Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži v akváriu

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Plži v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 01:08 Arya Re: Yirka
Informujem sa. Nepoznám ich, neštudovala som ich .. som ich len dnes objavila v akvárku a sa rozmnožili. Priniesla som si ich s rastlinkami pravdepodobne a to som nemala naozaj v úmysle. Preto o nich nič neviem. Ale moc ich tam mat nechcem. Nakoľko sa mi Gupky rozmnožujú tak som sa chcela informovať či nie su nejakým spôsobom "nebezpečne" poteru.
Ak nie, tak.. tak ich budem loviť. Hobby navyše ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 19:32 Muž Yirka [9126] Re: Arya
A proč by měli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 18:25 Arya
Takže slimaky nevadia Gupkam?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2006 15:59 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: no ja:-)
hm podle mě šneci patři do akva,tak jako v přirodě jsou,sám mám několik velkých ampulárii(měchýřovka východni) i se mi rozmnožili:)pokud bych je nechtěl,šeškrábku z krytu(kryciho skla)kokon vajček a neexistuje aby se přemnožili ;-) a jejich pro?žerou zbytky,odumírajici listy rostlinek,a když náká rybka zahyne,taxe o to postaraji!!a okružáci bo levatky?daji se bez problému hlidat smich přemnoženi,jen chtit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   10.12.2006 14:58 no ja:) Re: katkus
KATKUS-suhlasom s tebou ja som raz dala do akvarka koren...a po dlhej dobe som zbadal 1 sneka no a o tyzden ich bolo asi 50 vyberala som ich jak debil az som sa nasrala a skoro vsetky sneky+koren som vybrala a slava pomohlo uz ich nebolo....len aby sa tam este dako nedostali rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2006 13:54 Žena katunka [158] Re: katkus
Záleží na tom jaký šnek....pokud jsou to šneci co si tam dotáhneš neúmyslně z obchodu třeba s rostlinou tak to může být problém...i když třeba já s tím problém nemám...budoucí tchyně je ze mě přímo loudí, aby jí žrali řasy.... dotáhla jsem si z obchodu plovatku, rostliny nežere, jen řasy a kupodivu se ani nerozmnožuje...
Já si teď chci pořídit neritiny, ty se ti v akva nerozmnoží, žerou řasu a navíc působí velmi dekorativně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   09.12.2006 13:44 katkus – šnek
KDO CHCE MÍT ŠNEKA JE ... !!!! no Můj kámoš dostal k vánocům od kamaráda šneka (chudák kámoš).Do týdne jich tam měl 20.Vybírání nepomáhalo a on už měl zamořené akva tak, že mu šneci lezli po rybičkách... Rozhodl se chemickou metodu.Dlouhou dobu lil do akva litry antišnečí vodičky (drahý, prej rybám nezávadný(pche)), až se stal zázrak a šneci jednoho dne nebyli. Od té doby uplynul aniné rok a šnesi se s novou Echynodorus a s čichavcem modrým znovu nastěhovali.Jiný kámoš mělšneky tři a do tří dnů jich tam bylo 50.Vybírání nepomáhalo, musel vyměnit všechny rostlinky.Za tři dny našel na dně pět vysmátých šneků... Naštval se a musel, kvůli šnekům, vyprat spoustu kgštěrku,vyčistit celé akva,filtraci a rostlinky.
to jsou mé skušenosti se šneky.
Takže šnek no

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2006 09:54 Buri Re: Paris
Neritina natalensis je krasnej snek a zere opravdu jen rasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2006 21:44 Paris – šnek
já mám taky šneka,mám velkýho žlutýho.ten se mi naštěstí ještě nerozmnožil.měla jsem malinký hnědý,a furt jich bylo mnoho-20-30 v mém malém 10l akvárku.Výhody jsou asi takový,dojídá zbytky po rybkách,je to takovej filtr,čistí trošku stěny...na zápory jsem ještě nenarazila,asi jen že ho musím občas sešt´ouchot ze stěny,protože je mimo vodu a uschl by.Šneka doporučuju,je hezky barevný a oživý akvárko ;-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2006 21:28 Usine šneci
Časopis akvarium terarium poslední číslo je tam članek o ampulariich i s fotkama :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2006 19:30 Muž [] Re: Micus
Ampůlarije kladou vajíčka nad hladinu ,ze kterych se po šesti týdnech líhnou malí šneci tak to jde lehce uhlídat .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2006 08:17 dzin Re: kofrik
můžeš mít i šneky ve společenské nádrži a pokud se ti přemnoží ti malí kup si pestřence a máš po nich a s ostatníma rybama se celkem snáší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2006 08:08 Micus Re: kofrik
Kdepak, můžeš mít klidně ryby i šneky. Je jenom tvůj problém, jestli se přemnožení šneků bojíš nebo ne. Já osobně mám šneky v akváriu s potěrem, aby dojídali po malých, ale do společenské se snažím šneky nezavléct.. Mám takové malé černé šnečky (několik mm), ani neznám název, ale rostlinky mi naštěstí neožírají, jenom odhnilé části.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2006 21:43 kofrik Re: Micus
Vaše rada zní: "Buď rybičky a nebo šnek"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2006 21:22 Micus Re: kofrik
Je to tak, "z nudy" se ti pěkně rozmnoží.. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2006 21:10 BLEK Re: kofrik
I jeden šnek se dokáže krásně přemnožit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2006 20:53 kofrik Re: logos
Můžu mít pouze 1 šneka v akvárku?Neunudí se a neumře mi steskem?Přece jen mám strach z přemnožení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2006 16:53 logos Re: kofrik
Mno, ampulárie klidně, třeba žerou řasy ze skla nebo zbytky potravy od ryb, ale s počtem to určitě nepřežeň!! Hlavně tam nedávej ta´kový ty malý šneky, těch se pak nezbavíš a sežerou ti kytky :-)
Mno, s rovnováhou, počítej že šnek = jako malá ryba, čim víc rostlin tim líp :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2006 11:35 kofrik – ŠNEK ANO nebo NE
Můžete mi prosím někdo napsat,jaké výhody a nevýhody má chov šneka?Mám v plánu koupit dva velké šneky(slyšel jsem,že se tak rychle nemnoží).Je to pravda?Jak je to s krmením(co žerou,jak moc?)Akvárko:90*45*45,voda až po okraj.Kolik musím mít rostlinek,abych to tak nějak držel v rovnováze?Děkuji předem

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 8309x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/260-plzi-v-akvariu?od=151