Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ceny

 

NápovědaFórum » Obchody  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ceny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 10:21 zooshop Re: Michal1987
dik za tvoj nazor .len ešte vysvetlím že to nie je 100%- ano kupiš za 10 predaš za 20. ale treba ratať naklady -energie (hovorím o extreme), krmivo . samozrejme tiež niejaky ten uhyn bohužel pri tom počte ryb na male nadrže. proste to nie je 100% možno 60% čo pri živom tovare je naozaj zaslužené. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 16:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: kingondra007
V Ostravě je to s nákupem ryb tragédie, poslední slušná akvaristika co jsem znal byla v Marhorách a tam už se teď specializují jenom na mořskou akvaristiku.
Před 14 dny byla Aqua-tera, která sice kdysi byla napůl akvaristická a napůl teraristická, ale letos už jenom teraristická, protože kvůli novým parketám tam odmítli pustit akvaristy. Náhrada za tuto akci by měla být "Tropická Ostrava", pořádaná 2. a 3. května v Čapkově Sokolovně. Bude to poprvé, takže není vůbec jasné kolik tam bude vystavovatelů / prodejců.
Já sem ryby koupil ve Vivariu, nebyl s tím žádný problém, jenom se musí počítat s tím, že připlatíte 300kč za dopravu vlakem a zpětné zaslání termoboxu. Sice už z koupených ryb 4 nemám, ale to asi bylo nevhodnýma podmínkama v mém akváriu. Určitě budu u nich ještě letos jednou kupovat, protože chci dokoupit skaláry a pochybuju, že jinde seženu stejnou formu (Skalára amazonská - Peru Altum Blue Honey).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 15:45 kingondra007 Re: NHKG
Ja sem taky s Ostavy a tech rybicek važně moc v akvaristikách není a chtěl bych se tě zeptat kde kupuješ ty rybičk na tom internetu a pak jesště otázka je v ostravě njáká burza kromně aqvatera Ostrava byl sam tam pre2 tydnama a byl tam jen jeden chlepik s rybičkama take dost byda tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 11:59 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: kikuška
Četla jste tu diskuzi? V obchodech nejsou ryby předražené, ale stojí tolik, aby prodejce vydělal. Navíc cena ryb je proti ostatním nákladům pakatel. Třeba u 300 litrové nádrže dám jenom za energie ročně 3000kč.
Jestli mají zverimexy na rybkách marži 100% proti nákupním nákladům, je to OK. Takovou marži má i mnoho jiných obchodníků. Bohužel akvaristika asi moc nevynáší, je to vidět v pet shopech v Ostravě, jak akvária ustupují krmivům pro psy a podobnému zboží.
Pozn: Akvaristiku mám pouze jako koníček a ryby kupuju kvůli většímu výběru druhů přes internet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 09:06 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky
ano, obchody jsou velmi drahé zkus třeba burzy ty jsou levnější a mají tam i lepší ryby+nějaké to příslušenství jako např.filtry,krmiva,léky..apod.
