Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Otírání ryb o předměty v akváriu

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Otírání ryb o předměty v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 10:55 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: sky
Podobně se u mne v akvárku chovají dania pruhovaná (závojová forma) když jim nedám nažrat :) Rychle připlují ke dnu a břichem, ploutvemi, boky jakoby udeří o dno, aby rozvířily usazeniny mezi štěrkem. Pak se rychle otočí a žerou, co tam zapadlo. Samozřejmě se toho naučily využívat tetry. Když zjistí toto počínání danií, rychle se kolem shluknou a snaží se sebrat, co jde. Pro mne je to indikátor, že bych měl dát rybičkám nažrat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 09:19 Žena sky [1] - kančíciRe: Snofrev
jasný tak já přeměřím vodu a budu je sledovat tak snad je to jen voda :-( není to rytí je to vyloženě mlácení tak snad to bude ok sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 08:50 Muž Snofrev [54] Re: sky
pancéřníčci ve dně ryjou tlamou a vouskama?
pokud ano, tak hledají potravu

pokud si otírají boky a dělají to často, tak je to nevhodná voda a nebo začíná onemocnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 08:47 Žena sky [1] - kančíciRe: Snofrev
zima jim není a vše kolem vody je v poho prostě mi to přijde divný... jentřeba nemůžou si takhle kalit dno aby sežraly zbytky potravy? to je snad už posledníí nápad hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 22:34 Muž Snofrev [54] Re: sky
změřil bych NO2 a 3 a taky pH
nic víc se asi nedá z té trošky informací poradit
možná ještě jestli jim není zima
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 22:21 Žena sky [1] - kančíci – mlácení rybek o dno
je to trapné..se takhle prát ale rybky 2pancéříči a jedno paví očko sebou mlátí o zem.... jako kdyby se otírali,ale problém je že nemají nic ale opravdu ni co by naznačovalo jakoukoliv viditelnou nemoc...žerou plavou barva nomální... nevíte někdo co to je? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 13:18 madu Re: madu
jo, už to čtu, žes doporučil vyměnit část vody... jak jsem včera zvedla teplotu na 26°C, tak to vypadalo že je mu líp - uplně krásně roztahoval ploutve.. ale pak teda se začal zase třít.... tak já vyměním tu 1/3 vody, jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2009 13:17 Muž Yirka [9126] Re: madu
Předně by bylo opravdu dobré znát tu hodnotu NO2. Výměnou vody nic nepokazíš-naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 13:16 madu Re: Yirka
fajn, takže když jsem ji dala - tak to vadí moc? já jsem četla někde na foru, možna na jinym, už nevim, že se dáva zhruba ta lžíce na 50 litrů i preventivně - tak jsem si říkala, že tím snad moc nepokazím... navíc mi přišlo lepší udělat alespoň něco než vůbec nic... takže teď bys mi doporučil něco - mám vyměnit vodu (např. 1/3) skrz tu sůl nebo to mám nechat být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2009 13:01 Muž Yirka [9126] Re: madu-nepřihlašena
Strašně nerad se opakuji..... ;-) Sůl bych nedával.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 11:13 madu-nepřihlašena Re: Madu
ahoj, píšu ještě jednou, ta rybka se vážně tře - nebo spíš snaží otírat docela dost. Taky zrychleně dýchá, ale to bude asi tím, že je v nově založené nádrži - takže hodně NO2 - aspoň teda myslím... jinak nemá žádné viditelné změny na kůži. Včera jsem zvýšila teplotu o 3 stupně a dala tam lžíci (vrchovatou) kuchyňské soli (akva má cca 55 litrů).
Dnes jsem byla v akvaristice a tam mi řekli, ať ji nedávám žádné léky, ale ať tam naliju PREVENT. No, jenže když ho tam naliju, tak budu muset pak vyprat filtr a vyměnit vodu - což asi není vhodný vzheldem k tomu, že tam teprve vznikají nitrifikační bakterie... takže jsem zoufalá - asi tam nenaliju nic a budu čekat, zda rybka přežije...
A taky se chci zeptat jako moc ta sůl uškodí rostlinkám? Ráno bylo vidět, že nově narostlé Egerie jsou povadlé, zbytek vypadá ok. Mám měnit vodu nebo mám něco dělat dál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 18:01 Žena Madu [5] Re: Borec...
dobře, já teda zvednu teplotu... a mám tam dát i tu sůl? četla jsem tady, že to podporuje sliz, ale nevím jestli mi to nějak nerozhodí zakládání akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 17:52 Borec... Re: Madu
ryba byla v tom studenym akvarku moc dlouho a je mozny ze jste ji tim podlomila zdravi a ted na ni vlitlo nejaky svinstvo......muze to bejt tetrahymena,costia ci cokoliv jineho co rozpoznate jenom pod mikroskopem a na rybe to nemusi bejt tolik videt..
