Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vodní blecha

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Vodní blecha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 19:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: nokoska
Koukni se do vlákna Šnek žeroucí šneky nebo tak nějak se jmenuje. Nedávno tam někdo dával fotky vajíček Clea helena. Nemá hrozny a ani dobře viditelné šňůry vajec, jak je popsáno v atlasu, ale takové... jakoby taštičky či co. Kukni tam a uvidíš.
Edit: Tak nic, nehledej to. Autorka to nechala označit jako off topic a ftoky jsou nenávratně prdeli. Škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 16:05 Žena nokoska [21] - MiniakváriaRe: yenya
no já jí včera chtěla sundat a nějak jsem jí asi poškodila, ale nebyla tam jediná cca 5ks a všechno za, nebo vedle filtru. No a jestli a v jakém počtu jsou tam dneska netuším, nejsem tet dva dny doma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 16:02 yenya Re: nokoska
A tečka je tam pořád? A na to sklo dej ten ocet, nebo kyselinu citrónovou a můžeš to smíchat trochu se solí, nech to působit a pak to seškrábneš žiletkou, nebo se to dá "onípat" i prstem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 15:51 Žena nokoska [21] - MiniakváriaRe: katterinecka
včera jsem to zkoušela vším možným a malinko to slezlo. Ocet zkusím, ale přípravky na snížení ph nemám, pže krevetky nesnesou chemii palec to je tak, že jsem to nechala téct a chvilku si toho nevšimla tone
No nic prioritou je co to je za bílou tečku ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 14:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: nokoska
jestli je to zvenku tak to zkus umýt octem nebo kyselinou citronovou ;-) taky to zvládnou akvarijní přípravky na snížení pH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 14:03 Žena nokoska [21] - MiniakváriaRe: yenya
sklo mi nejde vydrhnout :-D prostě at dělám co dělám ten vodní kámen je tam stále, nechci to poškrábat dostávám to postupně stydim
Neritinu nemám a tak nějak jak pátrám jak pátrám nemůžu dohledat co by to mohlo být. Mám tam Krevetky( od nich to není)3 Galaxky a 2 neonky. Ty už tam dožijou, ale jinak rybky ne. Pak jsem pžidala tento týden 2kousky Clea Helena ano, ale ta dělá takové ty hrozny tuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 08:12 yenya Re: malyLibor
Ráno v mobilu mi to tak přišlo, ale teď na PC mi to přijde jako nějaká "jikra". Budeme muset počkat na "dotazce". Já ráno ani moc nevnímal to špinavé sklo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 07:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: yenya
Jaj, ty myslíš tu maličkou bílou tečičku? To by mohlo být vajíčko neritiny, jak jsem o něm četl. Ale nikdy jsem je nechoval, tak nemohu potvrdit.
Edit: Označit jako MM, prosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 05:46 yenya Re: nokoska
Nemáš v akvariu neritinu? To by mohlo být od ní ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 22:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: nokoska
Fakt nevím, co myslíš? Já na té fotce nic divného nevidím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 22:34 Žena nokoska [21] - Miniakvária
Fotka k příspěvku Ahojky, může to být něco co zde bylo jmenované? Nejsem si jistá....nevím kde se to u tam vzalo, ale snad je to neškodné...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 17:01 Muž larix [1420] Re: Tereza
Sú to úplne neškodné slimáky (šneci). Veľmi sa nepremnožujú a pomáhajú udržiavať akvárko čisté. Takže bez obáv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 16:54 Tereza Re: larix
Tak to je asi ono, vypadá to stejně. Teď jenom, jestli je to škodlivé pro čolky a šneky nebo jestli to tam můžu nechat ... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 16:49 Muž larix [1420] Re: Tereza
Skúste pozrieť Ferrissia clessiniana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 16:31 Tereza
Já mám taky v akvárku tyhle "blechy". Mám akvárko s čolky (žebrovník waltrův) a s věžovkami, žádné vzduchování ani filtr. Někdy je jich moc a někdy zase zmizí, ale problémy nezpůsobují.
Teď se mi ale v akvárku vyskytly nějaké malé škebličky. Jsou ploché a přisáté na skle a na dekoraci a jsou průhledné. Nevím, jestli se jich mám nějak zbavovat nebo v akvárku nechat jako potravu pro čolky.
