Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akara - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Akara - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2015 16:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: vendy
Hnědých jistě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 16:00 Žena vendy [27] - CichlidyRe: LiborSprysl
A to jsou možní spoluobyvatelé těch akar hnědých? nebo se bavíme o potočních? :) tak tedy ty potoční nee, nerada aby jsme trápily ryby v malém akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 15:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: vendy
Neonky by potočky sežraly...Ti nikaragujci, které nabízí Honza jsou skvělí v tom, že se třou zcela odlišně od ostatních cichlid jen do dutin. Ty ostatní povětšinou naopak na plochu, i když třeba do květináče. Nikaragujci potřebují co nejuzavřenější postor, protože jejich jikry nelepí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 15:34 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Hansel
No právě akva je zarostle a jsou tam pancici, ancici a neonky.
Tak tedy akarky. Časem můžeme doplnit něčím jiným. To hejno tedy tak 10kousků?
Asi to bude chtít více kmenů, bude ji to stačit místo kamenů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 15:30 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: vendy
Hnědé by být mohly určitě a předváděly by ti ve velký bandě parádní divadlo, k potočkám bych je nedával .. ikdyž by to klapat mohlo, nemusely by se cítit moc bezpečně. Potočky můžeš míchnout s druhým párem např z rodu Thorichthys nebo Heros. Ti už si dovedou každý uhájit svoje. Pak třeba klape soužití s Hypsophrys nicaraguensis .... S těmi nikarajgujci jsem je z počátku měl i v polovičním objemu než máš nachytaný a i když si vyskakovat nikaragujci nebo meeki nemohli, byly v klidu a šlapalo to fajn palec

U těch hnědých bych to nechal vážně jen na větší skupině a pozoroval interakce. Jsou to nádherné rybky, navíc k nim můžeš i lecos doplnit, klidně nějaké tetry nebo jiné hejnovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 15:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: vendy
To je blbý nápad... v pětikile budou mít po roce potočnice, ke třiceti centimetrům a bude jim patřit akvárium, maroni půlku a kytek moc nezbude....Takže ty hnědé jsou lepší volba a kytky zbudou ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 15:23 Žena vendy [27] - Cichlidy – akara potoční pár a akara hnědá hejno 6ks
Ahoj, co říkáte na zarostlé akva cca 500l a do něj pořídit páreček mladých akar potočních a k nim pár kousků akar hnědých?
Je to blbý nápad do zarostlého akva?
Nebo jen velke hejno hnědých? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 13:22 Muž adam87 [0] Re: adam87
adam87 napsal: Stěma pancířičkama máš asi ravdu,dva je docela málo, dal bych jich tam i víc,klidně 6, ale na velikost akvári nehodící. Po těch jsem teda toužil nejvíce.

Plánuju koupit obyčejný neonky,který jsem sna větší než 3cm ještě neviděl,tak 30 kusů by neměl být problém.
Nebo místo neonek bych rád vzal Tetry krvavý,jen ale jestli nebudou Akari potom ve stresu?

I když bych mohl zkusit dát jednou více ryb na velikost akvária a vrazit tam více pancéřičků,filtrace je vnější Tetra Tec a b yto měla utáhnout


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 10:49 Muž adam87 [0] Re: ludvik
Stěma pancířičkama máš asi ravdu,dva je docela málo, dal bych jich tam i víc,klidně 6, ale na velikost akvári nehodící. Po těch jsem teda toužil nejvíce.

Plánuju koupit obyčejný neonky,který jsem sna větší než 3cm ještě neviděl,tak 30 kusů by neměl být problém.

I když bych mohl zkusit dát jednou více ryb na velikost akvária a vrazit tam více pancéřičků,filtrace je vnější Tetra Tec a b yto měla utáhnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 01:58 Muž ludvik [1082] Re: adam87
Akary hnědé jsou v klidu, na ostatní ryby nijak extra neútočí ani při tření, jenom když není zbytí ... Akorát se ti bude blbě hledat páreček. A jsou dost lekavé, což ve spojitosti s jejich zvědavostí udělá někdy docela v akváriu rachot.

