Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Otírání ryb o předměty v akváriu

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Otírání ryb o předměty v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2016 14:27 R Muž romant [27987] Re: puccini
Stav se zhoršuje, tedy podle popisu, poslal bych rybu na druhej břeh, zřídil prezentaci předmětný nádrže, uvedl co nejvíce pravdivých údajů a jistě se najdou lidi, kteří budou umět poradit.
Edit: Tak vidím, že prezentace existuje, chce to aktualizovat údaje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2016 14:18 puccini – Re: motýlek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mame mimo jine 3 odchovane platy, maji 4 mesice. Po tydnu jsem se vratil, 1. ma otekle oko s bilym povlakem, 2. ma bily povlak mezi ocima. Co to muze byt a jak to lecit? Poradte prosim.

Edit: Odlovil jsem, mam ji ted v kulate vaze 12cm prumer x 30 cm vyska, nezblazni z toho? Malinko pisku a pridal jsem preventan.
Ta s opuchlyma ocima po 3 dnech uhynula.
Ta s bilym povlakem mezi ocima uz ma taky opuchle bile oci, tak jsem taky odlovil.
Nejsem zkuseny. Menime vodu 1x za 2 tydny.
Rostlinkam se u nas moc nedari, odumiraji jim konce listu nebo se listy jakoby strati a zbyde jen mrizka.
Kde delame chyby? Rybky i rostlinky...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 21:50 Muž dilong [0] Re: Jifi
mam lavove kamene ale o kamene sa neotieraju - rastlinky a dno. Jeden druh sa obtiera o piesocne dno a druhy o rastlinky vallisnerie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 17:57 Muž Jifi [675] Re: dilong
Díky tomu "otírání" se spíš můžou ryby odřít, pokud tam máš něco ostrého (například lávové kameny). Potom hrozí plíseň. Přípravek proti parazitům je na prd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2015 17:20 R Muž romant [27987] Re: dilong
Výrazněji přitlač na výměny vody a praktikuj toto min. 2-3x týdně min. 30% objemu. S krmením neblázni a krm jenom obden a to takový množství který ryby do půl minuty zpucují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 12:39 Muž dilong [0] – Obtieranie
Rybky sa mi obtieraju o rastliny a pierok, ale su vitalne, spokojne, zeru az az, nemaju ziadne priznanky choroby - iba to obtieranie. Davam to za nasledok novozalozenemu akvariu (cca 1 mesiac), chcel by som sa vsak poradit, ci mozem preventivne nasadit ENTIZOL alebo PREVETIN proti pripadnym parazitom.
Beriem na vedomie ze sa s liecnim nema experimentovat ak nie je jasna choroba - ale predsa len, moze rybam uskodit preventine nasadenie ENTIZOLu alebo PREVENTINu?

Vodu menim 20% 1x do tyzdna, vyduchovac mam 2 kamenovy a ide na vyssi vykon, filter mam vykonny externy eheim 2236. Pouzil som test od JBL na NO2 a nameral mi niekde na zaciatku 0,5 teraz cca 0,2. Ale vraj JBL testy su od veci (PH meriam preto s tesom od sery)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 07:19 Muž visek [75] - Tetry
muj otec a delam to i ja,kdyz vymenim 50 procent vody asi 100 litru tak pridavam jednu velkou lzici soli,pomaha to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 19:16 R Muž romant [27987] Re: RadekH1
Takže N látky, no já už se budu mírnit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 18:00 Muž RadekH1 [129] Re: romant
To nevim. Na pricinu jsem neprisel. Tenkrat jsem byl o dost mladsi a flakal jsem udrzbu. Spatnej filtr. Po koupeni lepsiho a castejsi vymene vody se to zlepsilo. Mel jsem tenkrat tlamovce. Takze bez kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 16:48 R Muž romant [27987] Re: RadekH1
A co bylo tedy příčinu ve tvé nádrži?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 15:58 Muž RadekH1 [129]
Pred par lety mi pan v akvaristice rekl, ze to je normalni. Ze i ja se musim obcas poskrabat :-) tim nechci rict ze mel pravdu. Dneska uz vim ze nemel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2015 21:48 R Muž romant [27987] Re: hipikson
Ano, to si myslím, uvidíš, jistě se k tomu vyjádří někdo další. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2015 21:45 Muž hipikson [0] Re: romant
Ok denně vyměním 1/3 vody a myslíš si teda že ryba nemá žádného parazita že je to jen tímhle jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2015 21:39 R Muž romant [27987] Re: hipikson
Znovu opakuji, pokud souhlasí ty datumy založení, ty N látky jsou vysoce pravděpodobná příčina, měnil bych, jak jsem psal a to denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2015 21:32 Muž hipikson [0] Re: romant
Ja jsem tam dneska dal sůl.....nemám zatím žádnej tester nic jsem zatím neměřil ale zajimavé je že to dělají jen parmičky tetry jsou celkem v klidu:(...takže řikaš zitra zase vyměna 1/3 vody???mysliš že se kvuli tomu muou otírat o předměty jo ? a nemuže to třeba být tím že voda není nijak odstátá napouštím ji tedy do kíblu sprchou s pořádným tlakem aby trošku odvětrala a jěště to liju do akva přes síto tady problem nemuže být ?jinak parametry vody z řádu mám změřený ty jsou dobrý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2015 21:27 R Muž romant [27987] Re: hipikson
