Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži a rozpad ulity

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Plži a rozpad ulity
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 13:27 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: sindljan
Jestli se nemýlím, tak takováto stará poškození se už nespraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 11:51 Muž sindljan [3] Re: voko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Posílám ilustrační fotografie. Vůbec nevím co s tím. Stalo se mi to již jednou. Ale tato byla taková již z obchodu. Dávám jí sépiovou kost, ale nepřijde mi, že by to pomáhalo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 09:59 tttomas Re: sindljan
presne jak rikal koleda, sepiovou kost by meli mit stale, pak jeste pomaha vyluh z jilovite pudy ale z tim nemam zadne zkusenosti,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 00:05 MatroneK Re: sindljan
Pokud to není hodně zlé, tak sépiová kost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:13 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: sindljan
A jak se jí ta ulita rozpadá ? Jestli ji už odpadají kousky ulity, tak ji vápníkem asi už nepomůžeš. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 21:59 Muž sindljan [3] – Ampulárie odvápnění ulity
Dobrý den
Mám doma koupenou ampulárku a již z obchodu měla poškozenou ulitu. Ulita je odvápněná a rozpadá se... Dal jsem ji do menší nádrže kam přidávám vápník ovšem moc to nepomáhá. Nemáte někdo zkušenost s tímto problémem? A radu jak bych jí mohl pomoci?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 14:18 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Yirka
Ano častá výměna vody se mě také potvrdila jako nejlepší. Pokud jsou šneci zvlášť týdně 60% výměna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2010 13:08 tttomas Re: Termixnator
zdravim, myslim ze by mela postacit sepiova kost. pouzivam u chovu techto krasnych stvoreni, a nemam problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 12:19 termixnator Re: Yirka
Takze pridat kridu ? je to ta co se pouziva ve skole ?jinak nevite jaka je voda z vodovodu ? jestli tvrda nebo mneka a jak ji spravne upravit ?
Edit: Jeste mne napadlo mam je dat treba do sklenice a dat jim tam hodne drcenejch skorapek aby to bylo fakt vapenaty pomuze to ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 08:51 Muž Yirka [9127] Re: Horác
Je to zajímavé a asi diskutabilní. V začátcích jsem jim přidával křídu a ulity byly pěkné. Nyní je nechávám napospas a ulity jsou stále pěkné a celistvé. Je fakt, že voda je trochu tvrdší a prázdné ulity od plžů zlikvidovaných mřenkami nechávám v nádrži a ty se postupně rozpadají. (Řekl bych že rychleji než by člověk očekával)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 23:06 Muž Horác [3942] Re: termixnator
Nula tady v některém vlákně doporučoval vaječné skořápky, pestrou stravu a častou výměnu vody. Vzhledem k tomu, že při odchovu ampulárií neměl takové problémy, jako já, tak mu věřím. Budu si to tam muset doplnit, aby to neznělo tak depresivně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 19:35 Žena Imii [45] Re: Termixnator
www.horacovoakvarium.cz/…
BTW. já do svých ampulárií cpu křídu vrchem dolem a prd :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 19:13 termixnator – rozpadani ulyty
Prosim pomocte. Mam v akvariu 2 mechyrovky, objem akva je 100litru cistyho objemu. Vodu davam odstatou z kohoutku. Snekum se jakoby rozpada ulity. Maj tam takovy provrtany a vyzrany, bud dirky nebo uz vedsi odpadle kousky, ulity. Kdyz vylezou k okraji akva tak jim dam k sezrani rozdrcenej kousek skorapky vajicka, kterej v pohode sezerou. Ale vypada to ze zadna zmena. Nvm jestli je to nemoc nebo co stim delat. Jeste mam uplne prozrane rostliny. Nevim jestli to delaj sneci nebo ancistrusove ale nemaj zadnej duvod. davam jim bramboru a ruznou dalsi zeleninu kterou sezerou. prosim poradte :)predem diky
Edit: ten defekt se mi obevuje jen na tech nejmensich zavitech

