Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži v akváriu

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Plži v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.02.2018 19:43 Muž Kubaa [718] Re: silviebaris
Pokud je akvárium čisté, šneci se nepremnozuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 19:42 Silviebaris Re: afc1886
Neflákám,jak to můžete říct,mám to na mechu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   23.02.2018 19:41 Silviebaris Re: JirkaŠčobák
Protože je jich moc,malé už mám a už další nechci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2018 19:39 R Muž afc1886 [14655] Re: silviebaris
Nepřekrmuj a neflákej údržbu akvária, potom nebudeš muset řešit jak likvidovat pracanty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2018 19:37 Žena permonici [316] Re: silviebaris
To jsou vajíčka šneka Levatka. Pomáhají čistit nádrž a jsou zdatní čističi povlaků na hladině. rybicky.net/atlasostatnich/levatka_ostra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2018 19:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: silviebaris
Proč je likviduješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 19:30 Silviebaris – plzi
Fotka k příspěvku Dobry vecer,jak se zbavit techto gelovych vacku plnych vajicek,denne je nachazim a stale likviduji,ale stale se delaji.Dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 16:56 Silviebaris Re: Anthrax
Aha ,tak to néé,já postrádám jen toho jednoho ten už byl velký a pěkný ale nevím,nevidím ho,snad se objeví. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 16:37 R Muž Anthrax [4739] Re: silviebaris
Zpravidla neutíkají. Pokud by si pozorovala hromadný útěk šneků k hladině, tak je v akváriu na spadnutí nějaký problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 16:23 Muž Kubaa [718] Re: silviebaris
Může, ale ne daleko.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 16:11 Silviebaris Re: Anthrax
Ještě dotaz ,muže ten tzv.okružák utect s akvária,protože krevetky mám v otevřeném akváriu a mám pocit že bud je tak dobře schovaný nebo utekl,byl tan jeden okružák už tak 1cm velký a nelze ho najít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 15:12 R Muž Anthrax [4739] Re: silviebaris
Krevetkám nijak nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 14:56 R Muž afc1886 [14655] Re: silviebaris
Fotka opravdu mizerná, ale je to rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_kanadsky
Na další otázky by to chtělo změnit téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 14:55 Silviebaris Re: Anthrax
Super dík,krmím tak druhý-třetí den,ale vzhledem k časté víkendové absenci si nemyslím že je překrmuji.A krevetkám to neublíží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 14:51 R Muž Anthrax [4739] Re: silviebaris
Potvzuji, to není ampulárie. Myslím, že je to okružák (ikdyz ta fotka je dost mazlá). Jestli se ti přemnožují, tak to znamená, že překrmuješ nebo tam necháváš odumírající listy rostlin. Zkrátka mají přebytek potravy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 14:47 Silviebaris Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Jde to spatne videt ale je jich moc,i u krevet
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2018 14:40 R Muž Anthrax [4739] Re: silviebaris
Ale evidentně máš. Donesla sis je s rostlinami, jak píšeš. A buď ráda, jsou narozdíl od ampulárií celkem užiteční. A odpovídá to i podle toho popisu, že se ti rychle množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 14:38 Silviebaris Re: Anthrax
Ale to já vůbec nemám,já jsem tu rostlinku/nevím co je to za rostlinku/koupila na akva burze tak je možne už jsem to koupila i s těmi vajíčky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 14:30 R Muž Anthrax [4739] Re: silviebaris
To není od ampulárie. To budou okružáci nebo levatky. Podle mě spíš ti okružáci :-) Užiteční plži. Těch si važ. Dej sem kdyžtak fotku těch malých šneků :-) Ampulárie asi teda nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 13:34 Silviebaris Re: Anthrax
Fotka k příspěvku To vim,ale ja to prave nikde nevidela ale male jsou tak nevim.Ano mam ampularie.
Edit: Tohle jsem ted nasla,nejaky gelovy vacek plny vajicek.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 13:31 R Muž Anthrax [4739] Re: silviebaris
Vypada to takhle a najdeš to nalepené nad hladinou. rybicky.net/fotogalerie.php… myslím že toho by sis všimla. Máš tam opravdu ampulárie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 13:28 Silviebaris Re: Anthrax
Aha tak dekuji,uz jsem jich nekolik podarovala,kdyz to se furt mnozi,podaruji i velke a necham si nove kousky.