Pokud je pravda o těch datumech v prezentaci, tak by s mohlo jednat o problém s N látkama, proto se ptám na ty výměny vody, měnil bych klidně zítra znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2015 21:25 Muž hipikson [0] Re: romant
dnes jsem vyměnil otírají se stále...jak kdyby prostě řeknu to asi debilně utočili na rostlinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2015 21:24 R Muž romant [27987] Re: hipikson
Jak reagují, když vyměníš min. 1/3 objemu vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2015 21:13 Muž hipikson [0] – otírání o rostlinky
zdravim potřebuju poradit. Shruba před týdnem se mě parmičky začali otírat o předměty.žádné viditelné bílé tečky nebo tak něco aplikoval jsem sůl a shruba na 2-3 dny téměř přestali a už se drbou znova. Jestli stím nemá někdo skušenosti co by snimi mohlo být a co by mohlo pomoci dělají to hlavně parmičky a pokud možno nějak bez použití chemie díky moc milda

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2012 07:47 RAP Re: masloxy
masloxy napsal: bola to zacinajuca krupica ...... prisiel som na to tak ze som videl male bodky biele po tele ryb
No vidíš, ani si nepotřeboval radu, jak to zjistit. ;-)
masloxy napsal:reci ako koza bobek a prd z toho hmm ,bola to zacinajuca krupica a ze si to tu nikto nevsimol huste
S takovými komentáři přibrzdi. Jednak to video není tak skvělé, aby to bylo vidět a já osobně jsem ti to o vnějších parazitech napsal!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 01:51 masloxy Re: masloxy
reci ako koza bobek a prd z toho hmm
bola to zacinajuca krupica a ze si to tu nikto nevsimol huste ...
idem sufrovat ako liecit krupicu ak ma niekto rychlu radu sem s nu
rap dik
prisiel som na to tak ze som videl male bodky biele po tele ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 14:59 masloxy Re: RAP
Prosim ta ako zistim ze maju parazita? podla mna maju asi problem so ziabrami ako keby tazko dychali ... este ma napadlo nemoze byt problem s tymi dvoma vapencami na kraji aj ked s tym nalavo zili dva roky ale v mensom akvariu ?
inac som nic nemenil iba velkost akvaria :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 10:17 RAP Re: masloxy
Mě to přijde jako reakce na silnou bolest. Hlídat napadení parazity.
Jinak okoun(Perca) je vzdálený příbuzný cichlid(Satanoperca).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 22:02 masloxy Re: Poweres
AKo okouna alebo po slovensky ostrieza chovám už roky úspešne ale s týmto som sa este nestretol :( akvarium ma 120x40x40 prosím len komentár k veci poznáte tu chorobu ? VOdu skúsim zajtra vymenit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 21:43 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: masloxy
No podle myho tam je okoun,..slovensky ostriez.A tato ryba nepatri do akvaria.Je to potocni ryba no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 21:38 R Muž romant [27987] Re: masloxy
Je vystresovaná, to akvo by chtělo jinak zařídit a to zgruntu, od dna počínaje, po ten kamenolom konče, nějakej kořen, živý tuholistý rostliny a jako nic nekazící prevenci bych doporučil častější výměnu vody. Jak je to akvo vlastně velký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 21:31 masloxy – co to je ?
Dobry den neviete mi poradit co je tej rybe ? robi to aj ostriez ...
Ako im mam pomoct v starom akvariu zili v pohode dva roky a bolo o polku mensie do tohoto som ich dal po mesiaci a aj pripravok na neutralizaciu ph, chloru sera aqatan som pouzil to mi poradili v aqaobchode...
popis pripravku: neutralne PH, okamzite eliminovanie chloru aj tazkych kovov, ziabra ryby su chranene, vitamin B a bla bla ...
ako nechcem ich nechat trapit to ich radsej upeciem na panvici :-(
prosim vynechajte komentare tipu precitaj si zalozenie akvaria alebo nebudem sa obtazovat citanim tvojho prispevku lebo nepouzivas diaktriku ...lebo ja nemam taku klavesnicu na pc ! nepomahate mne ale rybam mily akvaristi a za pochopenie vopred dakujem...
vid video www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 12:17 radulkav Re: sporinek
Tak jsem to teď přeměřila a NO3 je cca 15mg,NO2 je neměřitelné.Tak snad mají opravdu jen podrážděnou kůži.Budu doufat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 23:11 Muž sporinek [15] Re: radulkav
a co zvýšené NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2011 21:51 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: radulkav
Po proběhlé léčbě mají ryby podrážděnou kůži, to otírání je běžný jev, za pár dní by to mělo přestat X-) Také se podrbeš když tě něco svědí ;-) Měň častěji vodu a to paví očko bych šetrně utratil, nemá smysl léčit jednu rybu, zvlášť když nevíš přesně na co ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 21:04 radulkav – furt se otírají.