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 10:16 F Re: Jana
Fotka k příspěvku Jestli je voda příliš kyselá nebo obsahuje mnoho dusíkatých zplodin nemohu na 'dálku' posoudit. Když je plžů pohromadě mnoho , můžou si vzájemně ulity poškozovat a hlavně pro dobrý vývin potřebují jako vše živé pestřejší nabídku krmiva a to pak samozřejmě vyžaduje i nutnost častější obměny vody. Pouhý vápník k růstu kvalitních schránek nestačí .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 15:31 Jana – Oh
Mám problém se šnekama. 60 l akvárko, v něm akorátní počet rybek, rostlinek více, 2 dospělé ampulárky a mnoho malinkých šneků u dna. A většina šneků má špatnou ulitu, olupující se. Je to veliká škoda. Zde jsem se dozvěděla, že mám přidávat tablety vápníku, tak to dělám, každý den 1 tbl už asi měsíc, ale ulity pořád špatné, div ne horší. Dále jsem se dočetla, že můžu mít špatnou vodu. Co konkrétně koupit či pořídit? Jaká by voda měla být aby se v ní šnekům dařilo? Narodilo se mi dost dalších ampulárek, zatím veliké asi 1 až 2 cm a nechci, aby měly ulitu taky špatnou. Jsou v jiné nádrži. Prosím, poraďte mi. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 23:14 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: marsz
Nebo položit za kořen, kde není vidět ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 23:01 marsz Re: Endli
Na základce sem měl v akváriu vždycky pořádnou mušli, takovou velkou rozbitou z bulharska. Dnes je to pomalu zakázané, dávat do společenského akvária mušli. ;-) Můžeš ji zahrabat do písku, aby kolegové akvaristi nepištěli. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 23:00 Muž filipsi [1295] Re: Endli
Fakt u vajec je, ze se skorapka musi radne zevnitr i zvenku umyt a odmastit, klidne jar i savo (u domacich zvlast, zvenku na ni bydli hodne breberek), aby se odmastila a zevnitr odblanila, a mohla se "rozpoustet".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 22:43 Endli Re: georged
No dal jsem tam asi 5 malých kamínků z toho Chorvatska,tak jsem zvědav,jestli to nějak ovlivní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 12:12 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: endli
Mám v akváriu kamínky z Chorvatska(vápenec), skořápky z vajíček, sépiovou kost a šneci jsou ok :). Ale poškození ulity může být i z jiného důvodu (např. krunýřovci rádi "okusují" ampulárkám závit na ulitě. A takto mohou po nějaké době šneka zahubit - to ale nebude tvůj případ)...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 10:54 Endli Re: Kasicek
Zatím jim ta skořápka nějak nejede - těm šnekům. Tak ale nějaké ty šutráky z moře i mušle mám.Dovezl jsem si je z Chorvatska a dal jsem jich tam asi až moc,protože se mi během jednoho dne voda začla kalit a na hladině byl nějaký povlak.Ale to jsem tam ještě naštěstí neměl ryby. ;-) Tak možná zkusím dát jeden šnekům na chuť. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 17:42 Kacisek Re: Dinamit
Nejlepší na tom všem je že jsem měla v akvárku mořský kameny a mušle. Všichni mi psali že je to špatný na vodu že bude moc vápníkatá, tak jsem to vyndala a od tý doby mám problémy se šnekem... Teď bych tam měla ještě přidávat křídu...?? To je děs... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 17:34 Dinamit Re: endli
No, já někde slyšela, nebo četla, už nevim, že pomůře i obyčejná školní křída. TAkže kdo jste ještě školou povinní, tak máte vápníku dostatek u tabule :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 16:58 Kacisek Re: Endli
Šnek sedí už skoro 5hodin na sépiové kosti a chvilkama to vypadá že se jí snaží papat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 15:20 Endli Re: endus
Tak jsem tam hodil půlku skořápky a zatím se o ní teda zajímá hlavně kominík a parmička černopruhá - ozobávají ji.Šnekům ještě asi nedošla pod nos. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 12:43 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Kacisek
Nepočítej s tím že se mu za odpoledne ulita sama opraví. Spíš jde o to, že ve vodě obsahující vápník bude nově rostoucí ulita v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 12:32 Kacisek Re: endus
Tak jsem provedla menší pokus. Vzala jsem nádobu, do ní přelila trochu vody z akvárka, vzala sépiovou kost zatížila jí kámenem aby neplavala a šoupla tam šneka. Je to asi 10minut, ale je pořád zazaátkovanej. Asi se mu nelíbil ten přesun. Počkám jestli vyleze a bude to baštit když ne vrátím ho a budu to muset řešut nějak jinak, jinak se mi celý rozpadne... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 12:10 Muž endus [21] Re: Endli
Zkusit to můžeš, lepší bude možná sepiová kost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 11:23 Endli
Čaute,mým šnekům se taky pomalu rozpadá ulita,ale nevím,kde bych tady hledal vápenec,tak mě napadlo,jestli by nepomohl kousek umyté skořápky z vajíčka?Co myslíte? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 16:52 Brk Re: j_j
Jasně, že se vápník v různých podobách dá koupit v lékárně, ve zveráku a pod. ... Ale uplne postaci jim tam hodit kousek vapence nebo dolomitu. Stačí pár kamínků vápencové drti a je vystaráno. Najdou ho po čuchu a během nekolika dnu jim zacne prirustat ulita jako ze škatulky....

Zbrk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 16:41 Muž j_j [18] Re: Logmann
v lékarně se zeptat na nerozpustnej vápník a dát ho šnekům-oni se na něj slezou a začnou žrát...problém je vyřešen :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 13:45 Logmann Re: j_j, Barča
na měký nebo tvrdý Iy ti kašlu ale co šnecy, no potravy by měli mít dost a počet není extrémni ve 180litrech jich mám 6 asy to bude tou vodou, jak přidám vápník
sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 12:04 Barča Re: Logmann
Nebo je jich moc a celkově chybí živiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 12:01 Muž j_j [18] Re: Logmann
nedostatek vápníku,měkká voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 11:56 Logmann – Šneci - dírky
čím to je že na mých šnecích se objevují takové malé dírky jako by se ji, postupně rozpadala ulita???jinak je vše v pořádku... :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 5437x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/20-plzi-a-rozpad-ulity?od=101