Edit: Ja jeste na ty vajicka nenarazila,asi jsem slepa :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 13:21 R Muž Anthrax [4739] Re: silviebaris
Jednu někomu daruj. Do malého akvárka ke krevetkám bych takového šneka nedával. Tihle šneci dost znečišťují vodu a tam by to bylo hned znát.

Edit: Já osobně bych poslal dal oba tyhle šneky ;-)

A nebo sbírej vajíčka ještě dříve, než se vylíhnou a vyhazuj to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 13:17 Silviebaris – ampularie
Dobry den,mam 2 ampularie-nevim asi nahoda ale je to par,takze mam neustale plne akvarium malych ampularii stale to likviduji-neco vzdy zustane..co s tim delat,mam je oddelit,mohla bych ji dat :-D ke krevetkam? Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 19:35 Muž Kubaa [718] Re: vero-ni
Bivoj neznám, ale tolik mědi, aby otrávila šneky v něm doufám není. Nějaké testy na vodu máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 19:33 Žena vero-ni [134] Re: Kubaa
Že by bylo možné, že jsem si je přiotrávila? Měď v tom Bivojovi je, možná jsem přepískla počet kuliček- na těch 20 l asi pět.. jako trošku se to teda do té vody uvolňovalo. Že by je dorazila ta jílová mlha? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 18:23 Muž Kubaa [718] Re: vero-ni
Přijde mi nepravděpodobné, že by je zabila klasicky nezaběhlá voda s dusíkatými jedy. Navíc by se nejspíš snažili z vody vylézt, kdyby se jim hodně nelíbila. Ale čert ví, nikdy se mi to nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 18:20 Žena vero-ni [134] Re: Kubaa
Byly to jilove kulicky Bivoj od Rataje. Kouknu na slozeni. Jinym zpusobem ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 18:16 Muž Kubaa [718] Re: vero-ni
Nemohla se tam dostat měď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 17:38 Žena vero-ni [134] – sneci v nove zalozene nadrzi
Ahoj, měla bych dotaz. Do nově založeného akvárka jsem vložila i dvě levatky a čtyři malé okružáky. Rostliny byly zasazené,jílové kuličky ve dně, ale bez filtru. Rostlinky byly obalené bublinami kyslíku,hlavně riccia,voda nijak nezapáchala. Po týdnu jsem zároveň s velkým akva měnila vodu a našla jsem všechny šnečky mrtvé a obalené plísni. Chtěla jsem dosadit další rostliny,ale přes ten vyplavený jíl teda nebylo aní vidět,tak jsem to akva založila znovu, i skrz ty mrtvolky a plíseň na nich. Tedy,je problém ve vodě bez filtru? Nebo jílových kuličkách a nějakých látkach v nich? Nebo mohli mít hlad? Hodila jsem jim tam asi dvakrát opravdu maličké množství vloček,aby se nezkazila voda. Teď váhám,li je tam hodit až po nějaké době,až se Oblaka lepe zaběhnou. Dik za nápady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.02.2018 00:15 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Maq
- určitě ,zvláště pokud je nedostatečně podávané krmivo ,případně je výživově ne zcela v souladu s potravní potřebou ryby
- je to u nich takové specifikum žraní šnečího dorostu ,do uřčitého jejich vývoje ,pak je již nechávají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 00:02 Maq Re: lacewings
Fákt? Myslíš že žerou šnečí dorost? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 23:52 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Maq
-100% Apistogramma erythrura ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 23:26 Maq Re: Wanderer
No krmím dost málo, to je pravda, je tam málo ryb, a apistogrammy jsou ten typ, že jak mají dost, dál už nežerou.
Ale jak jsem napsal, ti dospělí šneci dost vyrostli. Jsou mnohem větší než jejich bratři v experimentálkách. Jenže ti se množí - bez ryb, takže tam nekrmím vůbec, přidávám do RO vody pouze minerální hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 23:22 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Maq
Mají co žrát? Třeba tam máš málo "bordelu", řas atd. na kterém by si smlsli. Zkus třeba chvíli překrmovat, to je zaručený recept na přemnožení šneků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 23:18 Maq Re: powery
Stejné ryby jsem měl v předchozím akváriu a tam se plži množili. Možné to je, ale moc se mi to nezdá.
