Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Teplota vody

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Teplota vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 09:07 R Muž @ romant [26792] Re: LadasBVP
Ancistrus, ancistrus, živorodka, živorodky, SAE a do toho beťák v těch litrech co máš, tak to je hodně blbá kombinace. Teplotu nech někde u těch 26, ale troufnu si tvrdit, že teplotou to není, ale že máš problémy s N látkama. Vyměnil bych polovinu vody a soustředil se na vhodnější osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 08:50 Muž @ LadasBVP [1] – rozdílná teplota
Zdravím všechny,
všiml sem si že průměr je 25°C topení sem měl někde na 26 u okna tak sem to o štědrý den snížil na 24°C protože mám v bytě teplo včera když sem se vrátil z práce přítelkyně mě upozornila že mám moc šneků. Tak sem ráno rozsvítil akvárium a dno mám poseté šnekama a jedna ostrolamka přišla o krásné zlaté zbarvení a je vybledlá mám teplotu zachovat a časem se to zlepší nebo telotu vrátit?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 12:41 R Žena @ Turbínka [2538] Re: Brcko
V letních a teplejších mesících mám pootevřený kryt nonstop :-) Také z části proto, že moje pistie mají jezírkovou a ne akvarijní velikost a je to i jeden ze způsobů ochlazování nárže, i když nepatří k nejefektivnějším.
Je-li filtr tak jak píšeš, nelámala bych si hlavu se vzduchováním kvůli nedostatku kyslíku ani teplotě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 12:38 Muž @ Brcko [0] Re: Turbínka
o.k. děkuju. Taky jsme v paneláku a ústí filtru mám nasměrovane k hladině. Tak snad mi to rybičky odpustí, jak pootevřu kryt, začne to mírně klesat. Tak snad jeden problém vyřešen. Vrhnu se na to dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 12:28 R Žena @ Turbínka [2538] Re: Brcko
Já třeba nemám topítko v žádné z nádrží, i když mám také luxus panéláku a poměrně stabilních pokojových teplot (tím nemyslím zrovna léto). Pokud se teplota pohybuje v toleranci pro chovance, neřešila bych to, nepřidávala vzduchování.
Jinak vzduchování se nepřidává kvůli proudění vzduchu, mám pocit, že to byla jen nešťastně zvolená kombinace slov ;-) Je tam, pro efektivnější okysličování vody, se vzrůstající teplotou totiž klesá koncentrace kyslíku ve vodě využitelného pro ryby. Pokud bude zajištěn pohyb hladiny (filtrem), aby nebyla v horních částech u zářivek voda vařící a dole ledová (řečeno s nadsázkou) bude vše v pořádku a s tím i souvisí obsah kyslíku v nádrži, není-li přerybněno, rostliny fungují a filtr jemně čeří hladinu, netřeba vzduchovat v diskutované nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 12:18 Muž @ Brcko [0] Re: Turbínka
a když už tak ochotně odepisujete, může toho využít a tahat z vás ještě rozumy? Přes den mi stoupá teplota od zářivek, odpojila jsem i topítko a stále se drží kolem 26,4, přes noc klesne na 25,2. 4etla jsem jiné vláklo, že by to neměl být problém a ryby to dávají. Mám to nechat bez topítka a nedělat si starosti nebo přidat vzduchování kvůli proudění vzduchu?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 10:22 Žena @ Beastie [67] Re: romant
Ok, děkuji. Rybky všechny plavou ,ale jsou trošku strnulé. Je tu zima i v kanceláři, vůbec se jim nedivím, strnulá jsem taky.
Tak mi držte palce ať to jde beze ztrát, zítra dostanou nějakou mňamku za odměnu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 10:14 R Muž @ romant [26792] Re: Beastie
Nedělej nic jinýho, než že necháš zapnutý to topení, ono si to postupně nastoupá a bude to stejný jako to schlazení, žádná skoky, šoky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 10:02 Žena @ Beastie [67] – Stuedná voda
Dobrý den, prosím o rychlou radu
Přes víkend mi explo topůítko v akváriu, prostě netopilo. Jenže za akváriem bylo otevřené okno a mám permanentně otevřený kryt v jedné části, takže ráno jsem přišla a v akváriu 13°vody !!