Na tohohle pancéřníčka asi radši zapomeň. To je spíš pancéř ... Když už, tak hejnko menších, třeba panda, nebo něco podobného. U těchto akar jsou v bezpečí i malí otíci, takže ani ten nejmenší panceřníček podle mě k úhoně nedojde. A bude s ním asi víc zábavy, než s dvojicí velkých.

Dle mě je ale ten celkový počet až dost na 140l, i bez těch kropenáčů. Pokud už se chceš řídit pravidlem 1cm/l, je nutno za a) počítat velikost ryby v dospělosti (tedy neonka cca 4cm, dle druhu) a za b) moc nekombinovat velikosti ryb (metrového pangase asi nechceš :-) ) a za c) počítat čistý objem. Jenom ty neonky podle tohoto vyjdou na min. 120 litrů ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 00:18 Muž adam87 [0] – Akary ve společenském akváriu
Ahoj plánuju společenské akvárium o objemu 140l a jako osazestvo bych rád páreček Akar Hnědých,páreček Panceříčků Kropentých a tak 30 až 40 neonek.
Prvné otázka zní, jestli se tyto ryby mezi sebou snesou a nepožerou se, jestli má stakovýmhle osazenstvem někdo zkušenosti?

A druhá otázka,jestli těch rybek není moc? Beru 1cm ryby na 1l

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 05:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: Hansel
Hádáš dobře Jeníku, i tobě pomockráte zopakuji...nefotím...

:-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 15:53 - Re: LiborSprysl
Raz nám samec akary vyštartoval po susedovej ruke.My len,že zo srandy: ,,Zober mu ten kameň,,. :-D Sused ikry nevidel a skoro nám rozmlátil akvárium.Nie samec ale sused. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 13:13 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: LiborSprysl
Beru v potaz :) Jen mi k tomu chybí ještě ta pořádná ryba :-D ale to přijde ... Hádám že fotka toho samce by asi nebyla že ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 13:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Hansel
Ale teda mimochodem to kousnutí fakt docela bolí...je třeba být obezřetný ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 12:52 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: LiborSprysl
Jdu na to smich né vážně, 30cm rivulát, to je vážně nádhera!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 12:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Hansel
No přece maso...všelijaké...ryby, červi, žížaly, kobylky...a měnit vodu a měnit vodu a měnit vodu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 12:47 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: LiborSprysl
Za dva roky ? coze A jak ideálně vypadá takové pocstivé futrvání :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 12:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
S modrými je to vskutku stejné jako s nigrofasciáty, třou se již v pěti centimetrech, tak to potomstvo podle toho vypadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 12:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kotyza vamberk
Za dva roky poctivého futrování... smich dokázal prokousnout měkké na ruce do krve, když měl mladé...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 11:01 RAP Re: LiborSprysl
Tak to upřesním, u modrých se to projevuje silně, u potočáků začíná. Naposledy jsem viděl opravdu pěkného potočáka zde rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 10:02 Kotyza vamberk Re: LiborSprysl
30cm ,to je hodně dobrý ,takovýho jsem viděl jednou a to v obřím akvárku v HK.Za jak dlouho jsi ho dopiplal do té velikosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 09:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kotyza vamberk
Můj první měl třicet, ostatní měli přes dvacet...teď mám jen dorost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 09:53 Kotyza vamberk
jak si měl velké ty rivuláty ,já mám samce 20cm a asi už víc nedoroste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 04:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: Před 20lety byly tyto ryby ojediněle k dostání. Pašovaly se i za minulého režimu.
Další věcí je, že se neustále točí jedna krev. Tudíš se to projevuje na celkové kvalitě ryb(týká se modrých i potočních). I importované ryby z Německa jsou vlastně původem od nás. Nová krev se sem dostane jen omylem jako jiný druh.