Prosím poradí někdo? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 11:26 Žena petulinakk [2016] Re: Linduš
Měla jsem to podobně, nejřív mi spadla čelist cože jsem si to do mého opečovávaného akvárka proboha dovlekla... Ale já to nakonec vyřešila rybkama (v jiném tématu jsem řešila jaké), a i když jsem původně to akva chtěla mít výhradně jako krevetárko, tak ted jsem za ty borarasky ráda, krásně to tam oživují, a nejspíš tam už zůstanou.
Chci se zeptat proč by těch lasturnatek mohlo být i víc, to je to esteticky tak pěkné? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 11:15 Žena Linduš [166] Re: petulinakk
reakce při prvním zpozorování byla skoro hysterická, hnedle jsem se tu ptala, jestli neškodí a co s tou blechou mám dělat :-D
dneska můžu říct, že neškodí. aspoň z mé zkušenosti nedělají nic, jen existují. časem se i počty ustálili dle prostředí, spíš by jich mohlo být víc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 20:22 Žena petulinakk [2016] Re: Linduš
Protože se množí úděsnou rychlostí, a za chvíli by se tam hýbala voda :) Navíc nevím zda můžou škodit nebo ne, tady na foru převládají názory že ne, ale byly tu i opačné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:36 Žena Linduš [166] Re: petulinakk
proč je chceš vybít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 15:26 Žena petulinakk [2016] Re: Ivoš
Děkuji, ale živorodku raději ne, přecejen je to malé akva, takže mín stabilní, a živorodky toho produkují docela dost... :-)
Ve druhém akva mám s krevetkami v pohodě paví očka, drobnoústky, malé tetry ohnivé... ale taky nepočítám s tím že by tam přežily nově narozené krevety... to akva které ted potřebuju "vyčistit" od lasturnatek jsem chtěla mít čistě jen krevetí :-( tak hledám aspon rybku která mi tam toho krevetího ppotěru sežere co nejmín :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 14:56 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: petulinakk
co takhle endlerky? jsou to prckové vhodní ke krevetkám : rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 13:24 Žena petulinakk [2016]
Dobrý den,
objevilo se mi v akvárku "cosi", malé bílé tečky max. 1mm, lezou po skle i plavou, a to v hojném počtu :-( Podle toho co jsem tady nastudovala nejspíš lasturnatka, možná hrotnatka... vyfotit to nedokážu :-) Mám to jen v mini krevetárku, mohla jsem to tam zavléct jedine s rostlinkami. No planaria nemělo žádný efekt, tak jsem tam na tři dny přelovila několik drobnoústek z druhého akva, a zmizelo "to". Jenže ted asi týden po odlovení drobnoústek se kochám kochám... a je "to" tam zas.
Chemie se bojím, kvůli krevetám i z principu, ale prostě "to" tam nechci :-)
Takže uvažuju o pořízení co nejmenších rybiček, které by to požíraly, ale zároven mi nesežraly malé krevetky (ty co tam byly možná nepřežily pobyt drobnoústek, ale další samice nosí...), takže... existuje vůbec taková rybka, co nejmenší aby nechávala krevetky být?
Nebo pokud jste se zbavily lasturnatky (nebo co to je) jinak, za každý nápad budu vděčná :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 20:12 Jery Re: Daveedek
Tak tohle přesně mám u krevet také. V žádném jiném akváriu ne (v ostatních mám ryby). Mám černou řasu i přes výměny vody a podobně, mám tam zelenou povlakovou řasu (osvědčilo se mi přemnožit šneky - terčovníky, ale ne zas moc, pánš tahle není třeba krevety dokrmovat) dále mi tam řáděj buchanky a právě jsem přišel na hlístice a před nedácnem i takové nitkovité do 3/4 cm dlouhé červíky se štětinkama na těle (ty se snažim identifikovat). Krevetám to neškodí, ale přecijen by to chtělo čas od času asi odlovit krevety jinam a nasadit ryby :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 21:51 Daveedek
Dobrý den,
mám problém, v akváriu se poslední dobou aniž bych něco přidával objevily asi právě lasturnatky, k tomu hlístice a ještě černá vousatá řasa. Je to asi nepořádkem v akváriu že? Akorát mi přijde, že když jsem zkusil akvárium odkalit tak se problém ještě víc rozhořel. Akvárium má 20 l je plné rostlin a je v něm mnoho krevetek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 19:22 Žena Linduš [166] Re: DrBolíto
nene, je neškodná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2010 19:20 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Objevil jsem tyto potvory u krevetek, mám propadat hysterii a nasypat tam kilo DDT?