takže je určitě lepší kupovat u chiovatele např.je tam pár rybek (živorodek)za 15kč
v nějakých zverimexech je pár za 40kč opravdu je to v pet shopech daleko předraženější
:-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 20:15 Muž Yirka [9140]
Nakonec při té naší zálibě v drtivé většině není investice do rybiček tou největší. V dlouhodobém měřítku daleko více stojí samotná technika a celkový provoz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 20:11 Muž Michal1987 [21] Re: zooshop
Zdravím, môj skromný názor je ten, že keby nebolo akvaristických predajní, sotva by sa akvaristika udržala v povedomí ľudí. Nie každý má možnosť vidieť toľko druhov rybičiek niekde u chovateľa, a predajňa je možno to jediné miesto (teda okrem internetu) , kde môže budúci akvarista privoňať k tejto úžasnej záľube. Podľa mňa si to 100% navýšenie cien predávaných rybičiek aj zaslúžia, aby sa mohli ako tak udržať. Kto si môže dovoliť celé akva, toho rozumne vyššia cena rybičiek určite neodradí od ich kúpi. Tých akvaristických predajní ( hovorím iba o Východnom Slovensku, ďalej som totiž nebol ) nie je až tak veľa ( nerátam do toho Hornbach, atď), ale aspoň jedna vo väčšom meste stojí za to 100% navýšenie cien rybičiek, aby sa človek mohol pokochať pohľadom na živé rybičky a nie iba na fotky niekde na internete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 18:27 zooshop
no nie je to až taka pravda s tou dovolenkou na karibiku. skus a uvidíš nie je to take ružove ako si to moc zakazníkou myslí. sôr by si mal spomenuť najom energie ( nie male ) navyšenie tovaru, odvody za zamestnancou v rátane vyplat. a až potom ide na rad rodina .a niekedy to s tou dovolenkou ani nevijde nie len z dôvodu financii ale že obchod ťa nepusti . nepredavaš topanky tie netreba krmiť a starať sa o ne. Takže preto neonka za 20 ktoru kupiš za 10 . chapando. Sme tu pre vas a robíme všetko aby ste boli spokojný ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 21:54 lucass Re: pavel
Tak toho bych se vážně nebál, mám zkušenosti s reklamacemi v Holandsku a to je proti Česku nebe a dudy. Čeští prodejci by se od nich měli hóóóóóóódně co učit. A to nepřeháním. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 20:00 MartinHr Re: lucass
V Německu jsou ceny na spoustě věcí nižší, vyjímkou není ani mnou prodávaný sortiment pro jezírka. Máme od centrály prostě doporučenou cenu - a přes to nejede vlak. Řeším to tak, že když někdo přijde a tohle namíítne, řeknu mu ať přinese nějakou tištěnou nabídku ( obvykle je to vytištěná stránka nějkého eshopu) a já mu pak za tu cenu prodám na úkor své marže. Není to díky bohu nějak masivní jev, a cenový rozdíl je obyvkle do 10%, což se nechá unést
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 19:51 Muž filipsi [1296] Re: pavel
Nestras, osobne mam zkusenost s reklamaci zbozi v americe a asii, bez problemu, superrychle, okamzite zaslani noveho zbozi. Samozrejme nastat problem muze, ale dle zkusenosti mych a lidi kolem to vidim skoro mene pravdepodobne nez ze problem nastane s reklamaci v CR. Koneckoncu, spousta veci se da koupit za 2/3, polovinu, i mene nez cena zde. Tak se proste misto reklamace, kdyz to nepujde, objedna dalsi u nekoho jineho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 19:13 pavel
... nakupování v zahraničí je reálné, až do doby, než něco budete potřebovat reklamovat nebo to přijde rozbité ;-) Pak se výrobek může hodně prodražit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 16:49 Žena Dinamit [68] Re: ancistrus
Kamarádka nakupovala už několkrát věci z Anglie. Ne sice věci pro rybičky, ale hračky pro děti a vždy jí to došlo vpořádku. I z USA jí to zatim doletělo vpořádku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 15:56 ancistrus
Planuji kupovat vnejsi filtr Eheim a tady vychazi 2128 včetně náplní na necelých 5500 Kč, což mi přijde super. Nechaval jste si nekdo posilat věci z toho shopu, popřídaně z Anglie? Vychází tu o něco levněji než v Německu. www.zooplus.co.uk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 15:50 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: pentS
neviem si dosť dobre predstaviť, koľko by asi stála dobrava setu. Myslím tak okolo 8O,-EUR. A toto značne predraží jeho cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 15:44 lucass Re: pentS
Zaprvé kupovat set je kravina a zadruhé se musíš trošku umět rozhlížet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 14:27 pentS Re: filipsi
No kdyz sem se teda dival na ceny tak jestly je set akva 300l u nas o 1000kc drazsi tak je to moc takze se to vubec nevyplati...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 11:53 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: Dinamit
Priatelia, obchodníci mimo Nemecka to nemajú vôbec jednoduché. V prvom rade je si treba uvedomiť, že nemecký obchod nakupuje bez zložky distibúcie a teda priamo od výrobcu. Jeho marže sú rovnaké ako u nás a tým sa dostáva na podstane lepšiu cenu. U nás je potrebné z daného balíka vytvárať veľkoobchodné a potom aj maloobchodné ceny. Aby boli obchoníci spokojní nie je možné ich cenu veľmi podliezať. Na druhej strane je veľa tovarov, ktoré sú u nás lacnejšie.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 23:00 Žena Dinamit [68] Re: Štěpán, filipsi
A co třeba s potravinama? Nakoupěj v akci a pak prodaj a pořád jsou levnější než ostatní krámy. Například u nás je už nějakých 15 let jeden krám - nejdřív to byli jedny potraviny, pak druhý, potom videopůjčovna, pak zase potraviny, potom dětský bazárek a teď číňani. A ti jsou tam už nejmíň 8 let...

