Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr plžů

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Výběr plžů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   22.11.2017 21:42 Žena Raviolka [2154] Re: permonici
To je Filopaludina martensi, asijská příbuzná našich bahenek - se správným názvem se už dá dohledat spousta informací ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 14:50 R Muž ctibum [6926] Re: Pepan
Netroufám si hádat. Zkusmo jsem googlil, ta Ampule by to být mohla, ale nenašel jsem takhle špičatou. Bahenka je zase ok tvarem, ale barvu jsem nenašel bílou. Obojí ovšem neznamená, že to tak nemůže být. Škoda, že jí nevidíme do obličeje...
Nezbývá, než čekat na Godota a Sivon, jsou dnes spolu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 14:39 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ctibum
A co takhle bahenka živorodá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2017 14:11 R Muž ctibum [6926] Re: permonici
Vyber si... :) figshare.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 13:49 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: permonici
Hezké, ale počkal bych na Sivon. To je místní šnekoložka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 09:30 Žena permonici [316] Re: Amatértom
Fotka k příspěvku Mně taky velmi zajímá, co je to vlastně za šneka /paní říkala, že ampulárka, bohužel již vím, že se jí nedá moc věřit/ a popisek je bílý šnek. Nejlepší bude ho jít vyfotit. Zůstaňte (do odpoledne) na příjmu. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 07:25 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: permonici
Škoda že bez fotky. Velmi by mě zajímala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 07:12 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: permonici
A je to skutečně ampulárka? Protože ty ulitu moc špičatou nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 07:10 Žena permonici [316] – bílá špičatá ampulárka
Informace pro šnekumilovné brňáky: Ve zverimexu na rohu ulic PalackéhoxHusitská mají bílé špičaté ampulárie (pod poněkud matoucím názvem "bílý šnek").

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 22:36 Žena Morticia [118] Re: permonici
NO! Myslím,že jsem to už u Tebe v prezentaci :) zahlédla a proto je na burze (nuceně) přehlédla. Škoda,pěkný šneček...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2017 19:22 Žena permonici [316] Re: Morticia
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Naopak taková tyloška, to je jiný kytkový "predátor":
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 20:15 Žena Morticia [118] Re: sivon
Tak ani jednoho nemám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 17:42 Žena Morticia [118] Re: permonici
Možu se zeptat,kteří jdou po kytkách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 09:48 Žena permonici [316] Re: rudiezi
Naše 2 velké brotie jsou milí a neškodní šneci, rostliny nežerou (na rozdíl od jiných expertů). Noří své dlouhé "čumáky" do substrátu nebo rejdí po skle. Chutnají jim všechny šnečí dobroty: mrkev, brambora, špenát, kopřivy, dubové listí i zelené granule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 20:00 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: rudiezi
Mám povícero Brotií a poškozování rostlin v nádržích s nimi nepozoruji a to tam mám i křehčí kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 19:46 Muž rudiezi [3] – Brotia
Môže sa Brotia kŕmiť na zdravých rastlinách ? A je schopná požierať riasy a čistiť tak čiastočne akvárium alebo je len dekoratívnym slimáčikom ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 13:41 Žena Morticia [118] Re: romant
Počítala jsem s nějakou takovouto odpovědí. :-D No,přinesla jsem 4 a to bude konečný stav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2017 08:26 R Muž romant [27987] Re: Morticia
Osobně si myslím, že vypovídací schopnost odpovědí z kategorie "výhled měsíční předpovědi počasí" může být i silně zavádějící a to jenom onen odhad, protože zaklínadlo originality každé jedné nádrže je zde velmi silným argumentem. Když už jsem nakousl ty poučky, tak bych se řídil tou z kategorie "méně znamená více", tedy jak s mmnožstvím plžů, tak s přísunem žrádla, ale jinak když to nezkusíš, nevíš že to nejde a ony získané zkušenosti budou nepřenosné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2017 22:34 Žena Morticia [118]
Dá se nějak odhadnout, kolik plžů (tedy těch větších,záměrně chovaných), může (se) "uživit" v akva? Mám stále strach, zda mám dost řas pro řasomilce. V mém 190 l mám Ampulariu (tu hodnou!) a Neritinu a ještě pokukuju po dalších... stydim
Dokrmuju spirulinou, kopřivou,zeleninou,ale to né každý řasomilec rád...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 14:58 R Muž ctibum [6926] Re: miky
Řekl bych, že ampulárka dost kadí, takže bych byl opatrný, podle toho, co tam máš za ryby, abys to pak ukočíroval. A neritina potřebuje řasy...
Do 54l každopádně max jeden kus té nebo té.
Co takhle místo toho hrst okružáků a/nebo piskořek...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.02.2017 14:55 0 Re: miky
To jednoznačně záleží od toho, co od konkrétního plže očekáváš.