Nebo mám být v klidu? Pod mikroskopem jsem si všiml, že ta potvora má pod sebou složené jakoby žihadlo a občas (když jí chytne amok) s ním švihá. Jde mě o to zda nemůže ublížit krevetkám a jejich čerstvě narozenému potomstvu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 09:42 radim Re: Usine
skáčou a to ze je to zblízka vyfocené neznamená že jsou velcí...mšice je větší!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2010 19:54 Usine Re: radim
Řekl bych že to jsou mšice a ne chvostoskoci. Ti jsou podstatně menší, doopravdy poskakují a díry do listů nedělají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2010 18:08 radim Re: eleonen
Fotka k příspěvku tak tady mate vyfocené moje chvostoskoky...mám jich v akva docela hodně..jsou neškodní jen dělají ty malé dírky do okřehku, ktery stejně pořád vyhazuju :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2010 17:55 eleonen
Ve svém akvárku jsem taky vypozorovala ty malé potvůrky, odpovídají obrázku od Johana. Nevíte někdo jak se toho zbavit? Docela se bojím aby se nepřemnožily..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 14:10 Muž Lukša [18] Re: Sid
Jenže já jsem všechno vyčistil v SAVU a teď potřebuju vědět, jak dlouho se líhnou, protože jsem si nechal rostlinky, ale bojím se, že jsou na nich vajíčka. Sice jsem je propral taky ve slabším roztoku SAVA, ale bojím se, že to nestačilo. Teď každý den u rostlinek měním vodu a oplachuju je abych je zbavil vylíhnutých lasturnatek. Jen nevím jak dlouho to mám dělat abych rostlinky neodrovnal. Začal jsem s tím v úterý a dnes bych je chtěl už zasadit, ale nevím jestli už může, proto se ptám jestli někdo neeví jak dlouho se líhnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:37 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Lukša
Tak proč si to nezjistíte pokusem, když je to pro vás tak důležité?! hmm
Odlovte několik dospělých lasturnatek do nové nádobky a sledujte jejich vývoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 20:44 Muž Lukša [18] – LASTURNATKA
Dobrý večer,
nevíte prosím někdo, jak dlouho se líhne lasturnatka z vajíčka? Myslím od nakladení vajíčka až po její vylíhnutí z něho. Děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 18:26 Muž Lukša [18] Re: Horác
Asi budu muset koupit něco nové a co půjde vydrhnout v SAVU, ale kdyby existoval nějaký přípravek který je zlikliduje a pak bych ho aplikoval znovu na pozdější lasturnatky co byly ve vajíčku, ale než se rozmnoží a nakladou nové vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 18:18 Muž Horác [3942] Re: Lukša
Obávám se, že nic lepšího, než co ti napsal provokatér na akvarko.cz, se tu nedovíš. Jestli jsem to dobře pochopil, tak má pěstírnu a lasturnatky mu v ní dost škodily. Také se jich chtěl zbavit a určitě vyzkoušel všechno, co se dalo ... Jejich vajíčka jen tak něco nezničí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 13:34 Muž Lukša [18] R - Johan
Pokud by existoval nějaký přípravek tak bych ho aplikoval do té doby než by nevymizely úplně. Zkoušel jsem i malé rybky, ale jak píše Horác, tak jim moc nechutnají. Viděl jsem to rybka do nich drbne a nechá je pak napokoji. Šneků jsem se jednou už zbavil v akvárku co jsem kdysy měl. Aplikoval jsem Molucid od Dajanapet. Tam doporučují aplikovat několikrát po sobě kvůli vajíčkům a zabraloto. Šneci vymizely napořád. Pokud existuje něco jak se zbavit těch lasturnatek, tak prosím poraďte zkusím už cokoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 12:51 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Lukša
Nezbavíš. Když je vyhubíš teď nějakým přípravkem, tak je stejně jen otázka času, kdy se znova vyskytnou nebo když né ony, tak něco podobného. Úplně stejný případ jako se šneky. Buď jich je moc nebo málo. Takže se s nimi buďto smiř a nebo přidej nějaké malé rybky.
