Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Teplota vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Teplota vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2012 09:09 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Silent
Budu ti trošku odporovat. Dříve byla většina druhů akvarijních ryb chována při nižších teplotách, než dnes, a oněch 22°C bylo doporučovanou teplotou pro většinu druhů. Ryby byly otužilejší, déle žily (v souvislosti s nižším metabolismem při nižší teplotě) a nebylo tolik nemocí. Samozřejmě bylo 22°C přes zimu, i dříve bývaly v létě teploty vyšší. A právě většině větších čichavců (rod.Trichopodus) 22°C velmi vyhovuje. Výjimkou je čichavec čokoládový, který je vyloženě teplomilný. Čichavci medoví a zakrslí snášejí několikaměsíční sezonní pokles teplot vody na 22°C velmi dobře, v přírodě snášejí i nižší teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 07:24 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
Tak máš pravdu. Měl jsem to formulovat tak, že pro většinu běžně chovaných tropických rybek a ne jak jsem napsal pro naprostou většinu kam patří i subtropické druhy. K těm tvým BM, guppkám a mečovkám v jezírku. Když je celoročně otužuješ tak se nedivím, že vydrží bez problémů takové teploty. Ty by ti snad vydržely i zámraz (nadsázka), ale většina rybek chovaných ve více méně konstatních teplotách by dostala tutově "rýmičku". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.09.2012 05:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Silent
Já jen, že jsem při těch přízemních mrazících o víkendu měřil vodu v jezírku...ráno 12 stupňů, večer 17. Je na přímém palu. Mečovky, BM a oka stále v pohodě smich
Jinak s tebou samozřejmě souhlasím, co se týká teplot v akváriu pro nikoliv naprostou většinu, protože to je pojem moc relativní, ale pro ryby vyskytující se +- dvě rovnoběžky od rovníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   24.09.2012 22:56 R Muž Silent [5949] Re: maleaqua, malyLibor
Ideální teplota pro naprostou většinu tropických rybek, kromě specifických druhů, je 24°C. Pokud je teplota dlouhodobě nižší, například oněch 22°C po delší dobu jsou ryby náchylnější k chorobám a k napadení parazity. Konkrétně třeba čichavci nižší teplotu rozhodně v oblibě nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   24.09.2012 22:47 maleaqua – Re: tardbas
mosím souhlasit z malyLibor X-) 22°C musí stačit pro většinu rybiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -9   24.09.2012 22:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: tardbas
Záleží jaké čichavce a gavůnky konkrétně, ale většině druhů by to mělo přes zimu stačit. Ancíkům taky. Doporučuji se při výběru druhů zaměřit na to, abys vybral takové, kterým to vyhovuje. A 22°C by měla zvládnout většina druhů kromě vyloženě teplomilných jako terče, skaláři atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 10:24 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: tardbas
Za rostliny - jim to vadit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 10:20 Muž tardbas [19] – zimní vytápění
..mám dotaz na opačný problém - stačí, když v zimě budu vytápět na 22 st?...zima zima v bytě :-( ..chtěl bych tam mít čichavce nebo gavůnky ancistruse..a z rostlin echinodory, hygrofily, anubias, kryptokoryny, šípatky..to je asi nízká teplota že?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 21:08 Muž Martas71 [0]
Já chladím ventilátorkem z PC v krytu hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 18:59 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
já je mám u skalár a jezdí pěkně v houfu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 18:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Hejno je skutečně otázka množství, nikoliv teploty...Nehledejme vědu tam kde není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 17:56 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Vaclav
ani trošku větší nemusí pomoc, mám neonky u terčů, je jich 20, terčů 8 a stejně jsou rozstřelené po akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 17:11 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sivon