Okamžitě jsem dala nové topítko, běží už hodinu ,v akváriu je 15°

Jak rychle mnám navyšovat teplotu? Mám nechat teď chvíli 15, topítko vyndat, nechat hodinku na aklimatizaci a zase navýšit o dva stupně?
Všechny razborky žijou, jsou mírně letargické a nechci jim skokově zvýšit teplotu a ještě je tím zabít.

Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 17:51 Muž @ KarlosS [1217] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
Díky všem. Vypadá to, že i v druhém akváriu bude vše ok hop
Když tak přemýšlím, tak v podstatě to zvyšování teploty probíhalo od 15°° do večera, takže zas tak hopem to nebylo. Ale když jsem je viděl, jak se skoro nehejbají a parm. purpurové byly skoro průhledné ...
Co si pamatuji, tak s kotlem jsme problémy dlouho neměli a zrovna když odjedu tone
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.03.2013 14:28 Muž @ bulawaio [90] Re: KarlosS
Rozhodně byl pro ně asi nejhorší ten šok, co si jim změnil teplotu o 6 stupňů nahoru. Teplota stejně tak jak pomalu klesala, tak měla taky pomaleji stoupat, alejestli to ryby zvládly, tak ok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 10:44 Muž @ MichoCZ [891] - AmerikaRe: KarlosS
Nedávno nám kotel taky odešel. Topil jsem jim topítkem ale doma byla teplota tak 5-8°C a v akva maximálně 18. Jinak rájovci 16°C určitě přežijou, to jsem zkoušel. V krátké době to přežijou prakticky všichni. Potěr se může zpomalit v růstu - spíš zapauzovat, ale měl by se zase rozjet. Takových deset let zpátky si pomatuju, že se mi to stávalo poměrně často, že teplota v akva byla 16-18°C přes víkend, ale už si pořádně nepomatuju osazenstvo. V neděli večer se to začalo oteplovat a v pondělí ráno byly rybky OK. Ale už je to docela dávno. Nepomatuju si jak dlouho potom rybky žily, co to bylo zač a celkem nic. Jen nesmrtelnýho rájovce si pomatuju. Ten snášel 16°C docela dlouho během rekonstrukce baráku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 10:09 Muž @ KarlosS [1217] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – Nízká teplota
Zdravím, v době mé nepřítomnosti mi ve dvou akváriích, které nemám vytápěné (celoroční tepota v místnosti 23°C) klesla teplota na 15°C. Pokazil se kotel a dobu snížené teploty odhaduji na jeden den, kdy z 23°C postupně klesla až na 15,5°C. Teď nevím, jestli jsem něco nepokazil, ale okamžitě jsem výměnami vody dosáhl během cca 1,5h teploty cca 22°C. Rybky viditelně ožily a i začaly příjímat potravu.
V 1. akváriu (Kačák) jsou kardinálky čínské, rájovci, čichavci, dánia, garry kamb. a dvě SAE, z nichž jedna nepřežila. Je tam i potěr dánií a čichavců.
V 2. akváriu (Kostka) jsou halančíci Hjerensi a otíci. Tady jsou ryby stále méně pohyblivé a pomalé a nežerou.
Zajímalo by mě co se odehrávalo (zpomalená funkce, atp.) a jestli to na rybky může mít následky do budoucna. Samozřejmě topítka jsou již objednaná.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 17:17 Muž @ malyLibor [5356] - AsieRe: tardbas
Ideální řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.10.2012 13:39 Muž @ tardbas [19]
..dík všem ;-) ..pokusím se vytopit na 23 st smich
- a gavůnky a čichavce vyberu z trochu otužilejších druhů

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 12:39 R Muž @ Silent [5926] Re: malyLibor
Lepší nebo horší. Ono nám kolikrát nic jiného nezbývá ;-) . Ekonomika je už bohužel na prvním místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 12:36 Muž @ malyLibor [5356] - AsieRe: Yirka
Ano. Myslel jsem před dvaceti, třiceti lety. Teď je jen otázka, jestli je to lepší, když teď kupujeme dovozové choulostivé ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   26.09.2012 06:22 Muž @ LiborSprysl [8764] Re: Haimdol
Haimdol napsal: Podtrhl bych slovo dříve. Teď když je spousta ryb exportovaných je pro ně dlouhodobý chov v nižší teplotě nevhodný. U čichavců mám zase zkušenost, že při nižší teplotě jsou náchylnější na labyrint. I když oněch 22 °C ještě je v toleranci. Pravdu máš že pro některé druhy je dlouhodobý chov v takovéto vodě vhodný, ale pro většinu tropických druhů prostě
Edit: Jiří, jsi blesk. :)