Filipsi: Ty bys rád, kdybys měl v hospodě jednoho chlapa? Já bych teda radši měla 10 a stálých...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 22:22 Muž filipsi [1296] Re: Dinamit
Dinamit napsala... Co je lepší? Prodat 1 pivo za 100Kč, nebo 10 piv za 10Kč? ...
Tak to tedy samozrejme ta prvni moznost. Od Vietnamcu bych se take prilis neucil, snad jen od nekterych jejich pili a usili. Ale ono to je vysoko zdanene, prakticky absenci osobniho zivota.
Bohuzel zpravidla ti obchodnici, co to cini (nakup od nemeckych malo a velkoobchodniku) se pohybuji prinejmensim v sede zone ekonomiky. Ono to neni tak jednoduche, Pavel, pokud bude mit chut, vysvetli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 21:56 Štěpán Re: Dinamit
Od Vietnamců se nemají co učit, Vietnamec prodá čínský karcinogenní pantofle, který koupil za 20, za stovku. Pravda, něco ještě odevzdá místní vientamský mafii za to, že mu dovolej prodávat a nezabijou mu děcka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 21:43 Žena Dinamit [68]
Pavle, víte proč se většinou nedaří českým obchodníkům? Protože neumí podnikat. Měli bychom se hodně učit od vietnamců (nemyslim padělatele zboží). Kam přijdou, tam vydělávaj... Co je lepší? Prodat 1 pivo za 100Kč, nebo 10 piv za 10Kč? Samozřejmně ta druhá možnost, jenže česká logika je nastavena podle té první. Co nejrychleji zbohatnout. Český akvarista-obchodník samozřejmě může nakupovat u německých velkoobchodníků a klidně i maloobchodníků a zde to prodat o toršku dráž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 21:12 jirka Re: Somali
zajímavé ceny.nebyla by ještě nějaká adresa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 20:59 Muž filipsi [1296] Re: Pavel
pavel napsal:
- zkuste si v tomto oboru podnikat, schválně zda dokážete prodávat levněji X-) To nelze, leda, že byste ceny dotoval (prodával pod velkoobchodní cenu výhradního dovozce)!


Ano, to ja vim. Psal jsem "ne vzdy je to zpusobene nenasytnosti obchodniku", asi jsem mel spise napsat "vetsinou to neni zpusobene nenasytnosti". Dobre znam v ruznych oborech vyznam a funkci "vyhradnich zastoupeni", naklady na provoz obchodu, a tak dale. Rozhodne se do toho obchodu poustet nechci, vim, ze u vetsiny veci to proste levneji (nebo vyrazne levneji) nejde.
Osobne si myslim, ze pokud by se EU podivala strukture narodnich zastoupeni a jejich politik na zoubek, nasla by tam spoustu rozporu s eu pravem.
Proto jako zakaznik jsem rad, ze mam moznost globalniho obchodovani, a vzhledem k mistnim obchodnikum me to mrzi. Na vas, obchodnicich, je, abyste se tomu podivali po pravni strance na zoubek. Vam by zadny "vyhradni dovozce" nyni nemel diktovat, kde v EU nakoupit muzete, a kde ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 20:52 Muž filipsi [1296] Re: lucass
Ruzne, podle vahy, atd. Ja minule platil za balik 19kg 16E (a to je hezke).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 18:22 pavel Re: lucass
No až budu mít objednávky za pár milionů najednou, tak spíš začnu o tom uvažovat, ale spíše přeberu distribuci aktuálnímu VO přímo od výrobce ... ;-) - ale zpátky do reality, ju? ;-)

ještě bych upozornil, že určitá podstata "zastoupení výrobce" v jednotlivých státech (tzn. výhradní distribuce) je daná, nakupovat v zahraničí je mnohdy nemožné (vyjímky jsou, ale ne velké v takovém malém trhu jako je akvaristika)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 18:19 lucass Re: Pavel
Ne, myslel jsem v německých velkoobchodech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 18:17 pavel Re: lucass
jako že by obchodník nakupoval v maloobchodech a prodával to tu bazarově? :-D Než vypustíš něco takového je dobré vědět, jak funguje vztah výrobce - velkoobchod - prodejce - spotřebitel i co se týká reklamací, dodávek, návodů atd.