Plus těmto korýškům nesvědčí filtry tipu "honič vody" (jsou nasávány a nemůžou se rozmnožovat), ale rozhodně bych ho kvůli nim nekupoval :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 10:36 Muž Lukša [18] Re: Horác
já jsem krevetky odlovil do jiného akvárka. Teď se těch potvor akorát potřebuju zbavit.Prosím nevíte teda někdo jak se těch lasturnatek zbavit? Existuje nějaký přípravek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 20:31 Muž Horác [3942] Re: Lukša
Lasturnatka. U krevet se jich jen tak snadno nezbavíš. Žerou je ryby, ale musí být hladové - prý jim moc nechutnají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 20:12 Muž Lukša [18]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
potřebuji poradit a identifikovat nezvaného nájemníka v mém akvárku. Myslíte, že by mohlo jít o perloočka? Snažím se toho zbavit už od pondělí. Přidávám do vody přípravek na hubení šneků (molucid od Dajanapet) jak mi radil pán v akvaristice, ale moc to nepomohlo, tak jsem přidal ještě dezinfekci(Prevent od Dajanapet) a také nic. Prosím o radu jak se toho zbavit, protože v akvárku chovám jen krevetky a ty potvory se mi tam přemnožují. Nevím jak se to do akvárka dostalo, protože nové rostlinky a všechno ostatní alespoň 2 dny dezinfikuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 09:08 panev Re: kono
Jop, u krevetek mám strašně moc bucharek (či co to vlastně je), drží se v dubových listech a olšových šištičkách. Někdy měním vodu jen proto, abych jich pár odsála. Tu vodu následně vyliji ke skalárům a dopřeju jim trochu členovců k obědu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 21:54 Muž kono [0]
ja som dnes objavil nieco co je do 1mm velke a su aj mensie, biele a pohybuje sa to zvlastnymi trhavymi az skakavymi pohybmi vo vode aj na skle
zaujimave je , ze to je v holej nadrzi , cize iba sklo a voda a moje diskusi ktorych uz dlhsiu dobu liecim, nedavno som aplikoval sera flagelol, a menim tam asi 1/5 vody kazdy den, cize hygiena tam je stopercentna
neviem si to vysvetlit?!!!! co to moze byt a ako je mozne ze prave v tejto nadrzi kde bolo pouzite liecivo a je tam iba cista voda pravidelne menena, to je pre mna zahada

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 21:55 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: verunka
Pokud to je mšice, jako na mém obrázku, tak se bojte jen o plovoucí rostliny (mšice hold škodí), pokud např. chvostoskok nebo jiné potvůrky, tak je to nejspíš neškodné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 19:31 verunka Re: Johan
jj...nejspíš to bude ono...nevím to ale určitě...je to strašně drobounké...takže se nemusím ničeho bát???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 16:26 0 Re: verunka
Chvostoskok , jsou různé i jinak zbarvené druhy a jejich životním prostředím je organická půda (zemina) a na hladinu se dostal náhodně z něčeho - ? , můžou se vyskytovat např. v květináčích s pěstovanými pokojovými rostlinami. Přímo nebezpeční nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 15:16 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: verunka
Fotka k příspěvku A v čem je problém? Žerou vám ty potvůrky ryby nebo dělají něco jiného? Nevypadají nějak takto?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 15:06 verunka
Ahoj,mám problém...v akváriu mi na hladině skáče něco drobného oranžového...nevíte někdo, co by to mohlo být...???Vypadá to jako bleška...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 13:30 Žena Alena.sv [89] Re: gošice
No jo to by mohlo být ono,už jsem to prohlížela.Jestli to je ono,tak se asi nemám čeho bát,jde mi o to jestli ještě není nějaká jiná -horší možnost.
Teď mám akva prázdné,jestli to ničemu neškodí nebudu to řešit,spíš mi jde o to,aby mi to nenapadalo potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 13:12 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Alena.sv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 12:39 Žena Alena.sv [89] – Co to je?
Fotka k příspěvku Ahojky,poradili by jste mi co se mi to objevilo v akváriu.Mám to jen v malém 38l akváriu,které používám jako odchovnu.Nemůže škodit potěru? Živým krmením nekrmím,jen artemie ale vodu mám z lesní studánky,takže odtud jsem si to zřejmě přinesla.Fotit to moc nejde.Je to možná ani ne 1mm velký.Plave to hlavně u dna a drží se to mezi štěrkem ,ale i na na něm a teď si to občas plave i po akváriu.Vypadá to jako mini brouček a je docela čilý.Před světlem se neschovává.Přikládám foto,ale moc toho není vidět,líp to nešlo. hmm
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 5283x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2326-vodni-blecha?od=51