Zakrslíci z importů chovaní při nižších teplotách (těch 22 je opravdu málo), nebo naopak vysokých teplotách (nad 28) jsou velmi často exponáty místní galerie chorob těchto čichavců... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.09.2012 09:19 R Muž @ Silent [5926] Re: malyLibor
Podtrhl bych slovo dříve. Teď když je spousta ryb exportovaných je pro ně dlouhodobý chov v nižší teplotě nevhodný. U čichavců mám zase zkušenost, že při nižší teplotě jsou náchylnější na labyrint. I když oněch 22 °C ještě je v toleranci. Pravdu máš že pro některé druhy je dlouhodobý chov v takovéto vodě vhodný, ale pro většinu tropických druhů prostě ne.
Edit: Jiří, jsi blesk. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.09.2012 09:15 Muž @ Yirka [7537] Re: malyLibor
Jde o to co myslíš tím dříve. Pokud je to mpřed dvaceti a více lety, je to pochopitelné, protože tenkráte ještě zdaleka nebylo tolik rybek z dovozu a byly "zvyklé". Dovozové jsou přece jen choulostivější.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2012 09:09 Muž @ malyLibor [5356] - AsieRe: Haimdol
Budu ti trošku odporovat. Dříve byla většina druhů akvarijních ryb chována při nižších teplotách, než dnes, a oněch 22°C bylo doporučovanou teplotou pro většinu druhů. Ryby byly otužilejší, déle žily (v souvislosti s nižším metabolismem při nižší teplotě) a nebylo tolik nemocí. Samozřejmě bylo 22°C přes zimu, i dříve bývaly v létě teploty vyšší. A právě většině větších čichavců (rod.Trichopodus) 22°C velmi vyhovuje. Výjimkou je čichavec čokoládový, který je vyloženě teplomilný. Čichavci medoví a zakrslí snášejí několikaměsíční sezonní pokles teplot vody na 22°C velmi dobře, v přírodě snášejí i nižší teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 07:24 R Muž @ Silent [5926] Re: LiborSprysl
Tak máš pravdu. Měl jsem to formulovat tak, že pro většinu běžně chovaných tropických rybek a ne jak jsem napsal pro naprostou většinu kam patří i subtropické druhy. K těm tvým BM, guppkám a mečovkám v jezírku. Když je celoročně otužuješ tak se nedivím, že vydrží bez problémů takové teploty. Ty by ti snad vydržely i zámraz (nadsázka), ale většina rybek chovaných ve více méně konstatních teplotách by dostala tutově "rýmičku". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.09.2012 05:04 Muž @ LiborSprysl [8764] Re: Haimdol
Haimdol napsal: Ideální teplota pro naprostou většinu tropických rybek, kromě specifických druhů, je 24°C. Pokud je teplota dlouhodobě nižší, například oněch 22°C po delší dobu jsou ryby náchylnější k chorobám a k napadení parazity. Konkrétně třeba čichavci nižší teplotu rozhodně v oblibě nemají.