Nemusí být hned dravá, ale trochu větší, aby se neonky necítily příliš bezpečně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 17:07 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Rounce
Připadá mi, že jediné, co donutí neonky plavat v hejnu je buď počet (čím více, tím lépe) nebo dravá ryba (to nedoporučuji).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 12:15 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Osobně bych to klidně vyzkoušel, máš 26 stupňů, tak jim to zvedni na 28 a uvidíš jak se budou chovat. Co bych ale udělal jako trvalejší opatření, jsou plovoucí rostliny a přidávání nějakého rašelinového výluhu, nebo třeba použil olšový šištičky apod. vylepšovadla prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 12:08 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
No, já nevím. Teplota vody je významnou veličinou a má velký vliv na zdraví i pohodu rybek. Ale je fakt, že když jsme chovali neonky, tak jsme je chovali ve vodě vhodné teploty. Nemohu tedy posoudit, jaký vliv by měla vyšší teplota na to, aby plavaly v hejnu. Rozhodně by ale měla vyšší teplota vliv na rychlejší metabolismus a zkrácení délky života... pokud by nebyla tak vysoká, že by je rovnou zabila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 06:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: Rounce
To je asi něco podobného, "jako vliv délky ocasních per samců vlaštovek obecných na kvalitu jejich spermatu" ... smich hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 19:06 Muž Rounce [30]
Zdravím mám takové dotaz može mět nějak vliv vyšší teplota na neonky aby plavali v hejnu ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.07.2012 05:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Jestli ty všechny problémy nebudou z toho, jak už neumíme stavět. Jak vidno, když čtu tyto příspěvky, je patrné, že všichni musíte bydlet v moderních materiálech. Na oko krásné, ale nefunkční a proto musíte používat berle. Letos bylo u nás zatím venku nejvíce 36...v bytě 24, v rybárně 24....Bez klimatizace, jen s otevřenými dveřmi. Cítím, že za to mohou materiály z nichž je dům. Má více než sto let a tak se těch materiálů objevuje trochu více - kámen, hlína, cihla atd... smich Ale v zimě hřeje, v létě chladí.... hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 23:18 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: FranzFritz
Přiznám se bez mučení, že rybičky jsou legenda pro závistivé sousedy... těm jsem bez problémů stíhal chladit namrazenýma petflaškama.... ale já jsem chcípal horkem. Takhle je nám dobře všem. Chladím jen na 26°C, v akva je 25°C, ale když vejdeš do pokoje, tak cítíš zimu oproti chodbě například... ani nevylízám ven, když nemusím :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.07.2012 22:46 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: malyLibor
Není nad klimatizaci. Dnes by mi přišla vhod taky. Tvé rybičky požívají daleko většího luxusu než já :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 21:52 Muž malyLibor [5371] - Asie
Takže dnes jsem dorazil po čtyřech dnech domů. I když i u nás byla úmorná vedra, v pokoji s nově nainstalovanou klimou mne čekalo 26°C a v akvárkách 25°C, což je paráda. Vedle v pokoji v Pagodáriu rybky a šneci OK, krevetku jsem ještě nenašel ani jednu - ovšem ani jejich mrtvolky. V Džungli 28°C a vše OK. Ale i tak se mi zdá, že na ta vedra, co byla, je i v pokoji a kuchyni chladněji a zdi s ložnicí jsou na dotek o poznání chladnější než ty ostatní. V týdnu budu experimentovat a zkoušet, jestli klima uchladí 2 pokoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 17:20 R Muž Silent [5949] Re: Dahak
No jo. Diskusář :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 17:14 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Já si teda nemůžu vůbec stěžovat na teplotu vody :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 12:51 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Včera navečer jsem kontroloval jednu nádrž co jsem měl ve skleníku. Voda v ní byla někde kolem 45°C - komáří larvy, 2 Živorodky trpasličí byli uvařený.
Ale šneci, dafnie a Oryzias woworae byli ještě OK. Možná že kdyby slunko nezapadalo a ještě nějakou hoďku svítilo asi by padli taky.