Mám Apistogramma erythrura.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 23:16 Muž powery [250] Re: Maq
Nežerou je ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 23:06 Maq
Mám takový otazník, se kterým si nevím rady.
Mám v akvárku okružáky a levatky. Žijí, rostou do impozantní velikosti, kladou vajíčka. Jenže dorost jaksi nikde nic.
Myslím že první co vás napadne bude, že to dělá moje voda - velmi měkká, skoro bez alkality. No jo, jenže v mých experimentálních akváriích se tihle plži množí i v podmínkách ještě "horších", tzn. nižší pH i vodivost.
Nenapadá vás nějaké jiné vysvětlení?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 20:17 Žena Morticia [118] Re: mysz
Tak jsem ju dala do vody a už kousek odlezla, tak myslím bude v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 17:44 Žena mysz [12] Re: Morticia
Ta má to párkrát udělala (nezdrhala, jen si prostě vylezla kousek nad hladinu a tam zůstala viset), přiznám se, že jsem ji opatrně zasunula zase pod vodu (ta má je hodně "lepivá", ani u toho nespadla). Na suchu by asi zůstat neměla. Opravdu zdrhla jen jednou, když byla v přechodně v akváriu bez krytu. A to jsem ji našla, myslím, brzo, čili třeba po hodince. Vrátila jsem ji do vody a v pohodě vylezla a odešla. Horší to bylo, když mi na vyrazila na výlet ampulárka, tu jsem našla na podlaze po delší době (pár hodin, odhaduju). Taky jsem ji vrátila do vody, rozdýchávala to tři dny, vůbec se nehýbala, ale pak se taky rozchodila (asi jak se zase nacucala vodou :-D ). Pro příště už bych ale nerada zkoušela, jak dlouho to může na suchu vydržet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 17:30 Žena Morticia [118] – Filopaludina
Zubovec pacifický (Neritina pulligera) mi právě vylezl nad hladinu! Mám ho dát do vody nebo nechat? Aby se nedusil nebo tak...zaleze si sám? Ostatní Neritiny i jiní plži jsou normálně pod vodou...
Jak dlouho vydrží vodní plž na souši?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 08:19 Muž powery [250] Re: Wanderer
Jestli lezou rychle, je to levatka. Viz rybicky.net/video/3296.flv ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 21:01 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: afc1886
Díky za rady. Budu tedy uklízet listí a kochat se, jak rychle lezou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 19:36 R Muž afc1886 [14655] Re: Wanderer
Jenom bych doplnil,že nepřekrmovat znamená i odstraňovat ty odumřelé listy rostin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 19:17 R Muž romant [27982] Re: Wanderer
Rostliny konzumovat budou, ale jenom ty odumřelý a nebo k odumření se chystající, oni to poznají a když se budeš chovat, jak psal kolega Urtman, nemělo by nastat žádný kalamitní hnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 19:13 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: romant
Byl tam tak jeden cca týden po zasazení první rostliny, dneska cca 15, 20 ks. Jsou spíš u hladiny, na skle, něco na rostlinkách. Dno je vyměněné už déle, tohle jsem určitě přinesl s rostlinami...
Jak jsem psal, nevadí mi, když nebudou žrát rostliny a nebude jich moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 19:04 R Muž romant [27982] Re: Wanderer
Kde jsou ty šneci, píšeš obejvilo se mě větší množství, kdy se objevilo, po té výměně dna, jsou spíš u hladiny, nebo po celý nádrži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 18:43 JoKa Re: Wanderer
Nepřekrmuj a nepřemnoží se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 18:31 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Objevilo se mi v akváriu větší množství šneků. Asi levatky nebo něco podobného, lezou hodně rychle. Viz moje prezentace. Mám to začít likvidova/sbírat? Nic proti nim nemám, ale aby se to nepřemnožilo, tak, že bych začal zavčas.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 22:51 Muž Mislow [304] Re: Boldy
Ahoj, ja bych tam osobne tem okruzakum nic nedaval, ony se ti tam stejne objevi naky rasy a okruzaci budou mit co zrat, kdyz jim tam das krmeni, tak je docela mozny, ze jim to na nejakou dobu vystaci a na rasy se vypr..... nebudou je likvidovat. :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 8309x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/260-plzi-v-akvariu?od=51