Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

AQUAR - testy na vodu

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
AQUAR - testy na vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 15:37 tatas Re: matlala
Od AQUARu jsem vyzkoušel jen test na NO3 a Fe.Test NO3 není moc přesný a výsledné odstíny měřeného vzorku jsou úplně jiné než podle čeho se má porovnávat.Vodovodní voda v Praze by podle tohoto testu byla nepitelná...A ta lopatička???...Fe test nereagoval vůbec i když vím jiným měřením,že Fe tam pár desetin mám.Prostě za málo peněz málo muziky,tak to radši ticho a ušetříš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 15:05 langosh Re: matlala
Ke krevetkám ti řekne více určitě Sid (i např. ve spojitosti s hnojením), ale já bych to tak dramaticky neviděl.
Roman:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 13:12 Muž matlala [798] - RostlinyRe: langosh
jak neublíží? vždyť kamoš mi tvrdil, že to měřil(bere ze stejneho vodovodu jako ja)a že to bylo hodně vysoko přes 0,03
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 13:10 langosh Re: matlala
Měď ve vodovodní vodě určitě krevetkám neublíží... X-)
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 13:05 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Anonym
ja mam krevetky a musim davat městskou vodu protože ma lepši pH a No3 a v je ni měď je tak musim změřit neš tu vodu začnu měnit(postupně tet mam ješte ze studny a tvrdou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 12:23 Anonym Re: matlala
IMHO Test na Ca, Cl, Cu bežný akvarista nepotřebuje....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 11:03 Muž [] Re: matlala
Aquar má dle mého názoru lepší testy neš spousta renomovaných zahraničních výrobců.A cena?Zlomková.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 10:42 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Norton
koupil bych tyto testy: pH 4,0-9,5 , CM test(celková tvrdost) , KNK test(alkalita) , Nitrit test(no2) , Nitrát test(no3) , CL test(chlor) , Ca (vápník) Fe (železo) , Cu (měď) , AM (NH3 a NH4), chybí jen test na P4- fosfor ten nemaj v nabítce, budu muset koupit od jinej firmy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 10:36 Muž Norton [109] Re: matlala
+ poštovné Petře, a to má Aquar myslím 120,-. Málokde je mají komlet v akvaristice. Koukám, že Tě bere chemie! Jen tak dál!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 10:35 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Norton
za 550kč bych měl všecky testy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 10:33 Muž Norton [109] Re: matlala
Petře, myslím, že jsou to jedny z těch lepších testů. Mají poměrně jemné odstupňování hodnot a jsou také jedny z nejrychlejších. Snad jen NH test trvá 20 munut, ostatní jsou buď okamžitě, nebo do 3 minut. Oproti Ratajovu NO3, který trvá 30 minut, navíc, každých 10 munut přidávaš jednu ingredienci.... poz.: Mám osobně vyzkoušeny testy Tetra, Rataj, Aquar. Ovšem, neprováděl jsem porovnání s výsledky s laboratorními testy akreditované laboratoře. Čili, je to pouze mé osobní, subjektivní hodnocení!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 10:31 Sidonius Re: matlala
Testy od AQUARu mám raději, než ty "druhé"... ;-)
Buď bez obav, Peťo - pro potřeby "normálního" akvaristy jsou dostatečně průkazné a rychlé! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 10:23 Muž matlala [798] - Rostliny – AQUAR-testy na vodu
Jsou tyto testy ( www.aquar.cz) dobré, nemaj velkou odchylku? Jaké s nimi máte zkušenosti? :) Podle cen tak 50-60kč? ceník www.aquar.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 6774x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2361-aquar-testy-na-vodu?od=101