Teď už je nádrž mimo skleník a pujde zpět až vedra nebudou hrozit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.07.2012 10:25 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: FranzFritz
ja mám v 540l momentálne 30,5 stupňa a nezdá sa mi že by to osádke nejak vadilo.poobede im vymením 30% vody za studenú a musí im to vydržať do budúceho týždňa.to sem zvedavý kolko budú mať moje akva koncem týždňa keď na celý hlásia okolo 36-37 a na piatok príjemných 39.z roka na rok je teplejšie a bez klímy to asi dlhodobo nepôjde.nemá zmysel riešiť chladenie akvárií samostatne pokial je ich v miestnosti viacej-mám 3 a plánujem ďalšie hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 10:20 R Muž Silent [5949] Re: FranzFritz
Tak to je bez debat. I když u mně petky dostatečně ochladí i 300 litrovou nádrž. Jenže mně doma díky zaizolování nestoupne teplota i v parných dnech nad 27°C. výhoda velkých nádrží je ještě v jejich tepelné setrvačnosti, takže pokud vedra netrvají dlouho nebývá ani nutné chlazení používat, no ale když už to dlouho trvá tak se klimatizace vyplatí. Je ještě jedno řešení chlazení nádrží a to speciální ventilátory www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   01.07.2012 10:10 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Každoroční letní téma
Oblíbené kažodroční letní téma, jak uchladit akvárko v letních vedrech. Vkládání zmrzlých PET lahví je dobrý nápad, stejně tak provádět každý den výměnu části vody za vodu studenou. Ma to jen jednu nevýhodu, tohle funguje v malých akváriích. Nedovedu si představit tento systém aplikovat u akvária 500 litrů a výše. Nejjednodušší a asi zaručené je nainstalovat si do místnosti s akváriem klimatizaci. Udrží příjemnou teplotu v bytě i v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.07.2012 06:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Iveta11
Chce to do mrazáku dát alespoň dvě smich - na výměnu.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 22:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Iveta11
Vzhledem k tomu, že mi teplota v bytě lezla v létě nad 34°C jsem si tento týden pořídil klimatizaci. Jen doufám, že funguje, jak má, protože právě jsem na semináři a vracím se zítra, tak doufám, že to klima zvládla uchladit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.06.2012 12:15 R Muž Silent [5949] Re: Iveta11
Já chladím petkami s ledem. Fláknu je do přehřáté nádrže a teplota jde dolů. Je to asi nejjednoduší řešení bez použití dodatečné techniky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 12:07 Žena Iveta11 [5] – teploa vody
Ahoj je dobré mít ted v těchto horkých dnech teplotu na 29 stupních?v akva mám tlamovce,nebo mám vodu radši ochladit?pokud ano tak jak?topítkem samozřejmě netopím:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.06.2012 19:20 R Muž romant [27987] Re: xxxxxx
Mrkni do atlasu a dostaneš přehled o teplotních nárocích jmenovaných ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 19:14 xxxxxx – teplota vody
jaká má byt teplota vody kdyz tam mam mečouny a podobny akvarjní rybicky na př.neonky :-O :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 00:06 R Muž romant [27987] Re: Tudy
Určitě ne, v přírodě se taky teplota během dne mění a Tvoje hodnoty jsou v pohodě. Třeba Ti to bude více ryby provokovat ke tření. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 00:03 Muž Tudy [330] - Krevetky
Mám v hlavě nasazeného brouka ohledně topítka v akváriu. Loni na podzim odešlo a od té doby topím jen zářivkami (36 W na 90 l vody). Akva je v obýváku, kde teplota klesá max. k 21 °C. V akváriu mám denní amplitudu teploty +- 1 až +-1,5 °C, tak si říkám, jestli to není moc...
Pod 23 °C teplota vody v akva nejde.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.08.2011 10:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: NHKG
mluvila jsem o krevetkách, ne o rybách.
Např. crystalky takové teploty snáší ještě hůř. Sice jsou cherryny docela odolné co se týče klesání teplot, ale na vysoké až tak ne.