Nerad, ale trochu tě musím opravit...před šesti lety (s koncem roku, to možná již bude sedm let) jsem měl rivuláty od Papíků...obrovské, krásně vybarvené...thajské, jak mi tehdy prozradil Miloš no ...tato populace u nás také koluje a myslím, že není z našeho, ani německého chovu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 23:01 - Re: RAP
Bratove vtedy mali dosť miesta.Choval len jeden pár a mladé dával do predajne.Vtedy sme ich odchovávali od tohto páru na stovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.12.2013 21:47 RAP Re: prasan
Fotka k příspěvku Před 20lety byly tyto ryby ojediněle k dostání. Pašovaly se i za minulého režimu.
Další věcí je, že se neustále točí jedna krev. Tudíš se to projevuje na celkové kvalitě ryb(týká se modrých i potočních). I importované ryby z Německa jsou vlastně původem od nás. Nová krev se sem dostane jen omylem jako jiný druh. To se stalo loni, kdy do Vivária dorazily jako Bujurquina. U těchto importů mi bylo doporučeno, nekřížit je s běžně chovanou formou.
PS: Tohle už ovšem patří do rybicky.net/forum/2530-akary--chov
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 20:49 - Re: Hansel
Je to už asi 20rokov dozadu.Tie sa na slovensko vtedy nedovážali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 20:43 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: prasan
a byla jistota že třeba v předchozích generacích nebyli šmrncnuti rivuláty ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 20:37 - Re: RAP
Sorry ale modré čo onoho času choval brat tak mali 20cm a to musím poznemenať,len v 200L akvárku.Zas za také ojedinelé by som to nebral. 15cm rastú úplne v pohode.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 20:24 RAP Re: LiborSprysl, FreackyMan
Fotka k příspěvku ...15cm dorůstají opravdu jen velmi, velmi výjmečně..
Naposledy jsem takhle velké viděl v ZOO Praha před pár lety.
Jinak projdi si téma rybicky.net/forum/2530-akary--chov
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 14:31 FreackyMan Re: romant
Chci nejdřív dát akvárko dokupy, přišel mi novej filtr, nový silnější vzduchovací motorek, musím dokoupit nějaké rostlinky a nějaké kamínky na dno a pak nějakou prezentaci určitě udělám.. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 14:08 R Muž romant [27981] Re: FreackyMan
Co takhle prezenatce, nebyl by čas to spíchnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 14:06 FreackyMan Re: radim
Ano, jsou to jediné teritoriální ryby které jsou v akváriu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 14:04 radim Re: FreackyMan
pokud to budou jediné teritoriální ryby (cichlidy) v akva tak to jde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.12.2013 14:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: DrChila
150 litrů pro pár modrých akar z českých chovů v pohodě stačí...15cm dorůstají opravdu jen velmi, velmi výjmečně... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   21.12.2013 12:14 Muž DrChila [243] Re: FreackyMan
no na rybu co má 15cm a více si myslim že to je nedostatečný:-D ale to je každýho věc. Mě se ryby trápit v akvariu nebudou. Většinou v malém akvariu velké ryby zakrňují utlačují se jim vnitřní orgány a předčasně umírají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 11:27 FreackyMan Re: radim
jen 2, řekl bych že je akvárium dostačující nebo myslíte že ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 10:59 radim Re: FreackyMan
kolik jich tam je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 10:41 FreackyMan Re: RAP
Díky za potvrzení, akvárium má skoro 150l takže bych řekl že se jim tam bude líbit... ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 07:34 RAP Re: FreackyMan
Radim má pravdu, jedná se o rybicky.net/atlasryb/akara_modra
Jen douám, že akva má alespoň 100litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 17:25 FreackyMan Re: radim
děkujem moc, doufám že se nám takhle hezky vybarví.. Předchozí majitel neměl na akvárium čas ani finance a takhle to dopadlo.. ještě jednou děkujeme za rady ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 17:22 radim Re: FreackyMan
teď jsem si ještě víc jistý Andinoacara pulcher... až bude v dobrých podmínkách tak se barva zpraví X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 17:09 FreackyMan Re: Ičin
Fotka k příspěvku Tady je ještě jedna fotka..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 16:58 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
nad pulcherkou jsem přemýšlel taky, ale taky to nebude ona
z geophágů to nebude skoro určitě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 16:57 radim Re: Kubasix
dobrý vtípek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2013 16:56 radim Re: Kubasix
mladý pulcher nebo rivulatus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   19.12.2013 16:53 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Ičin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 16:53 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
skoro určitě nebude. ten tvar těla neodpovídá. a na skřelích má nějaké tečky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 16:50 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: FreackyMan
Ale počkej si radši na potvrzení ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9171x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2530?od=151