Nedávno jsem léčila krupičku eshou exit i 2000.Dávala jsem asi 6 dní ve zvýšené dávce,protože jinak to nefungovalo.Pak mi začaly skákat vysoké hodnoty NO2.Měnila jsem obden vodu a nakonec jsem aplikovala Nutrafin od Cycle.Hodnoty spadly,ale ryby se zas začaly otírat.Znovu jsem přeléčila(i když viditelná krupička se neobjevila),ale nepomohlo to.Otírají se hlavně zakrslí čichavci.Paví oka málokdy.Ale jedna samice pavího oka děsně ztloustla,tak jsem myslela,že bude rodit.Jednoho dne jí břicho splasklo,ale mladé jsem nenašla a se samicí to šlo rychle z kopce.Zhoršené dýchání a jakoby odzadu postupně ochrnula až uhynula.Druhá samice dělá něco podobného,ale bez toho nafouklého břicha.Ocasem téměř nehýbe,a nebo ho jen tak nakřiví do strany.Plave pomocí prsních ploutví a hůř dýchá a nežere.Ostatní ryby vpohodě žerou i plavou.Tak už fakt nevím,co se zas děje..... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 09:09 R Muž romant [27987] Re: ROmualdo
eSHa Exit v kombinaci s eSHa 2000, to je jedna z nejspolehlivějších a nejšetrnějších metod, jak se velmi účinně zbavit krupičky a i zárodků, tak aby se už nevracela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 09:00 ROmualdo Re: romant
dobre tajme temu ze ano co by ste na to doporucili ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 08:58 R Muž romant [27987] Re: ROmualdo
Taky se přikláním k názoru nedoléčený krupičky. To že se na rybkách neprojevuje vizuálně ještě neznamená, že tzv. nižší vývojový stádium rybky nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 08:55 ROmualdo Re: Yirka
ale na nich sem ani nepozoroval Zee by mneli krupičku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 08:46 Muž Yirka [9126] Re: ROmualdo
Krupička zřejmě nebude zcela doléčena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 08:44 ROmualdo
Ahojte potrebuju poradit dania malabarske sa mi otiraju a kamene dost casto nevim cim to je akva je zalozene tak pul roku a tak pred tydnem sem lecil krupicku nevite co to je ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 22:46 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Farrael
Aha! Asi jsem taky unavený - tohle jednoduché řešení mě nenapadlo... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 22:43 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: Sid
Ježiš už jsem tak zblbý, že jsem napsal blbost. Omlouvám se. Myslel jsem tím tu Eshu2000. Pardon. Nedostatek spánku a celej den v práci dělaj divy spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 22:40 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Farrael
...Řekl bych, že se teď po té aplikaci hnojiva otírají snad i více...
Jakého hnojiva?! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 20:33 Muž Farrael [28] - Živorodky
Tak mám taky dotaz. Parmičky mi něco napadlo (Shubertky a Labeo krásnoploutvé). Nevím bohužel přesně co to je. Mají to jen ony upozorňuji. Nic jiného se mi v akváriu neotírá. Velmi často se otírají o předměty hlavně dneska. Včera to bylo ještě sem tam, dneska je to horší. Momentálně brousí přední sklo :-/ Aplikoval jsem Eshu2000 už jen jako první pomoc a také, protože mi nějaká ze rybiček sousedek potloukla jednu neonku černou, které se zanítila ranka, tak aby se z toho dostala (ta se z toho úspěšně léčí). Řekl bych, že se teď po té aplikaci hnojiva otírají snad i více - Nevím jestli to je reakce parazita jak to účinkuje či něco jiného :-( Parmičkám to vytváří takový načervenalý - jakoby lehce krvavý pruh zespoda podél hmatové čáry. U některé je více výrazný u jiné ne. Jedné se už i udělal jakoby červený flek na ploutvičce - trošičku do běla možná - ale to téměř nevýrazně - dávám za vinu poškození ploutve. Navíc to nemají všechny. Labeo například vypadá uplně čisté, některé ze Schubertek taky, jen takhle hrozně blbnou.