A zas tak bych to nezobečňovala, záleží přece i na druhu, terčovci ti budou v pohodě žít při teplotě např. 32 stupňů, kde mnohé krevetky už budou tuhé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 10:21 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: NHKG
CO2 nepřidávám a když je tak teplo tak raději nesvítím. Ony ty žářivky to taky docela ohřejí a nerad bych ty ryby uvařil :-D foukat studenej vzduch? Pokusím se sehnat nějaký venilátor jestli najdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 10:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zoidik
se vzrustem teploty dochazi k urychleni metabolismu, i rostliny rychleji rostou

a co foukat studenej vzduch? ja chladim pomoci vetracku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 10:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Zoidik
Možné to je, jsou to studenokrevná zvířata. Navíc při tak vysoké teplotě mají větší apetit i rostliny. Je dobré jim více svítit. A s CO2 opatrně, ale taky ho potřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 10:16 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: NHKG
Díky za útěchu drahý můj. Vzduchování snad mam dobré. Vzduchovací motorek + filtr a přisáváním vzduchu. Je možné, že ty ryby vlivem zvýšené teploty mají větší apetit, perou se o žrádlo a jsou čipernější? Běžně mám teplotu kolem 25°C a jsou takové mírné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2011 10:08 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Zoidik
Zoidíku, neplaš. Pokud mají ryby dost kyslíku, tak kromě chladnomilných druhů jim 30°C nedělá problém. Tvojim kardinálkám to vadit bude a asi jim ty teploty trochu zkrátí život, ostatním tvoje ryby to přežijí bez problémů. Hlavně v těch vedrech zajisti dobré vzduchování, ale snižovat teplotu vody je podle mě zbytečné. Krevetky jsou co se týče teplot ještě odolnější jak ryby.


@katterinecka: To že ryby začnou rychle odpadat je spíše problém s kyslíkem, protože v teplé vodě ho nemůže být velká koncentrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 09:55 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zoidik
když teplota nastoupá nad určitou mez tak začnou padat postupně téměř okamžitě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 09:38 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: souky
na chodbě není místo a neměl bych tam možnost jak řešit vzduchování. Ale nápad to je dobrý. Jenom k těm cherrynám, co znamená dlouhodobě teploty nad 30°C jim nedělá dobře? Den, dva, týden, měsíc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 09:33 Muž souky [592] - RostlinyRe: Zoidik
tak je zkus dát na nějaké tmavší místo nejlíp do průvanu, třeba na chodbu, mě šeriny přežili cca 29 30°C bez problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 08:41 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Johan
Jednou se mi povedl celkem zajimavý kousek. Vodu jsem nechtěně vytopil na 30°C, dva dny chládla a opět na 30°C a zasse dva dny chládla. Mečovky dostaly sexuální apetit a jedna samička mi porodila cca 100-150 mladých. Takže k tomuto to bylo dobré, možná teď můžu očekávat opět něco podobného. Jenom nesmím dát na radu "zkušeného akvaristu otce", který mě tenkrát donutil tyto mladé o velikosti max 5mm přelovit do velké společné nádrže. Přežila pouze jedna jedinná :-( Jenom mám teda strach o krevetky v kouli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.08.2011 08:35 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Zoidik
Možná mě zase někdo napadne z týrání zvířat, ale já takovéto teploty neřeším. Když sem začínal, tak sem vhodnou teplotu udržoval vložením flašek s ledem, ale běžné akvarijní ryby jsou už "domestikované" a na takovéto podmínky zvyklé. Při vyšší teplotě mají rychlejší život, ale pokud je v akváriu dostatek kyslíku, snesou i o dost vyšší (zvlášť takhle krátkodobě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 07:44 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Ahoj. Potřebuji poradit. Když jsou tyto horké dny, tak mi teplota v akvárku vyskočí někam k 27-28°C a ryby jsou z toho jak šílené. Dívám se do atlasu ryb a všechny ryby mají horní hranici 27-28°C čili v rozmezí kam se mi teplota vyšplhá, ale za podmínky, že mám vypnuté světlo. Filtr a vzduchování jedou samozřejmě naplno. Mám tu teplotu nějak snižovat, nebo dokud nebude 30°C a víš tak ji neřešit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 20:42 Muž sand0kan [2] - LabyrintkyRe: Petr
Mám také paví očka a teplotu 20-22. Je to dostačující.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 20:22 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: vaclav
Zajímavé, já mám teď v zimním obdoví v akva 20-21 stup. a dokonce se mi v tomto okotili pestřenci, kdy mladé už bez problému přežívají bez zvláštní péče v mém 380L akva, mezi skalárami, parmičkami ajn. obyvatelstvem. Což je taky docela zajímavé... :) X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 5952x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/279-teplota-vody?od=51