstate kam chces...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 11:28 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: tina
Stroze říct jaká je optimální teplota nelze. Záleží na použitých rostlinách a chovaných rybách. Každá má své optimum jinde. U rostlin je např. důležitý vztah mezi teplotou a intenzitou osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 11:27 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: tina
To záleži od toho aké maš ryby a ohrievač je najlepšie dať k filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 11:24 tina – jaká teplota vody
potřebuji poradit jaká je optimální teplota vody v akváriu,a kam umístit topítko? mám 30l akvárium. děkuju hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 17:59 Muž tomaskupilik [9] Re: peťa
No to vůůůůbec. U většiny potěru min. 24'-25'C !!!!Ale u každého druhu to je jiné. Najdi si to v atlasu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 17:31 peťa – potěr
a co potěr jaká má být u nich teplota stačí 20 stupňů hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 09:43 Muž memeo [15] Re: vojta
Optimální,nebo spíše nejpoužívanější teplota v akvariu je 23-27 stupňů.Záleží na druhu chovaných ryb.
Jinak teplota 30 stupňů je vysoká.Je potřeba hodně intenzivní vzduchování,jinak bude malér......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 09:33 vojta – voda
Mám v akvariu teplotu 22-25 je to optymální teplota? děkuju za odpovědˇ. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2006 11:21 Muž jajaapaja [174] Re: Ivoš
V létě se mi děje něco podobného.Umřelo mi kvůli tomu několik rybek.Hlavně chovné skaláry.Tak jsem to tento týden vyřešil.Větráčkem z PC , termostatem z bojléru.A elektromagnetickým spínačem.A funguje to parádně.Větráček a termostat jsem zabudoval do poklopu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 14:31 Muž [] Re: Ivoš
Mrkni na téma: "Jak udržet teplotu v tropických dnech" Je tam pár dobrých rad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.07.2006 14:30 joke Re: Ivoš
No jestli jim tam necháš 30 stupňů a nebudeš to ani vzduchovat, tak si vem talířek a naběračku a máš k obědu skvělou rybí polívku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 09:57 Ivoš – Teplota vody
Ahoj, mám v akvárku 30 stupňovou vodu někdy i víc, ale teploměr nemá delší stupnici, dekl mám otevřenej, tím pádem svícení nemá žádnej efekt, když jde světlo do místnosti a ne do akvárka, a na rybách je to dost znát předtim plavali u hladiny a dá se říct že lapali po dechu, ale po tomto opatření jsou lepší, otázkou je jak dlouho vydržej rostlinky, když svítim jen jednou zářivkou, která má namířený odrazový zrcadlo ke hladině, aby v akvarku nebyla zas až taková tma, zbylé dvě mám zhasnutý, jak mám účinně vodu ochlazovat? pokud vyměnim část vody tak to je tak na dvě tři hodiny než se zase ohřeje

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 5952x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/279-teplota-vody?od=101