Jinak normálně žerou všechno. Ale to otírání je děs :-(
Napadá mě přelovit je do karanténky a použít acriflavin či malachytku. Ale nejsem si uplně jist právě díky tomu, že nevím co to je. V akváriu je navíc teď hromada malých ancíků plus staří a pancíci, takže to nemůžu lít rovnou do akva...
Edit: Teď musím po aplikaci Eshy2000 opětovné dodat, že je to lepší. Přestali tak šílet najednou. Jsou klidnější po tom bouřlivém otírání, když jsem to nakapal. Je možné, že to zklidnilo reakci očividně. Bohužel už nevím jestli to i vyléčí parazita.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 15:02 Muž mko [1]
dobry den, pred tyzdnom som si doniesol ryby z predajne a ocas, hlavne po krmeni sa niektore parmicky obtieraju o rastliny a o panciernickov. Chcel som sa spytat, ci to mozu mat chorobu a ked, ako rychlo sa prejavi....tyzden je to uz rovnake, keby boli chore, tak sa to rychlo zhorsi? Alebo aky to ma priebeh...Inak nevyzeraju chore...nechcem panikarit a zbytocne liecit, keby nebolo treba. Krupica sa naplno prejavi za ako dlho a parazity, kolko im trva, kym napadnu celu osadku akvaria?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 13:00 Muž BarbarOSA [6] Re: teebee
teebee napsal: vie mi niekto poradit s tym otieranim labeo bicolor o piescite dno? ryby sa bezne obtieraju o rastliny, iba ak to robia vo zvysenom pocte, teda vsetky a vela krat si si to vsimol, nie len par krat za den tak je problem..
aj ty sa potrebujes poskrabat sem tam, tiez nie stale a ked stale je niekde problem, cize nejaky kozny parazit atd..
ak semtam netreba stresovat je to normalne robia to aj moje ryby, o rastliny napr..
ak je toho moc, treba sa snazit zistit coho to je pricina a cim to asi moze byt, zmeny na kozi farebne, otery, krvave podliatiny atd..
a nasledne liecit..

toto je velmi dobry link - www.sera.de/…

je tam ako uzdravit ryby ako krmit atd..mnoho..treba citat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 14:38 Muž teebee [0]
zdravim...mam labeo cervenoocase...sem tam sa obtiera o jemne piescite dno...o nic ine sa neobtiera...inak vyzera a sprava sa uplne normalne a posobi zdravo...robi to od zaciatku ako som ho doniesol z hornbachu...ostatne rybky to nerobia...viete mi niekto poradit o co mu ide??? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 19:25 R Muž Silent [5949] Re: Jeenda
To je naprosto normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 18:28 Jeenda
použil jsem přípravek esHA 2000 a hned po použití mi zezlenala voda v akváriu. Je to normální nebo nee??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 10:34 6ex Re: Mayor
Pokud se občas nějaká otře, je to normální, ale tyhle se drbou a poměrně často a jen mečovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2009 10:03 Mayor Re: 6ex
me to delaji taky rybicky...v prirode to znamena ze se zbavuji koznich parazitu takze si myslim ze delaji to stejne kdyt se odiraji pouze o rostliny a bridlicu. nechtel jsem procitat cele forum tak jsem napsal proste svoji reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 09:54 6ex
Mám v akvariu Hypostomuse, Dania, Ramirezky, Black Molly a červený mečovky. Před několika měsíci jsem vyléčil krupičku a bylo vše O.K. Před zhruba dvěma týdny se mi ryby ale začaly drbat. Napřed mečovky pak ramirezky a začaly i dania. Začal jsem léčit ESHA Exit a 2000, protože jsem se domníval, že se vrátila krupička. Vždy, když jsem přidal léčivo, bylo vidět, jak rybky ožily, bylo vidět, že jim to pomáhá. Ramirezky jsou úplně v pohodě, dania se už taky nedrbala, ale některé mečovky začaly od zadu šednout. Zašel jsem se poradit do akvaristiky a nasadil po výměně vody protiplísňový přípravek ANTI-MYKOTIN a podle návodu na přípravku zvedl teplotu na 28 a osolil vodu. Mezitím ze šesti mečovek zbyly tři. Polovině se záhadně ohnula páteř a do tí dnů bylo po nich. Zbylé vypadají, že plíseň nemají, ale to otírání o předměty jim zůstalo. Vzhledem k vyléčení ostatních jdou do karantény, ale co dál? Nějak mi došly nápady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 11:41 KubaD Re: Snofrev
zdravim. Pokud to je o pH, stava se ti ori vysokem nebo pri nizkem pH?
já mám kolem 8mi a taky mi to ryby dělají, bohužel už mi teče z kohoutku voda 7.5-8.5 priblizne.
asi hodim do vnejsiho filtru fluval raselinu, kterou jsem videl v obchode - mimochodem, ta vydrzi jak dlouho fungovat?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 9885x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2549-otirani-ryb-o-predmety-v-akvariu?od=51