Když si celkově zjistíš, jaké mají požadavky na prostředí, kvalitu vody, vhodné zdroje potravy a individuální projevy i působnost v akváriu, tak usoudíš naprosto přesně, který z vypsaných druhů se do určené nádrže hodí i bez potřeby odborné rady.

Možná se použít nedá žádný z těch dvou uvedených.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 14:28 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: miky
A nebylo by lepší si skutečně udělat tu prezentaci? Zkušené oko dokáže z několika fotek zjistit mnohem více informací než ze stránkového psaného elaborátu. Chceš aby Ti lidi poradili, ale informace aby z Tebe tahali jak z chlupaté deky. Zdá se Ti to normální? Přitom bys měl být vděčný za snahu Ti pomoct, protože se jedná o lidi, kteří radí bez postranního úmyslu Ti něco prodat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 13:46 miky Re: Bella
54l rok staré společenské akva, 10 rybek, krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 13:37 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: miky
Nemas zalozenou prezentaci, takze aby to nekomu stalo za namahu odpovedet napis vic informaci, typu jak mas velky akvarko, jak dlouho zalozeny ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 13:14 miky – plži
Chtěl bych poradit co do akva, ampullarii nebo neritinu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 11:10 Žena Morticia [118] Re: permonici
Safra! Tak já uvidím,no. Hned jí dám dnešní příděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 08:13 Žena permonici [316] Re: Morticia
Krmila jsem je denně a stejně "ve volném čase" ožíraly rostliny. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 22:57 Žena Morticia [118]
Tak jsem dostala od otce Ampulariu australis - tedy pevně doufám, že je to ona! A i když jste mě tu od ní zrazovali, že jestli ju moc chcu, tak až za měsíc..ale od otce jsem si ju prostě nemohla nevzít...
Už chroupe okurek, koupila jsem i tablety s řasou a musím říct, že stihla "ojet" část kamenů a skla a vypadalo, že má i co ohlodávat.
Jak často jí tedy mám něco podstrčit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 00:17 Žena Morticia [118] Re: LiborSprysl
A jak často se má přikrmovat? Plánuju si Ampulariu a. pořídit....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 22:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jája
Nené, to není pravda... rostliny jsou až ve druhém či třetím patře jídelníčku... v prvním jsou cukety, okurky, pampeliška, kopřivy (dokonce i sušené), řasy (štětka), a pak teprve končně rostliny v akváriu... Pokud toto dodržíte, můžete mít i tyto pašandy v nádrži...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 20:39 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Bella
Už jsem to psala v jiném tématu - prostě si představ ulitu špičkou nahoru -špička coby vrchol kopce - a silnici na ten vrchol vedoucí - tak vypadá ta "hodná" ampulárie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 14:53 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: sivon
Dik za ten odkaz.

Nez jsem se podivala na ty webpwky, tak jsem si to malovala tak, ze skouknu svoje stary fotky, a budu vedet... ale tohle z nich nevykoukam :-) tak aspon doma odlovim ampularky co mam, a podivam se jim na zoubek, ktera to je :-) skoda, ze mi komp nepodporuje javu (nebo kyho vyra, proste 3D model mi to nechce ukazat), ten 3d model by mohl byt zajimavej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 19:44 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Jája
To je pravda, ale tu si naštěstí nikdo nesplete díky tvaru ulity. Ale plž je to nádherný ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2017 19:40 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Bella
Žluté jsou obě, nebo respektive jedinci obou druhů mohou mít různé zbarvení.

applesnail.net

Pod odkazem "Species" (menu vlevo nahoře) je obrázek rozdílů mezi jednotlivými druhy ampulárií.