24 stupnu je taky malo dle meho a tyhle ryby zacnou regenerovat az okolo 30 stupnu....Pro betu bylo 6 ti litrovy akvarko celkem v pohode,ale problem byla teplota...
proste 24 je malo a zkuste to dat aspon na 27 stupnu...
to otirani nechte zatim bejt a sledujte konce ploutvi jestli nemaji zakaly ci se netrepi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 16:24 Žena Madu [5] Re: Yirka
no, asi jsem to špatně napsala, ale 19° C měla voda v tom malým akva, dneska jsem ju dala do toho nového a tam je 24°C.
Zítra koupím testy na NO2, sice jsem myslela, že otrava NO2 hrozí až třeba 3. týden, ale koupím ty testy už zítra:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.02.2009 16:19 Muž Yirka [9126] Re: Madu
Voda je pro tu tvou rybky příliš studená, musíš ji - postupně - zvednout alespoň na 24-25°C. Jestliže máš AQ založeno 9 dní, rybka má asi problém s NO2. U nového AQ se doporučuje tuto hodnotu sledovat, nejlépe pomocí kapkových testů.
Nejlepší okamžitou prevencí tedy nebude chemie, ale zvýšení teploty a výměna části vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 14:04 Žena Madu [5] – rada?
ahoj, mam asi problem u betty. Měla jsem ju v malem akvarku - cca 6 litrů, teplota tak 19 stupnu, žadnej filtr, dno, nic - byl to ségřin dárek, mě za to nenadávejte:) Beťák byl nejdřív ok, stavěl vodni hnízda, plaval atd., posledních zhruba 14 dní mi ale přišel strašně apatický, byl u dna, vodní hnízda nestavěl, moc neplaval - když začal plavat, tak hrozně zbrkle, rychle... žral normálně. Dnes sem ho dala do nového akva - je založené 9. den, zbytek viz můj profil - no a dopoledne plaval normálně, ztratila se apatie atd., vypadal v pohodě... ale teď jsem ho načapala - jak se snaží otírat o věci - třeba o listy, teploměr a jako kdyby to vždy zkusí - lehce se otře, pak se asi lekne, ucukne a zkusí se otřít o něco jiného.... dělal to asi dvě minuty, pak toho nechal, ale moc se mi to nelíbí... jinak nemá žádné bílé tečky, nebo něco jiného, normálěn žral, stavěl vodní hnízdo, plaval... mám zítra koupit něco preventivního? nenaruší to nějak zabíhání akva?
Edit: on se vážně asi otírá - zopakoval to minimálně dvakrát - a to u akvárko najsem pořád... tak nevím, četla jsem tady o krupičce, že by bylo dobré přidat sůl a zvýšit teplotu - můžu to udělat? pokazím tím něco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 15:11 Muž sedlous [0] Re: sedlous
No tak jsem je lecil mycopurem od sery, a soli ectopur, prodal jsem 10 pavích ok a zatim 5 prísavek. sice uz se neotiraji tolik ale jeste je to nepreslo:-( tak nevim....neni na nich nic videt, akorat na jednom pavím oku samici mi pripada ze má žabra otekly, nicmene se neotira, zerou normálne, spis maji chut obrovskou...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 12:47 Muž sedlous [0] Re: Romy
díky moc, snazim se prisavky prodat a ponechat jen chovny pár...a na lecbu nasadím sera ectopur a bud tremazol nebo mycopur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2009 12:15 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: sedlous
Ano ryb je tam opravdu víc než dost,chce to silnou redukci.Otírání se o předměty v nádrži,je jasným příznakem žabrohlístů.U živorodých ryb a nejen u nich je to rod Gyrodactylus a Dactylogyrus.K léčbě se dá použít FMC,ale tady pozor na sumcovité,nebo se dá použít léčivo s obsahem Trichlophonu,ale tady bych byl také opatrný.Ještě je možné léčit eSHa 2000.Já používám Tremazol od Sery,ale ten je dost drahý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2009 11:44 Muž PentueR [256] Re: sedlous
Máš silně přerybněno, asi nestačí ani výměna vody na odbourání škodlivin...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2009 11:08 Muž sedlous [0] – otírání rybek
ahoj mám akvarko asi 70 litrů, hodně přísavek a asi 10 pavích ok, dokoupil jsem 8 parmiček 4pruhých, 14 dní byly v klidu ale posledních 14 dní se opravdu hodne aktivne otírají o listy a filtr, nic na nich ale vidět není, plavou normálně a potravu přijímají taky, a neni jednostranna. voda měněná před 3 dny...nevíte cím by to mohlo byt?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.11.2008 17:58 švíco Re: švíco
Tak mi dneska jeden ze čtverzubců umřel... vyzvracel všechno co snědl a plaval u dna... ráno jsem ho našel mrtvýho. Druhý je taky pořád schoulený u dna a zdá se mi že hodně dýchá a má otevřenější žábry... třetí je ok, až na to se stějně jako předchozí dva otírá každou chvíli o kytky...najeden na hranu listu okem a rychle sebou škubne... nemají žádné vyditelné skvrny... vůbec si nevím rady!