Nebudu se zde rozepisovat jak funguje obchod, jen jsem chtěl podotknout, že za vyšší ceny zde obchodníci nemohou! Mnohdy jsou i dost pod doporučenými cenami. Vyjímky předražených akva obchodů se najdou, ale ne na internetu, kde je znatelná cenová válka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 18:14 lucass Re: Pavel
Tak proč to nekoupíš v Německu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 18:11 pavel Re: lucass
jo? asi nevíš, jaká je velkoobchodní cena v ČR ... je podstatně větší než 1500,- - za kolik nakupují VO od výrobců, to fakt nevim, ale k VO cenám mám přístup.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 18:06 lucass Re: Pavel
Co říkáš je podlě mě nesmyl, když filt Fluval 205 stojí v Reichu 1500 Kč v přepočtu (a to je maloobchodní cena, jaká je asi velkoobchodní) a u nás 2200 Kč, tak mi tady něco nehraje. Stačilo by kdyby český prodejce nakoupil v Německu a může přeci prodávat mnohem levněji, ne? Nebo musí mít marži 100 procent?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 18:05 Žena petrys [107] Re: lucass
byla jsem tam minulý týden v Chamu, byl to docela velkej zverimex, snad jen sekavci byli levnější, asi 4eura
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 18:04 Muž frmol [14] Re: petrys
dival jsem se na ceny krevetek (kolem 28 EUR) a byly za 10 ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 18:03 Muž DonJuanKarlos [30] Re: petrys
Co???? neonka za 10 EURO? takže 300 KČ ne to si se spletl, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 18:02 lucass Re: petrys
Tak to nevím, kdes na to koukal, ale já se pohybuju v Německu docela často a 10 euro za neonku je nesmysl, alespoň tam kde jsem byl. Možná v nějakým zoocentru v nákupním monstrstředisku a i to se mi nezdá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 18:00 pavel Re: filipsi
filipsi napsal: .... musim dodat, je to zpusobene pouze "nenasytnosti" mistnich obchodniku. ...
- zkuste si v tomto oboru podnikat, schválně zda dokážete prodávat levněji X-) To nelze, leda, že byste ceny dotoval (prodával pod velkoobchodní cenu výhradního dovozce)!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 18:00 Žena petrys [107] Re: frmol
Nepředpokládám, že by Němci nakupovali vše po 10 ks., ceny byly za 1 ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 17:58 Muž frmol [14] Re: petrys
10ks ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 17:53 RAP – Re: fantasta
Nejspíše ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 17:52 R Muž Silent [5949] Re: petrys
To budou možná rybičky made in czech. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 17:50 Žena petrys [107] Re: lucass
technika je tam možná levnější, ale taková neonka tam stojí přes 10euro nebo např závojnatka přes 14euro ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 17:37 Žena Somali [98] Re: frmol
Z Německa sem dodává například Zooplus - www.zooplus.de - mají tam i akvaristické potřeby. Poštovné do ČR je 4,9 EUR, ať si člověk objedná jakkoli velkou zásilku. Já si tam objednávala škrabadla a konzervy pro kočky, ta škrabadla vážila dohromady asi 70kg (bylo toho 5 balíků), ty konzervy přišly ve čtyřech balících, poštovné v obou případech jen 4,90 EUR. Platit se dá pouze kartou a dodací lhůta je cca týden - u nich to veze DHL, u nás Česká pošta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 17:32 Muž frmol [14]
a kde jsou (nedaleko hranic) dobre aq shopy v SRN ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 17:29 lucass Re: filipsi