Takže tvoje "dnešní" žlutá může být klidně jiný druh (nejspíše tedy P.canaliculata) než ta předešlá žlutá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 16:37 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: JirkaŠčobák
rybicky.net/atlasostatnich/ampularka_okruzakovita - ta je asi nejhorší. Ta mrcha sežere v krátké době celé AQ. Osobně jsem ji vyzkoušela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 13:22 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Vzdycky sem mela ty zluty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.01.2017 11:53 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Těch Ampulárií je více druhů, ale nejběžnější je Pomacea bridgesi (Ampularia australis) a Pomacea canaliculata (Ampularia canaliculata). Ta druhá je chodící kyselina.
P.S. V závorce jsou synonyma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 11:29 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Bella
Někdo tu někde napsal, že jsou dvě formy (druhy?) ampulárie a jedna je na rostliny vysazenější, než druhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2017 11:09 Žena Bella [1047] - Rostliny
Par vseobecnych plzovitych postrehu:
- neritiny mi ohlodavaly anubias s prisedlou zelenou kulatou rasou (takovy ty klasicky tecky) tak zanicene se stachanovskym nasazenim, ze to prodraly az na pletivo.
- nejmin "poruchovy" neritiny byly obycejny zebry (hnedo-cerno pruhaty), jak to melo vzorecek (tygr, cibule...), tak mi prislo, ze je to min "zitelny", nebo jak to mam rict.
- donedavna bych se prala za to, ze ampularka rostliny nezere (mela jsem x rostlin, x ampularek), ze se pusti do rostliny, ktera jde do kytek, a z toho je ten mytus, ze zere rostliny. Ehm, musim to poupravit. U me okousava hygrophilu polyspermu, ktery se dari a roste jak plevel, a okousava mladsi listy (ale ne uplne mlady). Pritom krmim pestre, ostatni sneci jsou limitovany helenou (nebo helenama), znatelne jich jako potravni konkurence ubylo, akva 300litru, zarostlej spodek, takze se tam moc odkalovat neda (vlastne vubec), a je tam tim padem dost zapadlych rostlinnych zbytku, a vubec siroka paleta jak se zradelne realizovat, ale vono ne. Nastesti mam po vetsinu casu dzungli hustou tak, ze by se dala krajet, takze skody videt nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 10:54 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Morticia
Fotka k příspěvku Mimo vodu byla pomerne imrvere, ale drzela se nad hladinou nebo na rantlu akvarka nebo lozila po krycich sklech, nebo mezi zarivkama.
Poprvy kdyz zdrhla z akvarka - najit ji trvalo 4 dny - na topici podlaze! a rozdychala to (asi mela jako pripravu na sucho/vedro ten survivalistickej trenink v akvarku mezi zarivkama).
Podruhy jsem ji nasla po 3 mesicich - a to uz opravdu nerozdychala.
Se mi ji povedlo vyblejsknout, kdyz jsem odendala krmici zaklopku, abych nakrmila rybany - chystala se zdrhnout, takticky maskovana listem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 22:04 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Bella
Mám stejnou zkušenost, tři neritiny byly (jsou) úplně v pohodě a jednu jsem každý den sundavala z krytu, aby neuschla, až se jí nakonec podařilo utéct z akvária dírou jen o málo větší, než byl průměr její ulity. Bohužel se zatoulala dost daleko po koberci na místo, kde nebyla vidět :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 19:10 Žena Morticia [118] Re: Bella
Aha, takže pokud chce být někdo cestovatel, kryt mu v tom nezabrání. A 3 m - to bych teda nečekala! Jak dlouho tak vydrží na suchu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2017 08:46 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Morticia