NO2 skoro neměřitelné, NO3 25mg/l , PH 7... tvrdost akorát... rostlin hodně, krmím moučné červy a šneky... poraďte prosím co to může být a jak to léčit...díky za všechny rady :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.11.2008 20:11 švíco – otírání o předměty
Jak tak pozoruji jednoho z mých čtverzubců, tak má na oku malou kalnou tečku (plíseň?) a když vyplaval z úkrytu, tak tím okem třel o kámen a o sklo...zřejmě mu to vadí..netušíte co s tím? díky moc za rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2008 09:34 Muž Paul Ramon [17]
Všechny ryby se čas od času o něco otřou - nemusí to být hned známka nemoci. Samozřejmě pokud se neotírají stále - pak už asi něco v pořádku nebude...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2007 09:18 magischp Re: hasic
možná že budou mít nějakou plísen nebo krupičku v počátcích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2007 11:35 rolandmynar Re: hasic
Je to moc obecné. Jaké rybky, jak dlouho je máš, jak dlouho je založené AQ, všechny, nebo některé, je toho moc. Popiš to trochu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2007 11:28 hasic – otírání o listy
chci se zeptat,rybycky se otírají o rostliny nebo filtr.jsou nemocné

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2007 19:57 Muž wladys [291] - CichlidyRe: rolandmynar
Můžou to být žábrohlísti,nebo začínající krupice,ale taky jen nízká hodnota PH....změř pro jistotu PH.Mělo by být od 7,5 nahoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2007 19:52 rolandmynar – Otírání Tlamovců
Ahoj akvaristi, poraďte mi prosím. Mí tlamovci se čas od času otírají o dno nádrže (písek), ale nedělají to nikde jinde, jen uprostřed nádrže a jen o písek. Né sice pořád, ale občas a mám pocit, že všichni. Vidím to tak cca 10x do hodiny, ale pokaždé jinou rybku.Není to příznak nějakého onemocnění? Dělají to tlamovci normálně? Pluje jako by nic a v určitém místě se otře a pluje dál. Moc děkuji za každou radu. coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 20:38 Muž wladys [291] - CichlidyRe: PT
Myslím,že nejlepší bude,když si tu vodu otestuješ.Bez toho je to jen hádání. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 23:03 Muž PT [89] Re: wladys
No hlavne mi pripadne zajimave, ze to je temer vzdy jenom po krmeni - je mozne ze trebas ty ryby rychle travi to jidlo a obsah odpadnich latek tak po krmeni ve vode rychle vyleti navrch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 22:47 Muž wladys [291] - CichlidyRe: PT
Může to být příznak nemoci(krupice,žábrohlísti...nebo jiní paraziti),ale taky to může značit vysokou hladinu NO3.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 22:13 Muž PT [89] – otirani ryb
Zdravim,
obcas po krmeni se nektere ryby otiraji o kameny, pusobi to jako by si chtely podrbat zabra. Dela to danio, plata a pavi ocko. Je tomu uz asi tak tyden, pricemz zadne dalsi znaky pripadne nemoci nepozoruji.

Akvarko mam zalozene teprve mesic, cisty objem tak 55 litru, rostli bych rekl dostatek. Je mozne ze po krmeni se napr. muze zvednout hladina NO2 nebo NH4 diky tomu, ze akvarko neni uplne zabehle? Nebo je to spise prvni priznak nejake nemoci?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 9885x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2549-otirani-ryb-o-predmety-v-akvariu?od=101