Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vodní blecha

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Vodní blecha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 22:58 Muž PT [89] Re: athaya
Jinak mi se v akvariu vyskytuje taky plovouci tecka, spise cerna. Dival jsem se i pod mikroskopem... no zalozil jsem tema, ale nikdo moc nevedel. Problem je, ze to muze byt uplne cokoliv, techto veci je proste strasne hodne a bez kvalitni fotky to podle me nelze odpovedne urcit. Hlavne se zivym krmenim se muze hadam dostat do aqua uplne cokoliv. No ja zivym nekrmim a stejnak tam mam cosi s bicikem zijici v substratu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 14:33 včelař Re: athaya
Ahoj může to být Žabernatí - Hrotnatka štíhlá
Hrotnatka štíhlá (Daphnia hyalina Leyd.)
Má oválné, z boku zploštělé tělo, zakončené různě dlouhým hrotem. Je velmi variabilní, vytváří tři formy. Letní samičky měří 1,2-2,8 mm, samečkové nejvýše 1,5 mm. Vyskytuje se v planktonu větších vodních ploch. Důležitá složka potravy ryb. Buchanka obecná (Cyclops strenuus Fisch.)
Tykadla nemá nikdy delší než tělo. Samička má na bocích dva vaječné váčky. Pohybuje se drobnými skoky pomocí hrudních nožek, jimiž stále vesluje. Klešťovitě zahnutá tykadla samečků slouží k přidržování samiček při kopulaci. Z vajíček se líhne larva nauplius, která má vyvinuty tři páry končetin, a to dva páry tykadel a mandibuly. Žije po celý rok ve stojatých vodách, masovější je v jarních měsících. Podívej se na www.guh.cz/…. Než začali čističky byli jich plné rybníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 14:30 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: Athaya
To bude malý vodní korýš (jako zde už někdo zmiňoval a i dle tvého nákresu nejspíše perloočko). Nemusíš se bát, ničemu to neškodí a pokud tam máš i ryby, tak je to pro ně výtaná potrava. POkud tam ryby nemáš, nevadí. Dokonce se prodávají i směsy k vypěstování podobných živočichů(jako živá potrava), takže neměj strach. Jinak je to dobrá zpráva a to, že máš akvarium bez chemických škodlivin - tyto živočichy lze zlikvidovat přidáním běžných desinfekčních léčiv pro ryby. Způsobů jak se to tam mohlo dostat je víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 14:10 Athaya Re: filipsi
Vizera to jak ta dafnia. skusim ju pozriet a nejak vyfotit dnes v noci.spim ale jak sa to tam mohlo dostat? hmm hmmm... asi z rastlinami nie?! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2007 14:05 Muž filipsi [1295] Re: athaya
Nebylo by lepsi to zkusit rukou a pastelkama nakreslit a to vyfotit? Na ty fleky mi nejak chybi fantzie, pripomina mi to jen ruzne veci, ktere ale byvaji jen ve scifi a ne akvarku.
Perloocka: cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 13:36 LuXy Re: athaya
Behať? Nie plávať? Som sa pýtal AKO pláva, ako sa to pohybuje, robí kruhy alebo len tak sem tam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 13:34 athaya Re: LuXy
Ja som to vydela zatial behat alebo co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 13:28 LuXy Re: Athaya
A ako to pláva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 13:19 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Athaya
jo ale stejně to není na 100% má na sobě takové tmavě zelené fleky to je vidět její potrava v trávící soustavě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 13:14 Athaya Re: matla
Fotka k příspěvku po uprave asi takto to vizera ci inak?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 13:05 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Athaya
jestli je to perloočka tak neublíží ničemu a žere řasy, nemusíš se o ně starat já jich mám u krevetek nepočítaně vždy v noci jsou jich houfy při rozsvícení jinak to likvidujou ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 12:59 Athaya Re: matlala
Takze nicomu neuskodia? A chcela by som sa spytat co to zere? kde zije? nema niekto o nej info?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 12:57 Muž matlala [798] - RostlinyRe: athaya
na fotce nejde nic vidět ale řek bych že na 80% ne to perloočka a podobně já je nám v akva, ničemu neublíží a ryby si pochutnaj jestli to jsou perloočky neměj obavy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 12:34 athaya – blcha v akvariu?!
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj ahoj , potrebovala by som poradit "co to je za zivocicha?" Vcera vecer som zapla svetlo v akvariu dost neskoro v noci a na filtri pobehovala akokeby "blcha". hned o kusok dalej na filtri bolo to iste ale uplne malicke. Co to je? Bolo to asi 1mm velke? Je to parazit, mikroorganizmus, ci co...?Je to dobre alebo zle?:-(
za odpoved dakujem
stihla som to cudo aj odfotit a zvacsit
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 5283x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2326-vodni-blecha?od=101