Já jen, že jsem při těch přízemních mrazících o víkendu měřil vodu v jezírku...ráno 12 stupňů, večer 17. Je na přímém palu. Mečovky, BM a oka stále v pohodě smich
Jinak s tebou samozřejmě souhlasím, co se týká teplot v akváriu pro nikoliv naprostou většinu, protože to je pojem moc relativní, ale pro ryby vyskytující se +- dvě rovnoběžky od rovníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   24.09.2012 22:56 R Muž @ Silent [5926]
Ideální teplota pro naprostou většinu tropických rybek, kromě specifických druhů, je 24°C. Pokud je teplota dlouhodobě nižší, například oněch 22°C po delší dobu jsou ryby náchylnější k chorobám a k napadení parazity. Konkrétně třeba čichavci nižší teplotu rozhodně v oblibě nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   24.09.2012 22:47 maleaqua – Re: tardbas
mosím souhlasit z malyLibor X-) 22°C musí stačit pro většinu rybiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -9   24.09.2012 22:40 Muž @ malyLibor [5356] - AsieRe: tardbas
Záleží jaké čichavce a gavůnky konkrétně, ale většině druhů by to mělo přes zimu stačit. Ancíkům taky. Doporučuji se při výběru druhů zaměřit na to, abys vybral takové, kterým to vyhovuje. A 22°C by měla zvládnout většina druhů kromě vyloženě teplomilných jako terče, skaláři atd.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 10:24 Muž @ Johan [4656] - RostlinyRe: tardbas
Za rostliny - jim to vadit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 10:20 Muž @ tardbas [19] – zimní vytápění
..mám dotaz na opačný problém - stačí, když v zimě budu vytápět na 22 st?...zima zima v bytě :-( ..chtěl bych tam mít čichavce nebo gavůnky ancistruse..a z rostlin echinodory, hygrofily, anubias, kryptokoryny, šípatky..to je asi nízká teplota že?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 21:08 Muž @ Martas71 [0]
Já chladím ventilátorkem z PC v krytu hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 20:11 Muž @ Rounce [14]
No já jedu v sobotu kopit 7 neonek abych jich měl 20 tak uvidíme.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 19:01 Muž @ LiborSprysl [8764] Re: usine
No Vendo sám jsi napsal...dravá ryba...neonky se drží v hejnu...to byla také pravda...Instinkt...Dělají to i sardinky před žralokem... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 18:59 R Muž @ vaclav [8523] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
já je mám u skalár a jezdí pěkně v houfu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 18:52 Muž @ LiborSprysl [8764] Re: malyLibor
Hejno je skutečně otázka množství, nikoliv teploty...Nehledejme vědu tam kde není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 18:50 Muž @ LiborSprysl [8764] Re: Sid
Sid napsal: ...To je asi něco podobného, "jako vliv délky ocasních per samců vlaštovek obecných na kvalitu jejich spermatu" ...
Pro zajímavost:
Není to dlouho, co (tuším) na ČT2 běžel dokument z výzkumu v Černobylu, a m.j. se v něm objevila jak ta ocasní pera samců vlaštovek, tak jejich sperma.
Zjednodušeně: "špatné sperma, defektní ocasní pera"...
Šlo o tento výzkum: www.odbornecasopisy.cz/…

Viděl jsem...já jen, že mne před časem zaujal výzkumník Tesařík z Ulice, tak jsem se to naučil...Přece jen radioaktivita není to nejpřirozenější prostředí.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 17:56 Muž @ grunda [1769] - Cichlidy
ani trošku větší nemusí pomoc, mám neonky u terčů, je jich 20, terčů 8 a stejně jsou rozstřelené po akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 17:11 R Muž @ vaclav [8523] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sivon
Nemusí být hned dravá, ale trochu větší, aby se neonky necítily příliš bezpečně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 17:07 Žena @ sivon [1601] - PlžiRe: Rounce
Připadá mi, že jediné, co donutí neonky plavat v hejnu je buď počet (čím více, tím lépe) nebo dravá ryba (to nedoporučuji).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.09.2012 15:06 Muž @ Sid [5847] - RostlinyRe: LiborSprysl
...To je asi něco podobného, "jako vliv délky ocasních per samců vlaštovek obecných na kvalitu jejich spermatu" ...
Pro zajímavost:
Není to dlouho, co (tuším) na ČT2 běžel dokument z výzkumu v Černobylu, a m.j. se v něm objevila jak ta ocasní pera samců vlaštovek, tak jejich sperma.
Zjednodušeně: "špatné sperma, defektní ocasní pera"...
Šlo o tento výzkum: www.odbornecasopisy.cz/…