A kolik stojí poslání do Česka? Já to tam kupoval osobně, když jsem tam projížděl a rád bych tam ještě něco koupil, ale samozřejmě se mi nevyplatí tam jet autem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 17:26 Muž filipsi [1296] Re: lucass
Ano, bezna vec, stejne jako srovnani mnohych cen v usa. Ne vzdy, musim dodat, je to zpusobene pouze "nenasytnosti" mistnich obchodniku. Nastesti globalni obchod funguje dobre, na poslednim internetovem nakupu v nemecku jsem usetril asi 3000 kc oproti mistnim cenam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 17:25 R Muž Silent [5949] Re: lucass
Čemu se divíš. U nás se pořád obchodníci ohání tím, že je tu přece menší trh, že nakupují za vyšší ceny a že málo prodají. Docela by mě zajímali jejich marže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 17:21 lucass – ceny v Německu
Všiml jste si někdo, že ceny akvaristických komponent se za nešimi západními hranicemi pohyjí přibližnš na 50 - 70 procentní úrovni co u nás? A kolik tam lidi vydělávají, to se to pak akváruje! ;-) Já jsem si např. z Němec přivezr filtr Fluval 205 za 1560 Kč v přepočtu, u nás - 2200 a výš. tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 08:48 Žena Naďa [33] Re: fajfmen
K vánocům jsme řídilo akváriu 112 l se stolkem a s osvětlením a krytem. Zvlášť filtr, topítko, 2 umělé skalky, kořen, písek a nějaké to vybavení okolo a částa bude blízko 10 tisícům (nechci rozebírat to, že by se to dalo sehnat i levněji než v akvaristice, možná u druhého aq.) a rybičky máme už asi všechny a ty stály 26 ks 455 Kč. Jsou na tom to nejlevnější (neonky obecné po 10 Kč, platy, molly a pancéřníčci po 20 Kč a ancistrus gold za 55 Kč)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 07:30 motýlek Re: fajfmen
Sašo, s těmi náklady a časem máš samozřejmě pravdu ... ale problém v obchodech je mimo jiné i ten, že akvarijní rybičky až tak velice výdělečná záležitost pro obchodníka není ... proto mají mnohé obchody s různými živočichy a krmením ty rybky jen jaksi ze slušnosti ... chybí vesměs vztah dodavatel - obchodník - zákazník, takže rybičky jsou anonymní ... ne vždy je možno určit, kde se stane chyba a odkud se na rybičky nalepí nemoc? ... proto je lepší najít si přímo chovatele - rybičky nejsou anonymní, a většinou i cena je příznivější - zejména při celém hejnu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 02:05 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Dovolil bych si malou (neakvaristickou X-)) vsuvku: když si chci koupit kupříkladu sklípkana nějakého méně obvyklého druhu, dám i u chovatele za mladou samičku od tisícovky výš. Pálka ve zveráči (pokud vyjímečně takovéhle zvíře mají) je potom přímo děsivá. Terárium vyjde mnohem levněji, cena za krmení je pak až směšná (tak tři koruny týdně) a zvíře samo při dobrém zacházení vydrží i dvacet let palec. Shrnuto - počáteční náklady jsou sice vysoké, pokud ale člověk nepovažuje chov čehokoli jen za nějakou momentální "módu" co ho za půl roku přejde :-| a přepočte (rozloží) si vynaložené peníze na celé ty roky, kdy se bude moct těšit pohledem na svoje rybičky nebo jinou zajímavou droboť, vyjde mu to stále ještě velmi levně. V poměru k tomu, co někteří lidé vyhodí každý měsíc za pivo nebo narvou do automatů, asi není moc co řešit (teda ne že bych měl něco proti pivu :)). Prostě mám jen dojem, že dát třeba čtyři kila za celou tlupu pěkných cichlid co budou žít spoustu let a kdo ví kolikrát se mi doma ještě rozmnoží, není vůbec žádná hrůza, konec konců akva pro ně i s příslušenstvím bylo mnohem mnohem dražší ;-). Anebo se pletu? :-) X-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 1782x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2269