"nemám ale ještě zakrytí, fakt mohou vylézt?" - v jednu chvili jsem v akvarku mela 2 clinthony a 3 neritiny (+ nejaky ty ampularky, piskorky, levatky, okruzaky a kruzniky). Je to 300litru, takze nejaka rasa se vzdycky najde. I pres to jedna neritina vytrvale a urputne zdrhala (i pres to ze akvarko bylo zdanlive dobre utesneny - kryci skla, dreveny kryt, zaklopka na krmnym otvoru, olepeny vyvody a privody hadic - tudy myslim nakonec zdrhla), az se ji to nakonec stalo osudnym. Od te doby akvarkem proslo behem tech cca 8mi let par neritin navic. Zdrhal jenom tenhle jeden kus. Pokud se ti stane, ze by ti zdrhnul - chce to vetsi radius pri hledani - vzdusnou carou jsem ho nasla 3m od akvarka, plazil se po dlazbe s fachajicim podlahovym topenim (bylo to v zime), a verim, ze to nebral rovne. A pokud pouzil tu dirku o ktery si myslim, tak musel jeste obchazet cely akvi, a ta 300litrovka je tak trochu mensi vana...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 08:29 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mysz
Hnědá řasa se v nově založených nádrží dělá často a časem odezní. Pokud ne zkusil bych to později z otíky. rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy Většinou jsou to jiné druhy takto pojmenované ale svou práci odvedou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 08:03 Žena Morticia [118] Re: JirkaŠčobák
Už nezakrývám. Na skle trocha řasy je, jak jsem psala - do teď jsem odstraňovala ručně. Tak to teď nechám. Jinak jsem tu četla,že se dá pořídit i nějaké řasové tabletové krmivo. Je pro tyto druhy vhodné? Já se raději na vše zeptám, přeci jen první akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 00:55 Žena mysz [12] – Plž do 20litrového akvária
Zdravím pěkně - a zároveň ráda poprosím o radu. Mám už cca měsíc 20litrové nano akvárium. Původně v něm žila jedna neritina a jedna ampulárie, před týdnem jsem na radu zde na fóru přestěhovala ampulárku do samostatné nádrže (protože do dvacítky plánuji bettu). V akváriu je několik rostlin, které - zdá se - prosperují (a těch pár neprosperujících, nebo sežraných ampulárií, bylo postupně vyměněno), nicméně objevuje se mi např. hnědá řasa. Říkám si, zda by nebylo vhodné dát do akvária ještě nějakého dalšího šneka, "na údržbu", ale opravdu ráda bych se vyhnula tomu, aby se mi přemnožili. Máte nějaký tip?
Předem díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 00:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Morticia
Neritina bude žrát, jen, pokud je tam prachová řasa, zelené fleky na skle nebo velmi krátká zelená. Primárně na to ale můžeš nasadit okružáky. Levatky se hodí asi nejvíce.

K akvárku obecně. Můžeš přestat zakrývat levou stěnu - rostlinám to nebude vadit. A díky slunci můžeš vlevo dát něco (třeba hodné velký echinodorus), co vyroste nad hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 23:16 Žena Morticia [118] Re: JirkaŠčobák
Článek určitě přečtu. Děkuji. Jen podotýkám,že akvárko je napuštěné přes 3,5 let (+dekorace v něm) - byl v něm axlík, který bohužel uhynul.. Každopádně nějaká ta řasa by se určitě našla..do těď jsem odstraňovala ručně. I tak nemám dávat šneky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 23:02 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Morticia
Nic nekupuj. Ampulárii vůbec ne, zbývající dva až tehdy, když je reálně budeš potřebovat - mít pro ně dostatek řas, což nebude dřív, než za měsíc.
Potřebuješ šneky, co jsou zadarmo: Levatky a kružníky. Okružáky taky později, až budeš mít trochu řas a první rozpadlé listy. Přečti si: scobak.blog.sme.sk/…

P.S. Pokud ti neritina vyleze, tak proto, že nemá co žrát.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4527x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2259-vyber-plzu