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 12:15 R Muž @ romant [26792] Re: Rounce
Osobně bych to klidně vyzkoušel, máš 26 stupňů, tak jim to zvedni na 28 a uvidíš jak se budou chovat. Co bych ale udělal jako trvalejší opatření, jsou plovoucí rostliny a přidávání nějakého rašelinového výluhu, nebo třeba použil olšový šištičky apod. vylepšovadla prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 12:08 Muž @ malyLibor [5356] - AsieRe: LiborSprysl
No, já nevím. Teplota vody je významnou veličinou a má velký vliv na zdraví i pohodu rybek. Ale je fakt, že když jsme chovali neonky, tak jsme je chovali ve vodě vhodné teploty. Nemohu tedy posoudit, jaký vliv by měla vyšší teplota na to, aby plavaly v hejnu. Rozhodně by ale měla vyšší teplota vliv na rychlejší metabolismus a zkrácení délky života... pokud by nebyla tak vysoká, že by je rovnou zabila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 06:52 Muž @ LiborSprysl [8764] Re: Rounce
Rounce napsal: Zdravím mám takové dotaz može mět nějak vliv vyšší teplota na neonky aby plavali v hejnu ?
To je asi něco podobného, "jako vliv délky ocasních per samců vlaštovek obecných na kvalitu jejich spermatu" ... smich potlesk hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 19:06 Muž @ Rounce [14]
Zdravím mám takové dotaz može mět nějak vliv vyšší teplota na neonky aby plavali v hejnu ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.07.2012 05:59 Muž @ LiborSprysl [8764] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Přiznám se bez mučení, že rybičky jsou legenda pro závistivé sousedy... těm jsem bez problémů stíhal chladit namrazenýma petflaškama.... ale já jsem chcípal horkem. Takhle je nám dobře všem. Chladím jen na 26°C, v akva je 25°C, ale když vejdeš do pokoje, tak cítíš zimu oproti chodbě například... ani nevylízám ven, když nemusím :-D
Jestli ty všechny problémy nebudou z toho, jak už neumíme stavět. Jak vidno, když čtu tyto příspěvky, je patrné, že všichni musíte bydlet v moderních materiálech. Na oko krásné, ale nefunkční a proto musíte používat berle. Letos bylo u nás zatím venku nejvíce 36...v bytě 24, v rybárně 24....Bez klimatizace, jen s otevřenými dveřmi. Cítím, že za to mohou materiály z nichž je dům. Má více než sto let a tak se těch materiálů objevuje trochu více - kámen, hlína, cihla atd... smich Ale v zimě hřeje, v létě chladí.... hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 23:18 Muž @ malyLibor [5356] - AsieRe: FranzFritz
Přiznám se bez mučení, že rybičky jsou legenda pro závistivé sousedy... těm jsem bez problémů stíhal chladit namrazenýma petflaškama.... ale já jsem chcípal horkem. Takhle je nám dobře všem. Chladím jen na 26°C, v akva je 25°C, ale když vejdeš do pokoje, tak cítíš zimu oproti chodbě například... ani nevylízám ven, když nemusím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.07.2012 22:46 Muž @ FranzFritz [205] - TetryRe: malyLibor
Není nad klimatizaci. Dnes by mi přišla vhod taky. Tvé rybičky požívají daleko většího luxusu než já :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 21:52 Muž @ malyLibor [5356] - Asie
Takže dnes jsem dorazil po čtyřech dnech domů. I když i u nás byla úmorná vedra, v pokoji s nově nainstalovanou klimou mne čekalo 26°C a v akvárkách 25°C, což je paráda. Vedle v pokoji v Pagodáriu rybky a šneci OK, krevetku jsem ještě nenašel ani jednu - ovšem ani jejich mrtvolky. V Džungli 28°C a vše OK. Ale i tak se mi zdá, že na ta vedra, co byla, je i v pokoji a kuchyni chladněji a zdi s ložnicí jsou na dotek o poznání chladnější než ty ostatní. V týdnu budu experimentovat a zkoušet, jestli klima uchladí 2 pokoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 17:20 R Muž @ Silent [5926] Re: Dahak
No jo. Diskusář :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 17:14 Muž @ Dahak [424] - Cichlidy
Já si teda nemůžu vůbec stěžovat na teplotu vody :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 12:51 Muž @ Semtex [1186] - Labyrintky
Včera navečer jsem kontroloval jednu nádrž co jsem měl ve skleníku. Voda v ní byla někde kolem 45°C - komáří larvy, 2 Živorodky trpasličí byli uvařený.
Ale šneci, dafnie a Oryzias woworae byli ještě OK. Možná že kdyby slunko nezapadalo a ještě nějakou hoďku svítilo asi by padli taky.
Teď už je nádrž mimo skleník a pujde zpět až vedra nebudou hrozit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.07.2012 10:25 Muž @ savan [621] - ŽivorodkyRe: FranzFritz
ja mám v 540l momentálne 30,5 stupňa a nezdá sa mi že by to osádke nejak vadilo.poobede im vymením 30% vody za studenú a musí im to vydržať do budúceho týždňa.to sem zvedavý kolko budú mať moje akva koncem týždňa keď na celý hlásia okolo 36-37 a na piatok príjemných 39.z roka na rok je teplejšie a bez klímy to asi dlhodobo nepôjde.nemá zmysel riešiť chladenie akvárií samostatne pokial je ich v miestnosti viacej-mám 3 a plánujem ďalšie hop
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy Přidat příspěvek • Zobrazeno 3416x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/279-teplota-vody